Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Botoșani după capitaluri în 2016
343 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 36,8 mil. RON. Pragul de intrare în top este 21,2 K RON, iar liderul atinge 4,1 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.BELVEDERE SRL= | Municipiul Botoşani, Botoşani | 4,1 mil. RON▲ 10,6 % | ▲ 10,6 % | 391,5 K RON | |
| 2 | 2.LUX AUTO SRL▲ 3 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 3,7 mil. RON▲ 62,8 % | ▲ 62,8 % | 512,5 K RON | |
| 3 | 3.PANAYOTISS SRL= | Municipiul Botoşani, Botoşani | 3,3 mil. RON▲ 20,6 % | ▲ 20,6 % | 1,7 mil. RON | |
| 4 | 4.G&G AGRO SRL▼ 2 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 2,7 mil. RON▼ 20,5 % | ▼ 20,5 % | 745,1 K RON | |
| 5 | 5.MTM STAR SRL▼ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2,7 mil. RON▲ 0 % | ▲ 0 % | 170 RON | |
| 6 | 6.SAVIS-COM SRL▲ 341 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,7 mil. RON— | — | 2,9 mil. RON | |
| 7 | 7.T&T COM SRL▼ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,5 mil. RON▼ 12,8 % | ▼ 12,8 % | 177 K RON | |
| 8 | 8.SPLENDID SRL▼ 1 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 1,5 mil. RON▲ 35,2 % | ▲ 35,2 % | 379,1 K RON | |
| 9 | 9.METAFIN SRL▼ 1 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 983,9 K RON▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 55,1 K RON | |
| 10 | 10.GAMA SRL▼ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 956,8 K RON▲ 22,7 % | ▲ 22,7 % | 167,1 K RON | |
| 11 | 11.RESTAURANT BOTOSANI SRL▼ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 712,6 K RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 2 K RON | |
| 12 | 12.RODALPIN IMPEX SRL▼ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 711,8 K RON▲ 1 % | ▲ 1 % | 6,7 K RON | |
| 13 | 13.FELPA GROUP SRL▼ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 692,1 K RON▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 21,7 K RON | |
| 14 | 14.BANDBOX COMPANY SRL= | Municipiul Botoşani, Botoşani | 690,4 K RON▲ 12,7 % | ▲ 12,7 % | 635,1 K RON | |
| 15 | 15.CONDA SRL▼ 2 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 668,8 K RON▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 17 K RON | |
| 16 | 16.FLAVY IMPEX SRL▼ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 595,1 K RON▲ 12,6 % | ▲ 12,6 % | 116,5 K RON | |
| 17 | 17.EUREST 95 SRL▲ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 511,5 K RON▲ 85,2 % | ▲ 85,2 % | 335,4 K RON | |
| 18 | 18.ERNESTO LOUNGE SRL▲ 79 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 509,6 K RON▲ 3.700,8 % | ▲ 3.700,8 % | 496,2 K RON | |
| 19 | 19.HARMICOM SRL▼ 3 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 487,2 K RON▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 11,2 K RON | |
| 20 | 20.DAIALOV COM SRL= | Sat Baisa, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 400,1 K RON▲ 56,5 % | ▲ 56,5 % | 144,4 K RON | |
| 21 | 21.TIM IMPEX SRL= | Municipiul Botoşani, Botoşani | 394 K RON▲ 54,5 % | ▲ 54,5 % | 340,2 K RON | |
| 22 | 22.TEA-TIME SELECT SRL▲ 52 | Sat Baluşeni, Comuna Baluşeni, Botoşani | 357,1 K RON▲ 1.120,2 % | ▲ 1.120,2 % | 356,9 K RON | |
| 23 | 23.BUDY DANCE SRL▲ 188 | Loc. Flămânzi, Oraş Flămânzi, Botoşani | 286,7 K RON— | — | 306,9 K RON | |
| 24 | 24.SILVESTER LANALIA S.R.L.▼ 5 | Sat Curteşti, Comuna Curteşti, Botoşani | 257,1 K RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 1,2 K RON | |
| 25 | 25.COZMOPOL SRL▼ 2 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 240,4 K RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 1,8 K RON | |
| 26 | 26.ONI-TRANS SRL▼ 4 | Sat Corni, Comuna Corni, Botoşani | 238,9 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 27 | 27.UNITED COMERCIAL COMPANY SRL▲ 13 | Sat Suharău, Comuna Suharău, Botoşani | 234,7 K RON▲ 128,9 % | ▲ 128,9 % | 234,5 K RON | |
| 28 | 28.PAV-IMPEX SRL▼ 4 | Sat Frumuşica, Comuna Frumuşica, Botoşani | 203,9 K RON▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 4,3 K RON | |
| 29 | 29.COLI COM SRL▲ 8 | Sat Braeşti, Comuna Braeşti, Botoşani | 203,7 K RON▲ 44,9 % | ▲ 44,9 % | 63,1 K RON | |
| 30 | 30.COMPRODIV SRL▲ 3 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 191,8 K RON▲ 22,9 % | ▲ 22,9 % | 35,7 K RON | |
| 31 | 31.DIAGONAL CONSTRUCT SRL▼ 3 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 184,9 K RON▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 7,2 K RON | |
| 32 | 32.IANA COM SRL▼ 2 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 180,7 K RON▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 6 K RON | |
| 33 | 33.BEST-SERV SRL▼ 8 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 173,7 K RON▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | 13,9 K RON | |
| 34 | 34.COMPAV SRL= | Municipiul Botoşani, Botoşani | 170,5 K RON▲ 12,1 % | ▲ 12,1 % | 18,4 K RON | |
| 35 | 35.COFETARIA PARC SRL▼ 3 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 158,4 K RON▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 2,3 K RON | |
| 36 | 36.CABANA REDIU-BUFET INFRATIREA SRL▼ 9 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 149,5 K RON▼ 16,2 % | ▼ 16,2 % | -474 RON | |
| 37 | 37.CONMARC SRL▲ 8 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 149 K RON▲ 83,3 % | ▲ 83,3 % | 147,3 K RON | |
| 38 | 38.MIRUNA COM-IMPEX SRL▼ 7 | Loc. Darabani, Oraş Darabani, Botoşani | 147 K RON▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | -17,3 K RON | |
| 39 | 39.CAFE BAR FEROVIARUL SRL▼ 3 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 146,5 K RON▲ 1 % | ▲ 1 % | 61,5 K RON | |
| 40 | 40.BOILERHOUSE SOLUTIONS SRLnou | Sat Ipoteşti, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 135,5 K RON▼ 17 % | ▼ 17 % | 1,3 K RON | |
| 41 | 41.FARM ALIMENT SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 122,6 K RON▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 1,6 K RON | |
| 42 | 42.RADO TRADING SRL▼ 7 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 119,4 K RON▼ 18,9 % | ▼ 18,9 % | -27 K RON | |
| 43 | 43.PESCARUS SRL▲ 22 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 116,2 K RON▲ 200 % | ▲ 200 % | 7,5 K RON | |
| 44 | 44.ENOS COD SRL▼ 27 | Sat Zăiceşti, Comuna Baluşeni, Botoşani | 114,5 K RON▼ 70,7 % | ▼ 70,7 % | -270,4 K RON | |
| 45 | 45.MIORITA SRL▼ 16 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 112,7 K RON▼ 35,9 % | ▼ 35,9 % | 47,2 K RON | |
| 46 | 46.PESCARUL SRL▼ 8 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 104,9 K RON▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 887 RON | |
| 47 | 47.RARES GRUP SA▼ 8 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 104,8 K RON▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 4,7 K RON | |
| 48 | 48.KENDYS RIO DG SRL▲ 6 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 100,8 K RON▲ 99,9 % | ▲ 99,9 % | 100,4 K RON | |
| 49 | 49.ADILAND UNIVERSAL CONSTRUCT S.R.L.▲ 132 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 97,6 K RON— | — | 101,7 K RON | |
| 50 | 50.GEFA RUSU FAMILY SRL▼ 3 | Sat Călăraşi, Comuna Călăraşi, Botoşani | 95,7 K RON▲ 47,6 % | ▲ 47,6 % | 31,1 K RON | |
| 51 | 51.JUST ENJOY SRL▲ 9 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 91,5 K RON▲ 110,4 % | ▲ 110,4 % | 47,9 K RON | |
| 52 | 52.IBERIC IMPORT SRL▼ 9 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 80,7 K RON▼ 11,3 % | ▼ 11,3 % | 79,8 K RON | |
| 53 | 53.ZĂ FACEFOOD SRL▲ 8 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 79,2 K RON▲ 91,7 % | ▲ 91,7 % | 78,8 K RON | |
| 54 | 54.MIA-BISNISS SRL▼ 12 | Sat Doina, Comuna Răuseni, Botoşani | 79,1 K RON▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | -14,4 K RON | |
| 55 | 55.LA VINIA DISCO PLAY SRL▲ 9 | Sat Havârna, Comuna Havârna, Botoşani | 75,9 K RON▲ 88,7 % | ▲ 88,7 % | 36,4 K RON | |
| 56 | 56.CAROSYRENOAN - DRINK SRL▼ 8 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 73,3 K RON▲ 14,4 % | ▲ 14,4 % | 9,2 K RON | |
| 57 | 57.ELVARALI SRL▼ 4 | Sat Hlipiceni, Comuna Hlipiceni, Botoşani | 70,7 K RON▲ 28,4 % | ▲ 28,4 % | 69,6 K RON | |
| 58 | 58.INDEPENDENT SRL▼ 12 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 68,1 K RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 45 RON | |
| 59 | 59.URSA PROD SRL▲ 68 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 66,4 K RON▲ 3.128,6 % | ▲ 3.128,6 % | 64,4 K RON | |
| 60 | 60.LIDO VEGAS TRADING SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 64,4 K RON— | — | — | 64,2 K RON |
| 61 | 61.IANYS BUSINESS SRL▲ 33 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 64,2 K RON▲ 294,3 % | ▲ 294,3 % | 64 K RON | |
| 62 | 62.CANTOR SRL= | Municipiul Botoşani, Botoşani | 63,3 K RON▲ 53,6 % | ▲ 53,6 % | 37 K RON | |
| 63 | 63.AURELU SRL▲ 171 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 59,4 K RON— | — | 91,3 K RON | |
| 64 | 64.APOMAX SRL▲ 9 | Loc. Săveni, Oraş Săveni, Botoşani | 59 K RON▲ 94,1 % | ▲ 94,1 % | 28,6 K RON | |
| 65 | 65.LIKE ICE OF SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 58,1 K RON— | — | 62,2 K RON | |
| 66 | 66.CAMERRON SRL▼ 11 | Loc. Săveni, Oraş Săveni, Botoşani | 56,4 K RON▲ 13,9 % | ▲ 13,9 % | 6,9 K RON | |
| 67 | 67.THE ROSSET WHITE HOUSE S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 55,9 K RON— | — | — | 55,7 K RON |
| 68 | 68.PUIU-IMPEX SRL▲ 169 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 50,9 K RON— | — | 84,1 K RON | |
| 69 | 69.VOREX L&M COM SRL▲ 3 | Sat Tudora, Comuna Tudora, Botoşani | 50,8 K RON▲ 57,6 % | ▲ 57,6 % | 18,6 K RON | |
| 70 | 70.TORMENTA - DANCE SRL▼ 12 | Sat Dragalina, Comuna Cristineşti, Botoşani | 49,2 K RON▲ 9,7 % | ▲ 9,7 % | 4,4 K RON | |
| 71 | 71.CEB-EMMI SRL▼ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 48,9 K RON▲ 39,6 % | ▲ 39,6 % | 18,8 K RON | |
| 72 | 72.MINERUL VICTORIA SRL▼ 16 | Sat Albeşti, Comuna Albeşti, Botoşani | 48,7 K RON▲ 1 % | ▲ 1 % | 475 RON | |
| 73 | 73.ARLECHIN PARTY AND FUN S.R.L.▼ 32 | Sat Cândeşti, Comuna Cândeşti, Botoşani | 47,2 K RON▼ 50,7 % | ▼ 50,7 % | -38,6 K RON | |
| 74 | 74.BIA NEXT EVOLUTION SRLnou | Loc. Săveni, Oraş Săveni, Botoşani | 46,6 K RON— | — | 54,3 K RON | |
| 75 | 75.ELY & SUMMER SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 46,1 K RON▲ 107,2 % | ▲ 107,2 % | 23,8 K RON | |
| 76 | 76.SACAGIU I & R SNC▼ 13 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 40,3 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 77 | 77.DARIUS & MIRUNA FAST FOOD SRL▼ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 40,1 K RON▲ 38 % | ▲ 38 % | 11 K RON | |
| 78 | 78.GIMABO BUSSINES SOLUTION SRL▲ 25 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 39,6 K RON▲ 275,1 % | ▲ 275,1 % | 29,1 K RON | |
| 79 | 79.MASEMO COMPANY SRL▼ 13 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 37,3 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 80 | 80.HDH INCORP LIMITED SRL▲ 25 | Sat Ungureni, Comuna Ungureni, Botoşani | 37 K RON▲ 263,9 % | ▲ 263,9 % | 36,8 K RON | |
| 81 | 81.PREMIER HOSTING SRL▼ 37 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 36,8 K RON▼ 57,2 % | ▼ 57,2 % | 30,6 K RON | |
| 82 | 82.AUTOMIRALEX BUS SERVICE SRL▼ 15 | Sat Stăuceni, Comuna Stăuceni, Botoşani | 36,5 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 83 | 83.MIRIAN EDAL FAST-FOOD S.R.L.-D.▲ 62 | Sat Vorona, Comuna Vorona, Botoşani | 35,2 K RON▲ 17.479,5 % | ▲ 17.479,5 % | 35 K RON | |
| 84 | 84.ZECOMAX SRL▼ 16 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 34,8 K RON▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 20,8 K RON | |
| 85 | 85.TES'S SRL▼ 16 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 34,5 K RON▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | -853 RON | |
| 86 | 86.CHIŢACPATRY AMADEUS SRLnou | Sat Başeu, Comuna Hudeşti, Botoşani | 34,3 K RON— | — | 44,7 K RON | |
| 87 | 87.LA ROCA MUSIC PUB SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 33,6 K RON— | — | — | 33,4 K RON |
| 88 | 88.POPAS SPLENDID SRL▲ 174 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 32,9 K RON— | — | 84,2 K RON | |
| 89 | 89.LA CABANA MINUNATĂ SRL▼ 5 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 32,5 K RON▲ 40,9 % | ▲ 40,9 % | 9,4 K RON | |
| 90 | 90.MAESTRO CUISINE SRL▼ 12 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 30,3 K RON▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | 1,4 K RON | |
| 91 | 91.CENTRAL KLASS VDR SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 28,6 K RON— | — | — | 28,6 K RON |
| 92 | 92.COMSAM SRL▼ 11 | Sat Santa Mare, Comuna Santa Mare, Botoşani | 27,7 K RON▲ 16,4 % | ▲ 16,4 % | 3,9 K RON | |
| 93 | 93.TRAFFIK IMPEX SRL▼ 16 | Sat Călăraşi, Comuna Călăraşi, Botoşani | 26,5 K RON▼ 8,9 % | ▼ 8,9 % | -2,6 K RON | |
| 94 | 94.UNITED ARENA PUB SRL▲ 26 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 25,3 K RON▲ 648,7 % | ▲ 648,7 % | 21,9 K RON | |
| 95 | 95.VIO-SIC SRL▼ 4 | Sat Ionăşeni, Comuna Vârfu Câmpului, Botoşani | 24,1 K RON▲ 43,5 % | ▲ 43,5 % | 7,3 K RON | |
| 96 | 96.POPAS LA BARUL RUSTIC MYK SRL▼ 4 | Sat Strahotin, Comuna Dângeni, Botoşani | 23 K RON▲ 39,5 % | ▲ 39,5 % | 6,5 K RON | |
| 97 | 97.ATLAS SERV SRL▼ 15 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 22,7 K RON▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | -619 RON | |
| 98 | 98.NOVA - HOMS SRL▼ 15 | Sat Draxini, Comuna Baluşeni, Botoşani | 21,8 K RON▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | -1,4 K RON | |
| 99 | 99.MIKE-DEEA COM SRLnou | Sat Stăuceni, Comuna Stăuceni, Botoşani | 21,8 K RON— | — | — | 21,6 K RON |
| 100 | 100.NOROC RIPAGRO SRL▼ 10 | Sat Ripiceni, Comuna Ripiceni, Botoşani | 21,2 K RON▲ 21,7 % | ▲ 21,7 % | 3,8 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Botoșani
CAEN 5610
Restaurante
114 firme · 129,6 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
50 firme · 64,3 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
185 firme · 56,4 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
8 firme · 10,8 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
19 firme · 7,5 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
14 firme · 5 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
4 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
1 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
3 firme · 832,5 K RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
6 firme · 677,4 K RON