Top 100 firme — Activități profesionale, Botoșani după capitaluri în 2014
379 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 44,2 mil. RON. Pragul de intrare în top este 76,2 K RON, iar liderul atinge 16,7 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.BLACK NEST S.R.L.= | Municipiul Botoşani, Botoşani | 16,7 mil. RON▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | 776,8 K RON | |
| 2 | 2.NORD PROIECT SA= | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2,9 mil. RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 2,5 K RON | |
| 3 | 3.ANDREI MARKETING SRL= | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,9 mil. RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 5,6 K RON | |
| 4 | 4.CONPROIECT-AKY SRL▲ 6 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,1 mil. RON▲ 66 % | ▲ 66 % | 440,3 K RON | |
| 5 | 5.TEHNOTEX COMPANY SRL▼ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,1 mil. RON▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 243,4 K RON | |
| 6 | 6.COMIR SRL▲ 2 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 954,2 K RON▲ 22,4 % | ▲ 22,4 % | 173,9 K RON | |
| 7 | 7.TEHNO-CONSULTING SRL▲ 6 | Sat Roma, Comuna Roma, Botoşani | 746,1 K RON▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 165,9 K RON | |
| 8 | 8.VELMA SRL▼ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 745,5 K RON▼ 12,1 % | ▼ 12,1 % | 406,1 K RON | |
| 9 | 9.CONSUS SRL▼ 3 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 597,6 K RON▼ 33,8 % | ▼ 33,8 % | 17,7 K RON | |
| 10 | 10.CASA PROIECT CONSTRUCT SRL▲ 4 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 592,8 K RON▲ 20,6 % | ▲ 20,6 % | 101,3 K RON | |
| 11 | 11.AGORA SRL= | Municipiul Botoşani, Botoşani | 567,7 K RON▼ 7,2 % | ▼ 7,2 % | -44,2 K RON | |
| 12 | 12.TOPO NORD EST SRL▲ 4 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 473,3 K RON▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 81 K RON | |
| 13 | 13.TAHOS PLAN SRL▲ 4 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 472 K RON▲ 20 % | ▲ 20 % | 78,7 K RON | |
| 14 | 14.EDIFICO SRL▲ 6 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 427,1 K RON▲ 11 % | ▲ 11 % | 42,2 K RON | |
| 15 | 15.ZOOVET EXPERT SRL▲ 6 | Sat Hudeşti, Comuna Hudeşti, Botoşani | 423,4 K RON▲ 14,5 % | ▲ 14,5 % | 53,1 K RON | |
| 16 | 16.ARTPLAST DESIGN SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 405,9 K RON— | — | 62,4 K RON | |
| 17 | 17.AGENTIA DE AUDIT FINANCIAR-AFIL SRL▲ 2 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 388,1 K RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 1,6 K RON | |
| 18 | 18.CAMP PROIECTARE SRL▲ 8 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 355,7 K RON▲ 30,8 % | ▲ 30,8 % | 83,7 K RON | |
| 19 | 19.COLUMNA AG S.R.L.▲ 98 | Sat Cătămăreşti-Deal, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 344,3 K RON▲ 644,4 % | ▲ 644,4 % | 298,1 K RON | |
| 20 | 20.IDCERI S.R.L.▲ 13 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 331,7 K RON▲ 68 % | ▲ 68 % | 134,2 K RON | |
| 21 | 21.GEOSIST CONSTRUCT SRL▲ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 326,8 K RON▼ 7,6 % | ▼ 7,6 % | -26,9 K RON | |
| 22 | 22.FORTUNA-VET SRL▲ 6 | Sat Truşeşti, Comuna Truşeşti, Botoşani | 288,9 K RON▲ 22,3 % | ▲ 22,3 % | 52,6 K RON | |
| 23 | 23.OPTIMACAD SRL▲ 54 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 274 K RON▲ 207,8 % | ▲ 207,8 % | 185 K RON | |
| 24 | 24.GLOBAL CONSULTING SRL= | Municipiul Botoşani, Botoşani | 272 K RON▼ 11,7 % | ▼ 11,7 % | 34,2 K RON | |
| 25 | 25.MEDIVET SRL▲ 4 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 268,2 K RON▲ 16 % | ▲ 16 % | 36,9 K RON | |
| 26 | 26.TECHNICAL ASSISTANCE SRL▲ 11 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 266,1 K RON▲ 44,1 % | ▲ 44,1 % | 29,6 K RON | |
| 27 | 27.INTREPRINDEREA DE MICA INDUSTRIE AGRICOLA SA▼ 2 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 261 K RON▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | -28,3 K RON | |
| 28 | 28.GHEPARD SRL▲ 4 | Sat Hăneşti, Comuna Hăneşti, Botoşani | 246,3 K RON▲ 15,5 % | ▲ 15,5 % | 33,1 K RON | |
| 29 | 29.COSMET CONSULT SRL▲ 23 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 238,3 K RON▲ 66,2 % | ▲ 66,2 % | 94,9 K RON | |
| 30 | 30.VIA PRO IT CONSULTING SRL▲ 32 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 237,3 K RON▲ 90,7 % | ▲ 90,7 % | 112,9 K RON | |
| 31 | 31.COTOC VET SRL▲ 37 | Sat Tudora, Comuna Tudora, Botoşani | 234,2 K RON▲ 110 % | ▲ 110 % | 123,3 K RON | |
| 32 | 32.PINTI-VET SRL▲ 19 | Sat Vorniceni, Comuna Vorniceni, Botoşani | 222,6 K RON▲ 52 % | ▲ 52 % | 76,1 K RON | |
| 33 | 33.THT EXPERT INTCONSULTING SRL▲ 17 | Sat Mănăstirea Doamnei, Comuna Curteşti, Botoşani | 220,3 K RON▲ 48,6 % | ▲ 48,6 % | 72 K RON | |
| 34 | 34.GOD-VETERINAR PRACTIC SRL▲ 14 | Sat Havârna, Comuna Havârna, Botoşani | 219,5 K RON▲ 37,5 % | ▲ 37,5 % | 59,8 K RON | |
| 35 | 35.CONT EXPERT & AUDIT SRL▼ 5 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 217 K RON▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | -9,9 K RON | |
| 36 | 36.MIRT ALVA SRL▲ 5 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 216,7 K RON▲ 19,8 % | ▲ 19,8 % | 35,8 K RON | |
| 37 | 37.ELON COM SRL▲ 10 | Sat Durneşti, Comuna Durneşti, Botoşani | 206,9 K RON▲ 28,4 % | ▲ 28,4 % | 45,7 K RON | |
| 38 | 38.ALL-FINANCE SRL▼ 7 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 200 K RON▼ 11 % | ▼ 11 % | -23,9 K RON | |
| 39 | 39.EVALCONSULT ZAHARIA SRL▼ 5 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 196,9 K RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 214 RON | |
| 40 | 40.INSTANT VET SRL▼ 5 | Sat Dângeni, Comuna Dângeni, Botoşani | 192,7 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 41 | 41.TEAM EXPERT SRL▲ 18 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 191,4 K RON▲ 44 % | ▲ 44 % | 94,2 K RON | |
| 42 | 42.EXPERT ABASAN I.A. SRL▲ 12 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 190,6 K RON▲ 38,2 % | ▲ 38,2 % | 52,6 K RON | |
| 43 | 43.PROCONTAB SRL▲ 57 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 190,5 K RON▲ 214,2 % | ▲ 214,2 % | 129,9 K RON | |
| 44 | 44.ALL PERFECT CONSULTING SRL▲ 35 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 188,9 K RON▲ 125,6 % | ▲ 125,6 % | 105,2 K RON | |
| 45 | 45.DIMENS SRL▲ 66 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 188,5 K RON▲ 263,6 % | ▲ 263,6 % | 136,6 K RON | |
| 46 | 46.DTC GROUP SRL▼ 28 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 187 K RON▼ 51,7 % | ▼ 51,7 % | -200,1 K RON | |
| 47 | 47.GRUP EXPERT SRL▲ 2 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 186,9 K RON▲ 23,2 % | ▲ 23,2 % | 35,2 K RON | |
| 48 | 48.CONFAST SRL▼ 8 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 186,4 K RON▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 4,5 K RON | |
| 49 | 49.AVA PROIECT SRL▼ 10 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 185,6 K RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 1,3 K RON | |
| 50 | 50.SAVYN MEDIA JOURNAL SRL▲ 33 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 184,3 K RON▲ 127,8 % | ▲ 127,8 % | 103,4 K RON | |
| 51 | 51.TOPOMARCAD SRL▲ 7 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 182,4 K RON▲ 35,7 % | ▲ 35,7 % | 48 K RON | |
| 52 | 52.HYDROGEN POWER S.R.L.nou | Sat Cătămăreşti-Deal, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 178,3 K RON▲ 70,4 % | ▲ 70,4 % | 73,6 K RON | |
| 53 | 53.PROEVA SRL▲ 185 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 174,8 K RON— | — | 0 RON | |
| 54 | 54.H'ART STUDIO SRL▼ 11 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 172,3 K RON▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 3,2 K RON | |
| 55 | 55.SAN-VET OPREA SRL▲ 17 | Sat Hilişeu-Horia, Comuna Hilişeu-Horia, Botoşani | 165,1 K RON▲ 68,9 % | ▲ 68,9 % | 67,4 K RON | |
| 56 | 56.HOSTRAC PLAN CAD SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 160,1 K RON— | — | — | 159,9 K RON |
| 57 | 57.HYDROCON PROIECT SRL▼ 4 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 159,5 K RON▲ 13,5 % | ▲ 13,5 % | 19 K RON | |
| 58 | 58.CONCEPT SRL▼ 14 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 157,8 K RON▼ 6,4 % | ▼ 6,4 % | -14,4 K RON | |
| 59 | 59.ONIX CONSULTING SRL▲ 12 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 154,4 K RON▲ 52,2 % | ▲ 52,2 % | 52,9 K RON | |
| 60 | 60.BOBIVET SRL▲ 1 | Sat Vlădeni, Comuna Vlădeni, Botoşani | 150,2 K RON▲ 16,3 % | ▲ 16,3 % | 21 K RON | |
| 61 | 61.ACS-DESIGN PROIECT SRL▲ 3 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 140 K RON▲ 19,5 % | ▲ 19,5 % | 22,9 K RON | |
| 62 | 62.EXPERT CONTALEX SRL▲ 3 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 135,8 K RON▲ 18,3 % | ▲ 18,3 % | 20,9 K RON | |
| 63 | 63.VIACONS SRL▼ 36 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 133,5 K RON▼ 49 % | ▼ 49 % | 129,2 K RON | |
| 64 | 64.ARH-CON PROIECT SRL▲ 26 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 133,4 K RON▲ 91,3 % | ▲ 91,3 % | 130,6 K RON | |
| 65 | 65.DANPROEX SRL▲ 15 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 129,9 K RON▲ 56,3 % | ▲ 56,3 % | 46,8 K RON | |
| 66 | 66.MCO CONTAB CONSULT SRL▲ 47 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 127,2 K RON▲ 155,9 % | ▲ 155,9 % | 77,5 K RON | |
| 67 | 67.MAPPING GCM S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 124,2 K RON— | — | — | 124 K RON |
| 68 | 68.DRINCON SRL▲ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 123,8 K RON▲ 15,3 % | ▲ 15,3 % | 16,4 K RON | |
| 69 | 69.SAGA VET SRL▼ 6 | Sat Icuşeni, Comuna Vorona, Botoşani | 123,4 K RON0,0% | 0,0% | 2,8 K RON | |
| 70 | 70.GEOFORAJ SRL▲ 266 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 122,6 K RON— | — | 183,1 K RON | |
| 71 | 71.H & H CONVET SRL▲ 14 | Sat Baluşeni, Comuna Baluşeni, Botoşani | 122,4 K RON▲ 58,5 % | ▲ 58,5 % | 45,2 K RON | |
| 72 | 72.AQUILA NEOVET S.R.L.▲ 15 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 122,3 K RON▲ 67,2 % | ▲ 67,2 % | 49,2 K RON | |
| 73 | 73.TOPO VENATUS SRL▼ 3 | Sat Vlădeni, Comuna Vlădeni, Botoşani | 122,2 K RON▲ 17 % | ▲ 17 % | 80,3 K RON | |
| 74 | 74.CASA CHIRIAC SRL▲ 12 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 116,6 K RON▲ 55,1 % | ▲ 55,1 % | 41,4 K RON | |
| 75 | 75.CALINDU PRO SRL▲ 7 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 115,4 K RON▲ 41,7 % | ▲ 41,7 % | 33,9 K RON | |
| 76 | 76.DARY-IMPEX SRL▼ 3 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 115,4 K RON▲ 18,5 % | ▲ 18,5 % | 18 K RON | |
| 77 | 77.OTY-FLORY VET SRL▲ 21 | Sat Mihăileni, Comuna Mihăileni, Botoşani | 114,1 K RON▲ 86,2 % | ▲ 86,2 % | 52,8 K RON | |
| 78 | 78.HARABAGIU VET SRL▲ 57 | Sat Plopenii Mari, Comuna Ungureni, Botoşani | 109,7 K RON▲ 235 % | ▲ 235 % | 77 K RON | |
| 79 | 79.CAMPAS SRL▼ 12 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 108,9 K RON▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | -3,6 K RON | |
| 80 | 80.MA-DA PROIECT SRL▲ 9 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 104,6 K RON▲ 49 % | ▲ 49 % | 34,4 K RON | |
| 81 | 81.ALTERNATIVE PUBLICITATE SRL▲ 45 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 103,3 K RON▲ 162,9 % | ▲ 162,9 % | 102,8 K RON | |
| 82 | 82.PETRUJINSKI CONSULTING SRL▼ 40 | Sat Suliţa, Comuna Suliţa, Botoşani | 101,7 K RON▼ 41,5 % | ▼ 41,5 % | 101,4 K RON | |
| 83 | 83.QUALITY MEDIA CERT SRLnou | Sat Cătămăreşti-Deal, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 98,1 K RON▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | -702 RON | |
| 84 | 84.UNIVERS 2001 SRL▼ 61 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 97,5 K RON▼ 69,2 % | ▼ 69,2 % | 7,7 K RON | |
| 85 | 85.ACTIVITY BEST CONSULTING SRL▲ 184 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 96,9 K RON— | — | 100,1 K RON | |
| 86 | 86.HIDRO-ECOS SRL▼ 5 | Sat Cândeşti, Comuna Cândeşti, Botoşani | 95,7 K RON▲ 15,1 % | ▲ 15,1 % | 12,4 K RON | |
| 87 | 87.PROIECT LDPB SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 93,7 K RON— | — | 77,4 K RON | |
| 88 | 88.CIPRO SRL▼ 43 | Sat Copălău, Comuna Copălău, Botoşani | 92,9 K RON▼ 43,2 % | ▼ 43,2 % | -70,7 K RON | |
| 89 | 89.BEST FINANCIAL CONSULTING SRL▲ 249 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 91,2 K RON— | — | 150,4 K RON | |
| 90 | 90.TIMO CREATIVO SRL▼ 14 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 89,4 K RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 204 RON | |
| 91 | 91.PRESTIGE CONSULT SRL▲ 62 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 88,4 K RON▲ 310,7 % | ▲ 310,7 % | 88,2 K RON | |
| 92 | 92.FLASH POSM SRL▲ 144 | Sat Coşula, Comuna Coşula, Botoşani | 87,7 K RON▲ 110.957 % | ▲ 110.957 % | 87,7 K RON | |
| 93 | 93.FAIRMEDIA SRL▲ 28 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 86,8 K RON▲ 100,9 % | ▲ 100,9 % | 43,6 K RON | |
| 94 | 94.CENTRAL ASIST S.R.L.nou | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 84,6 K RON— | — | — | 84,4 K RON |
| 95 | 95.ALGO MEDIA SRL▲ 4 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 83 K RON▲ 36,1 % | ▲ 36,1 % | 25,4 K RON | |
| 96 | 96.ROŞU VET SERVICII VETERINARE SRL▲ 38 | Sat Răuseni, Comuna Răuseni, Botoşani | 82,5 K RON▲ 147,3 % | ▲ 147,3 % | 49,5 K RON | |
| 97 | 97.SANTEC SRL▼ 6 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 81,1 K RON▲ 17,5 % | ▲ 17,5 % | 12,1 K RON | |
| 98 | 98.PRESTA CONTY SRL▼ 10 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 79,3 K RON▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | 43,4 K RON | |
| 99 | 99.GALECO CONS SRL▲ 74 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 78,4 K RON▲ 450,9 % | ▲ 450,9 % | 64,1 K RON | |
| 100 | 100.TOMAC TRUST CONSULTING SRL▼ 7 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 76,2 K RON▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 8,9 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Botoșani
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
161 firme · 66,5 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
67 firme · 28,8 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
74 firme · 18,4 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
58 firme · 17,4 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
47 firme · 16,1 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
49 firme · 14 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
35 firme · 6,9 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
24 firme · 5,6 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
19 firme · 3,9 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
36 firme · 3,7 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
16 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
11 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
7 firme · 854,3 K RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
4 firme · 749,7 K RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
2 firme · 542,5 K RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
2 firme · 526,6 K RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
1 firme · 231,6 K RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
3 firme · 210,1 K RON
CAEN 6910
Activități juridice
2 firme · 138,9 K RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
2 firme · 137,2 K RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
1 firme · 114,5 K RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
2 firme · 114,5 K RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
2 firme · 59,9 K RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
2 firme · 36,8 K RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
1 firme · 14,5 K RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
1 firme · 0 RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
1 firme · 0 RON