Top 100 firme — Activități ale unităților mobile de alimentație, Bacău după capitaluri în 2014
220 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 22,3 mil. RON. Pragul de intrare în top este -10,6 K RON, iar liderul atinge 2,9 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.HOTEL PERLA MOLDOVEI SRL= | Loc. Slănic Moldova, Oraş Slănic Moldova, Bacău | 2,9 mil. RON▼ 59,1 % | ▼ 59,1 % | -1,4 mil. RON | |
| 2 | 2.ASCOMA S.R.L.= | Municipiul Bacău, Bacău | 2,8 mil. RON▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 68,1 K RON | |
| 3 | 3.MARISANO PROD SRL= | Municipiul Oneşti, Bacău | 1,5 mil. RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 8,6 K RON | |
| 4 | 4.PETRE RESTAURANTE SRL▲ 3 | Sat Podiş, Comuna Mărgineni, Bacău | 1,4 mil. RON▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 656,8 K RON | |
| 5 | 5.GRUP PARC SRL▼ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,3 mil. RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 10,6 K RON | |
| 6 | 6.SOTIS SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 1,3 mil. RON▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | 187,3 K RON | |
| 7 | 7.NEVCO INVEST SRL▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,2 mil. RON▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 28,1 K RON | |
| 8 | 8.COMPLEX PARCUL TRANDAFIRILOR S.R.L.▼ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,1 mil. RON▼ 6,5 % | ▼ 6,5 % | -99,2 K RON | |
| 9 | 9.RESTAURANT AVIATORI SRL▲ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,1 mil. RON▲ 86,5 % | ▲ 86,5 % | 6,6 K RON | |
| 10 | 10.SANINS SRL▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 834,8 K RON▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 15,2 K RON | |
| 11 | 11.MULTIROYAL SRL▼ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 651,2 K RON▼ 25,8 % | ▼ 25,8 % | -225,8 K RON | |
| 12 | 12.GENERAL CLUB SRL▲ 8 | Municipiul Bacău, Bacău | 493,5 K RON▲ 41,3 % | ▲ 41,3 % | 146,6 K RON | |
| 13 | 13.GT GRUP SRL▲ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 449,1 K RON▲ 22,7 % | ▲ 22,7 % | 83,2 K RON | |
| 14 | 14.CONTROL COMPROD SRL▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 432,2 K RON▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 9,4 K RON | |
| 15 | 15.ZITACO SRL▲ 3 | Municipiul Oneşti, Bacău | 396,9 K RON▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 32,8 K RON | |
| 16 | 16.ALTAMIRA SRL▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 393,5 K RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 1,8 K RON | |
| 17 | 17.BOGDANIS COMSERV SRL▼ 1 | Municipiul Oneşti, Bacău | 351,9 K RON▼ 11,2 % | ▼ 11,2 % | -65,2 K RON | |
| 18 | 18.GRUP PASAJ SRL▲ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 272,9 K RON▲ 39,9 % | ▲ 39,9 % | 2 K RON | |
| 19 | 19.CHEN. S. SRL▲ 3 | Municipiul Oneşti, Bacău | 245,6 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 20 | 20.VIORADYS SRL▲ 1 | Municipiul Oneşti, Bacău | 227,2 K RON▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 4,1 K RON | |
| 21 | 21.PASAJ SRL▲ 12 | Municipiul Bacău, Bacău | 221,3 K RON▲ 69,6 % | ▲ 69,6 % | 24,9 K RON | |
| 22 | 22.CREMENEA III S.R.L.▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 219,7 K RON▼ 10 % | ▼ 10 % | -24,3 K RON | |
| 23 | 23.EXPRESS FOOD SRL▲ 17 | Municipiul Bacău, Bacău | 218 K RON▲ 310,3 % | ▲ 310,3 % | 164,8 K RON | |
| 24 | 24.PROSPER SA▲ 2 | Municipiul Oneşti, Bacău | 201,2 K RON▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | -3,5 K RON | |
| 25 | 25.VOLTERA SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 200,3 K RON▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 6,3 K RON | |
| 26 | 26.PARCUL CU PINI SRL▲ 4 | Municipiul Moineşti, Bacău | 167,2 K RON▲ 15,9 % | ▲ 15,9 % | 22,9 K RON | |
| 27 | 27.CRAMA SLĂNIC SRL▲ 2 | Loc. Slănic Moldova, Oraş Slănic Moldova, Bacău | 153,9 K RON▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 6,2 K RON | |
| 28 | 28.TWOMEY ENTERPRIZES SRL= | Sat Poduri, Comuna Poduri, Bacău | 149 K RON▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | 16 K RON | |
| 29 | 29.RSBC PRO RECRUITMENT S.R.L.▲ 2 | Sat Corneşti, Comuna Filipeşti, Bacău | 145,2 K RON▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 1,4 K RON | |
| 30 | 30.HERACOM SRL▲ 29 | Loc. Buhuşi, Oraş Buhuşi, Bacău | 139,7 K RON▲ 1.939,9 % | ▲ 1.939,9 % | 1,7 K RON | |
| 31 | 31.TARGET INVEST SRL▲ 3 | Loc. Slănic Moldova, Oraş Slănic Moldova, Bacău | 117,8 K RON▼ 8,9 % | ▼ 8,9 % | -11,5 K RON | |
| 32 | 32.AUSTIN SRL▲ 3 | Municipiul Moineşti, Bacău | 105,6 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 33 | 33.IZVOARE SRL▲ 3 | Loc. Slănic Moldova, Oraş Slănic Moldova, Bacău | 83,3 K RON▲ 6 % | ▲ 6 % | 4,7 K RON | |
| 34 | 34.LECORA SRL▲ 13 | Municipiul Bacău, Bacău | 79,1 K RON▲ 250,6 % | ▲ 250,6 % | 82 K RON | |
| 35 | 35.BROWN CORNER SRL▲ 15 | Sat Caşin, Comuna Caşin, Bacău | 77,1 K RON▲ 308,3 % | ▲ 308,3 % | 58,2 K RON | |
| 36 | 36.CAFENEAUA GRADINITA SRL▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 74,3 K RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 527 RON | |
| 37 | 37.DANASTE SRL▲ 1 | Municipiul Moineşti, Bacău | 73,6 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 38 | 38.GRANOVI EXIM SRL▲ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 69,8 K RON▲ 34,1 % | ▲ 34,1 % | 17,8 K RON | |
| 39 | 39.CHIRA-BAC SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 58,3 K RON▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | -6,4 K RON | |
| 40 | 40.BOEMA EVENTS SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 54,5 K RON— | — | — | 54,3 K RON |
| 41 | 41.DECAROX SRL▲ 3 | Municipiul Moineşti, Bacău | 45,8 K RON▲ 12 % | ▲ 12 % | 4,9 K RON | |
| 42 | 42.CASCADA SA▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 45 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 43 | 43.IANIS ROM SRL▲ 24 | Municipiul Bacău, Bacău | 43,3 K RON▲ 1.194,2 % | ▲ 1.194,2 % | 41,4 K RON | |
| 44 | 44.TURIST FOOD SRL▲ 12 | Municipiul Bacău, Bacău | 39,3 K RON▲ 194,4 % | ▲ 194,4 % | 25,8 K RON | |
| 45 | 45.PATEMA SRL▲ 1 | Sat Baraţi, Comuna Mărgineni, Bacău | 24,7 K RON▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 1,2 K RON | |
| 46 | 46.EMERIT SERV SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 22,6 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 47 | 47.SIENA-COMIMPEX SRL▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 21,5 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 48 | 48.ANDRADU IMPEX 2010 SRL▲ 5 | Sat Chetriş, Comuna Tamaşi, Bacău | 15,2 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 49 | 49.MIHSTAR SRL▲ 75 | Municipiul Bacău, Bacău | 14,8 K RON— | — | 46 K RON | |
| 50 | 50.GIOVANNI-ELENA SRL▲ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 14,7 K RON▼ 11,3 % | ▼ 11,3 % | -1,9 K RON | |
| 51 | 51.MARICRIN SRL▲ 4 | Sat Cucuieţi, Comuna Solonţ, Bacău | 10,8 K RON▼ 21,8 % | ▼ 21,8 % | -3 K RON | |
| 52 | 52.GASTRO VIAL SRL▲ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 10,4 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 53 | 53.PIAZZETTA SRL▲ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 10,2 K RON▲ 23,9 % | ▲ 23,9 % | 1,9 K RON | |
| 54 | 54.EVERGREEN SRL▲ 113 | Sat Letea Veche, Comuna Letea Veche, Bacău | 8,3 K RON— | — | 119,3 K RON | |
| 55 | 55.GINARITA SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 8 K RON— | — | — | 7,8 K RON |
| 56 | 56.LA LICĂ SĂMĂDĂUL SRLnou | Sat Valea Seacă, Comuna Valea Seacă, Bacău | 7,8 K RON— | — | — | 7,6 K RON |
| 57 | 57.OMNISTAR INVEST SRL▲ 36 | Municipiul Bacău, Bacău | 5,9 K RON— | — | 10,4 K RON | |
| 58 | 58.CASA RADU SRL▲ 11 | Sat Onişcani, Comuna Filipeşti, Bacău | 5,7 K RON▲ 194,3 % | ▲ 194,3 % | 3,8 K RON | |
| 59 | 59.MIOHARA SRL▲ 3 | Municipiul Moineşti, Bacău | 5 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 60 | 60.RROMANTIC ALL SRL▲ 3 | Sat Caşin, Comuna Caşin, Bacău | 4,8 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 61 | 61.TISA PREST SRL▲ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 4,5 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 62 | 62.BISTRO EVENTS SRLnou | Sat Măgura, Comuna Măgura, Bacău | 4,4 K RON— | — | — | 4,2 K RON |
| 63 | 63.SALE & PEPE RESTAURANT SRL▲ 10 | Sat Petricica, Comuna Strugari, Bacău | 4 K RON▲ 1.022,5 % | ▲ 1.022,5 % | 3,7 K RON | |
| 64 | 64.RAREŞ & JESSICA SRL▲ 6 | Sat Faraoani, Comuna Faraoani, Bacău | 2,3 K RON▲ 53,6 % | ▲ 53,6 % | 785 RON | |
| 65 | 65.CASA BERARILOR SRL▲ 7 | Municipiul Oneşti, Bacău | 2,2 K RON▲ 114,2 % | ▲ 114,2 % | 1,2 K RON | |
| 66 | 66.SALE & PEPE RISTORANTE SRLnou | Sat Petricica, Comuna Strugari, Bacău | 2,1 K RON— | — | — | 1,9 K RON |
| 67 | 67.OANA LUX SRL▼ 7 | Sat Caşin, Comuna Caşin, Bacău | 1,2 K RON▼ 78,6 % | ▼ 78,6 % | -4,3 K RON | |
| 68 | 68.MANIMEX SRL= | Loc. Buhuşi, Oraş Buhuşi, Bacău | 1 K RON▼ 67,5 % | ▼ 67,5 % | -2,1 K RON | |
| 69 | 69.LUVA-DIAL SRLnou | Sat Valea Seacă, Comuna Valea Seacă, Bacău | 685 RON— | — | — | 485 RON |
| 70 | 70.MOLTO BUONO SRLnou | Loc. Buhuşi, Oraş Buhuşi, Bacău | 565 RON— | — | — | 365 RON |
| 71 | 71.NIKOBEST SRL▲ 3 | Sat Drăgugeşti, Comuna Helegiu, Bacău | 200 RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 72 | 72.DIM & DOR COM SRL▲ 2 | Sat Letea Veche, Comuna Letea Veche, Bacău | 200 RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 73 | 73.RAFY-ROXY SRL-Dnou | Municipiul Oneşti, Bacău | 58 RON— | — | — | -142 RON |
| 74 | 74.RISTO VERO SRL▲ 5 | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 75 | 75.COMPLEX TIC TAC SRL▲ 55 | Municipiul Bacău, Bacău | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 76 | 76.CLUB ANTALY SRL▲ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 77 | 77.SAROSA INVEST SRL▲ 88 | Municipiul Bacău, Bacău | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 78 | 78.ENJOY FOOD BUSINESS SRL▲ 34 | Municipiul Bacău, Bacău | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 79 | 79.EXCEPŢIONAL MENIU SRL▲ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | -87 RON— | — | 0 RON | |
| 80 | 80.KASTTEL FOOD SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | -922 RON— | — | — | -1,1 K RON |
| 81 | 81.PIZZA FOR FAMILY SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -1,5 K RON— | — | — | -1,7 K RON |
| 82 | 82.JESSICA ANTONIA SRL▲ 6 | Municipiul Moineşti, Bacău | -1,6 K RON— | — | -539 RON | |
| 83 | 83.F.S.G. FOOD GROUP SRL▲ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | -2 K RON— | — | -40 RON | |
| 84 | 84.WHITE.GIO.FACTORY SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -2,1 K RON— | — | — | -2,4 K RON |
| 85 | 85.VALKAT REST SRL▲ 20 | Municipiul Bacău, Bacău | -2,8 K RON— | — | 8,9 K RON | |
| 86 | 86.OZZY CAFFE SRLnou | Sat Dumbrava, Comuna Iteşti, Bacău | -3,8 K RON— | — | — | -4 K RON |
| 87 | 87.VALDECO SRL▼ 8 | Municipiul Bacău, Bacău | -4,1 K RON— | — | -5 RON | |
| 88 | 88.DIADEN PRODSERV SRL▲ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | -4,9 K RON— | — | -1,5 K RON | |
| 89 | 89.ŞTEFAN & RAYAN'S SRL▼ 28 | Sat Lespezi, Comuna Gârleni, Bacău | -5 K RON▼ 198,6 % | ▼ 198,6 % | -10,1 K RON | |
| 90 | 90.KARINA GRILL SRLnou | Sat Nicolae Bălcescu, Comuna Nicolae Bălcescu, Bacău | -5,4 K RON— | — | — | -5,6 K RON |
| 91 | 91.D & P BROTHERS INDUSTRY S.R.L.nou | Sat Traian, Comuna Traian, Bacău | -5,5 K RON— | — | — | -5,7 K RON |
| 92 | 92.ADDICTED TO YOU SRL▲ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | -5,5 K RON— | — | 0 RON | |
| 93 | 93.L.I. GROUP SRL▲ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | -6 K RON— | — | -50 RON | |
| 94 | 94.PETRUMAT COM SRL▼ 7 | Municipiul Moineşti, Bacău | -7,3 K RON— | — | -6,4 K RON | |
| 95 | 95.ZANGA 1932 SRL▼ 24 | Sat Măgura, Comuna Măgura, Bacău | -7,5 K RON▼ 807,3 % | ▼ 807,3 % | -8,6 K RON | |
| 96 | 96.CRISMAR FOOD SRLnou | Sat Bereşti, Comuna Sascut, Bacău | -7,7 K RON— | — | — | -7,9 K RON |
| 97 | 97.COANA MARE SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -8,4 K RON— | — | — | -8,6 K RON |
| 98 | 98.UNA-NIK SERV SRL▲ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | -8,9 K RON— | — | -704 RON | |
| 99 | 99.VIO-AUR SRL▼ 48 | Sat Letea Veche, Comuna Letea Veche, Bacău | -10,3 K RON▼ 156,4 % | ▼ 156,4 % | -15,5 K RON | |
| 100 | 100.COFETĂRIA LARISA SRL▼ 1 | Sat Luizi-Călugăra, Comuna Luizi-Călugăra, Bacău | -10,6 K RON— | — | -4,1 K RON |