Top 100 firme — Prelucrarea și finisarea lemnului, Bacău după capitaluri în 2018
124 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 121,5 mil. RON. Pragul de intrare în top este -42,5 K RON, iar liderul atinge 83,3 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.BARLINEK ROMÂNIA SA= | Municipiul Oneşti, Bacău | 83,3 mil. RON▲ 38,8 % | ▲ 38,8 % | 23,3 mil. RON | |
| 2 | 2.MOLIDUL IMPEX SRL PĂNĂTĂU FILIALA BEREŞTI-TAZLĂU▲ 1 | Sat Bereşti-Tazlău, Comuna Bereşti-Tazlău, Bacău | 6,2 mil. RON▲ 23 % | ▲ 23 % | 1,2 mil. RON | |
| 3 | 3.LANET PRODIMPEX SRL▲ 1 | Sat Caşin, Comuna Caşin, Bacău | 3,7 mil. RON▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 36,2 K RON | |
| 4 | 4.RICH FOREST SRL▼ 2 | Municipiul Oneşti, Bacău | 2,8 mil. RON▼ 53,2 % | ▼ 53,2 % | 63,8 K RON | |
| 5 | 5.TRIFOREST SRLnou | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 2,6 mil. RON▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 320 K RON | |
| 6 | 6.LONNE EURO MOB SA▼ 1 | Sat Cleja, Comuna Cleja, Bacău | 2,2 mil. RON▼ 10,2 % | ▼ 10,2 % | -251,7 K RON | |
| 7 | 7.ARBORIS SRL= | Sat Livezi, Comuna Livezi, Bacău | 1,6 mil. RON▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 48,5 K RON | |
| 8 | 8.GOOD LUCK INDUSTRY CO LTD SRL= | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 1,5 mil. RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 4 K RON | |
| 9 | 9.DINGOTRANS SRL= | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 1,4 mil. RON▲ 10 % | ▲ 10 % | 158,3 K RON | |
| 10 | 10.EVA-FARM SRL▼ 4 | Sat Ghimeş, Comuna Ghimeş-Făget, Bacău | 1,3 mil. RON▼ 30,2 % | ▼ 30,2 % | -34,9 K RON | |
| 11 | 11.TUDOSE SRL▲ 3 | Sat Caşin, Comuna Caşin, Bacău | 1,2 mil. RON▲ 43,4 % | ▲ 43,4 % | 456,1 K RON | |
| 12 | 12.CARIBIC IMPEX SRL▼ 2 | Municipiul Oneşti, Bacău | 1,1 mil. RON▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 273,3 K RON | |
| 13 | 13.ORIENT 147 SRL▼ 2 | Sat Bijghir, Comuna Buhoci, Bacău | 1,1 mil. RON▲ 1 % | ▲ 1 % | 10,3 K RON | |
| 14 | 14.TIBUSCHI & COMP SRL▼ 2 | Sat Apa Asău, Comuna Asău, Bacău | 1 mil. RON0,0% | 0,0% | -34 RON | |
| 15 | 15.VICFOREST PROD SRL= | Sat Târgu Trotuş, Comuna Târgu Trotuş, Bacău | 821,8 K RON▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 32,2 K RON | |
| 16 | 16.WOOD PLANET COMPANY SRL= | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 798 K RON▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 9,3 K RON | |
| 17 | 17.TIBANT SRL▲ 1 | Sat Bolovăniş, Comuna Ghimeş-Făget, Bacău | 705,6 K RON▲ 19,7 % | ▲ 19,7 % | 116,2 K RON | |
| 18 | 18.COFARO SRL▼ 5 | Sat Faraoani, Comuna Faraoani, Bacău | 700,6 K RON▼ 32,3 % | ▼ 32,3 % | 26,8 K RON | |
| 19 | 19.BMC SERV SRL▲ 3 | Sat Straja, Comuna Asău, Bacău | 548,3 K RON▲ 32,3 % | ▲ 32,3 % | 134,2 K RON | |
| 20 | 20.ANDREISIM SRL= | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 519 K RON▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 19 K RON | |
| 21 | 21.MB PINE PROFILES SRL▲ 8 | Sat Hemeiuş, Comuna Hemeiuş, Bacău | 437,1 K RON▲ 54,1 % | ▲ 54,1 % | 290,2 K RON | |
| 22 | 22.EUROBYOTA CONSTRUCT SRLnou | Sat Lilieci, Comuna Hemeiuş, Bacău | 370,5 K RON▲ 13 % | ▲ 13 % | 42,7 K RON | |
| 23 | 23.PERALDO SRL▲ 3 | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 361,3 K RON▲ 16,8 % | ▲ 16,8 % | 51,9 K RON | |
| 24 | 24.BOG & DAN SRL▲ 11 | Sat Brusturoasa, Comuna Brusturoasa, Bacău | 332 K RON▲ 61,2 % | ▲ 61,2 % | 126,1 K RON | |
| 25 | 25.D.M. LEMN SRL▲ 2 | Sat Bârsăneşti, Comuna Bârsăneşti, Bacău | 318,8 K RON▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | 23,8 K RON | |
| 26 | 26.TEMCON IMPEX SRL▼ 9 | Municipiul Bacău, Bacău | 307,6 K RON▼ 57 % | ▼ 57 % | 2,1 K RON | |
| 27 | 27.SUED FOREST EXIM SRL▲ 26 | Municipiul Bacău, Bacău | 304,7 K RON▲ 331,6 % | ▲ 331,6 % | 368,6 K RON | |
| 28 | 28.TRANSFOREST GOLD SRL▲ 6 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 303,5 K RON▲ 33 % | ▲ 33 % | 75,3 K RON | |
| 29 | 29.EXIM-WOOD-2005 SRL▲ 2 | Sat Lupeşti, Comuna Mănăstirea Caşin, Bacău | 301,5 K RON▲ 11,2 % | ▲ 11,2 % | 50,4 K RON | |
| 30 | 30.LENPROD SRL▼ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 274 K RON▼ 13,7 % | ▼ 13,7 % | -43,4 K RON | |
| 31 | 31.ASAN-COM SRL▲ 25 | Sat Apa Asău, Comuna Asău, Bacău | 260,6 K RON▲ 432,3 % | ▲ 432,3 % | 213,8 K RON | |
| 32 | 32.WOOD 2000 SRL▲ 6 | Municipiul Oneşti, Bacău | 247 K RON▲ 63,3 % | ▲ 63,3 % | 95,8 K RON | |
| 33 | 33.GAPAX IMPEX SRL▼ 3 | Sat Valea Seacă, Comuna Nicolae Bălcescu, Bacău | 239,4 K RON▼ 14,9 % | ▼ 14,9 % | -41,9 K RON | |
| 34 | 34.NEOPROD COM SRL▼ 1 | Sat Odobeşti, Comuna Odobeşti, Bacău | 237,3 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 35 | 35.ISSAFARM SRL▼ 7 | Sat Buruienişu de Sus, Comuna Brusturoasa, Bacău | 226 K RON▼ 22,5 % | ▼ 22,5 % | 14,3 K RON | |
| 36 | 36.EDILCAM SRL▲ 1 | Sat Gârlenii de Sus, Comuna Gârleni, Bacău | 206 K RON▲ 35,1 % | ▲ 35,1 % | 53,5 K RON | |
| 37 | 37.NIMALEN-PROD SRL▲ 4 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 188,1 K RON▲ 35,1 % | ▲ 35,1 % | 48,9 K RON | |
| 38 | 38.AMBA INCOM S.R.L.▼ 2 | Loc. Buhuşi, Oraş Buhuşi, Bacău | 186,9 K RON▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 5,9 K RON | |
| 39 | 39.SPATARU TRANSPORTI SRL▲ 27 | Sat Zemeş, Comuna Zemeş, Bacău | 150,6 K RON▲ 596 % | ▲ 596 % | 128,9 K RON | |
| 40 | 40.P & D FOREST COMPANY SRL= | Municipiul Oneşti, Bacău | 139,7 K RON▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | -2,7 K RON | |
| 41 | 41.ALBER-MON SRL▼ 2 | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 123,5 K RON▼ 16,2 % | ▼ 16,2 % | -23,9 K RON | |
| 42 | 42.SUBIKA FOREST SRL▲ 2 | Sat Făget, Comuna Ghimeş-Făget, Bacău | 122,8 K RON▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | -1,9 K RON | |
| 43 | 43.GABONDI FOREST SRL▼ 1 | Sat Coşnea, Comuna Agăş, Bacău | 119,5 K RON▼ 10,7 % | ▼ 10,7 % | 0 RON | |
| 44 | 44.ROZEN-COM SRL▲ 5 | Sat Mănăstirea Caşin, Comuna Mănăstirea Caşin, Bacău | 111,6 K RON▲ 24,8 % | ▲ 24,8 % | 22,2 K RON | |
| 45 | 45.GARDEN WOOD A&S SRL▲ 5 | Sat Măgura, Comuna Măgura, Bacău | 111 K RON▲ 27,4 % | ▲ 27,4 % | 23,9 K RON | |
| 46 | 46.ANDRAGEN FOREST SRL▲ 1 | Sat Caşin, Comuna Caşin, Bacău | 98,5 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 47 | 47.SILVIRO SRL▼ 4 | Sat Mărgineni, Comuna Mărgineni, Bacău | 84,9 K RON▼ 34 % | ▼ 34 % | -43,8 K RON | |
| 48 | 48.FLORRUS GRUP LOGISTIC SRL▼ 2 | Sat Ghimeş, Comuna Ghimeş-Făget, Bacău | 70,9 K RON▼ 31,8 % | ▼ 31,8 % | -33,1 K RON | |
| 49 | 49.DAMACRIST FOREST SRL▼ 17 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 55,3 K RON▼ 77,2 % | ▼ 77,2 % | -187,3 K RON | |
| 50 | 50.RAMNIC BUSINESS PRODUCTION SRL▲ 20 | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 49,7 K RON▲ 853,9 % | ▲ 853,9 % | 44,5 K RON | |
| 51 | 51.3 STEJARI WOOD SRL▼ 6 | Municipiul Oneşti, Bacău | 48 K RON▼ 55,1 % | ▼ 55,1 % | -59 K RON | |
| 52 | 52.FERABI FOREST SRL▲ 16 | Municipiul Moineşti, Bacău | 45,9 K RON▲ 232,8 % | ▲ 232,8 % | 32,1 K RON | |
| 53 | 53.ŞIPOT TEI SRL▲ 4 | Sat Căiuţi, Comuna Căiuţi, Bacău | 42,3 K RON▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 756 RON | |
| 54 | 54.TOP-OVIROX COMEXIM SRL▲ 1 | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 41,6 K RON▼ 28,2 % | ▼ 28,2 % | -16,1 K RON | |
| 55 | 55.LEOPARD TRANS SRL▲ 28 | Sat Făgetu de Sus, Comuna Ghimeş-Făget, Bacău | 37,2 K RON— | — | -6 K RON | |
| 56 | 56.DOMOKOS EMY LEMNLUX SRL▲ 4 | Sat Făget, Comuna Ghimeş-Făget, Bacău | 33,5 K RON▼ 9,6 % | ▼ 9,6 % | -3,6 K RON | |
| 57 | 57.EMI NICOL IMPEX SRL▲ 1 | Sat Cotumba, Comuna Agăş, Bacău | 32,8 K RON▼ 19,6 % | ▼ 19,6 % | -8 K RON | |
| 58 | 58.BASPROD SRL▼ 7 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 32,1 K RON▼ 59,3 % | ▼ 59,3 % | -46,7 K RON | |
| 59 | 59.MOBOS PREST SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 31 K RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 59 RON | |
| 60 | 60.FAGIO COM SRL▼ 1 | Sat Prăjeşti, Comuna Prăjeşti, Bacău | 28,6 K RON▼ 28,9 % | ▼ 28,9 % | -11,6 K RON | |
| 61 | 61.E.V.I. MEX-COMPANY SRL▲ 3 | Sat Ciugheş, Comuna Palanca, Bacău | 26,3 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 62 | 62.PAL WOOD SRLnou | Sat Făget, Comuna Ghimeş-Făget, Bacău | 25,9 K RON— | — | 0 RON | |
| 63 | 63.PINTILIE PRODCOM SRL▲ 2 | Sat Racova, Comuna Racova, Bacău | 22,4 K RON▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | -270 RON | |
| 64 | 64.MIR-ALERIM SRLnou | Sat Gârleni, Comuna Gârleni, Bacău | 20,9 K RON▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 1,8 K RON | |
| 65 | 65.INC FOREST SRL▼ 3 | Sat Pogleţ, Comuna Corbasca, Bacău | 19,4 K RON▼ 38,6 % | ▼ 38,6 % | -12,2 K RON | |
| 66 | 66.NICSON FACTORY SRLnou | Sat Deleni, Comuna Helegiu, Bacău | 10,3 K RON— | — | — | 10,1 K RON |
| 67 | 67.BINAL ART SRL▲ 2 | Sat Dofteana, Comuna Dofteana, Bacău | 6,2 K RON▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | -230 RON | |
| 68 | 68.MARVIS WOOD ART SRL▲ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 4,6 K RON▲ 210,6 % | ▲ 210,6 % | 3,1 K RON | |
| 69 | 69.L.A.CONSTRUCT.88 S.R.L.nou | Loc. Slănic Moldova, Oraş Slănic Moldova, Bacău | 2,3 K RON— | — | — | 2,1 K RON |
| 70 | 70.WAS FORSILVA S.R.L.nou | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 762 RON— | — | — | 562 RON |
| 71 | 71.VALDO SRL▲ 1 | Sat Bălăneasa, Comuna Livezi, Bacău | 209 RON▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 0 RON | |
| 72 | 72.VIVA-EXPO SRL▲ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 114 RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 73 | 73.BILSTAR SRL▲ 3 | Sat Pustiana, Comuna Pârjol, Bacău | 26 RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 74 | 74.MOLGIROM-EXIM SRL▲ 3 | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 75 | 75.GAT FOREST SRL▲ 2 | Sat Agăş, Comuna Agăş, Bacău | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 76 | 76.ADAFORBAC S.R.L.nou | Sat Agăş, Comuna Agăş, Bacău | 0 RON— | — | — | 0 RON |
| 77 | 77.CHARM WOOD SRL▲ 3 | Sat Bijghir, Comuna Buhoci, Bacău | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 78 | 78.PREKTOR SRL▲ 48 | Sat Hăghiac, Comuna Dofteana, Bacău | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 79 | 79.TANIS INVEST S.R.L.nou | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | -30 RON— | — | — | -230 RON |
| 80 | 80.ULTRA WOOD SRL▼ 3 | Municipiul Oneşti, Bacău | -73 RON— | — | -73 RON | |
| 81 | 81.BALKAN WOOD 2018 S.R.L.nou | Municipiul Oneşti, Bacău | -262 RON— | — | — | -462 RON |
| 82 | 82.FORMAP INVEST SRL▼ 8 | Sat Mărgineni, Comuna Mărgineni, Bacău | -996 RON▼ 722,5 % | ▼ 722,5 % | -1,2 K RON | |
| 83 | 83.MARYO GREEN FOREST S.R.L.nou | Sat Coţofăneşti, Comuna Coţofăneşti, Bacău | -1,8 K RON— | — | — | -2 K RON |
| 84 | 84.RESORTJOB SRLnou | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | -2,1 K RON— | — | 0 RON | |
| 85 | 85.RIN COMPANY SRL▼ 3 | Sat Sascut, Comuna Sascut, Bacău | -2,8 K RON— | — | 0 RON | |
| 86 | 86.LEVYN PRODCOM 2018 S.R.L.nou | Sat Gârlenii de Sus, Comuna Gârleni, Bacău | -6,5 K RON— | — | — | -6,7 K RON |
| 87 | 87.ANTO SRL▼ 3 | Municipiul Oneşti, Bacău | -9,2 K RON— | — | 0 RON | |
| 88 | 88.CRISTALY'S SRL▼ 7 | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | -9,6 K RON— | — | -7,6 K RON | |
| 89 | 89.MSM FORESTA S.R.L.nou | Sat Racova, Comuna Racova, Bacău | -12,1 K RON— | — | — | -12,3 K RON |
| 90 | 90.STEFIGEN FOREST SRL▼ 4 | Sat Caşin, Comuna Caşin, Bacău | -12,4 K RON— | — | -560 RON | |
| 91 | 91.BARNA FOREST SRL▼ 3 | Sat Cucuieţi, Comuna Solonţ, Bacău | -17,2 K RON— | — | -852 RON | |
| 92 | 92.FOREST BENCRIST SRL▼ 3 | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | -17,8 K RON— | — | 0 RON | |
| 93 | 93.SUDITU EXPLOATARE SRL▼ 2 | Sat Pralea, Comuna Căiuţi, Bacău | -25,2 K RON— | — | -50 RON | |
| 94 | 94.ASTRIDA PRODCOM SRL▼ 46 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | -26,9 K RON▼ 128,3 % | ▼ 128,3 % | -121,3 K RON | |
| 95 | 95.ROMSTAM COM SRL▼ 3 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | -27,7 K RON— | — | 0 RON | |
| 96 | 96.TELCOM FOREST SRL▲ 3 | Sat Vrânceni, Comuna Căiuţi, Bacău | -31,5 K RON— | — | 19,8 K RON | |
| 97 | 97.D & D CARPENTRY WOODWORK S.R.L.nou | Sat Negri, Comuna Negri, Bacău | -31,5 K RON— | — | — | -31,7 K RON |
| 98 | 98.HISPAROM SRL▼ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | -37,2 K RON— | — | -92 RON | |
| 99 | 99.DORINVEST GROUP SRL▼ 6 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | -38,2 K RON— | — | -7,1 K RON | |
| 100 | 100.EXL STOCK SRL▼ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | -42,5 K RON— | — | -647 RON |