Top 100 firme — Activități de asistență stomatologică după capitaluri în 2019
6.903 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 295,2 mil. RON. Pragul de intrare în top este 1,3 mil. RON, iar liderul atinge 61,6 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.IMPLANT EXPERT DSO S.A.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 61,6 mil. RON— | — | — | -234,6 K RON |
| 2 | 2.DENT ESTET CLINIC S.A.▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 8,7 mil. RON▲ 61 % | ▲ 61 % | 3,3 mil. RON | |
| 3 | 3.DR ANGHELIN TEOFIL SRL▲ 1 | Municipiul Piteşti, Argeş | 7,6 mil. RON▲ 75,5 % | ▲ 75,5 % | 2,7 mil. RON | |
| 4 | 4.IMPLANTODENT MEDICAL SRL▼ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 7,2 mil. RON▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 218 K RON | |
| 5 | 5.DENTALMED - CLINICA STOMATOLOGICA SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 7,1 mil. RON▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 1,9 mil. RON | |
| 6 | 6.IMPLANT EXPERT S.A.▲ 9 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 5,4 mil. RON▲ 96 % | ▲ 96 % | 2,2 mil. RON | |
| 7 | 7.LIVIADENT SRL▲ 7 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 5 mil. RON▲ 74,5 % | ▲ 74,5 % | 3,8 mil. RON | |
| 8 | 8.VALUMA DENTCARE SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 4,5 mil. RON▲ 43,9 % | ▲ 43,9 % | 3,3 mil. RON | |
| 9 | 9.DENTA-BRAN SRL▼ 4 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 4,5 mil. RON▲ 19,1 % | ▲ 19,1 % | 2 mil. RON | |
| 10 | 10.PELTECU MEDICAL SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4,1 mil. RON▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 920,2 K RON | |
| 11 | 11.CABINET DE ORTODONTIE BARBUR SRL▼ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4,1 mil. RON▲ 24,1 % | ▲ 24,1 % | 1,5 mil. RON | |
| 12 | 12.CHIROMAX SRL▲ 4 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 3,9 mil. RON▲ 43 % | ▲ 43 % | 1,2 mil. RON | |
| 13 | 13.TERRAMOLD MEDICAL SRL▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3,8 mil. RON▲ 57,6 % | ▲ 57,6 % | 1,4 mil. RON | |
| 14 | 14.NICOLESCU & AGATSTEIN SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,8 mil. RON▲ 64,5 % | ▲ 64,5 % | 3,8 mil. RON | |
| 15 | 15.DENTCOF SRL▼ 6 | Municipiul Timişoara, Timiş | 3,7 mil. RON▲ 16 % | ▲ 16 % | 510,3 K RON | |
| 16 | 16.DENTAL-ALEX SRL▼ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 3,4 mil. RON▲ 16,1 % | ▲ 16,1 % | 1,1 mil. RON | |
| 17 | 17.ESTET DENT SRL▼ 11 | Municipiul Brăila, Brăila | 3,3 mil. RON▼ 11,2 % | ▼ 11,2 % | 3,2 mil. RON | |
| 18 | 18.UNIDENT PREMIUM S.R.L.▼ 7 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 3,3 mil. RON▲ 9 % | ▲ 9 % | 1,2 mil. RON | |
| 19 | 19.E.S. GARANTI DENTISTRY SRL▲ 52 | Municipiul Braşov, Braşov | 3,3 mil. RON▲ 177,3 % | ▲ 177,3 % | 2,4 mil. RON | |
| 20 | 20.CLINICA 32 SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,2 mil. RON▲ 55,6 % | ▲ 55,6 % | 1,1 mil. RON | |
| 21 | 21.DENTAL EXPERTS SRL▼ 8 | Municipiul Timişoara, Timiş | 3,2 mil. RON▲ 9 % | ▲ 9 % | 3,1 mil. RON | |
| 22 | 22.CENTRUL DE CHIRURGIE ȘI ESTETICĂ DENTARĂ SFÂNTA MARIA SRL▲ 81 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 2,8 mil. RON▲ 198,6 % | ▲ 198,6 % | 1,9 mil. RON | |
| 23 | 23.EDENT DENTAL S.R.L.▲ 13 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 2,7 mil. RON▲ 59,7 % | ▲ 59,7 % | 2,1 mil. RON | |
| 24 | 24.CLINICA ANDREICA SRL▲ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,7 mil. RON▲ 46,4 % | ▲ 46,4 % | 2,3 mil. RON | |
| 25 | 25.CENTRUL MEDICAL PROLIFE SRL▼ 1 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 2,6 mil. RON▲ 25,9 % | ▲ 25,9 % | 529,5 K RON | |
| 26 | 26.DENTAL PROFILE 2000 SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 2,6 mil. RON▲ 19,7 % | ▲ 19,7 % | 620,8 K RON | |
| 27 | 27.SANDENT CLINIC SRL▲ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,5 mil. RON▲ 33,6 % | ▲ 33,6 % | 1 mil. RON | |
| 28 | 28.ATY DENT SRL▼ 8 | Municipiul Turda, Cluj | 2,4 mil. RON▲ 10,7 % | ▲ 10,7 % | 2 mil. RON | |
| 29 | 29.HAPPYDENT SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 2,3 mil. RON— | — | 1,7 mil. RON | |
| 30 | 30.DENTAL SRL▼ 8 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,3 mil. RON▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 188,6 K RON | |
| 31 | 31.DR.VLADAU DENTAL LABOR SRL▲ 36 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,3 mil. RON▲ 87,8 % | ▲ 87,8 % | 1,3 mil. RON | |
| 32 | 32.HACK DENTAL S.R.L.▲ 37 | Sat Valea Voievozilor, Comuna Răzvad, Dâmboviţa | 2,2 mil. RON▲ 86,8 % | ▲ 86,8 % | 1 mil. RON | |
| 33 | 33.SMILE DENT SRL▲ 14 | Municipiul Bacău, Bacău | 2,2 mil. RON▲ 46 % | ▲ 46 % | 2,1 mil. RON | |
| 34 | 34.DR. MATIZ CABINET MEDICAL SRL▲ 26 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 2,2 mil. RON▲ 73,1 % | ▲ 73,1 % | 2,3 mil. RON | |
| 35 | 35.COMVIV SRL▲ 15 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 2,2 mil. RON▲ 53,7 % | ▲ 53,7 % | 772,6 K RON | |
| 36 | 36.PROFESSIONAL DENTIST SRL▲ 36 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,2 mil. RON▲ 89,9 % | ▲ 89,9 % | 1,3 mil. RON | |
| 37 | 37.DENT COMPLET SRL▲ 7 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,1 mil. RON▲ 34 % | ▲ 34 % | 937,9 K RON | |
| 38 | 38.CIF DENT SRL▼ 11 | Municipiul Săcele, Braşov | 2,1 mil. RON▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 634,7 K RON | |
| 39 | 39.LEAHU ESTETIC SRL▲ 250 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,1 mil. RON▲ 296,3 % | ▲ 296,3 % | 1,6 mil. RON | |
| 40 | 40.ATANASIU DENT IMPLANT S.R.L.▲ 386 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 2,1 mil. RON▲ 441,7 % | ▲ 441,7 % | 2,1 mil. RON | |
| 41 | 41.ARTDENT TOTAL SRL▼ 15 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2 mil. RON▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 1,2 mil. RON | |
| 42 | 42.CLINICA DR. DRAGUS S.R.L.▲ 24 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2 mil. RON▲ 66 % | ▲ 66 % | 829,4 K RON | |
| 43 | 43.L L L DENTAL SRL▼ 24 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 2 mil. RON▼ 9,3 % | ▼ 9,3 % | 1,4 mil. RON | |
| 44 | 44.DENTAL DESIGN DR. FONDREA SRL▼ 7 | Municipiul Timişoara, Timiş | 2 mil. RON▲ 15,9 % | ▲ 15,9 % | 2 mil. RON | |
| 45 | 45.GECODENT SRL▲ 17 | Municipiul Reghin, Mureş | 2 mil. RON▲ 60,9 % | ▲ 60,9 % | 1,4 mil. RON | |
| 46 | 46.HIDENT IMPEX SRL▼ 8 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 2 mil. RON▲ 16,5 % | ▲ 16,5 % | 885,4 K RON | |
| 47 | 47.CLINICA DENTRUST S.R.L.▲ 96 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,9 mil. RON▲ 140,2 % | ▲ 140,2 % | 1,9 mil. RON | |
| 48 | 48.DENTAMARK SRL▼ 6 | Municipiul Oradea, Bihor | 1,9 mil. RON▲ 17,6 % | ▲ 17,6 % | 789,8 K RON | |
| 49 | 49.LIFE DENT IMPLANT SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 1,9 mil. RON▲ 31,3 % | ▲ 31,3 % | 944,5 K RON | |
| 50 | 50.M.S.T. CLINIC SRL▼ 9 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,9 mil. RON▲ 14 % | ▲ 14 % | 230,5 K RON | |
| 51 | 51.INA DENT SRL▲ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 1,8 mil. RON▲ 32,2 % | ▲ 32,2 % | 1,8 mil. RON | |
| 52 | 52.DENTAL SMART DR. KOROZSI SRL▲ 78 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,8 mil. RON▲ 117,9 % | ▲ 117,9 % | 979,2 K RON | |
| 53 | 53.ZEEDDENT CLINIC SRL▲ 124 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,8 mil. RON▲ 153,5 % | ▲ 153,5 % | 1,7 mil. RON | |
| 54 | 54.DR. TEO CLINICĂ MEDICINĂ DENTARĂ SRL▲ 53 | Municipiul Piteşti, Argeş | 1,8 mil. RON▲ 92,9 % | ▲ 92,9 % | 855,1 K RON | |
| 55 | 55.GREEN BIOIMPLANT SRL▲ 70 | Municipiul Slatina, Olt | 1,8 mil. RON▲ 108,2 % | ▲ 108,2 % | 1,1 mil. RON | |
| 56 | 56.DENTA VITAL SRL▼ 13 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,8 mil. RON▲ 9 % | ▲ 9 % | 1,7 mil. RON | |
| 57 | 57.IMPLANT EXPERT PITESTI S.R.L.▲ 2.260 | Municipiul Piteşti, Argeş | 1,8 mil. RON▲ 4.385,3 % | ▲ 4.385,3 % | 1,7 mil. RON | |
| 58 | 58.TRIDENT DENTAL SRL▲ 5 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 1,7 mil. RON▲ 40,6 % | ▲ 40,6 % | 808 K RON | |
| 59 | 59.DENTAL CLAS BY DR. BENGA SRL▼ 5 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,7 mil. RON▲ 24,3 % | ▲ 24,3 % | 1,7 mil. RON | |
| 60 | 60.DENTAL VISION CLINIC SRL▲ 114 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,7 mil. RON▲ 132,4 % | ▲ 132,4 % | 948,9 K RON | |
| 61 | 61.WITTENBERGER SRL▼ 6 | Municipiul Arad, Arad | 1,7 mil. RON▲ 22,7 % | ▲ 22,7 % | 307,5 K RON | |
| 62 | 62.BLUE SKY DENTAL S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 1,6 mil. RON— | — | 1,2 mil. RON | |
| 63 | 63.DSDCLINIC SRL▲ 5.655 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,6 mil. RON— | — | 1,8 mil. RON | |
| 64 | 64.ELGAMI DENTAL SRL▲ 247 | Municipiul Oneşti, Bacău | 1,6 mil. RON▲ 231,6 % | ▲ 231,6 % | 1,5 mil. RON | |
| 65 | 65.STOMDAS SRL▼ 17 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,6 mil. RON▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | 892,2 K RON | |
| 66 | 66.DOCTOR SMILE SRL▼ 15 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,6 mil. RON▲ 16,2 % | ▲ 16,2 % | 1,6 mil. RON | |
| 67 | 67.DENTVISAGE S.R.L.▲ 22 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,6 mil. RON▲ 56 % | ▲ 56 % | 570,4 K RON | |
| 68 | 68.DENTAL CROWN HEALTH SRL▲ 153 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,6 mil. RON▲ 156,9 % | ▲ 156,9 % | 1,6 mil. RON | |
| 69 | 69.IDENT TOTAL CARE SRL▲ 83 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,6 mil. RON▲ 98,1 % | ▲ 98,1 % | 767,6 K RON | |
| 70 | 70.INTER MAXILOMED S.R.L.▼ 25 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,5 mil. RON▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 1,5 mil. RON | |
| 71 | 71.ORALDENTIS SRL▲ 217 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,5 mil. RON▲ 190,4 % | ▲ 190,4 % | 1 mil. RON | |
| 72 | 72.MK DENTAL DESIGN SRL▲ 42 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 1,5 mil. RON▲ 72,5 % | ▲ 72,5 % | 659,1 K RON | |
| 73 | 73.EURODENT B.P. SRL▲ 598 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 1,5 mil. RON▲ 506,7 % | ▲ 506,7 % | 1,3 mil. RON | |
| 74 | 74.DENTALUX CENTRUM SRL▲ 45 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 1,5 mil. RON▲ 71 % | ▲ 71 % | 612 K RON | |
| 75 | 75.IMPLANT CONSULT SRL▼ 46 | Sat Nanov, Comuna Nanov, Teleorman | 1,5 mil. RON▼ 22,7 % | ▼ 22,7 % | 1,5 mil. RON | |
| 76 | 76.SUPER DENT SRL▼ 48 | Municipiul Craiova, Dolj | 1,5 mil. RON▼ 22,9 % | ▼ 22,9 % | 1,5 mil. RON | |
| 77 | 77.CRISDENT CLINIC SRL▼ 45 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 1,5 mil. RON▼ 22,6 % | ▼ 22,6 % | 1,1 mil. RON | |
| 78 | 78.RODENTA SRL▲ 92 | Municipiul Oradea, Bihor | 1,5 mil. RON▲ 100,3 % | ▲ 100,3 % | 715,8 K RON | |
| 79 | 79.IMMEDIATE LOADING SRL▲ 2 | Municipiul Gherla, Cluj | 1,4 mil. RON▲ 33,4 % | ▲ 33,4 % | 1,4 mil. RON | |
| 80 | 80.HEVADENT SRL▼ 4 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 1,4 mil. RON▲ 30,2 % | ▲ 30,2 % | 1,2 mil. RON | |
| 81 | 81.DENTA SRL▼ 23 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,4 mil. RON▲ 9 % | ▲ 9 % | 857,1 K RON | |
| 82 | 82.DENTOMED SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1,4 mil. RON▲ 33,2 % | ▲ 33,2 % | 358,6 K RON | |
| 83 | 83.DENT TOTAL SRL▼ 15 | Loc. Urlaţi, Oraş Urlaţi, Prahova | 1,4 mil. RON▲ 19 % | ▲ 19 % | 1,4 mil. RON | |
| 84 | 84.SCHNEIDER SRL▼ 59 | Municipiul Huşi, Vaslui | 1,4 mil. RON▼ 29,9 % | ▼ 29,9 % | 335,6 K RON | |
| 85 | 85.SMILE DESIGN STUDIO SRL▲ 55 | Municipiul Oradea, Bihor | 1,4 mil. RON▲ 76,5 % | ▲ 76,5 % | 814,6 K RON | |
| 86 | 86.M.G. MEDICAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,4 mil. RON— | — | 229,3 K RON | |
| 87 | 87.CRYSTAL DENTAL CLINIC SRL▼ 52 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,4 mil. RON▼ 19,1 % | ▼ 19,1 % | 544,8 K RON | |
| 88 | 88.UNIDENT CENTER SRL▲ 47 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1,4 mil. RON▲ 73,1 % | ▲ 73,1 % | 958,9 K RON | |
| 89 | 89.ADVANCED GENTLE DENTIST SRL▼ 33 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,4 mil. RON▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 900,8 K RON | |
| 90 | 90.KRONDENT S.A.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 1,4 mil. RON— | — | 1,1 mil. RON | |
| 91 | 91.FILDES DENT SRL▲ 3 | Municipiul Roman, Neamţ | 1,4 mil. RON▲ 39,6 % | ▲ 39,6 % | 676,4 K RON | |
| 92 | 92.CENTRUL MEDICAL CARDIODENT SRL▲ 377 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 1,4 mil. RON▲ 298,4 % | ▲ 298,4 % | 307,4 K RON | |
| 93 | 93.MIODENTCLINIC SRL▲ 431 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 1,4 mil. RON▲ 337,7 % | ▲ 337,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 94 | 94.SABIN & WEIL RX SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,4 mil. RON▲ 37,4 % | ▲ 37,4 % | 376,5 K RON | |
| 95 | 95.KOPFZEIT 6B SRL▼ 30 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,4 mil. RON▲ 12,8 % | ▲ 12,8 % | 765,5 K RON | |
| 96 | 96.CLARODENT SRL▲ 59 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1,4 mil. RON▲ 76 % | ▲ 76 % | 588,4 K RON | |
| 97 | 97.ARTIS IMPLANT DENT SRL▼ 58 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,3 mil. RON▼ 20,7 % | ▼ 20,7 % | 1,3 mil. RON | |
| 98 | 98.AS MEDICAL DENT SRL▲ 81 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 1,3 mil. RON▲ 84,9 % | ▲ 84,9 % | 800,9 K RON | |
| 99 | 99.MARA-NICO DENT SRL▼ 15 | Municipiul Piteşti, Argeş | 1,3 mil. RON▲ 23,5 % | ▲ 23,5 % | 249,2 K RON | |
| 100 | 100.TOUT DENT SRL▲ 37 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,3 mil. RON▲ 60,7 % | ▲ 60,7 % | 513,6 K RON |