Top 100 firme — Fabricarea altor mașini și utilaje de utilizare generală n.c.a. după capitaluri în 2009
148 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 217,9 mil. RON. Pragul de intrare în top este 10 K RON, iar liderul atinge 51,5 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MECANICA ROTES SA= | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 51,5 mil. RON▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | -1,6 mil. RON | |
| 2 | 2.BALANTA SA▲ 14 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 39,9 mil. RON▲ 1.988,6 % | ▲ 1.988,6 % | -1,7 mil. RON | |
| 3 | 3.DANEX CONSULT SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 21,6 mil. RON▲ 6 % | ▲ 6 % | 1,8 mil. RON | |
| 4 | 4.ADISS SA= | Loc. Tăuţii-Măgherăuş, Oraş Tăuţii-Măgherăus, Maramureş | 19,2 mil. RON▲ 32,4 % | ▲ 32,4 % | 3,4 mil. RON | |
| 5 | 5.ROMIND T&G SRL▼ 2 | Loc. Pantelimon, Oraş Pantelimon, Ilfov | 16,4 mil. RON▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | 2 mil. RON | |
| 6 | 6.MENAROM P.E.C. SA= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 7,9 mil. RON▲ 77,8 % | ▲ 77,8 % | 3,5 mil. RON | |
| 7 | 7.GAN TFIREX SISTEM GRUP SRL▲ 3 | Municipiul Buzău, Buzău | 6,4 mil. RON▲ 80,1 % | ▲ 80,1 % | 1,5 mil. RON | |
| 8 | 8.BRIO FRESH SRL= | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 5,2 mil. RON▲ 24,9 % | ▲ 24,9 % | 1,2 mil. RON | |
| 9 | 9.PHILRO INDUSTRIAL SRL▲ 2 | Loc. Voluntari, Oraş Voluntari, Ilfov | 4 mil. RON▲ 35,4 % | ▲ 35,4 % | 965,2 K RON | |
| 10 | 10.H2O INTERNATIONAL SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 3,1 mil. RON▲ 30,4 % | ▲ 30,4 % | 793,7 K RON | |
| 11 | 11.BVI HOLDING S.R.L.▲ 4 | Sat Proselnici, Comuna Miroslava, Iaşi | 2,9 mil. RON▲ 49,1 % | ▲ 49,1 % | 620,8 K RON | |
| 12 | 12.ETANSARI GRAFEX SRL▲ 11 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 2,5 mil. RON▲ 86,2 % | ▲ 86,2 % | 1,1 mil. RON | |
| 13 | 13.REUTCOM-UTB S.A.▲ 11 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,3 mil. RON▲ 80,1 % | ▲ 80,1 % | 4,1 K RON | |
| 14 | 14.SENTEC SRL▼ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,3 mil. RON▼ 38,7 % | ▼ 38,7 % | 2,3 mil. RON | |
| 15 | 15.MUREŞUL SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ▼ 1 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 2,2 mil. RON▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | -114,6 K RON | |
| 16 | 16.ALSTING SA▼ 4 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 1,6 mil. RON▼ 35,9 % | ▼ 35,9 % | -701,2 K RON | |
| 17 | 17.TEHNIX SRL▲ 32 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,5 mil. RON▲ 275,5 % | ▲ 275,5 % | 619,4 K RON | |
| 18 | 18.ASIO ROMANIA SRL▲ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,5 mil. RON▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 79,1 K RON | |
| 19 | 19.S.M.C.MANAGER SA= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,5 mil. RON▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | -374,7 K RON | |
| 20 | 20.COMPANY MED SRL▲ 62 | Sat Pechea, Comuna Pechea, Galaţi | 1,4 mil. RON▲ 1.259,2 % | ▲ 1.259,2 % | 1,3 mil. RON | |
| 21 | 21.FRIMUT-UTB S.A.▼ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,3 mil. RON▼ 23,3 % | ▼ 23,3 % | -403,5 K RON | |
| 22 | 22.GLOBAL SERVICES PROVIDER RO SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,2 mil. RON— | — | — | 1,2 mil. RON |
| 23 | 23.ETIS SRL▲ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,2 mil. RON▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 47,6 K RON | |
| 24 | 24.FAMI ELECTRONIC SRL▲ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,1 mil. RON▲ 16 % | ▲ 16 % | 457,3 K RON | |
| 25 | 25.SERES PROD COM SRL▲ 8 | Loc. Bumbeşti-Jiu, Oraş Bumbeşti-Jiu, Gorj | 1,1 mil. RON▲ 33,9 % | ▲ 33,9 % | 398,1 K RON | |
| 26 | 26.STINGAL SA▲ 9 | Municipiul Buzău, Buzău | 945,4 K RON▲ 25,5 % | ▲ 25,5 % | 3,2 K RON | |
| 27 | 27.INSERV AQUA SRL▲ 14 | Municipiul Buzău, Buzău | 896,4 K RON▲ 51,2 % | ▲ 51,2 % | 270,3 K RON | |
| 28 | 28.GECODA COMPANY SRL▲ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 833,1 K RON▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 20,2 K RON | |
| 29 | 29.EXQUISITE SRL▲ 31 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 802,7 K RON▲ 243,7 % | ▲ 243,7 % | 565,5 K RON | |
| 30 | 30.SUMARO SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 770,8 K RON▼ 29,3 % | ▼ 29,3 % | 100,9 K RON | |
| 31 | 31.POLYPACK RO SRL▲ 5 | Sat Prejmer, Comuna Prejmer, Braşov | 769,3 K RON▲ 4 % | ▲ 4 % | 29,5 K RON | |
| 32 | 32.PAGO SISTEME DE ETICHETARE SRL▲ 5 | Municipiul Arad, Arad | 730,8 K RON▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 140,2 K RON | |
| 33 | 33.EPUROM SA▲ 18 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 581,5 K RON▲ 41,4 % | ▲ 41,4 % | 170,2 K RON | |
| 34 | 34.EUROPEAN CONS-STIL SRL▲ 9 | Loc. Fieni, Oraş Fieni, Dâmboviţa | 512,6 K RON▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | 511,4 K RON | |
| 35 | 35.GLUON SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 501,3 K RON— | — | — | 286,3 K RON |
| 36 | 36.ELMOT ROM SRL▲ 11 | Municipiul Craiova, Dolj | 501,1 K RON▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 20,7 K RON | |
| 37 | 37.IVERNA SRL▲ 9 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 496,3 K RON▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 13,3 K RON | |
| 38 | 38.SCALEIT SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 418,8 K RON▲ 105,2 % | ▲ 105,2 % | 226,8 K RON | |
| 39 | 39.HILDEBRAND INTERNATIONAL SRLnou | Loc. Tăşnad, Oraş Tăşnad, Satu Mare | 418,1 K RON▲ 61,7 % | ▲ 61,7 % | 159,5 K RON | |
| 40 | 40.ODIS CORPORATION SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 409,6 K RON▼ 34,8 % | ▼ 34,8 % | -205,7 K RON | |
| 41 | 41.ADDACOR SRL▲ 13 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 384,4 K RON▲ 21,5 % | ▲ 21,5 % | 68,1 K RON | |
| 42 | 42.ECOTRUST SRL▼ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 333,2 K RON▼ 48,1 % | ▼ 48,1 % | -206,6 K RON | |
| 43 | 43.DEWA-ROMANIA SRL▲ 16 | Municipiul Timişoara, Timiş | 325,4 K RON▲ 16,1 % | ▲ 16,1 % | 45,1 K RON | |
| 44 | 44.TEHNOMET SRL▲ 14 | Municipiul Slatina, Olt | 288,9 K RON▲ 1 % | ▲ 1 % | 25,8 K RON | |
| 45 | 45.NOVA SISTEM SRL▲ 29 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 286,5 K RON▲ 139,5 % | ▲ 139,5 % | 166,9 K RON | |
| 46 | 46.T-S-I.RO SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 275,3 K RON▼ 46,3 % | ▼ 46,3 % | -121,9 K RON | |
| 47 | 47.WINGS METAL SRL▲ 23 | Municipiul Arad, Arad | 267,3 K RON▲ 90,3 % | ▲ 90,3 % | 126,8 K RON | |
| 48 | 48.VULCAN '99 PRODUCTION SRL▼ 18 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 265,5 K RON▼ 71,7 % | ▼ 71,7 % | -313,4 K RON | |
| 49 | 49.MOŞIA GALICEA MARE S.R.L.▼ 4 | Sat Galicea Mare, Comuna Galicea Mare, Dolj | 262,1 K RON▼ 48,1 % | ▼ 48,1 % | -242,7 K RON | |
| 50 | 50.HIDROTEH SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 257,9 K RON▼ 25,7 % | ▼ 25,7 % | 5 K RON | |
| 51 | 51.ISROM IMPEX SRL▲ 6 | Municipiul Oradea, Bihor | 240,1 K RON▼ 18,6 % | ▼ 18,6 % | 138,3 K RON | |
| 52 | 52.YADIN-PREST SRL= | Municipiul Tulcea, Tulcea | 237,7 K RON▼ 38,9 % | ▼ 38,9 % | -1,5 K RON | |
| 53 | 53.INFRA BETON SRL▲ 9 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 199,3 K RON▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | -22,8 K RON | |
| 54 | 54.MONTAPREST FORTUNA SRL▲ 12 | Municipiul Deva, Hunedoara | 196,4 K RON▲ 19 % | ▲ 19 % | 31,4 K RON | |
| 55 | 55.C.& B.SERVICE SRL▲ 9 | Municipiul Timişoara, Timiş | 190,4 K RON▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 8,6 K RON | |
| 56 | 56.BISOTI SRL▲ 5 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 188 K RON▼ 17,1 % | ▼ 17,1 % | 80 K RON | |
| 57 | 57.MASINA ENGINEERING S.R.L.▲ 15 | Comuna Mogoşoaia, Ilfov | 187 K RON▲ 51,8 % | ▲ 51,8 % | 63,8 K RON | |
| 58 | 58.AUTOMATIZARI INDUSTRIALE IMAT SRL▲ 7 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 186,4 K RON▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 5,2 K RON | |
| 59 | 59.ALFAFLUID GMT SA▼ 3 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 182,6 K RON▼ 39,2 % | ▼ 39,2 % | -115,8 K RON | |
| 60 | 60.ANGELS SRL▲ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 163,5 K RON▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | 11,5 K RON | |
| 61 | 61.EUROLAJVAR LIFT SRL▲ 6 | Sat Snagov, Comuna Snagov, Ilfov | 153,7 K RON▼ 1 % | ▼ 1 % | -1,5 K RON | |
| 62 | 62.SANIMET TUNELE SRL▲ 7 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 148,8 K RON▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | -1,3 K RON | |
| 63 | 63.SISTEM PACK SRL▲ 13 | Municipiul Timişoara, Timiş | 136,6 K RON▲ 17,8 % | ▲ 17,8 % | 42,6 K RON | |
| 64 | 64.CM CONSTRUCTION ACTIV SRL▲ 16 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 122,9 K RON▲ 14,9 % | ▲ 14,9 % | 50,8 K RON | |
| 65 | 65.REPROIND SRL▲ 8 | Municipiul Brăila, Brăila | 116,4 K RON▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | 16,7 K RON | |
| 66 | 66.SEMPRA SRL▲ 9 | Municipiul Braşov, Braşov | 114,6 K RON▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | -1,5 K RON | |
| 67 | 67.TONALITY TRADE SRL▲ 10 | Municipiul Braşov, Braşov | 113,6 K RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 1 K RON | |
| 68 | 68.FRIGOTEHNICA EST SRL▲ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 109,1 K RON▼ 20,4 % | ▼ 20,4 % | -31,9 K RON | |
| 69 | 69.PRIMEX SRL▼ 14 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 108 K RON▼ 65,1 % | ▼ 65,1 % | -35,1 K RON | |
| 70 | 70.GYULED INVESTMENT SRL▲ 9 | Loc. Sântana, Oraş Sântana, Arad | 99,9 K RON▼ 7,3 % | ▼ 7,3 % | -7,8 K RON | |
| 71 | 71.MARMETAL SRL▲ 10 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 93,8 K RON▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | -11 K RON | |
| 72 | 72.INTELMACHINE SRL▲ 12 | Municipiul Craiova, Dolj | 85,6 K RON▼ 8,5 % | ▼ 8,5 % | -8 K RON | |
| 73 | 73.ALEX COM - STING SRL▲ 10 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 82,1 K RON▼ 18,9 % | ▼ 18,9 % | -19,2 K RON | |
| 74 | 74.HIDROFLUID SRL▲ 12 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 77,6 K RON▼ 8,4 % | ▼ 8,4 % | -7,1 K RON | |
| 75 | 75.MAC - ELECTRO-INDUSTRIAL SRL▲ 10 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 72,9 K RON▼ 16,4 % | ▼ 16,4 % | 20,5 K RON | |
| 76 | 76.INDUSTRIAL ACTION SRL▲ 17 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 68,3 K RON▲ 10,1 % | ▲ 10,1 % | 6,3 K RON | |
| 77 | 77.KOM-METRI SRL▲ 14 | Municipiul Timişoara, Timiş | 66,8 K RON▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 27 K RON | |
| 78 | 78.ELEKTROSZINTER PRODUCT SRL▲ 11 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 66,7 K RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | -180 RON | |
| 79 | 79.ELECTROSYSTEM SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 61,9 K RON▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 8,9 K RON | |
| 80 | 80.HIDROFLUID SERVICE SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 51,9 K RON▼ 36,4 % | ▼ 36,4 % | -29,7 K RON | |
| 81 | 81.INTREPRINDEREA DE PROIECTARE SI EXECUTIE ECHIPAMENTE ELECTROTEHNICE BUTI SRL▲ 9 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 46,5 K RON▼ 30,5 % | ▼ 30,5 % | 44,5 K RON | |
| 82 | 82.PENTIUM SRL▲ 19 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 40,2 K RON▲ 28,8 % | ▲ 28,8 % | 9 K RON | |
| 83 | 83.B.M.K. SRL▲ 13 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 37,9 K RON▼ 12,3 % | ▼ 12,3 % | -5,3 K RON | |
| 84 | 84.AQUAE DEA ENGINEERING S.R.L.▼ 67 | Sat Camna, Comuna Şilindia, Arad | 37,7 K RON▼ 98 % | ▼ 98 % | 11 K RON | |
| 85 | 85.MURES HIDRAULICI SRL▲ 13 | Comuna Livezeni, Mureş | 37,6 K RON▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | -28,1 K RON | |
| 86 | 86.SEMTEC UNIVERSAL SRL▲ 6 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 36,4 K RON▼ 42,1 % | ▼ 42,1 % | -26,5 K RON | |
| 87 | 87.CENTRIMAX SRL▲ 13 | Municipiul Brăila, Brăila | 33,7 K RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 33,4 K RON | |
| 88 | 88.AUTO MOTION SRL▲ 9 | Municipiul Braşov, Braşov | 32,8 K RON▼ 20,9 % | ▼ 20,9 % | -8,7 K RON | |
| 89 | 89.NICO ŞI LIVIU SRL▲ 14 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 23,7 K RON▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 5,6 K RON | |
| 90 | 90.GENERAL INDCOM SRL▼ 2 | Municipiul Oradea, Bihor | 21,2 K RON▼ 69,7 % | ▼ 69,7 % | 6,4 K RON | |
| 91 | 91.STINGATOR SERV SRL▲ 3 | Municipiul Brăila, Brăila | 20,2 K RON▼ 65,7 % | ▼ 65,7 % | 10,4 K RON | |
| 92 | 92.BANEASA CORPORATION SRL▲ 10 | Oraş Voluntari, Ilfov | 18,5 K RON▼ 37,6 % | ▼ 37,6 % | -11,1 K RON | |
| 93 | 93.GARNIMOND SRL▲ 6 | Municipiul Braşov, Braşov | 18,2 K RON▼ 51,6 % | ▼ 51,6 % | 29 K RON | |
| 94 | 94.FOMKAI SRL▲ 16 | Sat Ilieni, Comuna Ilieni, Covasna | 17,6 K RON▲ 47,3 % | ▲ 47,3 % | 11,1 K RON | |
| 95 | 95.UNITEHNIC SERVICE SRL▲ 11 | Municipiul Braşov, Braşov | 16,4 K RON▼ 9,6 % | ▼ 9,6 % | -1,7 K RON | |
| 96 | 96.PROMIXAL SRL▲ 9 | Sat Almaş, Comuna Gîrcina, Neamţ | 16,3 K RON▼ 26,3 % | ▼ 26,3 % | -5,8 K RON | |
| 97 | 97.SISTEM TEHNO-BOND SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 13,9 K RON▼ 73,7 % | ▼ 73,7 % | -39 K RON | |
| 98 | 98.AMSTING SRL▲ 15 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 12 K RON▲ 30,9 % | ▲ 30,9 % | 9 K RON | |
| 99 | 99.ECOMATIC SRL▲ 19 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 10,4 K RON▲ 98,8 % | ▲ 98,8 % | 5,2 K RON | |
| 100 | 100.ENGINEERING DEVELOPMENT COMPANY SRL▲ 15 | Municipiul Timişoara, Timiş | 10 K RON▲ 55 % | ▲ 55 % | 5,1 K RON |