Top 100 firme — Finisarea materialelor textile după capitaluri în 2013
139 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 280,6 mil. RON. Pragul de intrare în top este -17,8 K RON, iar liderul atinge 116,5 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MARTELLI EUROPE SRL= | Municipiul Buzău, Buzău | 116,5 mil. RON▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 6,3 mil. RON | |
| 2 | 2.COATS ROMANIA SRL▲ 1 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 43,3 mil. RON▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | 9,4 mil. RON | |
| 3 | 3.READY GARMENT TECHNOLOGY ROMANIA S.R.L.▼ 1 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 41,7 mil. RON▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 12,3 mil. RON | |
| 4 | 4.INTERCOLOR SRL= | Municipiul Timişoara, Timiş | 14,3 mil. RON▲ 15,5 % | ▲ 15,5 % | 1,9 mil. RON | |
| 5 | 5.TESCA ERT ROMANIA S.R.L.▲ 2 | Loc. Curtici, Oraş Curtici, Arad | 12,3 mil. RON▲ 72,7 % | ▲ 72,7 % | 5,2 mil. RON | |
| 6 | 6.TEXTILA OLTUL SA▼ 1 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 12,1 mil. RON▲ 13,8 % | ▲ 13,8 % | 1,5 mil. RON | |
| 7 | 7.TEXTILA SA▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 10,9 mil. RON▲ 28,9 % | ▲ 28,9 % | 4,2 mil. RON | |
| 8 | 8.MANITOBA PRINT SRL= | Municipiul Arad, Arad | 4,2 mil. RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 26,8 K RON | |
| 9 | 9.PRODCOM CSR TEXTIMPEX SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3 mil. RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 3,5 K RON | |
| 10 | 10.R.M.C. RUPEA MANUFACTURING COMPANY SRL▲ 1 | Loc. Rupea, Oraş Rupea, Braşov | 2,6 mil. RON▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 12,5 K RON | |
| 11 | 11.SABOFIL SRL▲ 2 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 2,4 mil. RON▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 316,8 K RON | |
| 12 | 12.WORKING BLUE SRL= | Loc. Ulmeni, Oraş Ulmeni, Maramureş | 2,1 mil. RON▼ 20,3 % | ▼ 20,3 % | -463,4 K RON | |
| 13 | 13.SERITEX SRL▼ 3 | Municipiul Arad, Arad | 2 mil. RON▼ 25,9 % | ▼ 25,9 % | 1,2 mil. RON | |
| 14 | 14.TEXTILE BLUE WASH SRL= | Municipiul Săcele, Braşov | 1,6 mil. RON▼ 22,8 % | ▼ 22,8 % | 107,7 K RON | |
| 15 | 15.NOVELLO MULTISERVICE SRL▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,2 mil. RON▲ 40,1 % | ▲ 40,1 % | 18,7 K RON | |
| 16 | 16.HUDEMA'S SRL▼ 1 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,1 mil. RON▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | -33,5 K RON | |
| 17 | 17.ROH TEXTILE MANUFACTURERS SRL▼ 1 | Loc. Buftea, Oraş Buftea, Ilfov | 1,1 mil. RON▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 35,9 K RON | |
| 18 | 18.COLORSIND SRL▲ 3 | Municipiul Buzău, Buzău | 755,2 K RON▲ 35,4 % | ▲ 35,4 % | 217,4 K RON | |
| 19 | 19.AATEX COMPANY SRL= | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 686,3 K RON▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 132,3 K RON | |
| 20 | 20.VALDANI PROD ROMANIA SRLnou | Sat Gornet, Comuna Gornet, Prahova | 669,9 K RON▲ 18,9 % | ▲ 18,9 % | 188,7 K RON | |
| 21 | 21.WOOLLANDIA S.R.L.▼ 1 | Loc. Buhuşi, Oraş Buhuşi, Bacău | 631,4 K RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 512 RON | |
| 22 | 22.ORA ZERO SRL▲ 5 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 440,6 K RON▲ 61,7 % | ▲ 61,7 % | 168,1 K RON | |
| 23 | 23.W.K.S. ROMANIA SRL= | Loc. Tălmaciu, Oraş Tălmaciu, Sibiu | 412,2 K RON▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | 310,9 K RON | |
| 24 | 24.METRONOM C.H.T. SRL▲ 9 | Sat Sălsig, Comuna Sălsig, Maramureş | 332,4 K RON▲ 80,5 % | ▲ 80,5 % | 148,3 K RON | |
| 25 | 25.INTERGRAPHICS SRL▲ 4 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 322,2 K RON▲ 31,6 % | ▲ 31,6 % | 196,4 K RON | |
| 26 | 26.TASCHINO SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 316,4 K RON▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 136,6 K RON | |
| 27 | 27.MARNAP SRL▼ 3 | Loc. Abrud, Oraş Abrud, Alba | 311,7 K RON▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | -58,6 K RON | |
| 28 | 28.OCHELO SRL▲ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 308,6 K RON▲ 70,8 % | ▲ 70,8 % | 167 K RON | |
| 29 | 29.JOMA ROMANIA SRL▲ 9 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 262,5 K RON▲ 131,4 % | ▲ 131,4 % | 209,1 K RON | |
| 30 | 30.M QUATTRO GROUP SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 257,2 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 31 | 31.RING SERVICE SRL▼ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 253,1 K RON▲ 16,2 % | ▲ 16,2 % | 33,2 K RON | |
| 32 | 32.PROMOTAS ADVERTISING SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 234,7 K RON▲ 57,8 % | ▲ 57,8 % | 85,9 K RON | |
| 33 | 33.ELMO PRINT SRL▲ 2 | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 229,3 K RON▲ 27,4 % | ▲ 27,4 % | 49,3 K RON | |
| 34 | 34.ITALMAGLIA SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 190,8 K RON▲ 1 % | ▲ 1 % | 1,9 K RON | |
| 35 | 35.CLEMENTINE DESIGN SRL▼ 10 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 180,2 K RON▼ 42,7 % | ▼ 42,7 % | 175,2 K RON | |
| 36 | 36.CIEMME CONSULTING SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 175 K RON— | — | — | 174,8 K RON |
| 37 | 37.NOVEL DESIGN INTERNATIONAL SRL▲ 59 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 160 K RON— | — | 183,3 K RON | |
| 38 | 38.RIADA BRAND SRL-Dnou | Sat Mocira, Comuna Recea, Maramureş | 151,4 K RON— | — | — | 151,2 K RON |
| 39 | 39.GABRIEL ADVERTISING SRL▲ 4 | Sat Şeuşa, Comuna Ciugud, Alba | 143,4 K RON▲ 193,1 % | ▲ 193,1 % | 94,5 K RON | |
| 40 | 40.DAIMAD CONFECŢII TEXTILE SRL▼ 22 | Sat Verneşti, Comuna Verneşti, Buzău | 120,5 K RON▼ 83,9 % | ▼ 83,9 % | -404,9 K RON | |
| 41 | 41.TIMEX TUR SRL▼ 1 | Municipiul Suceava, Suceava | 92,1 K RON▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 1,2 K RON | |
| 42 | 42.ZUGOR PRINT SRL▲ 4 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 90,2 K RON▲ 116,8 % | ▲ 116,8 % | 48,6 K RON | |
| 43 | 43.CROMATIC G.N.C.PROD SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 87,9 K RON▲ 100,3 % | ▲ 100,3 % | 44 K RON | |
| 44 | 44.PRIMA COLOR SRL▼ 2 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 73,6 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 45 | 45.SARAH PROMO SRL▼ 8 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 63,9 K RON▼ 50,5 % | ▼ 50,5 % | -14,4 K RON | |
| 46 | 46.RICAMIT IMPEX SRL▼ 7 | Municipiul Arad, Arad | 56,9 K RON▼ 41,7 % | ▼ 41,7 % | -40,6 K RON | |
| 47 | 47.UMBRASOL SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 49,4 K RON▼ 76,7 % | ▼ 76,7 % | -10,7 K RON | |
| 48 | 48.UGLY FASHION PROD SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 39,7 K RON▲ 23,5 % | ▲ 23,5 % | 22,6 K RON | |
| 49 | 49.BRODALL SERV SRL▲ 12 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 39,3 K RON▲ 409,6 % | ▲ 409,6 % | 31,6 K RON | |
| 50 | 50.MR POWER PRINT SRL▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 36,2 K RON▲ 179,2 % | ▲ 179,2 % | 23,2 K RON | |
| 51 | 51.NOVELTIES IMPEX SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 19 K RON▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | -1 K RON | |
| 52 | 52.BRAND SHOUT SRL▲ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 17,1 K RON▲ 60,4 % | ▲ 60,4 % | 6,4 K RON | |
| 53 | 53.GAVROS FASHION SRL▲ 57 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 16 K RON— | — | 158,3 K RON | |
| 54 | 54.SERICRAFT SRL▲ 6 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 13,2 K RON▲ 56,2 % | ▲ 56,2 % | 4,8 K RON | |
| 55 | 55.MD COLOR SERV SRL= | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 12,1 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 56 | 56.TOUT JOUR SRLnou | Sat Slobozia Conachi, Comuna Slobozia Conachi, Galaţi | 11,6 K RON— | — | — | 11,9 K RON |
| 57 | 57.DAIOLI SRL▼ 1 | Loc. Urlaţi, Oraş Urlaţi, Prahova | 11,6 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 58 | 58.HIGGINS SRL▲ 33 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 11,2 K RON— | — | 23,1 K RON | |
| 59 | 59.SILVA-CONF SRL▼ 1 | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 9,2 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 60 | 60.SEBRO SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 8,8 K RON▼ 60,4 % | ▼ 60,4 % | -12,3 K RON | |
| 61 | 61.PRO VICTORY LEYA SRLnou | Comuna Berceni, Ilfov | 7,1 K RON— | — | — | 6,9 K RON |
| 62 | 62.EUROIMPREX.RO SRL= | Municipiul Arad, Arad | 5,6 K RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 24 RON | |
| 63 | 63.PRYNT ART COM SRL▼ 4 | Loc. Urlaţi, Oraş Urlaţi, Prahova | 5,2 K RON▼ 39,1 % | ▼ 39,1 % | -3,4 K RON | |
| 64 | 64.SMARTEX LIMITED SRL= | Municipiul Arad, Arad | 5,2 K RON▲ 101,2 % | ▲ 101,2 % | 2,6 K RON | |
| 65 | 65.EŞAR SPAL SRL▲ 25 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2,6 K RON— | — | 13,4 K RON | |
| 66 | 66.CASA DARMIH PROD SRL▲ 3 | Municipiul Craiova, Dolj | 2,4 K RON— | — | 2,2 K RON | |
| 67 | 67.SPOT PRINT SRL▲ 8 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,3 K RON— | — | 4,3 K RON | |
| 68 | 68.PUNKTUAL DESIGN SRL▼ 17 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,7 K RON▼ 90,9 % | ▼ 90,9 % | -17 K RON | |
| 69 | 69.AZOM STILLE SRL▼ 4 | Loc. Bărăbanţ, Municipiul Alba Iulia, Alba | 1,6 K RON▲ 4 % | ▲ 4 % | 62 RON | |
| 70 | 70.FABRIC B5 S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 200 RON— | — | — | 0 RON |
| 71 | 71.CARINEX SRL▼ 22 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 116 RON▼ 99,4 % | ▼ 99,4 % | -20,6 K RON | |
| 72 | 72.VEROSERV NEWSTYLE SRLnou | Oraş Mioveni, Argeş | 104 RON— | — | — | -96 RON |
| 73 | 73.MAROCHINERUL COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ MICĂ OCM▼ 21 | Loc. Tismana, Oraş Tismana, Gorj | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -18,5 K RON | |
| 74 | 74.CASUAL WEAR SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | -1,1 K RON— | — | 0 RON | |
| 75 | 75.LUMICOR SRL▼ 5 | Municipiul Ploieşti, Prahova | -1,1 K RON— | — | -77 RON | |
| 76 | 76.IMPRIM EXPERT SRL▼ 3 | Municipiul Paşcani, Iaşi | -1,3 K RON— | — | 0 RON | |
| 77 | 77.YELLOW PRINT SHOP SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | -1,4 K RON— | — | -345 RON | |
| 78 | 78.SMART PRINT SRL▼ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -1,5 K RON— | — | 0 RON | |
| 79 | 79.BLACK GRIMACS SRLnou | Sat Sânpetru, Comuna Sânpetru, Braşov | -1,6 K RON— | — | — | -1,8 K RON |
| 80 | 80.RĂBONŢU TEXTILE SRL▼ 4 | Municipiul Motru, Gorj | -2,6 K RON— | — | 0 RON | |
| 81 | 81.PIXELPRINT SRLnou | Loc. Nădlac, Oraş Nădlac, Arad | -2,7 K RON▼ 153 % | ▼ 153 % | -7,8 K RON | |
| 82 | 82.ELPIA SRL▼ 14 | Municipiul Orăştie, Hunedoara | -2,8 K RON— | — | 0 RON | |
| 83 | 83.RITA CLAU SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -2,9 K RON— | — | — | -3,1 K RON |
| 84 | 84.SMZ-COLOURS SRLnou | Loc. Cristuru Secuiesc, Oraş Cristuru Secuiesc, Harghita | -2,9 K RON— | — | — | -3,1 K RON |
| 85 | 85.PRODTECH SOLUTIONS SRL▼ 8 | Sat Sântandrei, Comuna Sântandrei, Bihor | -3,1 K RON— | — | 0 RON | |
| 86 | 86.PANDA BRODERIE SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -3,2 K RON— | — | — | -3,4 K RON |
| 87 | 87.EKO DESIGN SRL▼ 8 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -4,4 K RON— | — | 52 RON | |
| 88 | 88.SORANDA COMPANY SRL▼ 8 | Loc. Comarnic, Oraş Comarnic, Prahova | -4,5 K RON— | — | 0 RON | |
| 89 | 89.COLOR SMART CONFECTION SRLnou | Sat Racâs, Comuna Hida, Sălaj | -4,7 K RON— | — | — | -4,9 K RON |
| 90 | 90.IMAGINE PRINT IMPEX SRL▼ 9 | Sat Vlad Ţepeş, Comuna Comana, Giurgiu | -4,9 K RON— | — | -65 RON | |
| 91 | 91.MARCRISTINETEX SRL▼ 9 | Municipiul Focşani, Vrancea | -5,4 K RON— | — | 0 RON | |
| 92 | 92.AMPRENT DECOART SRL▼ 9 | Loc. Buşteni, Oraş Buşteni, Prahova | -5,4 K RON— | — | 0 RON | |
| 93 | 93.MGA TEXTIL PRINT GROUP SRL▼ 9 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | -6,3 K RON— | — | -342 RON | |
| 94 | 94.GENTEX SRL▼ 5 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | -6,8 K RON— | — | 2 K RON | |
| 95 | 95.NELLENA SRL▼ 10 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -7,1 K RON— | — | 0 RON | |
| 96 | 96.TEX PRINT SRL▼ 10 | Sat Cârcea, Comuna Cârcea, Dolj | -7,2 K RON— | — | 0 RON | |
| 97 | 97.METROPOL SRL▼ 10 | Municipiul Sibiu, Sibiu | -7,3 K RON— | — | 0 RON | |
| 98 | 98.2CRIS SRL▲ 27 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | -13,8 K RON— | — | 167,5 K RON | |
| 99 | 99.INCLAST MEDIA SRL▼ 46 | Loc. Tăuţii de Sus, Oraş Baia Sprie, Maramureş | -14,5 K RON▼ 196,5 % | ▼ 196,5 % | -29,5 K RON | |
| 100 | 100.CROLTRI SRL▼ 7 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | -17,8 K RON— | — | 0 RON |