Top 100 firme — Transport și depozitare, Vrancea după angajați în 2016
620 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 1.089. Pragul de intrare în top este 3, iar liderul atinge 107.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.TRANSPORT PUBLIC SA= | Municipiul Focşani, Vrancea | 107▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 196,4 K RON | |
| 2 | 2.SIRV MĂRĂŞEŞTI S.A.nou | Loc. Mărăşeşti, Oraş Mărăşeşti, Vrancea | 57▼ 51,7 % | ▼ 51,7 % | -630,8 K RON | |
| 3 | 3.GEMINA SERVEXIM SRL▼ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 54▼ 19,4 % | ▼ 19,4 % | 996,2 K RON | |
| 4 | 4.GANDALAGI SRL▲ 5 | Sat Coteşti, Comuna Coteşti, Vrancea | 50▲ 138,1 % | ▲ 138,1 % | 3,6 K RON | |
| 5 | 5.OIATRANS SRL▼ 1 | Municipiul Adjud, Vrancea | 42▲ 50 % | ▲ 50 % | 1,3 mil. RON | |
| 6 | 6.GRIFON SEREX SRLnou | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 39▲ 25,8 % | ▲ 25,8 % | 265,7 K RON | |
| 7 | 7.DOREX SRL▼ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | 310,0% | 0,0% | 194 K RON | |
| 8 | 8.DATA CURIER SRL= | Municipiul Focşani, Vrancea | 30▲ 36,4 % | ▲ 36,4 % | 21,1 K RON | |
| 9 | 9.EURO EXPEDITII SRL▼ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | 29▲ 16 % | ▲ 16 % | 4,8 mil. RON | |
| 10 | 10.MAREXVAL TRANS SRL▼ 4 | Sat Jorăsti, Comuna Vânători, Vrancea | 29▲ 26,1 % | ▲ 26,1 % | -141,9 K RON | |
| 11 | 11.MANOSIM COMEX SRL▼ 5 | Municipiul Focşani, Vrancea | 28▲ 21,7 % | ▲ 21,7 % | 58,6 K RON | |
| 12 | 12.INTER LEMALIAN SRL= | Municipiul Focşani, Vrancea | 25▲ 78,6 % | ▲ 78,6 % | 22,4 K RON | |
| 13 | 13.TRANSPORT INTERNAŢIONAL RĂILEANU SRL▼ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 22▲ 46,7 % | ▲ 46,7 % | 240,4 K RON | |
| 14 | 14.ROBEL FOREST SRL▼ 2 | Sat Străoane, Comuna Străoane, Vrancea | 20▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 570,8 K RON | |
| 15 | 15.BAUER TRANSCOM SRL▼ 5 | Municipiul Focşani, Vrancea | 19▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 593 K RON | |
| 16 | 16.EUROCONSTANTIN SRL▲ 291 | Municipiul Focşani, Vrancea | 17— | — | 4,6 K RON | |
| 17 | 17.TROTUS TRANS SRL▼ 5 | Municipiul Adjud, Vrancea | 16▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 413,2 K RON | |
| 18 | 18.FAVIMAR TRANS SRL▲ 10 | Sat Goleşti, Comuna Goleşti, Vrancea | 15▲ 50 % | ▲ 50 % | 103,9 K RON | |
| 19 | 19.GENILYZ COMEX SRL▼ 2 | Sat Gologanu, Comuna Gologanu, Vrancea | 14▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 507 RON | |
| 20 | 20.TRANS NARCISA SRL▼ 3 | Comuna Reghiu, Vrancea | 13▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 2,7 K RON | |
| 21 | 21.INTEREAST ROMANIA SRL▲ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 12▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 369,1 K RON | |
| 22 | 22.TAVIA T.X.B. SRL▼ 7 | Municipiul Focşani, Vrancea | 12▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 68,5 K RON | |
| 23 | 23.LILI SIM SRL▼ 6 | Municipiul Focşani, Vrancea | 120,0% | 0,0% | -27,9 K RON | |
| 24 | 24.LORITEO TRANS SRL▼ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 110,0% | 0,0% | -177,6 K RON | |
| 25 | 25.PALTRANS SRL▼ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 110,0% | 0,0% | -180,5 K RON | |
| 26 | 26.NORDIC INTERTRANS SRL▼ 4 | Municipiul Adjud, Vrancea | 110,0% | 0,0% | 77,4 K RON | |
| 27 | 27.HEPAEXPRES SRL▼ 10 | Municipiul Focşani, Vrancea | 11▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 49,1 K RON | |
| 28 | 28.CRISTIRAJ COURIER SRL▲ 279 | Municipiul Focşani, Vrancea | 10— | — | 18,8 K RON | |
| 29 | 29.ONVIRA PREST SRL▼ 7 | Municipiul Adjud, Vrancea | 10▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 337,6 K RON | |
| 30 | 30.MEGATRANS SRL▲ 5 | Municipiul Focşani, Vrancea | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 3,3 K RON | |
| 31 | 31.COSPET IMPEX SRL▲ 276 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 9— | — | 23,6 K RON | |
| 32 | 32.ROESELARE IMPEX SRL▲ 275 | Municipiul Focşani, Vrancea | 9— | — | 79 K RON | |
| 33 | 33.AUTOTEHNICA SRL▼ 5 | Municipiul Adjud, Vrancea | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | 8,6 K RON | |
| 34 | 34.EURO AVA TRANS SRL▲ 1 | Sat Livezile, Comuna Vizantea-Livezi, Vrancea | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 5,9 K RON | |
| 35 | 35.AUTO COSTI MAR TRANS SRL▲ 11 | Sat Nereju, Comuna Nereju, Vrancea | 8▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 290,7 K RON | |
| 36 | 36.MIHANDRU 2002 SRL▼ 4 | Sat Păuneşti, Comuna Păuneşti, Vrancea | 8▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 12,6 K RON | |
| 37 | 37.ANIRON TRANS SRL▲ 9 | Sat Rugineşti, Comuna Rugineşti, Vrancea | 8▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 2,2 K RON | |
| 38 | 38.CARMECATAXY SRL▼ 21 | Municipiul Adjud, Vrancea | 8▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | -48,8 K RON | |
| 39 | 39.VULTURII TRANS SRL▲ 7 | Sat Popeşti, Comuna Popeşti, Vrancea | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 99,6 K RON | |
| 40 | 40.ROMARIO GENERALCOM SRL▼ 1 | Sat Slobozia Ciorăşti, Comuna Slobozia Ciorăşti, Vrancea | 70,0% | 0,0% | 8,7 K RON | |
| 41 | 41.PANEURO EXPEDITION SRL▲ 5 | Municipiul Adjud, Vrancea | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 28,3 K RON | |
| 42 | 42.EDY HAIR STYLE SRL▼ 7 | Sat Gugeşti, Comuna Gugeşti, Vrancea | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 121,4 K RON | |
| 43 | 43.CATRINOMARYS SRL▼ 11 | Sat Goleşti, Comuna Goleşti, Vrancea | 7▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | 15,2 K RON | |
| 44 | 44.GEOXYFLORMOB SRL▲ 14 | Sat Serbeşti, Comuna Vidra, Vrancea | 7▲ 75 % | ▲ 75 % | 42 K RON | |
| 45 | 45.NECTIBERIU SPEED SRL▼ 10 | Municipiul Focşani, Vrancea | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | -585,8 K RON | |
| 46 | 46.EFECTIV CARGO SRL▲ 27 | Sat Faraoanele, Comuna Vârteşcoiu, Vrancea | 7▲ 133,3 % | ▲ 133,3 % | -118,4 K RON | |
| 47 | 47.LENGYTAX SRL▼ 19 | Municipiul Focşani, Vrancea | 6▼ 40 % | ▼ 40 % | 6,4 K RON | |
| 48 | 48.NICO LORI TRANS 2005 SRL▼ 2 | Sat Vulturu, Comuna Vulturu, Vrancea | 60,0% | 0,0% | 81,1 K RON | |
| 49 | 49.OCTAVICOSTA SERV SRL▲ 9 | Sat Suraia, Comuna Suraia, Vrancea | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | 31,9 K RON | |
| 50 | 50.VALSTEF TRANS SRL▼ 4 | Sat Coteşti, Comuna Coteşti, Vrancea | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | -170,8 K RON | |
| 51 | 51.MARISTEF SRL▲ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 50,0% | 0,0% | -13,4 K RON | |
| 52 | 52.INTEROBERT - EXPRESS SRL▼ 13 | Sat Tulnici, Comuna Tulnici, Vrancea | 5▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | -84,1 K RON | |
| 53 | 53.ARITONANDRA SPEED SRL▼ 7 | Municipiul Focşani, Vrancea | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 45,1 K RON | |
| 54 | 54.CATA COMEXPRES SRL▼ 39 | Municipiul Focşani, Vrancea | 5▼ 61,5 % | ▼ 61,5 % | -65,4 K RON | |
| 55 | 55.GERASPEED FAN SRL▲ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 248,9 K RON | |
| 56 | 56.RIANCOM SRL▲ 2 | Sat Răstoaca, Comuna Răstoaca, Vrancea | 40,0% | 0,0% | 1,8 K RON | |
| 57 | 57.AUTOTRANSPORT SRL▲ 1 | Sat Gugeşti, Comuna Gugeşti, Vrancea | 40,0% | 0,0% | 12,5 K RON | |
| 58 | 58.MARPRIM SRL▲ 15 | Municipiul Focşani, Vrancea | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -53,9 K RON | |
| 59 | 59.RAMI TRANS SRL▼ 13 | Sat Tulnici, Comuna Tulnici, Vrancea | 4▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 16,5 K RON | |
| 60 | 60.VALETTI SRL▼ 21 | Municipiul Focşani, Vrancea | 4▼ 42,9 % | ▼ 42,9 % | 9,1 K RON | |
| 61 | 61.MARYCRIVAL TECHNOLOGY S.R.L.▲ 39 | Sat Jorăsti, Comuna Vânători, Vrancea | 4▲ 100 % | ▲ 100 % | 4,5 K RON | |
| 62 | 62.SICODAN TRANS SRL▼ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | 40,0% | 0,0% | -97,8 K RON | |
| 63 | 63.GEOFOR SRL▼ 9 | Sat Podu Nărujei, Comuna Năruja, Vrancea | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | -50,3 K RON | |
| 64 | 64.TRANSMIXT CIMPURI SRL▲ 9 | Sat Câmpuri, Comuna Câmpuri, Vrancea | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 23,6 K RON | |
| 65 | 65.CARMENIONI SRL▲ 8 | Municipiul Focşani, Vrancea | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 27,9 K RON | |
| 66 | 66.LORENZZO TRANS IMPEX SRL▼ 8 | Sat Tătăranu, Comuna Tătăranu, Vrancea | 40,0% | 0,0% | 32,7 K RON | |
| 67 | 67.ROXALEX TRANS SRL▼ 9 | Sat Negrileşti, Comuna Negrileşti, Vrancea | 40,0% | 0,0% | 110,3 K RON | |
| 68 | 68.SBURLEA MEDIOCAR SRL▲ 32 | Sat Mera, Comuna Mera, Vrancea | 4▲ 100 % | ▲ 100 % | 191,3 K RON | |
| 69 | 69.BOVOLONE SPEDITION SRL▲ 31 | Sat Garoafa, Comuna Garoafa, Vrancea | 4▲ 100 % | ▲ 100 % | 18 K RON | |
| 70 | 70.ALEVLAN EXPLOATARE SRL▲ 3 | Municipiul Adjud, Vrancea | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 11 K RON | |
| 71 | 71.TIGRILĂ SRL▲ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 15 K RON | |
| 72 | 72.SANMARC IMPEX SRL▲ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 30,0% | 0,0% | -105,9 K RON | |
| 73 | 73.C-TRANS ASSIST S.R.L.= | Municipiul Focşani, Vrancea | 30,0% | 0,0% | 720 RON | |
| 74 | 74.PRACTICOM SRL▲ 26 | Municipiul Focşani, Vrancea | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 491 RON | |
| 75 | 75.BOLID IMPEX SRL▲ 232 | Municipiul Focşani, Vrancea | 3— | — | 60,7 K RON | |
| 76 | 76.S.G. APOLLO COM SRL▼ 3 | Sat Tătăranu, Comuna Tătăranu, Vrancea | 30,0% | 0,0% | -113,6 K RON | |
| 77 | 77.SERV TRANS CAR SA▼ 23 | Municipiul Focşani, Vrancea | 3▼ 40 % | ▼ 40 % | 12,6 K RON | |
| 78 | 78.AMARITRANS SRL▼ 5 | Sat Vulturu, Comuna Vulturu, Vrancea | 30,0% | 0,0% | 10,4 K RON | |
| 79 | 79.REGAL CONTRAST SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 3— | — | — | -14,1 K RON |
| 80 | 80.VALTRANS SRL▼ 22 | Municipiul Focşani, Vrancea | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 76,5 K RON | |
| 81 | 81.MADYTRANS SRL▼ 8 | Municipiul Focşani, Vrancea | 30,0% | 0,0% | -57,4 K RON | |
| 82 | 82.PIOARA TRANS SRL▼ 9 | Sat Motnau, Comuna Dumitreşti, Vrancea | 30,0% | 0,0% | -7,5 K RON | |
| 83 | 83.VEGATON SRL▲ 17 | Municipiul Focşani, Vrancea | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 10,2 K RON | |
| 84 | 84.TALURO TRANS SRL▼ 26 | Municipiul Focşani, Vrancea | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 12,3 K RON | |
| 85 | 85.EURO LEXIM SRL▲ 15 | Municipiul Focşani, Vrancea | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 12,6 K RON | |
| 86 | 86.MARTRANS 2003 SRL▲ 14 | Sat Popeşti, Comuna Popeşti, Vrancea | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 1,2 K RON | |
| 87 | 87.NEGRU TRANS SRL▼ 14 | Sat Budeşti, Comuna Coteşti, Vrancea | 30,0% | 0,0% | -207,4 K RON | |
| 88 | 88.ROXALIDOR SRL▼ 30 | Sat Tulnici, Comuna Tulnici, Vrancea | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 15,1 K RON | |
| 89 | 89.VLADFLORTRANS SRL▲ 11 | Sat Slimnic, Comuna Tâmboeşti, Vrancea | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 46,4 K RON | |
| 90 | 90.RĂZVI TRANS SRL▲ 81 | Sat Pătrăşcani, Comuna Ţifeşti, Vrancea | 3▲ 200 % | ▲ 200 % | 60,2 K RON | |
| 91 | 91.GOLD TRANS SRL▲ 9 | Sat Livada, Comuna Mera, Vrancea | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 5,5 K RON | |
| 92 | 92.DANDUM SRL▲ 8 | Municipiul Focşani, Vrancea | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | -47,8 K RON | |
| 93 | 93.NEWTEX STIL SRL▼ 35 | Sat Jorăsti, Comuna Vânători, Vrancea | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 65,1 K RON | |
| 94 | 94.TRANSERDANILO SRL▲ 6 | Sat Carşocheşti-Corăbiţa, Comuna Spulber, Vrancea | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | -6,7 K RON | |
| 95 | 95.POPMALIN TRANS SRL▼ 22 | Sat Greşu, Comuna Tulnici, Vrancea | 30,0% | 0,0% | 19,3 K RON | |
| 96 | 96.JITCAMI SRL▼ 23 | Sat Ceardac, Comuna Goleşti, Vrancea | 30,0% | 0,0% | 123,2 K RON | |
| 97 | 97.OZGAZ PREST SRL▲ 3 | Sat Goleşti, Comuna Goleşti, Vrancea | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 54,1 K RON | |
| 98 | 98.IFTIGE TRANS SRL▼ 25 | Municipiul Focşani, Vrancea | 30,0% | 0,0% | 22,1 K RON | |
| 99 | 99.RONCIN TRANS SRL▲ 1 | Sat Româneşti, Comuna Nistoreşti, Vrancea | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | -186,3 K RON | |
| 100 | 100.GURITRANS INTERNAŢIONAL SRL= | Sat Jariştea, Comuna Jariştea, Vrancea | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 18 K RON |
Codurile CAEN din transport și depozitare — Vrancea
CAEN 4941
Transporturi rutiere de mărfuri
626 firme · 475,5 mil. RON
CAEN 5320
Alte activități poștale și de curier
68 firme · 49 mil. RON
CAEN 4931
Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
20 firme · 48,1 mil. RON
CAEN 4939
Alte transporturi terestre de călători n.c.a
33 firme · 25,4 mil. RON
CAEN 5225
Activități de servicii logistice pentru transporturi
1 firme · 20,2 mil. RON
CAEN 5229
Alte activități anexe transporturilor
12 firme · 10,2 mil. RON
CAEN 4932
Transporturi cu taxiuri
186 firme · 9,7 mil. RON
CAEN 5231
Activități de intermediere pentru transportul de marfă
1 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 5210
Depozitări
5 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 4933
Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
30 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 4942
Servicii de mutare
4 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 5221
Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
7 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 4920
Transporturi de marfă pe calea ferată
1 firme · 387,7 K RON
CAEN 5226
Alte activități anexe transporturilor
1 firme · 377,1 K RON
CAEN 4934
Transporturi de pasageri cu funiculare, teleferice și schilifturi
1 firme · 161,5 K RON
CAEN 5224
Manipulări
3 firme · 125,5 K RON
CAEN 5110
Transporturi aeriene de pasageri
1 firme · 30,8 K RON
CAEN 4910
Transporturi interurbane de călători pe calea ferată
1 firme · 0 RON
CAEN 5330
Servicii de intermediere pentru activități poștale și de curier
1 firme · 0 RON