Top 100 firme — Construcții, Vrancea după angajați în 2024
1.313 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 2.227. Pragul de intrare în top este 7, iar liderul atinge 231.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CRISTILORY PROD SRL= | Sat Mănăstioara, Comuna Fitioneşti, Vrancea | 231▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 864,2 K RON | |
| 2 | 2.LUXTRANS SRL= | Municipiul Adjud, Vrancea | 132▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 994,9 K RON | |
| 3 | 3.BITIONFOR CONSTRUCŢII SRL▲ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 86▲ 10,3 % | ▲ 10,3 % | 814,1 K RON | |
| 4 | 4.KRISTAL PRO BUILDING S.R.L.▲ 2 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 79▲ 43,6 % | ▲ 43,6 % | 2,4 mil. RON | |
| 5 | 5.PIF & LMS CONSTRUCT S.R.L.▼ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 79▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | 243,8 K RON | |
| 6 | 6.BLUE KONNYK SRL▼ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 71▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | 3,3 mil. RON | |
| 7 | 7.EDILDANCONSTRUCT SRL= | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 500,0% | 0,0% | 12,3 mil. RON | |
| 8 | 8.SMART EST PROIECT SRL▲ 8 | Municipiul Focşani, Vrancea | 48▲ 29,7 % | ▲ 29,7 % | 1,3 mil. RON | |
| 9 | 9.PRESTĂRI SERVICII CIORĂŞTI SRL▲ 3 | Sat Ciorăşti, Comuna Ciorăşti, Vrancea | 42▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 1,4 mil. RON | |
| 10 | 10.GRUP GRIND SRL▲ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 41▼ 6,8 % | ▼ 6,8 % | 17,7 K RON | |
| 11 | 11.ELECTRIC LIGHT SRL▼ 3 | Sat Vârteşcoiu, Comuna Vârteşcoiu, Vrancea | 41▼ 12,8 % | ▼ 12,8 % | 9,4 mil. RON | |
| 12 | 12.SKYVISTA INVEST S.R.L.▼ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 41▼ 8,9 % | ▼ 8,9 % | 2,9 mil. RON | |
| 13 | 13.YZT ROAD S.R.L.▲ 455 | Sat Câmpineanca, Comuna Câmpineanca, Vrancea | 38▲ 3.700 % | ▲ 3.700 % | 773,4 K RON | |
| 14 | 14.CISCOM SRL▲ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 37▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 494 RON | |
| 15 | 15.ROM CONSIL GRUP SRL▲ 5 | Municipiul Focşani, Vrancea | 37▲ 23,3 % | ▲ 23,3 % | 28 K RON | |
| 16 | 16.PMS TOP CONSTRUCT S.R.L.▼ 7 | Municipiul Focşani, Vrancea | 37▼ 17,8 % | ▼ 17,8 % | 1,8 mil. RON | |
| 17 | 17.A.G.GRUPINSTAL SRL▲ 6 | Municipiul Focşani, Vrancea | 31▲ 14,8 % | ▲ 14,8 % | 1,4 mil. RON | |
| 18 | 18.SKYVISTA TRADING S.R.L.▲ 31 | Municipiul Focşani, Vrancea | 30▲ 114,3 % | ▲ 114,3 % | 1,9 K RON | |
| 19 | 19.INSPECON SRL▲ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 27▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 341,2 K RON | |
| 20 | 20.ELLYADYS CONSTRUCT SRL▲ 17 | Sat Fitioneşti, Comuna Fitioneşti, Vrancea | 27▲ 58,8 % | ▲ 58,8 % | 2,6 mil. RON | |
| 21 | 21.CALOTMIR TEHNAGRI SRL▲ 6 | Sat Ghimiceşti, Comuna Fitioneşti, Vrancea | 27▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | 808,3 K RON | |
| 22 | 22.OZONE DEZVOLTARE IMOBILIARĂ S.R.L.▲ 35 | Municipiul Focşani, Vrancea | 27▲ 125 % | ▲ 125 % | 2,4 mil. RON | |
| 23 | 23.CRB SOLATIUM SRL▼ 9 | Sat Vânători, Comuna Vânători, Vrancea | 27▼ 32,5 % | ▼ 32,5 % | 273,2 K RON | |
| 24 | 24.SELENA DISTRIBUTION SRL▲ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 26▲ 13 % | ▲ 13 % | 494,1 K RON | |
| 25 | 25.EMIRALEDIL CONSTRUCT SRL▼ 8 | Sat Goleşti, Comuna Goleşti, Vrancea | 26▼ 27,8 % | ▼ 27,8 % | 145,9 K RON | |
| 26 | 26.EMILASEB CONSTRUCT SRL▼ 7 | Sat Milcovul, Comuna Milcovul, Vrancea | 25▼ 21,9 % | ▼ 21,9 % | -1,4 mil. RON | |
| 27 | 27.ENERGO CONSTRUCT SA▼ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 25▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 808,6 K RON | |
| 28 | 28.PADOPREST AGREGATE SRL▼ 1 | Sat Dragosloveni, Comuna Dumbrăveni, Vrancea | 24▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 457,9 K RON | |
| 29 | 29.CRISDAN EXPERT ELECTRIC S.R.L.▲ 2 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 22▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 997,6 K RON | |
| 30 | 30.MAFTOSERV SRL▲ 3 | Municipiul Adjud, Vrancea | 21▲ 5 % | ▲ 5 % | 24,1 K RON | |
| 31 | 31.YARALINE SRL= | Municipiul Adjud, Vrancea | 210,0% | 0,0% | 2 mil. RON | |
| 32 | 32.PODGORIA COTESTI SRL▲ 12 | Sat Budeşti, Comuna Coteşti, Vrancea | 20▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 553,4 K RON | |
| 33 | 33.N.S. CONSART '96 SRL▼ 9 | Sat Jariştea, Comuna Jariştea, Vrancea | 19▼ 20,8 % | ▼ 20,8 % | 419 K RON | |
| 34 | 34.CONS INST DRILEA SRL▲ 3 | Sat Trotuşanu, Comuna Moviliţa, Vrancea | 18▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 1,5 mil. RON | |
| 35 | 35.M.B.M.DECOR INSTAL SRL= | Municipiul Focşani, Vrancea | 17▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | -822,8 K RON | |
| 36 | 36.RAPHICLAND SRL▼ 6 | Sat Vânători, Comuna Vânători, Vrancea | 17▼ 22,7 % | ▼ 22,7 % | 549,7 K RON | |
| 37 | 37.IVACONLAZ SRL▲ 3 | Sat Brădetu, Comuna Nistoreşti, Vrancea | 17▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 1,5 mil. RON | |
| 38 | 38.SURYANECOR SRL▼ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 17▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | -128,1 K RON | |
| 39 | 39.FANDIA MAGISTRAL CONSTRUCT S.R.L.▲ 18 | Sat Podu Schiopului, Comuna Nistoreşti, Vrancea | 17▲ 41,7 % | ▲ 41,7 % | 2,3 mil. RON | |
| 40 | 40.VRASINTER SRL= | Sat Gugeşti, Comuna Gugeşti, Vrancea | 160,0% | 0,0% | 166 K RON | |
| 41 | 41.MARDEDIL S.R.L.▲ 8 | Sat Paltin, Comuna Paltin, Vrancea | 16▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 626,5 K RON | |
| 42 | 42.EPURE STIL CONSTRUCT SRL▲ 15 | Sat Urecheşti, Comuna Urecheşti, Vrancea | 16▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 222,9 K RON | |
| 43 | 43.SILVIA CONSTRUCT SRL▼ 6 | Sat Câmpineanca, Comuna Câmpineanca, Vrancea | 15▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | 569,5 K RON | |
| 44 | 44.VRABPIM CONSULTING SRL= | Municipiul Focşani, Vrancea | 150,0% | 0,0% | 19,6 K RON | |
| 45 | 45.BROWNSTONE SRL▼ 5 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 15▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 3 mil. RON | |
| 46 | 46.SABCONS TOTAL SRL▲ 16 | Municipiul Focşani, Vrancea | 13▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 168,1 K RON | |
| 47 | 47.AGRO-CICERONE-ALEX S.R.L.▼ 3 | Sat Vulturu, Comuna Vulturu, Vrancea | 13▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | 615,4 K RON | |
| 48 | 48.IDNA POWER S.R.L.▲ 6 | Sat Gologanu, Comuna Gologanu, Vrancea | 130,0% | 0,0% | 2 mil. RON | |
| 49 | 49.SCHMOLL IMPEX SRL▲ 5 | Municipiul Focşani, Vrancea | 12▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 52,2 K RON | |
| 50 | 50.MARSERVICE SRL▲ 12 | Sat Pădureni, Oraş Mărăşeşti, Vrancea | 12▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 644,6 K RON | |
| 51 | 51.JBS DEVELOPMENT S.R.L.▲ 79 | Sat Coteşti, Comuna Coteşti, Vrancea | 12▲ 100 % | ▲ 100 % | 289,4 K RON | |
| 52 | 52.DOMKEV EDIL S.R.L.▲ 37 | Sat Suraia, Comuna Suraia, Vrancea | 12▲ 50 % | ▲ 50 % | 1 mil. RON | |
| 53 | 53.GEOVI CONSTRUCT SRL▼ 19 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 11▼ 42,1 % | ▼ 42,1 % | 15,2 K RON | |
| 54 | 54.ACURATECH SRL▲ 106 | Municipiul Focşani, Vrancea | 11▲ 120 % | ▲ 120 % | 26,9 K RON | |
| 55 | 55.VALMIH APV CONSTRUCT SRL▲ 7 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 110,0% | 0,0% | 38,4 K RON | |
| 56 | 56.ALEXSOFIA LOGISTIC S.R.L.▼ 2 | Sat Negrileşti, Comuna Negrileşti, Vrancea | 11▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 388,4 K RON | |
| 57 | 57.PINIMOB EXPRES S.R.L.▼ 8 | Municipiul Focşani, Vrancea | 11▼ 21,4 % | ▼ 21,4 % | 34,2 mil. RON | |
| 58 | 58.PRESTĂRI SERVICII MĂICĂNEŞTI S.R.L.▲ 31 | Sat Măicăneşti, Comuna Măicăneşti, Vrancea | 11▲ 37,5 % | ▲ 37,5 % | 73,5 K RON | |
| 59 | 59.SOLARSIS ZONE S.R.L.▲ 46 | Municipiul Focşani, Vrancea | 11▲ 57,1 % | ▲ 57,1 % | 240,5 K RON | |
| 60 | 60.UAT CONSTRUCT ADJUD S.R.L.▼ 16 | Municipiul Adjud, Vrancea | 11▼ 26,7 % | ▼ 26,7 % | -10,7 K RON | |
| 61 | 61.ENDURING CONSTRUCT SRL▲ 10 | Municipiul Focşani, Vrancea | 100,0% | 0,0% | 489,9 K RON | |
| 62 | 62.NEDIBICONS SRL▲ 17 | Sat Lămoteşti, Comuna Milcovul, Vrancea | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 436,4 K RON | |
| 63 | 63.PROCIFAL CONSTRUCŢII SRL▼ 19 | Municipiul Focşani, Vrancea | 10▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 43,3 K RON | |
| 64 | 64.KRISTAL REAL ESTATE S.R.L.▲ 7 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 100,0% | 0,0% | 2,9 mil. RON | |
| 65 | 65.SEDELOIL-IMEX SRL▼ 16 | Municipiul Focşani, Vrancea | 10▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | -215 K RON | |
| 66 | 66.VIILE DOMNEȘTI S.R.L.▼ 9 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 10▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 1,4 mil. RON | |
| 67 | 67.SODIVA CONF SRL▼ 5 | Municipiul Focşani, Vrancea | 10▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 888,4 K RON | |
| 68 | 68.DIALUIZ TERMIC S.R.L.▲ 21 | Sat Brădetu, Comuna Nistoreşti, Vrancea | 10▲ 25 % | ▲ 25 % | 1 mil. RON | |
| 69 | 69.DACO-INTERCOM SRL▲ 10 | Municipiul Focşani, Vrancea | 90,0% | 0,0% | 642,7 K RON | |
| 70 | 70.CERNICA SERV SRL▲ 35 | Municipiul Focşani, Vrancea | 9▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 185,5 K RON | |
| 71 | 71.GENIDA A.B. SRL▼ 9 | Sat Cândeşti, Comuna Dumbrăveni, Vrancea | 9▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | 169,7 K RON | |
| 72 | 72.EDILPOINT SRL▲ 7 | Municipiul Focşani, Vrancea | 90,0% | 0,0% | 21,4 K RON | |
| 73 | 73.ENNE CONSTRUCT SRL▲ 16 | Municipiul Adjud, Vrancea | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 511,4 K RON | |
| 74 | 74.ABSTRACT MANAGEMENT ADVERTISE SRLnou | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 9▲ 800 % | ▲ 800 % | 33,7 K RON | |
| 75 | 75.CITU STRUCTURE SRL▲ 30 | Sat Câmpineanca, Comuna Câmpineanca, Vrancea | 9▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | -564,2 K RON | |
| 76 | 76.DNC ALEINA GRANDE S.R.L.▼ 5 | Sat Slobozia Bradului, Comuna Slobozia Bradului, Vrancea | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | 2,7 mil. RON | |
| 77 | 77.VLASE JUNIOR TERASAMENTE S.R.L.▼ 6 | Sat Şişcani, Municipiul Adjud, Vrancea | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | 1,6 mil. RON | |
| 78 | 78.ROADVANCE EDIL S.R.L.▼ 7 | Municipiul Focşani, Vrancea | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | 150,6 K RON | |
| 79 | 79.SYLVOBRAVO CONSTRUCT S.R.L.▼ 17 | Sat Jilişte, Comuna Slobozia Ciorăşti, Vrancea | 9▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | 17 K RON | |
| 80 | 80.BOGDMIL EDIL S.R.L.▼ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 90,0% | 0,0% | -220,8 K RON | |
| 81 | 81.BEST CONSTRUCT SRL▲ 8 | Municipiul Focşani, Vrancea | 80,0% | 0,0% | -517,4 K RON | |
| 82 | 82.SERVICII ECOLOGICE NEGREA SRL▲ 23 | Sat Vânători, Comuna Vânători, Vrancea | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | -488,6 K RON | |
| 83 | 83.M & I PREMA SRL▲ 47 | Sat Vetreşti-Herăstrău, Comuna Nistoreşti, Vrancea | 8▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 458,9 K RON | |
| 84 | 84.TECHNOFIELD TÂMPLĂRIE SRL▲ 5 | Sat Petreşti, Comuna Vânători, Vrancea | 80,0% | 0,0% | 26,9 K RON | |
| 85 | 85.MILIAMPER ELECTRIC SRL▲ 20 | Municipiul Adjud, Vrancea | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 1,7 K RON | |
| 86 | 86.SOLASI INSTALTERM SRL▲ 118 | Sat Maluri, Comuna Vulturu, Vrancea | 8▲ 100 % | ▲ 100 % | 499,3 K RON | |
| 87 | 87.LACDUR COMPANY S.R.L.▲ 43 | Sat Goleşti, Comuna Goleşti, Vrancea | 8▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -220,4 K RON | |
| 88 | 88.BOBARU CONSTRUCT S.R.L.▼ 17 | Municipiul Focşani, Vrancea | 8▼ 20 % | ▼ 20 % | -81 K RON | |
| 89 | 89.MARK STREET MAYRA S.R.L.▼ 40 | Municipiul Focşani, Vrancea | 8▼ 42,9 % | ▼ 42,9 % | 351,1 K RON | |
| 90 | 90.MARYIZALUK EDIL S.R.L.▲ 40 | Sat Suraia, Comuna Suraia, Vrancea | 8▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 250,1 K RON | |
| 91 | 91.MARIPRED EDIL S.R.L.▼ 12 | Municipiul Focşani, Vrancea | 8▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 571,6 K RON | |
| 92 | 92.TELETIN CONSTRUCTION S.R.L.▲ 158 | Sat Biceştii de Sus, Comuna Dumitreşti, Vrancea | 8▲ 166,7 % | ▲ 166,7 % | 659,9 K RON | |
| 93 | 93.ROOFING ART SOLUTION S.R.L.▲ 67 | Sat Beciu, Comuna Vârteşcoiu, Vrancea | 8▲ 60 % | ▲ 60 % | 137,3 K RON | |
| 94 | 94.AROSA SRL▲ 11 | Municipiul Focşani, Vrancea | 70,0% | 0,0% | 11,8 K RON | |
| 95 | 95.PAVGRUP SRL▼ 6 | Municipiul Focşani, Vrancea | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 558 K RON | |
| 96 | 96.CAVOTESTER ELECTRIC SRL▲ 64 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 7▲ 40 % | ▲ 40 % | 453,8 K RON | |
| 97 | 97.CEPTER COMPANY SRL▲ 8 | Sat Vadu Rosca, Comuna Vulturu, Vrancea | 70,0% | 0,0% | 350,7 K RON | |
| 98 | 98.PRO ENERGY DAMATIS SRL▲ 7 | Municipiul Focşani, Vrancea | 70,0% | 0,0% | 117,9 K RON | |
| 99 | 99.VTP- GAZINST SRL▲ 31 | Municipiul Focşani, Vrancea | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 624 K RON | |
| 100 | 100.NKT EXPERT EKODOMI SRL▼ 11 | Municipiul Focşani, Vrancea | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 2,7 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Vrancea
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
539 firme · 393,5 mil. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
153 firme · 376,1 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
88 firme · 275,9 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
53 firme · 169 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
86 firme · 53,2 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
50 firme · 32,2 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
44 firme · 25,5 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
36 firme · 14 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
10 firme · 11 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
5 firme · 8,4 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
11 firme · 8,4 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
15 firme · 8,1 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
7 firme · 6,5 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
26 firme · 6,2 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
31 firme · 5,1 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
12 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
11 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
1 firme · 902,1 K RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
3 firme · 887,1 K RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
1 firme · 460,2 K RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
2 firme · 315,3 K RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
2 firme · 243,8 K RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
1 firme · 240,7 K RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
1 firme · 190,9 K RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
7 firme · 63,6 K RON
CAEN 4360
Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
1 firme · 0 RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
3 firme · 0 RON