Top 100 firme — Agricultură, silvicultură și pescuit, Vrancea după angajați în 2012
433 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 2.215. Pragul de intrare în top este 4, iar liderul atinge 490.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.BECIUL DOMNESC S.A.= | Municipiul Focşani, Vrancea | 490▼ 19,8 % | ▼ 19,8 % | 4,3 mil. RON | |
| 2 | 2.COMCEREAL SA▲ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 211▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | 3,6 mil. RON | |
| 3 | 3.VERITAS PANCIU SA▲ 3 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 106▲ 24,7 % | ▲ 24,7 % | -4,4 mil. RON | |
| 4 | 4.FOREXPORT SRL▲ 4 | Sat Broşteni, Comuna Broşteni, Vrancea | 83▲ 33,9 % | ▲ 33,9 % | 41,9 K RON | |
| 5 | 5.FORESTKING SRL▲ 2 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 82▲ 30,2 % | ▲ 30,2 % | 108 K RON | |
| 6 | 6.SENATOR PRODIMPEX SRL▼ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 77▼ 19 % | ▼ 19 % | 297 K RON | |
| 7 | 7.LIMSILVA FOREST SRL▲ 2 | Sat Şindrilari, Comuna Reghiu, Vrancea | 62▲ 26,5 % | ▲ 26,5 % | 25,3 K RON | |
| 8 | 8.PSYSTEMS SRL▲ 92 | Municipiul Focşani, Vrancea | 57▲ 1.325 % | ▲ 1.325 % | 71,1 K RON | |
| 9 | 9.MERA COM INTERNATIONAL SRL▲ 4 | Sat Dragosloveni, Comuna Dumbrăveni, Vrancea | 49▲ 40 % | ▲ 40 % | 75,4 K RON | |
| 10 | 10.AVIPUTNA SRL▲ 1 | Sat Goleşti, Comuna Goleşti, Vrancea | 42▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 53,5 K RON | |
| 11 | 11.NATURA SRL▲ 5 | Sat Sârbi, Comuna Ţifeşti, Vrancea | 40▲ 37,9 % | ▲ 37,9 % | 50,7 K RON | |
| 12 | 12.OCOLUL SILVIC PRIVAT OBŞTEA TULNICI SRL▲ 2 | Sat Tulnici, Comuna Tulnici, Vrancea | 38▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | -525,2 K RON | |
| 13 | 13.RAMCO FOREST SRL▲ 4 | Sat Dumitreşti, Comuna Dumitreşti, Vrancea | 30▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 33,3 K RON | |
| 14 | 14.VAG EXPLOFOREST SRLnou | Sat Tulnici, Comuna Tulnici, Vrancea | 27— | — | — | 606,9 K RON |
| 15 | 15.MARSILVA SRL= | Municipiul Focşani, Vrancea | 25▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | -172,2 K RON | |
| 16 | 16.ROMFOREST SRL▲ 4 | Sat Râmniceanca, Comuna Vârteşcoiu, Vrancea | 22▲ 10 % | ▲ 10 % | 357,2 K RON | |
| 17 | 17.OVION COMSERV SRL▲ 2 | Sat Spătăreasa, Comuna Ciorăşti, Vrancea | 210,0% | 0,0% | 422,3 K RON | |
| 18 | 18.AGRICOLA PROD SRL▲ 2 | Sat Goleşti, Comuna Goleşti, Vrancea | 200,0% | 0,0% | 2,1 mil. RON | |
| 19 | 19.AGROMEC SIHLEA SA▲ 5 | Sat Sihlea, Comuna Sihlea, Vrancea | 18▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 270,9 K RON | |
| 20 | 20.AGROBOG STAR SRL▲ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 180,0% | 0,0% | 1,1 mil. RON | |
| 21 | 21.MILFOR SRL▲ 6 | Sat Ungureni, Comuna Nistoreşti, Vrancea | 18▲ 20 % | ▲ 20 % | 22,9 K RON | |
| 22 | 22.FLORI TRANSCOM SRL▲ 11 | Sat Nereju, Comuna Nereju, Vrancea | 18▲ 50 % | ▲ 50 % | 175,2 K RON | |
| 23 | 23.DRAGAFOREST SRL▲ 10 | Sat Nereju, Comuna Nereju, Vrancea | 17▲ 41,7 % | ▲ 41,7 % | 15,7 K RON | |
| 24 | 24.IUL & MAR FOREST SRL▲ 5 | Sat Râmniceanca, Comuna Vârteşcoiu, Vrancea | 17▲ 21,4 % | ▲ 21,4 % | 364 K RON | |
| 25 | 25.SALF SA▲ 25 | Municipiul Focşani, Vrancea | 15▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 2,1 K RON | |
| 26 | 26.DIVERTIS DEO SRL▼ 2 | Sat Răcoasa, Comuna Răcoasa, Vrancea | 15▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 37,5 K RON | |
| 27 | 27.AUTOPRIM SERVICE SRL▼ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 15▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 28 | 28.NIMFOR SRL▼ 1 | Sat Năruja, Comuna Năruja, Vrancea | 150,0% | 0,0% | 79,5 K RON | |
| 29 | 29.ROMITCRAP SRL▲ 17 | Sat Măicăneşti, Comuna Măicăneşti, Vrancea | 15▲ 50 % | ▲ 50 % | 36,3 K RON | |
| 30 | 30.LEMFOR PROD SRL▲ 1 | Sat Paltin, Comuna Paltin, Vrancea | 14▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 49,8 K RON | |
| 31 | 31.CĂTĂ&ELENA TRANS SRL▲ 45 | Sat Urecheşti, Comuna Urecheşti, Vrancea | 14▲ 180 % | ▲ 180 % | 521,6 K RON | |
| 32 | 32.CRISTIAN SRL▲ 31 | Municipiul Focşani, Vrancea | 13▲ 116,7 % | ▲ 116,7 % | -4,5 K RON | |
| 33 | 33.FORESTMARC SERV SRL▲ 13 | Sat Valea Sării, Comuna Valea Sării, Vrancea | 13▲ 30 % | ▲ 30 % | 13,7 K RON | |
| 34 | 34.MON CRIS AUTO SRL▼ 1 | Sat Nereju Mic, Comuna Nereju, Vrancea | 120,0% | 0,0% | -9,4 K RON | |
| 35 | 35.BAR IMCOMEX SRL▼ 2 | Sat Gologanu, Comuna Gologanu, Vrancea | 120,0% | 0,0% | 96,6 K RON | |
| 36 | 36.G.P. VITI-VINEXPERT SRL▲ 14 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 12▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 17,1 K RON | |
| 37 | 37.TUVDOR PROD SRL▼ 4 | Sat Năruja, Comuna Năruja, Vrancea | 120,0% | 0,0% | 187,5 K RON | |
| 38 | 38.HANIFA SRL▼ 5 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 120,0% | 0,0% | 706,8 K RON | |
| 39 | 39.SORIRAF 2002 SRL▲ 5 | Municipiul Focşani, Vrancea | 12▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 8,3 K RON | |
| 40 | 40.TRANS-SILVAMAR SRL▼ 9 | Sat Şindrilari, Comuna Reghiu, Vrancea | 12▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 152,2 K RON | |
| 41 | 41.DELTA AGROPREST SRL▲ 5 | Sat Mărtineşti, Comuna Tătăranu, Vrancea | 11▲ 10 % | ▲ 10 % | 26,1 K RON | |
| 42 | 42.AGRO CLASS SRL▼ 9 | Municipiul Focşani, Vrancea | 11▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 846,5 K RON | |
| 43 | 43.GIAN-CLOD SRLnou | Sat Tulnici, Comuna Tulnici, Vrancea | 11▼ 45 % | ▼ 45 % | 477,3 K RON | |
| 44 | 44.FLOBIZ SRL▲ 56 | Sat Tulnici, Comuna Tulnici, Vrancea | 11▲ 175 % | ▲ 175 % | -23,9 K RON | |
| 45 | 45.EURO EST OIL SRL▼ 27 | Municipiul Focşani, Vrancea | 11▼ 50 % | ▼ 50 % | -418,7 K RON | |
| 46 | 46.R.N.P. ROMSILVA-ADMINISTRAŢIA PARCULUI NATURAL PUTNA-VRANCEA R.A.▼ 13 | Sat Tulnici, Comuna Tulnici, Vrancea | 11▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 352 RON | |
| 47 | 47.RALUCA IMPEX SRL▲ 9 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 10▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 90,8 K RON | |
| 48 | 48.FARCAS COMPROD SRL▼ 15 | Sat Reghiu, Comuna Reghiu, Vrancea | 10▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | -105 K RON | |
| 49 | 49.ROMITA SRL▲ 14 | Sat Măicăneşti, Comuna Măicăneşti, Vrancea | 10▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 3,5 K RON | |
| 50 | 50.SORINO FOREST SRL▼ 6 | Sat Câmpuri, Comuna Câmpuri, Vrancea | 9▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | 314 RON | |
| 51 | 51.AGROCOM STAR SRL▼ 1 | Sat Salcia Veche, Comuna Ciorăşti, Vrancea | 90,0% | 0,0% | 16,9 K RON | |
| 52 | 52.INDO GROUP SRL▼ 23 | Sat Valea Milcovului, Comuna Reghiu, Vrancea | 9▼ 35,7 % | ▼ 35,7 % | 587 RON | |
| 53 | 53.DONANDI FOR SRL= | Sat Nereju, Comuna Nereju, Vrancea | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | -65,3 K RON | |
| 54 | 54.AFIN FOREST SRL▼ 1 | Comuna Câmpineanca, Vrancea | 80,0% | 0,0% | 508 RON | |
| 55 | 55.MARIANES SEREXIM SRLnou | Sat Coteşti, Comuna Coteşti, Vrancea | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 27,7 K RON | |
| 56 | 56.SIMFOREST SRL▲ 7 | Sat Andreiaşu de Jos, Comuna Andreiaşu de Jos, Vrancea | 8▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 23,6 K RON | |
| 57 | 57.TULNITRANS SRL▲ 6 | Sat Tulnici, Comuna Tulnici, Vrancea | 8▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 50 K RON | |
| 58 | 58.DAILY INTERNAŢIONAL SRL▲ 5 | Sat Năneşti, Comuna Năneşti, Vrancea | 8▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -21,3 K RON | |
| 59 | 59.VAG OIL INTERNAŢIONAL SRL▼ 13 | Sat Tulnici, Comuna Tulnici, Vrancea | 8▼ 20 % | ▼ 20 % | 61,4 K RON | |
| 60 | 60.INTERCOMERT SRL▼ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | 70,0% | 0,0% | 506,9 K RON | |
| 61 | 61.ACVA CULT SRL▼ 5 | Municipiul Focşani, Vrancea | 70,0% | 0,0% | 464 RON | |
| 62 | 62.VIOCRISMAR SRL▼ 6 | Sat Nereju Mic, Comuna Nereju, Vrancea | 70,0% | 0,0% | -174,8 K RON | |
| 63 | 63.VAG & CO SRL= | Sat Ciorăşti, Comuna Ciorăşti, Vrancea | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 195,2 K RON | |
| 64 | 64.VIITORUL GOLOGANU SRL▼ 1 | Sat Gologanu, Comuna Gologanu, Vrancea | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 11,3 K RON | |
| 65 | 65.ATRACTIV SRL▲ 35 | Sat Goleşti, Comuna Goleşti, Vrancea | 7▲ 75 % | ▲ 75 % | 723,8 K RON | |
| 66 | 66.DIANAVITIS SRL▲ 34 | Sat Pufeşti, Comuna Pufeşti, Vrancea | 7▲ 75 % | ▲ 75 % | 129,9 K RON | |
| 67 | 67.JUSFOR GREEN SRL▼ 11 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 70,0% | 0,0% | -99,2 K RON | |
| 68 | 68.DOMENIILE VITICOLE ODOBEŞTI SRL▲ 8 | Sat Vârteşcoiu, Comuna Vârteşcoiu, Vrancea | 7▲ 40 % | ▲ 40 % | 94,4 K RON | |
| 69 | 69.TANODOR IMPEX SRL▼ 13 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 310 RON | |
| 70 | 70.CELESIV IMPEX SRL▲ 30 | Municipiul Focşani, Vrancea | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | 82,3 K RON | |
| 71 | 71.LEVADIANA SRL▼ 8 | Sat Valea Sării, Comuna Valea Sării, Vrancea | 60,0% | 0,0% | -19,7 K RON | |
| 72 | 72.CRISDOR SRL▲ 4 | Sat Valea Sării, Comuna Valea Sării, Vrancea | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | -26,9 K RON | |
| 73 | 73.DUMPRESER SRL▼ 10 | Sat Hânguleşti, Comuna Vulturu, Vrancea | 60,0% | 0,0% | 55,4 K RON | |
| 74 | 74.VININVEST SRL▼ 18 | Sat Urecheşti, Comuna Urecheşti, Vrancea | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 115,9 K RON | |
| 75 | 75.BRI - DANGEO SRL▼ 12 | Sat Căiata, Comuna Sihlea, Vrancea | 60,0% | 0,0% | 10,3 K RON | |
| 76 | 76.FOREST COMPANY SRL= | Sat Paltin, Comuna Paltin, Vrancea | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 31,3 K RON | |
| 77 | 77.AGROAKTUAL IMPEX SRL▲ 45 | Sat Putna, Comuna Boloteşti, Vrancea | 6▲ 100 % | ▲ 100 % | 4,2 K RON | |
| 78 | 78.GIALINANCA SRL▼ 2 | Sat Carşocheşti-Corăbiţa, Comuna Spulber, Vrancea | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | -117,9 K RON | |
| 79 | 79.ANDROMIMAGRO SRL▼ 3 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | -37,8 K RON | |
| 80 | 80.PRODASERV MANAGRO SRL▲ 20 | Sat Băleşti, Comuna Băleşti, Vrancea | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | 38,6 K RON | |
| 81 | 81.MARLIV IMPEX SRL▼ 5 | Sat Nereju, Comuna Nereju, Vrancea | 50,0% | 0,0% | 24,6 K RON | |
| 82 | 82.AGROVITIS SA▼ 6 | Municipiul Focşani, Vrancea | 50,0% | 0,0% | -3,5 K RON | |
| 83 | 83.GENERG PROD SRL▼ 7 | Sat Putna, Comuna Boloteşti, Vrancea | 50,0% | 0,0% | -74,8 K RON | |
| 84 | 84.FANI MAR 97 PROD SRL▼ 21 | Sat Paltin, Comuna Paltin, Vrancea | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 80,1 K RON | |
| 85 | 85.MTR ENOPROD SRL▼ 9 | Sat Câmpineanca, Comuna Câmpineanca, Vrancea | 50,0% | 0,0% | 67,3 K RON | |
| 86 | 86.GEOFOR SRL▼ 23 | Sat Podu Nărujei, Comuna Năruja, Vrancea | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 87,6 K RON | |
| 87 | 87.SILMAI PRODCOM SRL▼ 11 | Sat Garoafa, Comuna Garoafa, Vrancea | 50,0% | 0,0% | -100,3 K RON | |
| 88 | 88.SCHIMB 47 SRL▲ 12 | Municipiul Focşani, Vrancea | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 316,1 K RON | |
| 89 | 89.NCM PROD SRL▲ 33 | Sat Petreşti, Comuna Vânători, Vrancea | 5▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 217,5 K RON | |
| 90 | 90.TRUST FOREST SRL▲ 10 | Sat Tulnici, Comuna Tulnici, Vrancea | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | -20,3 K RON | |
| 91 | 91.ANFO 2007 SRL▼ 15 | Sat Tulnici, Comuna Tulnici, Vrancea | 50,0% | 0,0% | -49,4 K RON | |
| 92 | 92.IUGFOREST SRL▲ 30 | Sat Năruja, Comuna Năruja, Vrancea | 5▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 32,5 K RON | |
| 93 | 93.AGRICHIM PROD SRL▲ 7 | Comuna Măicăneşti, Vrancea | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 7,4 K RON | |
| 94 | 94.JETEX STAR SRL▲ 28 | Sat Nereju Mic, Comuna Nereju, Vrancea | 5▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | -87 K RON | |
| 95 | 95.ANDRESILV SRL▲ 27 | Sat Spulber, Comuna Spulber, Vrancea | 5▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | -68,2 K RON | |
| 96 | 96.BANAFOREST-MAR SRL▼ 20 | Sat Dumitreşti, Comuna Dumitreşti, Vrancea | 50,0% | 0,0% | 114,8 K RON | |
| 97 | 97.TOBADNIKO SRL▲ 3 | Sat Nereju Mic, Comuna Nereju, Vrancea | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | -22,1 K RON | |
| 98 | 98.AGROMOV SOLITARIUS SRL▲ 172 | Sat Băleşti, Comuna Băleşti, Vrancea | 5— | — | -65,2 K RON | |
| 99 | 99.EXPLOVAS PREST SRLnou | Sat Valea Coteşti, Comuna Coteşti, Vrancea | 5— | — | — | -11,6 K RON |
| 100 | 100.SALCOM SRLnou | Sat Mera, Comuna Mera, Vrancea | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -48,2 K RON |
Codurile CAEN din agricultură, silvicultură și pescuit — Vrancea
CAEN 0111
Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
139 firme · 593,8 mil. RON
CAEN 0147
Creșterea păsărilor
5 firme · 296,8 mil. RON
CAEN 0220
Exploatarea forestieră
171 firme · 246,9 mil. RON
CAEN 0121
Cultivarea strugurilor
43 firme · 106,5 mil. RON
CAEN 0210
Silvicultură și alte activități forestiere
38 firme · 58,7 mil. RON
CAEN 0150
Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
11 firme · 53,3 mil. RON
CAEN 0146
Creșterea porcinelor
11 firme · 34,1 mil. RON
CAEN 0125
Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi
18 firme · 8,9 mil. RON
CAEN 0322
Acvacultura în ape dulci
5 firme · 5,8 mil. RON
CAEN 0124
Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
11 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 0113
Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor
17 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 0149
Creșterea altor animale
6 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 0129
Cultivarea altor plante permanente
3 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 0145
Creșterea ovinelor și caprinelor
5 firme · 303,3 K RON
CAEN 0128
Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
1 firme · 88,1 K RON
CAEN 0240
Activități de servicii anexe silviculturii
2 firme · 63 K RON
CAEN 0116
Cultivarea plantelor pentru fibre textile
1 firme · 11 K RON
CAEN 0127
Cultivarea plantelor pentru prepararea băuturilor
1 firme · 0 RON
CAEN 0230
Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană
2 firme · 0 RON
CAEN 0119
Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
2 firme · 0 RON
CAEN 0123
Cultivarea fructelor citrice
1 firme · 0 RON