Top 100 firme — Agricultură, silvicultură și pescuit, Vaslui după angajați în 2021
396 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 1.826. Pragul de intrare în top este 4, iar liderul atinge 151.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.PLANTAGRO-COM SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 151— | — | 23,1 mil. RON | |
| 2 | 2.ENACHE-MORARIT SRL▼ 1 | Municipiul Huşi, Vaslui | 1300,0% | 0,0% | 11,7 mil. RON | |
| 3 | 3.COMCEREAL SA▼ 1 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 1050,0% | 0,0% | 4,5 mil. RON | |
| 4 | 4.LANDCOM SRL▼ 1 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 98▼ 3 % | ▼ 3 % | 684,1 K RON | |
| 5 | 5.MORANDI-COM SRL▼ 1 | Sat Lipovăţ, Comuna Lipovăţ, Vaslui | 75▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | 685,3 K RON | |
| 6 | 6.AGROCOMPLEX BIRLAD SA= | Municipiul Bârlad, Vaslui | 660,0% | 0,0% | 2,5 mil. RON | |
| 7 | 7.SAGEM SRL▼ 2 | Sat Gara Roşieşti, Comuna Roşieşti, Vaslui | 66▼ 17,5 % | ▼ 17,5 % | 109,7 K RON | |
| 8 | 8.VINICOLA AVERESTI 2000 SA▼ 1 | Sat Avereşti, Comuna Buneşti-Avereşti, Vaslui | 63▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 3,3 mil. RON | |
| 9 | 9.TIBICAR PREST SRL▼ 1 | Sat Vutcani, Comuna Vutcani, Vaslui | 580,0% | 0,0% | 1,8 mil. RON | |
| 10 | 10.ROSAVIS PROD SRL▼ 1 | Sat Gara Roşieşti, Comuna Roşieşti, Vaslui | 52▲ 13 % | ▲ 13 % | 54,5 K RON | |
| 11 | 11.ZOOPROD SRL▼ 1 | Municipiul Huşi, Vaslui | 38▼ 13,6 % | ▼ 13,6 % | 517,5 K RON | |
| 12 | 12.R-AGRO FALCIU SA▼ 1 | Sat Fălciu, Comuna Fălciu, Vaslui | 35▼ 5,4 % | ▼ 5,4 % | 5,3 mil. RON | |
| 13 | 13.TIVICO IMPEX SRL▼ 1 | Loc. Sărăţeni, Oraş Murgeni, Vaslui | 330,0% | 0,0% | 2,2 mil. RON | |
| 14 | 14.A&A FARMS SRL▼ 1 | Sat Bogeşti, Comuna Pogana, Vaslui | 320,0% | 0,0% | 33,6 K RON | |
| 15 | 15.GALAS EXPRESS S.R.L.▲ 8 | Sat Simila, Comuna Zorleni, Vaslui | 32▲ 100 % | ▲ 100 % | 294,4 K RON | |
| 16 | 16.MICROPRONIC SRL▲ 1 | Sat Roşieşti, Comuna Roşieşti, Vaslui | 26▲ 13 % | ▲ 13 % | 1 mil. RON | |
| 17 | 17.EVEL-H COMPANY SRL▼ 2 | Sat Costeşti, Comuna Costeşti, Vaslui | 24▼ 4 % | ▼ 4 % | 4,3 mil. RON | |
| 18 | 18.AGROTICA SRL▼ 2 | Sat Viişoara, Comuna Viişoara, Vaslui | 240,0% | 0,0% | 650,1 K RON | |
| 19 | 19.FRATIA SA▼ 1 | Sat Vizureni, Comuna Tutova, Vaslui | 220,0% | 0,0% | 102,4 K RON | |
| 20 | 20.AGROTUR SRL▼ 6 | Sat Lunca Veche, Comuna Lunca Banului, Vaslui | 22▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 2,1 mil. RON | |
| 21 | 21.MOLDAGRI S.R.L.▲ 227 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 22— | — | 2,5 mil. RON | |
| 22 | 22.AGROEXPORT SRL▼ 3 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 19▼ 5 % | ▼ 5 % | 2,3 mil. RON | |
| 23 | 23.MILUCA SRL▼ 1 | Municipiul Huşi, Vaslui | 180,0% | 0,0% | 1,4 mil. RON | |
| 24 | 24.PESCO-CIRJA SRL▼ 4 | Loc. Cârja, Oraş Murgeni, Vaslui | 17▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | 429,3 K RON | |
| 25 | 25.NOVA DACIA SA▲ 3 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 16▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 815 K RON | |
| 26 | 26.AGROALIMENT SRL▼ 3 | Sat Perieni, Comuna Perieni, Vaslui | 160,0% | 0,0% | 398,5 K RON | |
| 27 | 27.TRIAGRISILV SRL▼ 4 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 160,0% | 0,0% | 29,8 K RON | |
| 28 | 28.MIRBA OIL SRL▼ 5 | Sat Cănţălăreşti, Comuna Ştefan cel Mare, Vaslui | 15▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 1,2 mil. RON | |
| 29 | 29.SIDELA SRL▲ 2 | Loc. Murgeni, Oraş Murgeni, Vaslui | 15▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 421,8 K RON | |
| 30 | 30.MISTIQUE AGRO-INVEST S.R.L.▲ 20 | Sat Cozmeşti, Comuna Cozmeşti, Vaslui | 15▲ 87,5 % | ▲ 87,5 % | 931,2 K RON | |
| 31 | 31.IRIMPEX SRL▼ 2 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 140,0% | 0,0% | 416,2 K RON | |
| 32 | 32.POST-PRESTCOM SRL= | Sat Idrici, Comuna Roşieşti, Vaslui | 14▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 285 K RON | |
| 33 | 33.AGRO-TORA SRL▼ 1 | Loc. Negreşti, Oraş Negreşti, Vaslui | 13▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 1,2 mil. RON | |
| 34 | 34.ATUFOREST SRL▲ 8 | Sat Micleşti, Comuna Micleşti, Vaslui | 13▲ 44,4 % | ▲ 44,4 % | 530,1 K RON | |
| 35 | 35.L.C. AGRO TEST SRL▼ 15 | Sat Râşeşti, Comuna Drânceni, Vaslui | 12▼ 36,8 % | ▼ 36,8 % | 3,7 mil. RON | |
| 36 | 36.AGRARCRIS SRL▲ 3 | Sat Ştefan cel Mare, Comuna Ştefan cel Mare, Vaslui | 11▲ 10 % | ▲ 10 % | 117 K RON | |
| 37 | 37.CAZAGRO SRL▼ 1 | Loc. Cârja, Oraş Murgeni, Vaslui | 110,0% | 0,0% | 1 mil. RON | |
| 38 | 38.AGROMILER SRL▼ 2 | Sat Voineşti, Comuna Voineşti, Vaslui | 110,0% | 0,0% | 856,7 K RON | |
| 39 | 39.TRITICUM SRL▼ 7 | Sat Docani, Comuna Vinderei, Vaslui | 10▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 44,9 K RON | |
| 40 | 40.TOPGEOCAD SRL▲ 10 | Sat Dobrosloveşti, Comuna Zăpodeni, Vaslui | 10▲ 25 % | ▲ 25 % | 573,9 K RON | |
| 41 | 41.NOVATOR SRL▲ 1 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 1,3 mil. RON | |
| 42 | 42.AGRIPROD URSU SRL= | Sat Odaia Bogdana, Comuna Fălciu, Vaslui | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 1,5 mil. RON | |
| 43 | 43.MORAMELI SRL▲ 14 | Sat Cănţălăreşti, Comuna Ştefan cel Mare, Vaslui | 10▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 44,7 K RON | |
| 44 | 44.BERGOLO SRL▼ 5 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 100,0% | 0,0% | 1,2 mil. RON | |
| 45 | 45.GEMIMAN-TRANS SRL▼ 6 | Loc. Negreşti, Oraş Negreşti, Vaslui | 100,0% | 0,0% | 1,1 mil. RON | |
| 46 | 46.LIVELONG FOREST SRL▼ 10 | Sat Ghermăneşti, Comuna Drânceni, Vaslui | 10▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 2,5 K RON | |
| 47 | 47.DALEX IMPEX SRL▼ 5 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 90,0% | 0,0% | 1,5 mil. RON | |
| 48 | 48.PEDORADY SRL▼ 6 | Sat Râşeşti, Comuna Drânceni, Vaslui | 90,0% | 0,0% | 2,8 mil. RON | |
| 49 | 49.PODGORIA HUŞI S.A.▲ 19 | Municipiul Huşi, Vaslui | 9▲ 50 % | ▲ 50 % | 15,1 K RON | |
| 50 | 50.ENECTOSTOP SRL▼ 8 | Sat Gara Roşieşti, Comuna Roşieşti, Vaslui | 90,0% | 0,0% | 2,3 mil. RON | |
| 51 | 51.ECOPLANT SRL▼ 1 | Sat Berezeni, Comuna Berezeni, Vaslui | 80,0% | 0,0% | 1,9 mil. RON | |
| 52 | 52.FERMA MILENIA SRL▲ 5 | Sat Vetrişoaia, Comuna Vetrişoaia, Vaslui | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 354,5 K RON | |
| 53 | 53.VITAL-FRUIT SRL▼ 3 | Sat Deleni, Comuna Deleni, Vaslui | 80,0% | 0,0% | 45 K RON | |
| 54 | 54.PUI-PROD UD SRL▼ 4 | Sat Lipovăţ, Comuna Lipovăţ, Vaslui | 80,0% | 0,0% | 15,3 K RON | |
| 55 | 55.ROYAL SRL▲ 193 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 8— | — | 4 mil. RON | |
| 56 | 56.AMBA LUCLIN SRLnou | Sat Oţetoaia, Comuna Lunca Banului, Vaslui | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 170,6 K RON | |
| 57 | 57.GARWOSKULTUR SRL▲ 191 | Sat Codăeşti, Comuna Codăeşti, Vaslui | 8— | — | 2,1 mil. RON | |
| 58 | 58.AGROMEC CODAESTI SA▼ 1 | Sat Codăeşti, Comuna Codăeşti, Vaslui | 70,0% | 0,0% | 372,4 K RON | |
| 59 | 59.BOSBO-SEM SRL▼ 2 | Sat Fălciu, Comuna Fălciu, Vaslui | 70,0% | 0,0% | 528,6 K RON | |
| 60 | 60.PASSILVA PROIECT SRL▲ 22 | Municipiul Huşi, Vaslui | 7▲ 40 % | ▲ 40 % | 819,5 K RON | |
| 61 | 61.BIOPLANTSEM SRL▼ 4 | Sat Fălciu, Comuna Fălciu, Vaslui | 70,0% | 0,0% | 1,4 mil. RON | |
| 62 | 62.TERAGRO INVEST SRL▼ 5 | Sat Urdeşti, Comuna Dodeşti, Vaslui | 70,0% | 0,0% | 150,2 K RON | |
| 63 | 63.DRUDALIN SRL▲ 5 | Sat Broscoşeşti, Comuna Lunca Banului, Vaslui | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 867,2 K RON | |
| 64 | 64.GEOBYFARM SRL▼ 14 | Municipiul Huşi, Vaslui | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | -514,1 K RON | |
| 65 | 65.ADRYMAR SRL▲ 3 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 147,1 K RON | |
| 66 | 66.DERAVICAGRO SRL▲ 2 | Sat Dăneşti, Comuna Dăneşti, Vaslui | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 1,7 mil. RON | |
| 67 | 67.NEUEAGRO EXPAND SRL▼ 10 | Sat Laza, Comuna Laza, Vaslui | 70,0% | 0,0% | 1,2 mil. RON | |
| 68 | 68.RTS AGRIGRAIN S.R.L.▼ 45 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 7▼ 56,3 % | ▼ 56,3 % | -2 mil. RON | |
| 69 | 69.LOTURI SERVICE SRL▼ 1 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 60,0% | 0,0% | 1,1 mil. RON | |
| 70 | 70.SCOICA-AGROIND SRL▼ 2 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 60,0% | 0,0% | 139 K RON | |
| 71 | 71.AGROVET SAnou | Sat Vetrişoaia, Comuna Vetrişoaia, Vaslui | 6— | — | 1,5 mil. RON | |
| 72 | 72.MUSATINII SRL▼ 4 | Sat Muşata, Comuna Berezeni, Vaslui | 60,0% | 0,0% | 773,4 K RON | |
| 73 | 73.LIVADA SRL▼ 16 | Sat Boteşti, Comuna Boteşti, Vaslui | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 127,6 K RON | |
| 74 | 74.PESCARIS 2003 SRL▲ 19 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | 58,6 K RON | |
| 75 | 75.AGRO LORY-TYM SRL▼ 7 | Sat Găgeşti, Comuna Găgeşti, Vaslui | 60,0% | 0,0% | 5,8 K RON | |
| 76 | 76.SAM CONTAXA S.R.L.▲ 69 | Loc. Negreşti, Oraş Negreşti, Vaslui | 6▲ 200 % | ▲ 200 % | 9 K RON | |
| 77 | 77.AGRICOMOIL VAST S.R.L.▲ 5 | Sat Muntenii de Sus, Comuna Muntenii de Sus, Vaslui | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 1,2 mil. RON | |
| 78 | 78.PRUNUS SRL▲ 4 | Sat Băcăoani, Comuna Muntenii de Jos, Vaslui | 50,0% | 0,0% | 84,1 K RON | |
| 79 | 79.AGRODAC SRL▲ 3 | Municipiul Huşi, Vaslui | 50,0% | 0,0% | 876,9 K RON | |
| 80 | 80.FLORIVAS AGRO SRL▲ 13 | Sat Vetrişoaia, Comuna Vetrişoaia, Vaslui | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 560,2 K RON | |
| 81 | 81.DURABIL SRL▲ 1 | Sat Berezeni, Comuna Berezeni, Vaslui | 50,0% | 0,0% | 429,1 K RON | |
| 82 | 82.HORTIFRUCT SRL▼ 53 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 5▼ 64,3 % | ▼ 64,3 % | 70,4 K RON | |
| 83 | 83.POMFRUCT SRL▲ 10 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 305,8 K RON | |
| 84 | 84.BIO-TOP-OVO SRL▼ 2 | Sat Lipovăţ, Comuna Lipovăţ, Vaslui | 50,0% | 0,0% | 21 K RON | |
| 85 | 85.AGROTAMI FRUCT SRL▼ 17 | Sat Mărăşeşti, Comuna Voineşti, Vaslui | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 66,7 K RON | |
| 86 | 86.BEGOPERSIST SRL▼ 4 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 50,0% | 0,0% | 58,6 K RON | |
| 87 | 87.AGRITOP EST SRL▲ 6 | Sat Fălciu, Comuna Fălciu, Vaslui | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 1,1 mil. RON | |
| 88 | 88.APIMUNT SRL▲ 160 | Sat Satu Nou, Comuna Muntenii de Sus, Vaslui | 5— | — | 213,5 K RON | |
| 89 | 89.SALCIA SRL▼ 21 | Loc. Cârja, Oraş Murgeni, Vaslui | 4▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 83,5 K RON | |
| 90 | 90.MILIARD SRLnou | Sat Berezeni, Comuna Berezeni, Vaslui | 4— | — | 1,4 mil. RON | |
| 91 | 91.GRAMINIS SRL▼ 9 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 26,7 K RON | |
| 92 | 92.GOLDENBAN SRL▼ 10 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 931,6 K RON | |
| 93 | 93.DEXTRANUS SRL= | Loc. Murgeni, Oraş Murgeni, Vaslui | 40,0% | 0,0% | 49,9 K RON | |
| 94 | 94.ZAB-AGROCOM SRL▼ 1 | Sat Broscoşeşti, Comuna Lunca Banului, Vaslui | 40,0% | 0,0% | 980,9 K RON | |
| 95 | 95.AGROZAP-ANGEL SRL▲ 18 | Sat Dobrosloveşti, Comuna Zăpodeni, Vaslui | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 76,4 K RON | |
| 96 | 96.NICO-PLANTSILV SRL▼ 3 | Sat Valea Siliştei, Comuna Soleşti, Vaslui | 40,0% | 0,0% | 273,3 K RON | |
| 97 | 97.IACFUL SRL▼ 4 | Sat Ghermăneşti, Comuna Drânceni, Vaslui | 40,0% | 0,0% | 2,4 mil. RON | |
| 98 | 98.FLIVET AGRO SRL▲ 15 | Sat Vetrişoaia, Comuna Vetrişoaia, Vaslui | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 325 K RON | |
| 99 | 99.NOVA-UNO LINE SRL▼ 17 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | -16,5 K RON | |
| 100 | 100.ALGIMZAG SRL▼ 32 | Municipiul Huşi, Vaslui | 4▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 539,3 K RON |
Codurile CAEN din agricultură, silvicultură și pescuit — Vaslui
CAEN 0111
Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
245 firme · 446,3 mil. RON
CAEN 0147
Creșterea păsărilor
12 firme · 328,8 mil. RON
CAEN 0121
Cultivarea strugurilor
5 firme · 57,6 mil. RON
CAEN 0124
Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
15 firme · 22 mil. RON
CAEN 0220
Exploatarea forestieră
24 firme · 19,9 mil. RON
CAEN 0210
Silvicultură și alte activități forestiere
12 firme · 16,1 mil. RON
CAEN 0146
Creșterea porcinelor
6 firme · 6,7 mil. RON
CAEN 0322
Acvacultura în ape dulci
20 firme · 5,3 mil. RON
CAEN 0150
Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
8 firme · 4,1 mil. RON
CAEN 0113
Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor
14 firme · 3,7 mil. RON
CAEN 0240
Activități de servicii anexe silviculturii
1 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 0125
Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi
10 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 0119
Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
1 firme · 304,8 K RON
CAEN 0149
Creșterea altor animale
5 firme · 164,9 K RON
CAEN 0312
Pescuitul în ape dulci
3 firme · 158,4 K RON
CAEN 0126
Cultivarea fructelor oleaginoase
2 firme · 149 K RON
CAEN 0230
Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană
1 firme · 119,2 K RON
CAEN 0145
Creșterea ovinelor și caprinelor
5 firme · 78,6 K RON
CAEN 0128
Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
4 firme · 64,3 K RON
CAEN 0130
Cultivarea plantelor pentru înmulțire
2 firme · 60,1 K RON
CAEN 0116
Cultivarea plantelor pentru fibre textile
1 firme · 38 K RON
CAEN 0122
Cultivarea fructelor tropicale și subtropicale
1 firme · 0 RON