Top 100 firme — Construcții, Vâlcea după angajați în 2020
1.154 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 3.714. Pragul de intrare în top este 13, iar liderul atinge 202.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.REGIA AUTONOMA JUDETEANA DE DRUMURI SI PODURI VALCEA RA= | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 202▼ 3,8 % | ▼ 3,8 % | 1 mil. RON | |
| 2 | 2.CAZICOM SRL▲ 1 | Oraş Băile Olăneşti, Vâlcea | 184▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | 3,9 mil. RON | |
| 3 | 3.COMINCO OLTENIA SA▼ 1 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 182▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | 2,6 mil. RON | |
| 4 | 4.RALUNIC SRL▲ 1 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 126▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 1,4 mil. RON | |
| 5 | 5.ELSERV SRL▲ 10 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 117▲ 88,7 % | ▲ 88,7 % | 471,2 K RON | |
| 6 | 6.PRELCHIM SRL▲ 1 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 111▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 689,2 K RON | |
| 7 | 7.IMPECABIL SRL▲ 4 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 103▲ 32,1 % | ▲ 32,1 % | 632,1 K RON | |
| 8 | 8.DARVARI MECHANICAL ENGINEERING S.R.L.▲ 2 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 91▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 3,4 mil. RON | |
| 9 | 9.CAROLIN SRL▼ 1 | Sat Olteni, Comuna Bujoreni, Vâlcea | 84▼ 17,7 % | ▼ 17,7 % | 7,9 mil. RON | |
| 10 | 10.CIVIL SPEED SRL▲ 7 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 80▲ 40,4 % | ▲ 40,4 % | 11,2 mil. RON | |
| 11 | 11.CONTRUST SRL▲ 5 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 75▲ 25 % | ▲ 25 % | 3 mil. RON | |
| 12 | 12.STEMA GRUP SRL▲ 2 | Sat Racoviţa, Comuna Budeşti, Vâlcea | 74▲ 17,5 % | ▲ 17,5 % | 3,1 mil. RON | |
| 13 | 13.COVAMAR SRL▼ 1 | Sat Tănăseşti, Oraş Horezu, Vâlcea | 73▲ 12,3 % | ▲ 12,3 % | 973,1 K RON | |
| 14 | 14.TRUSTUL 3 CONSTRUCTII SA▲ 5 | Sat Racoviţa, Comuna Budeşti, Vâlcea | 68▲ 36 % | ▲ 36 % | 360,5 K RON | |
| 15 | 15.CHIMPROMET SRL▼ 3 | Loc. Cheia, Oraş Băile Olăneşti, Vâlcea | 66▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 122,7 K RON | |
| 16 | 16.PETROCON SRL▲ 7 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 65▲ 44,4 % | ▲ 44,4 % | 5,3 mil. RON | |
| 17 | 17.VALORIS SRL▼ 13 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 60▼ 50,8 % | ▼ 50,8 % | 890,7 K RON | |
| 18 | 18.ELECTROGRUPAPARATAJ SA= | Sat Racoviţa, Comuna Budeşti, Vâlcea | 49▼ 7,6 % | ▼ 7,6 % | 1,4 mil. RON | |
| 19 | 19.MARIDOR TRANSPORT SRL▲ 2 | Sat Tomşani, Comuna Tomşani, Vâlcea | 49▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 1,3 mil. RON | |
| 20 | 20.ELCOPREST CONSTRUCT SRL= | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 48▼ 2 % | ▼ 2 % | 2,3 mil. RON | |
| 21 | 21.BRICUS COM SRL▲ 11 | Sat Scoruşu, Comuna Lăpuşata, Vâlcea | 45▲ 50 % | ▲ 50 % | 2,1 mil. RON | |
| 22 | 22.ISCRU MIGPLAST S.R.L.▲ 2 | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 45▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 1 mil. RON | |
| 23 | 23.NTX CONCEPT S.R.L.▲ 5 | Sat Măldăreşti, Comuna Măldăreşti, Vâlcea | 41▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 97,9 K RON | |
| 24 | 24.OK SRL▲ 3 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 400,0% | 0,0% | 235,1 K RON | |
| 25 | 25.EMAR GRUP SRL▲ 1 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 40▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 26 K RON | |
| 26 | 26.AGORACHY ALE S.R.L.▲ 68 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 40▲ 233,3 % | ▲ 233,3 % | -151,6 K RON | |
| 27 | 27.MELENTARII SRL▲ 3 | Sat Glodu, Comuna Dănicei, Vâlcea | 39▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 1,6 mil. RON | |
| 28 | 28.PEGANI CONSTRUCT S.R.L.▲ 7 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 39▲ 39,3 % | ▲ 39,3 % | 11,7 K RON | |
| 29 | 29.INTERAGRO SRL▼ 7 | Loc. Bălceşti, Oraş Bălceşti, Vâlcea | 35▼ 23,9 % | ▼ 23,9 % | -3,1 mil. RON | |
| 30 | 30.D.R.B CONSTRUCT S.R.L.▲ 5 | Sat Izvoru Rece, Comuna Vaideeni, Vâlcea | 34▲ 21,4 % | ▲ 21,4 % | 211 K RON | |
| 31 | 31.FLORIX COMPANY CONSTRUCT SRL▲ 4 | Sat Şerbăneasa, Comuna Nicolae Bălcescu, Vâlcea | 32▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 77,3 K RON | |
| 32 | 32.RAPID COMPLEX SRL▲ 6 | Sat Negraia, Comuna Pesceana, Vâlcea | 31▲ 19,2 % | ▲ 19,2 % | 3,8 mil. RON | |
| 33 | 33.INSTPRO SRL▼ 1 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 300,0% | 0,0% | 834,3 K RON | |
| 34 | 34.MINITRANS SRL▲ 18 | Sat Bârseşti, Comuna Budeşti, Vâlcea | 29▲ 45 % | ▲ 45 % | 953,1 K RON | |
| 35 | 35.ELECTRICA ELVIMEX SRL▼ 3 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 29▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | 29,6 K RON | |
| 36 | 36.ROBIFLEX-COMPANY SRL▲ 3 | ***localitatea negasita***, Vâlcea | 28▲ 12 % | ▲ 12 % | -184,3 K RON | |
| 37 | 37.METINSTAL SRL▲ 24 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 28▲ 55,6 % | ▲ 55,6 % | 402 K RON | |
| 38 | 38.GRUPINSTAL SRL▲ 10 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 28▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | 203,6 K RON | |
| 39 | 39.HEVA CONSTRUCT S.R.L.▲ 55 | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 28▲ 133,3 % | ▲ 133,3 % | 717,7 K RON | |
| 40 | 40.ADERACOM SRL▼ 1 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 27▲ 8 % | ▲ 8 % | 212,5 K RON | |
| 41 | 41.PROELECTRICA SRL▼ 12 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 26▼ 23,5 % | ▼ 23,5 % | 565 K RON | |
| 42 | 42.BOGDAN CONSTRUCT SRL▼ 12 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 26▼ 21,2 % | ▼ 21,2 % | 174,6 K RON | |
| 43 | 43.ACITIM CONSTRUCT SRL▲ 2 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 26▲ 13 % | ▲ 13 % | 182,5 K RON | |
| 44 | 44.ELM-ARCA SA▲ 17 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 25▲ 38,9 % | ▲ 38,9 % | -156,1 K RON | |
| 45 | 45.SANPRO SRL▼ 4 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 25▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 225,1 K RON | |
| 46 | 46.IULCOM SRL▲ 6 | ***localitatea negasita***, Vâlcea | 25▲ 25 % | ▲ 25 % | 478,4 K RON | |
| 47 | 47.IANCRIS SRL▲ 5 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 25▲ 25 % | ▲ 25 % | 297,7 K RON | |
| 48 | 48.BURGAZ SRL▼ 7 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 25▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 535,4 K RON | |
| 49 | 49.GEPROF CONSTRUCT SRL▲ 12 | Sat Predeşti, Comuna Nicolae Bălcescu, Vâlcea | 25▲ 38,9 % | ▲ 38,9 % | 798,2 K RON | |
| 50 | 50.ŞTEFIRIS CONSTRUCT S.R.L.▲ 11 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 25▲ 38,9 % | ▲ 38,9 % | 1,4 mil. RON | |
| 51 | 51.VLADIMIR VILBUILDING S.R.L.▲ 159 | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 25▲ 400 % | ▲ 400 % | 378,2 K RON | |
| 52 | 52.CONCEPT INVEST SRL▼ 11 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 240,0% | 0,0% | 1,9 mil. RON | |
| 53 | 53.CRISMAD TEAM S.R.L.▲ 26 | Sat Blidari, Comuna Goleşti, Vâlcea | 24▲ 60 % | ▲ 60 % | 77,2 K RON | |
| 54 | 54.DANIELA CONSTRUCT SRL▲ 15 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 23▲ 35,3 % | ▲ 35,3 % | 656,5 K RON | |
| 55 | 55.CH-CLAN SRL▼ 5 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 22▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 146,2 K RON | |
| 56 | 56.RODACH CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Oveselu, Comuna Măciuca, Vâlcea | 22— | — | — | 14,7 K RON |
| 57 | 57.DAXMIN SRL▼ 12 | Sat Amărăşti, Comuna Amărăşti, Vâlcea | 21▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | 58,1 K RON | |
| 58 | 58.RAVAL CONSTRUCT SRL= | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 21▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 495,7 K RON | |
| 59 | 59.STIGI HOUSE SRL▼ 18 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 21▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 147,9 K RON | |
| 60 | 60.PROTECTCHIM SRL▼ 36 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 20▼ 54,6 % | ▼ 54,6 % | -1,9 mil. RON | |
| 61 | 61.CONSTRUCT PROIECT SRL= | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 20▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 102,5 K RON | |
| 62 | 62.ANDREANIS MARKET S.R.L.nou | Sat Dăeşti, Comuna Dăeşti, Vâlcea | 200,0% | 0,0% | -401,8 K RON | |
| 63 | 63.LES ENERG S.R.L.▼ 5 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 20▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 115,5 K RON | |
| 64 | 64.TERAPONT SRL▼ 3 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 19▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 207,9 K RON | |
| 65 | 65.CERBOCON S.R.L.▲ 15 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 19▲ 35,7 % | ▲ 35,7 % | 31,6 K RON | |
| 66 | 66.UNCLE SAM INSTAL S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 19— | — | — | 163,2 K RON |
| 67 | 67.FOREXIM SA▲ 21 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 18▲ 38,5 % | ▲ 38,5 % | 39,4 K RON | |
| 68 | 68.DISTINS SRL▼ 23 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 18▼ 21,7 % | ▼ 21,7 % | 121,8 K RON | |
| 69 | 69.SILVIU CONSTRUCT SRL▲ 39 | Sat Blidari, Comuna Goleşti, Vâlcea | 18▲ 63,6 % | ▲ 63,6 % | 614,6 K RON | |
| 70 | 70.EDIFICIO ENGINEERING SRL▼ 20 | Sat Racoviţa, Comuna Budeşti, Vâlcea | 18▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 83,2 K RON | |
| 71 | 71.SAGAL CONSTRUCT SRL▲ 9 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 18▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 5,4 K RON | |
| 72 | 72.CRISBO FINISAJ S.R.L.▲ 2 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 18▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 271,4 K RON | |
| 73 | 73.SORIN IDEAL CONSTRUCT S.R.L.▼ 12 | Sat Stănculeşti, Comuna Fârtăţeşti, Vâlcea | 180,0% | 0,0% | 556,6 K RON | |
| 74 | 74.FRIGOTECH SRL= | Sat Broşteni, Comuna Lăpuşata, Vâlcea | 17▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 205,6 K RON | |
| 75 | 75.STED CONSTRUCT SRL▼ 6 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 170,0% | 0,0% | 50,4 K RON | |
| 76 | 76.DUBLUMAR SRL▼ 2 | Oraş Băile Govora, Vâlcea | 17▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 52,4 K RON | |
| 77 | 77.RADOI-CONSTRUCT SRL▲ 11 | Sat Roeşti, Comuna Pesceana, Vâlcea | 17▲ 30,8 % | ▲ 30,8 % | 1 mil. RON | |
| 78 | 78.EPIC CONSTRUCT S.R.L.▲ 88 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 17▲ 142,9 % | ▲ 142,9 % | 134,8 K RON | |
| 79 | 79.MIRVAL SRL▲ 1 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 16▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 887,8 K RON | |
| 80 | 80.ANCOREX IND SRL▼ 6 | Sat Greci, Comuna Mateeşti, Vâlcea | 160,0% | 0,0% | -92,4 K RON | |
| 81 | 81.PER GRUP SRL▼ 1 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 16▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 408,8 K RON | |
| 82 | 82.VIOCRIS INDUSTRIAL CONSTRUCT S.R.L.▼ 13 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 16▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 172,6 K RON | |
| 83 | 83.ALPCONSTRUCT SRL▼ 3 | Sat Malu Alb, Comuna Bujoreni, Vâlcea | 15▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 376,7 K RON | |
| 84 | 84.LILIANA CONSTRUCT SRL▲ 47 | Sat Obârşia, Comuna Cernisoara, Vâlcea | 15▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | -59,4 K RON | |
| 85 | 85.DILDAN CONSTRUCT PLAST S.R.L.▲ 34 | Sat Bârseşti, Comuna Mihăeşti, Vâlcea | 15▲ 50 % | ▲ 50 % | 26,9 K RON | |
| 86 | 86.DARDEN CONSTRUCT S.R.L.▲ 2 | Sat Cernisoara, Comuna Cernisoara, Vâlcea | 15▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 6,5 K RON | |
| 87 | 87.TRAWOTEX ONUM S.R.L.▲ 556 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 15— | — | 95,8 K RON | |
| 88 | 88.BERECHET SRL▲ 6 | Sat Lunca, Comuna Bujoreni, Vâlcea | 14▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 405,6 K RON | |
| 89 | 89.FERMA FRÂNCEŞTI SRL▼ 20 | Sat Băbeni-Olteţu, Comuna Diculeşti, Vâlcea | 14▼ 17,7 % | ▼ 17,7 % | 6,1 mil. RON | |
| 90 | 90.ARTVICONS S.R.L.▼ 21 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 14▼ 17,7 % | ▼ 17,7 % | 8,6 K RON | |
| 91 | 91.GERAZ CONSTRUCT S.R.L.▲ 17 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 14▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | -114 K RON | |
| 92 | 92.ISAD CONSTRUCT S.R.L.▲ 39 | Sat Bungeţani, Comuna Făureşti, Vâlcea | 14▲ 55,6 % | ▲ 55,6 % | 51 K RON | |
| 93 | 93.ERSTEF CONSTRUCT S.R.L.▲ 15 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 14▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | 275,8 K RON | |
| 94 | 94.DEI IMOBILIARE S.R.L.▲ 116 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 14▲ 180 % | ▲ 180 % | -104,5 K RON | |
| 95 | 95.VALLON SRL▲ 13 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 13▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 407,7 K RON | |
| 96 | 96.PRO CHEMICALS SRL▼ 44 | Oraş Băile Govora, Vâlcea | 13▼ 35 % | ▼ 35 % | 3,3 K RON | |
| 97 | 97.DAGINST SRL▲ 11 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 13▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 59,8 K RON | |
| 98 | 98.DANCONSTRUCT SRL▼ 46 | Sat Muereasca de Sus, Comuna Muereasca, Vâlcea | 13▼ 35 % | ▼ 35 % | -921,8 K RON | |
| 99 | 99.ANTREPRENOR SOLUTIONS S.R.L.▼ 5 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 13▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 6,3 K RON | |
| 100 | 100.LIVTEC INDUSTRY S.R.L.▼ 6 | Sat Priporu, Comuna Vlădeşti, Vâlcea | 13▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 121,7 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Vâlcea
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
554 firme · 636,4 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
122 firme · 407,8 mil. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
158 firme · 358,4 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
38 firme · 242,3 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
120 firme · 112,4 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
19 firme · 48,2 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
39 firme · 36,5 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
40 firme · 32,4 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
7 firme · 27,4 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
60 firme · 15,3 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
26 firme · 12,3 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
4 firme · 8,4 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
11 firme · 8,4 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
15 firme · 7,6 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
8 firme · 3,7 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
18 firme · 3,6 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
2 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
10 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
4 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
11 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
1 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
2 firme · 638,4 K RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
8 firme · 427,8 K RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
5 firme · 395,3 K RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
1 firme · 106,9 K RON
CAEN 4360
Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
1 firme · 23,9 K RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
1 firme · 0 RON