Top 100 firme din Vâlcea după angajați în 2024
12.887 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 22.686. Pragul de intrare în top este 59, iar liderul atinge 2.244.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.FAURECIA ROMANIA S.R.L.= | Sat Racoviţa, Comuna Budeşti, Vâlcea | 2.244▼ 13,5 % | ▼ 13,5 % | 37 mil. RON | |
| 2 | 2.VEL PITAR SA= | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 2.022▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 99,1 mil. RON | |
| 3 | 3.BOROMIR IND SRL▲ 1 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 999▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 26,5 mil. RON | |
| 4 | 4.AVICARVIL SRL▲ 1 | Sat Frânceşti, Comuna Frânceşti, Vâlcea | 984▲ 15,1 % | ▲ 15,1 % | 49,1 mil. RON | |
| 5 | 5.C.E.T. GOVORA SA▼ 2 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 958▼ 9,6 % | ▼ 9,6 % | -275,4 mil. RON | |
| 6 | 6.DIANA SRL= | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 773▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | 11 mil. RON | |
| 7 | 7.DIANA COM SRL▲ 1 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 731▲ 12,6 % | ▲ 12,6 % | 15,5 mil. RON | |
| 8 | 8.APAVIL SA▼ 1 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 665▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 10 mil. RON | |
| 9 | 9.CALIMANESTI CACIULATA SA= | Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 623▼ 2 % | ▼ 2 % | 16,7 mil. RON | |
| 10 | 10.DESLEECLAMA SOLUTIONS SRL= | Sat Racoviţa, Comuna Budeşti, Vâlcea | 467▼ 15,7 % | ▼ 15,7 % | 3 mil. RON | |
| 11 | 11.DANEMAR COMPANY SRL= | Oraş Băbeni, Vâlcea | 427▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 16 mil. RON | |
| 12 | 12.DAMILA SRL▲ 1 | Sat Botorani, Comuna Măciuca, Vâlcea | 374▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 3,6 mil. RON | |
| 13 | 13.PIEŢE PREST SA▲ 2 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 355▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 2,8 mil. RON | |
| 14 | 14.ANNABELLA FABRICA DE CONSERVE RAURENI S.A.= | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 341▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | 13,9 mil. RON | |
| 15 | 15.SAPTE SPICE SA▲ 1 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 312▲ 1 % | ▲ 1 % | 11,9 mil. RON | |
| 16 | 16.ROMLELIE SRL▼ 5 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 308▼ 25,4 % | ▼ 25,4 % | 127,8 K RON | |
| 17 | 17.INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE PENTRU TEHNOLOGII CRIOGENICE SI IZOTOPICE - I.C.S.I. RAMNICU VALCEA= | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 271▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 442,8 K RON | |
| 18 | 18.MARVI LOGISTIC SRL▲ 1 | Sat Olteni, Comuna Bujoreni, Vâlcea | 253▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 7,9 mil. RON | |
| 19 | 19.DON PEDRO SRL▲ 1 | Sat Linia, Comuna Budeşti, Vâlcea | 241▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 18,3 mil. RON | |
| 20 | 20.MW ROMÂNIA SA▼ 2 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 233▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | -25,9 mil. RON | |
| 21 | 21.XAVITEL SRL▲ 3 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 229▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 12,6 mil. RON | |
| 22 | 22.DELGUARD SRL▲ 3 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 223▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 372,7 K RON | |
| 23 | 23.UZINA MECANICA RAMNICU VALCEA SA▲ 4 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 219▲ 12,3 % | ▲ 12,3 % | 2,6 mil. RON | |
| 24 | 24.REGIA AUTONOMA JUDETEANA DE DRUMURI SI PODURI VALCEA RA▼ 1 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 218▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 69,8 K RON | |
| 25 | 25.SANO VITA SRL▲ 2 | Sat Ulmeţel, Comuna Păuseşti-Măglaşi, Vâlcea | 1950,0% | 0,0% | -1,3 mil. RON | |
| 26 | 26.SISTEMPLAST SA▲ 3 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 195▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | 396,5 K RON | |
| 27 | 27.ELECTROVALCEA SRL▲ 3 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 184▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 316,5 K RON | |
| 28 | 28.FARMACIA BAJAN SRL▲ 7 | Oraş Băile Olăneşti, Vâlcea | 183▲ 10,9 % | ▲ 10,9 % | 3,7 mil. RON | |
| 29 | 29.MINET SA▲ 7 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 180▲ 9,8 % | ▲ 9,8 % | 1,6 mil. RON | |
| 30 | 30.COROM EXPORT SRL▼ 8 | Sat Sânbotin, Comuna Dăeşti, Vâlcea | 180▼ 23,4 % | ▼ 23,4 % | 179,2 K RON | |
| 31 | 31.CAZICOM SRL▲ 1 | Oraş Băile Olăneşti, Vâlcea | 175▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | 7,4 mil. RON | |
| 32 | 32.COMINCO OLTENIA SA▲ 1 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 171▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 10 mil. RON | |
| 33 | 33.NURVIL SRL▲ 1 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 170▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 13,9 mil. RON | |
| 34 | 34.VILMAR SA▲ 3 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 170▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 21 mil. RON | |
| 35 | 35.WIPRO INFRASTRUCTURE ENGINEERING S.A.▼ 5 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 166▼ 8,8 % | ▼ 8,8 % | 4,5 mil. RON | |
| 36 | 36.PAJO AGRICULTURE SRL▲ 8 | Oraş Băbeni, Vâlcea | 162▲ 21,8 % | ▲ 21,8 % | 30,7 mil. RON | |
| 37 | 37.EVOLOR S.A.▲ 8 | Sat Buleta, Comuna Mihăeşti, Vâlcea | 155▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | -3,6 mil. RON | |
| 38 | 38.BAILE GOVORA SA▲ 32 | Oraş Băile Govora, Vâlcea | 148▲ 64,4 % | ▲ 64,4 % | 7,9 mil. RON | |
| 39 | 39.NORDEXIM SRL= | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 144▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | 7 mil. RON | |
| 40 | 40.MINET CONF SRL▼ 2 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 144▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 1,6 mil. RON | |
| 41 | 41.ROSAN GRUP SRL▼ 1 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 140▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 589,8 K RON | |
| 42 | 42.CETPREST S.R.L.▼ 1 | Oraş Berbeşti, Vâlcea | 137▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | 176,8 K RON | |
| 43 | 43.RALUNIC SRL▲ 13 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 136▲ 23,6 % | ▲ 23,6 % | 5,6 mil. RON | |
| 44 | 44.TOPANEL PRODUCTION PANELS SA▲ 8 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 134▲ 9,8 % | ▲ 9,8 % | 28,8 mil. RON | |
| 45 | 45.CONPHYS S.A.▲ 2 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 133▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 1,1 mil. RON | |
| 46 | 46.ELSERV SRL▲ 5 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 133▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | 770,2 K RON | |
| 47 | 47.ETA SA▲ 1 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 124▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 664 K RON | |
| 48 | 48.EUROFINA SRL▲ 2 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 124▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 1 mil. RON | |
| 49 | 49.KLASS COATING SYSTEM SRL▲ 7 | Oraş Băbeni, Vâlcea | 119▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 7,6 mil. RON | |
| 50 | 50.AVICARVIL POULTRY S.R.L.▲ 112 | Sat Frânceşti, Comuna Frânceşti, Vâlcea | 119▲ 213,2 % | ▲ 213,2 % | 999 K RON | |
| 51 | 51.AS TRANS SRL▼ 2 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 118▼ 7,8 % | ▼ 7,8 % | 4,3 mil. RON | |
| 52 | 52.PRELCHIM SRL▲ 8 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 116▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | 11 mil. RON | |
| 53 | 53.VOX PROFILE SRL= | Sat Măgura, Comuna Mihăeşti, Vâlcea | 115▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 5,5 mil. RON | |
| 54 | 54.MAXCONF SRL= | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 110▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 1,4 mil. RON | |
| 55 | 55.IMPECABIL SRL▲ 3 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 108▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 301,9 K RON | |
| 56 | 56.TRANS-AUTORO SRL▲ 7 | Sat Racoviţa, Comuna Budeşti, Vâlcea | 108▲ 16,1 % | ▲ 16,1 % | 4,1 mil. RON | |
| 57 | 57.NORMANDIA SERVICE SRL▲ 2 | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 104▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 1,9 mil. RON | |
| 58 | 58.RODIAN INVEST SRL▲ 15 | Sat Voiceşti, Comuna Voiceşti, Vâlcea | 103▲ 21,2 % | ▲ 21,2 % | 12 mil. RON | |
| 59 | 59.FARMACIA FLORINA SRL▲ 19 | Loc. Berbeşti, Oraş Berbeşti, Vâlcea | 101▲ 24,7 % | ▲ 24,7 % | 2,3 mil. RON | |
| 60 | 60.PARTOȘ - S.R.L.▲ 1 | —, Vâlcea | 97▼ 2 % | ▼ 2 % | — | |
| 61 | 61.GRIMET IMPEX SRL▲ 2 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 96▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 5,2 mil. RON | |
| 62 | 62.STYL SRL▲ 9 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 95▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | 4 mil. RON | |
| 63 | 63.BALNEOMEDCENTER S.A.▲ 4 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 94▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 1,5 mil. RON | |
| 64 | 64.COVAMAR SRL▲ 12 | Sat Tănăseşti, Oraş Horezu, Vâlcea | 93▲ 12,1 % | ▲ 12,1 % | 860,6 K RON | |
| 65 | 65.MARNA SA▲ 6 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 93▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 3,9 mil. RON | |
| 66 | 66.PROGRESUL SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ▼ 3 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 930,0% | 0,0% | -39,7 K RON | |
| 67 | 67.HARDWOOD SRL▼ 12 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 92▼ 19,3 % | ▼ 19,3 % | -836 K RON | |
| 68 | 68.WISE PAVAJE SRL▼ 5 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 92▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | 3 mil. RON | |
| 69 | 69.REMSERVICE SRL▲ 5 | Sat Oveselu, Comuna Măciuca, Vâlcea | 89▲ 6 % | ▲ 6 % | 1 mil. RON | |
| 70 | 70.FABKA GROUP S.R.L.▲ 18 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 89▲ 27,1 % | ▲ 27,1 % | 4,3 mil. RON | |
| 71 | 71.BICA SRL▲ 13 | Sat Procopoaia, Comuna Orleşti, Vâlcea | 88▲ 20,6 % | ▲ 20,6 % | 8,8 mil. RON | |
| 72 | 72.BIEXIM SRL▼ 10 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 88▼ 6,4 % | ▼ 6,4 % | 1,9 mil. RON | |
| 73 | 73.FARMACIA GEORGE SRL▲ 26 | Oraş Berbeşti, Vâlcea | 87▲ 38,1 % | ▲ 38,1 % | 1,1 mil. RON | |
| 74 | 74.METAL TECHNIKS SRL▼ 5 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 86▼ 5,5 % | ▼ 5,5 % | 1,6 mil. RON | |
| 75 | 75.POPASUL CASA ROMANEASCA SRL▲ 1 | Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 85▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 4,9 mil. RON | |
| 76 | 76.FABY GAZ SRL▼ 9 | Sat Pojogi-Cerna, Comuna Stroeşti, Vâlcea | 84▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | 946,3 K RON | |
| 77 | 77.SPADA D' ARMI S.R.L.▲ 3 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 83▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | 157,4 K RON | |
| 78 | 78.NEED FARM S.R.L.▲ 13 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 79▲ 14,5 % | ▲ 14,5 % | 455 K RON | |
| 79 | 79.PANITRANS SRL▲ 6 | Sat Colteşti, Comuna Alunu, Vâlcea | 78▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 2,2 mil. RON | |
| 80 | 80.STEMA GRUP SRL= | Sat Racoviţa, Comuna Budeşti, Vâlcea | 77▼ 3,8 % | ▼ 3,8 % | 5,9 mil. RON | |
| 81 | 81.TRUSTUL 3 CONSTRUCTII SA▲ 11 | Sat Racoviţa, Comuna Budeşti, Vâlcea | 76▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 2,1 mil. RON | |
| 82 | 82.TARIIA 94 SRL= | Loc. Berbeşti, Oraş Berbeşti, Vâlcea | 750,0% | 0,0% | 2,5 mil. RON | |
| 83 | 83.PETROCON SRL▼ 1 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 750,0% | 0,0% | 2,3 mil. RON | |
| 84 | 84.UZINA MECANICA BABENI SA▲ 20 | Oraş Băbeni, Vâlcea | 75▲ 29,3 % | ▲ 29,3 % | 4 mil. RON | |
| 85 | 85.MEGA SHOES INDUSTRY S.R.L.▲ 23 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 75▲ 36,4 % | ▲ 36,4 % | -1,1 mil. RON | |
| 86 | 86.HATY SRL▲ 2 | Oraş Băbeni, Vâlcea | 73▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 693,5 K RON | |
| 87 | 87.SANMED SRL▲ 1 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 73▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 6,4 mil. RON | |
| 88 | 88.RAPITEST CLINICA SRL▼ 3 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 720,0% | 0,0% | 631,9 K RON | |
| 89 | 89.AVIROM POULTRY S.R.L.▲ 247 | Sat Frânceşti, Comuna Frânceşti, Vâlcea | 69▲ 245 % | ▲ 245 % | 319,7 K RON | |
| 90 | 90.TERMOREP SRL▲ 4 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 68▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 1,1 mil. RON | |
| 91 | 91.PCI PIPES SYSTEMS S.R.L.▲ 24 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 66▲ 32 % | ▲ 32 % | 2 mil. RON | |
| 92 | 92.OMICRON SRL▲ 4 | ***localitatea negasita***, Vâlcea | 640,0% | 0,0% | 3,7 mil. RON | |
| 93 | 93.ALTEC LOGISTIC S.R.L.▲ 35 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 63▲ 37 % | ▲ 37 % | 2,2 mil. RON | |
| 94 | 94.CIVIL SPEED SRL▼ 9 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 63▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 1,8 mil. RON | |
| 95 | 95.NIALVI IMPEX SRL▲ 45 | Sat Şirineasa, Comuna Şirineasa, Vâlcea | 63▲ 43,2 % | ▲ 43,2 % | 3,1 mil. RON | |
| 96 | 96.VELGALA SRL▲ 8 | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 62▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 2,6 mil. RON | |
| 97 | 97.A.F.C.R. LOGISTIC S.R.L.▼ 1 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 62▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | 704,8 K RON | |
| 98 | 98.ROTAKT SRL▲ 11 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 61▲ 15,1 % | ▲ 15,1 % | 562,6 K RON | |
| 99 | 99.DOINAMED SRL▲ 3 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 600,0% | 0,0% | 1,7 mil. RON | |
| 100 | 100.ARDAVA SRL= | Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 59▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | 1,8 mil. RON |