Top 100 firme — Agricultură, silvicultură și pescuit, Timiș după angajați în 2022
1.293 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 2.230. Pragul de intrare în top este 9, iar liderul atinge 147.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CAMPO D'ORO SRL= | Sat Olosag, Comuna Ştiuca, Timiş | 147▲ 12,2 % | ▲ 12,2 % | 19,7 mil. RON | |
| 2 | 2.EMILIANA WEST ROM S.A.= | Sat Dudeştii Vechi, Comuna Dudeştii Vechi, Timiş | 109▲ 10,1 % | ▲ 10,1 % | 14,3 mil. RON | |
| 3 | 3.FOREST AND BIOMASS ROMÂNIA S.A.= | Sat Giulvăz, Comuna Giulvăz, Timiş | 55▲ 10 % | ▲ 10 % | 6,6 mil. RON | |
| 4 | 4.MERPANO SRL= | Sat Săcălaz, Comuna Săcălaz, Timiş | 51▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 20,9 mil. RON | |
| 5 | 5.MARAGRO SRL= | Sat Giera, Comuna Giera, Timiş | 460,0% | 0,0% | 6,8 mil. RON | |
| 6 | 6.FARMER POINT BANAT SRLnou | Sat Murani, Comuna Pişchia, Timiş | 46▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 6,7 mil. RON | |
| 7 | 7.GENAGRICOLA ROMANIA SRL▼ 1 | Loc. Sânnicolau Mare, Oraş Sânnicolau Mare, Timiş | 450,0% | 0,0% | 6,1 mil. RON | |
| 8 | 8.AGRO NEVADA TIM SRL▼ 1 | Sat Voiteg, Comuna Voiteg, Timiş | 42▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 51,6 mil. RON | |
| 9 | 9.SUPER EGGS SRL▲ 14 | Sat Boldur, Comuna Boldur, Timiş | 42▲ 50 % | ▲ 50 % | 11,3 mil. RON | |
| 10 | 10.CRAMELE RECAS PROD S.A.▼ 2 | Loc. Recaş, Oraş Recaş, Timiş | 41▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 2,6 mil. RON | |
| 11 | 11.MAXAGRO LACT S.R.L.▲ 1 | Loc. Gătaia, Oraş Gătaia, Timiş | 41▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 1,1 mil. RON | |
| 12 | 12.AGROMEC PERIAM SA▼ 3 | Sat Periam, Comuna Periam, Timiş | 40▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 4,1 mil. RON | |
| 13 | 13.REGIA PUBLICA LOCALA-OCOLUL SILVIC STEJARUL RA▼ 3 | Loc. Recaş, Oraş Recaş, Timiş | 400,0% | 0,0% | 1,1 mil. RON | |
| 14 | 14.OVOEST SRL▼ 4 | Sat Boldur, Comuna Boldur, Timiş | 400,0% | 0,0% | 9,4 mil. RON | |
| 15 | 15.MAXAGRO FARM SRL▲ 7 | Sat Butin, Oraş Gătaia, Timiş | 39▲ 34,5 % | ▲ 34,5 % | 39 mil. RON | |
| 16 | 16.GOLDTIM SA▲ 24 | Sat Periam, Comuna Periam, Timiş | 33▲ 73,7 % | ▲ 73,7 % | 90 K RON | |
| 17 | 17.FANGMEIER AGRO-IMPEX SRL= | Municipiul Timişoara, Timiş | 320,0% | 0,0% | -289,3 K RON | |
| 18 | 18.COMAGRA BEREGSAU SA▼ 3 | Sat Beregsău Mare, Comuna Săcălaz, Timiş | 32▼ 3 % | ▼ 3 % | 822,3 K RON | |
| 19 | 19.TROVATORE SRL= | Oraş Gătaia, Timiş | 32▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 16,7 mil. RON | |
| 20 | 20.ASSOFRUTTI ROM SRL▲ 10 | Municipiul Timişoara, Timiş | 31▲ 24 % | ▲ 24 % | -6,4 mil. RON | |
| 21 | 21.CRAMELE RECAS VIE S.A.▼ 4 | Loc. Recaş, Oraş Recaş, Timiş | 31▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | 2 mil. RON | |
| 22 | 22.AGROINDUSTRIALA SINAGRO SANNICOLAU MARE SA▼ 10 | Loc. Sânnicolau Mare, Oraş Sânnicolau Mare, Timiş | 29▼ 23,7 % | ▼ 23,7 % | -914,8 K RON | |
| 23 | 23.CEREALCOM TIMIŞ SA▼ 4 | Municipiul Timişoara, Timiş | 28▼ 9,7 % | ▼ 9,7 % | 10 mil. RON | |
| 24 | 24.PONT AGRINVEST SRL▲ 1 | Sat Carani, Comuna Sânandrei, Timiş | 28▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 11,2 mil. RON | |
| 25 | 25.BETIM SRL▼ 4 | Sat Becicherecu Mic, Comuna Becicherecu Mic, Timiş | 27▼ 10 % | ▼ 10 % | 3,2 mil. RON | |
| 26 | 26.AGROSEM SA▲ 1 | Municipiul Timişoara, Timiş | 27▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | -882,9 K RON | |
| 27 | 27.CEREALBIO S.R.L.= | Municipiul Timişoara, Timiş | 27▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 2,2 mil. RON | |
| 28 | 28.CESIL SRL▼ 1 | Sat Comloşu Mic, Comuna Comloşu Mare, Timiş | 260,0% | 0,0% | 2,3 mil. RON | |
| 29 | 29.AGROMEC CENEI SA▲ 2 | Sat Cenei, Comuna Cenei, Timiş | 25▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 3,4 mil. RON | |
| 30 | 30.RISI ROMUNO SRL▲ 10 | Sat Murani, Comuna Pişchia, Timiş | 25▲ 31,6 % | ▲ 31,6 % | 1,3 mil. RON | |
| 31 | 31.BRADUL SRL▼ 6 | Sat Nădrag, Comuna Nădrag, Timiş | 24▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 113,1 K RON | |
| 32 | 32.TOMTIM TOMNATIC SRL▼ 1 | Sat Tomnatic, Comuna Tomnatic, Timiş | 240,0% | 0,0% | 8,8 mil. RON | |
| 33 | 33.AGROINDUSTRIALA VOITIM VOITENI S.R.L.▲ 1 | Sat Voiteg, Comuna Voiteg, Timiş | 24▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 11,7 mil. RON | |
| 34 | 34.GAGEA SRL▲ 3 | Sat Jamu Mare, Comuna Jamu Mare, Timiş | 23▲ 15 % | ▲ 15 % | 1,1 mil. RON | |
| 35 | 35.AGRO CD SRL▼ 20 | Sat Obad, Oraş Ciacova, Timiş | 22▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 77,9 K RON | |
| 36 | 36.GREEN HARVEST SRL▼ 13 | Sat Murani, Comuna Pişchia, Timiş | 21▼ 25 % | ▼ 25 % | 7,6 mil. RON | |
| 37 | 37.AGROSAMI SRL▼ 1 | Sat Săcălaz, Comuna Săcălaz, Timiş | 210,0% | 0,0% | 1,9 mil. RON | |
| 38 | 38.ERFOLG SRL▼ 1 | Sat Grabaţ, Comuna Lenauheim, Timiş | 200,0% | 0,0% | 1,4 mil. RON | |
| 39 | 39.F.H.E. HANDEL SRL▼ 2 | Municipiul Timişoara, Timiş | 200,0% | 0,0% | -1,2 mil. RON | |
| 40 | 40.HERCULE SRL▲ 8 | Sat Beba Veche, Comuna Beba Veche, Timiş | 18▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 3,2 mil. RON | |
| 41 | 41.PRODGRÂU SRL▲ 7 | Sat Iohanisfeld, Comuna Otelec, Timiş | 18▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 7,7 mil. RON | |
| 42 | 42.ANGELESSI SRL▼ 2 | Sat Birda, Comuna Birda, Timiş | 18▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 27,5 K RON | |
| 43 | 43.GUNAGRITUL EXPLOITATION COMPANY SRL▼ 8 | Municipiul Timişoara, Timiş | 18▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | 6,1 mil. RON | |
| 44 | 44.NICAR BUSINESS SRL▲ 29 | Sat Gavojdia, Comuna Gavojdia, Timiş | 18▲ 63,6 % | ▲ 63,6 % | 132,7 K RON | |
| 45 | 45.POMITIM S.A.▲ 3 | Sat Periam, Comuna Periam, Timiş | 17▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 74,5 K RON | |
| 46 | 46.AGRO-DURUM-BEST SRL= | Sat Voiteg, Comuna Voiteg, Timiş | 170,0% | 0,0% | 3,2 mil. RON | |
| 47 | 47.AGROMARINCUS SRL▼ 4 | Sat Lovrin, Comuna Lovrin, Timiş | 17▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 4,1 mil. RON | |
| 48 | 48.EUROVO ROMANIA SRL▼ 5 | Sat Boldur, Comuna Boldur, Timiş | 17▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 869,5 K RON | |
| 49 | 49.MAGUS SRL▼ 18 | Municipiul Timişoara, Timiş | 16▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | -1,5 mil. RON | |
| 50 | 50.KORNBERG SRL▲ 630 | Sat Livezile, Comuna Livezile, Timiş | 16— | — | 3,7 mil. RON | |
| 51 | 51.LUMIAGRO SRL▲ 4 | Sat Comloşu Mare, Comuna Comloşu Mare, Timiş | 15▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 3,6 mil. RON | |
| 52 | 52.RAMICOM AGRICOL SRL▲ 42 | Sat Periam, Comuna Periam, Timiş | 15▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 864,6 K RON | |
| 53 | 53.AGROBILAN SRL▼ 5 | Sat Cenad, Comuna Cenad, Timiş | 15▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 5 mil. RON | |
| 54 | 54.MARTINUS SRL▲ 1 | Sat Bacova, Oraş Buziaş, Timiş | 140,0% | 0,0% | -115,9 K RON | |
| 55 | 55.COLUMIROM SRL= | Sat Lunga, Comuna Comloşu Mare, Timiş | 140,0% | 0,0% | 3,5 mil. RON | |
| 56 | 56.ABELDA SRL▼ 1 | Loc. Jimbolia, Oraş Jimbolia, Timiş | 140,0% | 0,0% | 2,2 mil. RON | |
| 57 | 57.AGRO POPA-OVIDIU SRL▲ 6 | Sat Grabaţ, Comuna Lenauheim, Timiş | 14▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 433,1 K RON | |
| 58 | 58.TECHNOLAND SRL▼ 6 | Loc. Jimbolia, Oraş Jimbolia, Timiş | 14▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 1,3 mil. RON | |
| 59 | 59.AGRO STEIN SRL▼ 7 | Sat Alios, Comuna Maşloc, Timiş | 14▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 5,7 mil. RON | |
| 60 | 60.PESCOTIM SA▼ 17 | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | 13▼ 27,8 % | ▼ 27,8 % | -684,1 K RON | |
| 61 | 61.DANYFLOR SRL▼ 9 | Sat Şag, Comuna Şag, Timiş | 13▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | 526,9 K RON | |
| 62 | 62.VARIAŞ PLANT - PRODUCT SRL▼ 7 | Municipiul Timişoara, Timiş | 13▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 2,9 mil. RON | |
| 63 | 63.AGRIVINIA 2010 SRL▲ 17 | Sat Liebling, Comuna Liebling, Timiş | 13▲ 30 % | ▲ 30 % | 1,3 mil. RON | |
| 64 | 64.COMPLET LAND S.R.L.▲ 30 | Sat Săcălaz, Comuna Săcălaz, Timiş | 13▲ 44,4 % | ▲ 44,4 % | 2,3 mil. RON | |
| 65 | 65.HORTIHAUS S.R.L.▲ 247 | Municipiul Timişoara, Timiş | 13▲ 550 % | ▲ 550 % | -1,4 mil. RON | |
| 66 | 66.PATCAS IMPEX SRL▼ 1 | Sat Bulgaruş, Comuna Lenauheim, Timiş | 120,0% | 0,0% | 152 K RON | |
| 67 | 67.AGROMADI-H SRL▼ 2 | Sat Giarmata, Comuna Giarmata, Timiş | 120,0% | 0,0% | 684,1 K RON | |
| 68 | 68.BARDEAU HOLDING ROMANIA SRL▼ 13 | Municipiul Timişoara, Timiş | 12▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 3,1 mil. RON | |
| 69 | 69.POPAGRA SRL▲ 4 | Sat Ivanda, Comuna Giulvăz, Timiş | 12▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | -235,2 K RON | |
| 70 | 70.KASA AGRO PREST SRL▼ 5 | Loc. Jimbolia, Oraş Jimbolia, Timiş | 120,0% | 0,0% | 373,7 K RON | |
| 71 | 71.BANAT MELON SRL▼ 16 | Sat Vizejdia, Comuna Gottlob, Timiş | 12▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 2,6 mil. RON | |
| 72 | 72.INEU SRL▲ 35 | Municipiul Timişoara, Timiş | 12▲ 50 % | ▲ 50 % | 255,4 K RON | |
| 73 | 73.FERME DE LA BRICQUE SRL▲ 54 | Loc. Buziaş, Oraş Buziaş, Timiş | 12▲ 71,4 % | ▲ 71,4 % | -322,4 K RON | |
| 74 | 74.AGRO ANGELESSI SRL▼ 1 | Sat Birda, Comuna Birda, Timiş | 12▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 8 K RON | |
| 75 | 75.NEUDORF FARMING SRL▼ 2 | Municipiul Timişoara, Timiş | 12▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 3 mil. RON | |
| 76 | 76.AGROINDUSTRIALA GRABTIM GRABATI SA▼ 3 | Sat Grabaţ, Comuna Lenauheim, Timiş | 110,0% | 0,0% | 458,7 K RON | |
| 77 | 77.BAZOS SRL▼ 4 | Sat Bazoş, Oraş Recaş, Timiş | 110,0% | 0,0% | 1,1 mil. RON | |
| 78 | 78.MARTEO FOREST SRL▲ 2 | Oraş Făget, Timiş | 11▲ 10 % | ▲ 10 % | 415,9 K RON | |
| 79 | 79.LOMENA SRL▼ 14 | Sat Colonia Fabricii, Comuna Tomeşti, Timiş | 11▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | -101,6 K RON | |
| 80 | 80.AXELA CONSULTING SRL▲ 14 | Municipiul Timişoara, Timiş | 11▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 1,1 mil. RON | |
| 81 | 81.MDM SAB SRL▼ 16 | Sat Carani, Comuna Sânandrei, Timiş | 11▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 437,7 K RON | |
| 82 | 82.RODA PLUS SRL▲ 598 | Municipiul Timişoara, Timiş | 11— | — | 37,5 K RON | |
| 83 | 83.EXPLOATATIA AGRICOLA BIRDA SRL▼ 3 | Sat Birda, Comuna Birda, Timiş | 11▲ 10 % | ▲ 10 % | 3,9 mil. RON | |
| 84 | 84.AGRAR LIEBLING TIMIS 2015 SRL▼ 19 | Sat Liebling, Comuna Liebling, Timiş | 11▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 8,4 mil. RON | |
| 85 | 85.FANGMEIER SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 100,0% | 0,0% | 2,6 mil. RON | |
| 86 | 86.CASEM SRL▼ 6 | Municipiul Timişoara, Timiş | 100,0% | 0,0% | 719,2 K RON | |
| 87 | 87.BOTESTI SRL▼ 24 | Municipiul Lugoj, Timiş | 10▼ 23,1 % | ▼ 23,1 % | -1,2 mil. RON | |
| 88 | 88.HS-TEHNOSILVEG SRL▼ 8 | Sat Sânmartinu Sârbesc, Comuna Peciu Nou, Timiş | 100,0% | 0,0% | -258,5 K RON | |
| 89 | 89.AGRIMONDO SRL▼ 9 | Sat Hodoni, Comuna Satchinez, Timiş | 100,0% | 0,0% | 2,4 mil. RON | |
| 90 | 90.AVITEIA-COS SRL▲ 4 | Sat Becicherecu Mic, Comuna Becicherecu Mic, Timiş | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 3,8 mil. RON | |
| 91 | 91.AGROPRELISEM SRL▼ 11 | Sat Bazoş, Oraş Recaş, Timiş | 100,0% | 0,0% | 200,2 K RON | |
| 92 | 92.SIL-GEL SRL▼ 12 | Sat Cărpiniş, Comuna Cărpiniş, Timiş | 100,0% | 0,0% | 8,5 K RON | |
| 93 | 93.AGRO MATEB SRL▼ 13 | Sat Variaş, Comuna Variaş, Timiş | 100,0% | 0,0% | 668,4 K RON | |
| 94 | 94.ALSASOL SRL▼ 14 | Sat Topolovăţu Mare, Comuna Topolovăţu Mare, Timiş | 100,0% | 0,0% | 3,7 mil. RON | |
| 95 | 95.AGRO EXIMA 2011 SRL▲ 585 | Sat Săcălaz, Comuna Săcălaz, Timiş | 10— | — | 110 K RON | |
| 96 | 96.AGRO BETRIEB SRL▼ 31 | Municipiul Timişoara, Timiş | 10▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 20 K RON | |
| 97 | 97.GIOFRAL SRL▼ 3 | Sat Ianova, Comuna Remetea Mare, Timiş | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 4,7 mil. RON | |
| 98 | 98.BANCOM COMLOSU MARE S.R.L.▼ 4 | Sat Comloşu Mare, Comuna Comloşu Mare, Timiş | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 2,5 mil. RON | |
| 99 | 99.AGRICOLA BANAT VARIAȘ S.R.L.▼ 5 | Sat Variaş, Comuna Variaş, Timiş | 90,0% | 0,0% | 606,5 K RON | |
| 100 | 100.GRANDAGRI SRL▼ 6 | Sat Gaiu Mic, Comuna Moraviţa, Timiş | 90,0% | 0,0% | 2,9 mil. RON |
Codurile CAEN din agricultură, silvicultură și pescuit — Timiș
CAEN 0111
Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
654 firme · 1,8 mld. RON
CAEN 0150
Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
45 firme · 223,3 mil. RON
CAEN 0147
Creșterea păsărilor
14 firme · 167,4 mil. RON
CAEN 0145
Creșterea ovinelor și caprinelor
20 firme · 138,6 mil. RON
CAEN 0125
Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi
51 firme · 115,5 mil. RON
CAEN 0113
Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor
138 firme · 66,3 mil. RON
CAEN 0119
Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
19 firme · 49 mil. RON
CAEN 0121
Cultivarea strugurilor
17 firme · 47,4 mil. RON
CAEN 0146
Creșterea porcinelor
18 firme · 46,2 mil. RON
CAEN 0220
Exploatarea forestieră
72 firme · 37,2 mil. RON
CAEN 0112
Cultivarea orezului
3 firme · 30,5 mil. RON
CAEN 0124
Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
28 firme · 14,4 mil. RON
CAEN 0210
Silvicultură și alte activități forestiere
17 firme · 10,8 mil. RON
CAEN 0240
Activități de servicii anexe silviculturii
6 firme · 6,4 mil. RON
CAEN 0130
Cultivarea plantelor pentru înmulțire
11 firme · 5,9 mil. RON
CAEN 0149
Creșterea altor animale
24 firme · 4,8 mil. RON
CAEN 0322
Acvacultura în ape dulci
18 firme · 3,2 mil. RON
CAEN 0129
Cultivarea altor plante permanente
6 firme · 2 mil. RON
CAEN 0128
Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
5 firme · 1 mil. RON
CAEN 0230
Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană
1 firme · 604,9 K RON
CAEN 0312
Pescuitul în ape dulci
5 firme · 218,9 K RON
CAEN 0170
Vânătoare,capturarea cu capcane a vânatului și activități de servicii anexe vânătorii
1 firme · 60,1 K RON
CAEN 0148
Creșterea altor animale
1 firme · 44,8 K RON
CAEN 0123
Cultivarea fructelor citrice
1 firme · 0 RON