Top 100 firme — Exploatarea forestieră, Sibiu după angajați în 2015
99 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 99 cumulează 490. Pragul de intrare în top este 0, iar liderul atinge 48.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.FOREST SIB EXPLORER SRL= | Loc. Tălmaciu, Oraş Tălmaciu, Sibiu | 48▼ 9,4 % | ▼ 9,4 % | -934 K RON | |
| 2 | 2.HOLZ IMPEX SRL▲ 9 | Sat Gura Râului, Comuna Gura Râului, Sibiu | 38▲ 137,5 % | ▲ 137,5 % | 1,3 K RON | |
| 3 | 3.EXPO-TRANS NMN SRL▲ 5 | Sat Gura Râului, Comuna Gura Râului, Sibiu | 38▲ 111,1 % | ▲ 111,1 % | 1,6 mil. RON | |
| 4 | 4.SILVACOM IMPEX SRL= | Sat Orlat, Comuna Orlat, Sibiu | 33▲ 13,8 % | ▲ 13,8 % | 551,1 K RON | |
| 5 | 5.SIMICOM SRL▼ 2 | Sat Orlat, Comuna Orlat, Sibiu | 300,0% | 0,0% | 21,5 K RON | |
| 6 | 6.SIMI-CON EXPLOATARE SRL▼ 1 | Sat Orlat, Comuna Orlat, Sibiu | 29▲ 38,1 % | ▲ 38,1 % | 119,2 K RON | |
| 7 | 7.IONI FOREST SRL= | Sat Gura Râului, Comuna Gura Râului, Sibiu | 21▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 325,6 K RON | |
| 8 | 8.LUDFOR SRL▲ 1 | Sat Orlat, Comuna Orlat, Sibiu | 170,0% | 0,0% | 285,7 K RON | |
| 9 | 9.URBAN ECOGRUP SRL▲ 5 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 15▲ 25 % | ▲ 25 % | 357,7 K RON | |
| 10 | 10.AMGI TRANS SRL▼ 1 | Sat Sadu, Comuna Sadu, Sibiu | 14▼ 17,7 % | ▼ 17,7 % | 20,3 K RON | |
| 11 | 11.DALFOR SRL▲ 3 | Loc. Sălişte, Oraş Sălişte, Sibiu | 120,0% | 0,0% | 777,5 K RON | |
| 12 | 12.MARIO FOREST SRL▲ 5 | Sat Râu Sadului, Comuna Râu Sadului, Sibiu | 11▲ 10 % | ▲ 10 % | 176,8 K RON | |
| 13 | 13.HOLZ FOREST SRL▲ 14 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 10▲ 100 % | ▲ 100 % | 117,2 K RON | |
| 14 | 14.WALMARY SRL▲ 2 | Sat Sadu, Comuna Sadu, Sibiu | 9▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | 3,1 K RON | |
| 15 | 15.MIHDEN SRL▼ 3 | Sat Orlat, Comuna Orlat, Sibiu | 9▼ 30,8 % | ▼ 30,8 % | 141,3 K RON | |
| 16 | 16.RES FOREST SRL▲ 3 | Loc. Sălişte, Oraş Sălişte, Sibiu | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 604,8 K RON | |
| 17 | 17.HANEA PROD SRL▼ 5 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 9▼ 30,8 % | ▼ 30,8 % | 67,5 K RON | |
| 18 | 18.MINO R SRL▲ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 1 mil. RON | |
| 19 | 19.VASICOM SRL= | Sat Gura Râului, Comuna Gura Râului, Sibiu | 80,0% | 0,0% | -95,4 K RON | |
| 20 | 20.FLOREST RĂDUŢIU SRL▼ 1 | Sat Râu Sadului, Comuna Râu Sadului, Sibiu | 80,0% | 0,0% | 26,8 K RON | |
| 21 | 21.REMIL COM SRL▼ 2 | Sat Râu Sadului, Comuna Râu Sadului, Sibiu | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 239,5 K RON | |
| 22 | 22.TIMBER FACTORY SRL▲ 26 | Sat Gura Râului, Comuna Gura Râului, Sibiu | 7▲ 600 % | ▲ 600 % | 59,2 K RON | |
| 23 | 23.FOREST GROUP SRL▲ 1 | Sat Sadu, Comuna Sadu, Sibiu | 60,0% | 0,0% | 294,4 K RON | |
| 24 | 24.ZALI FOREST SRL= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 60,0% | 0,0% | 379,7 K RON | |
| 25 | 25.SORINVEST TRANS SRL▲ 2 | Sat Sadu, Comuna Sadu, Sibiu | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 70,8 K RON | |
| 26 | 26.EUROPACOM SRL▲ 1 | Loc. Avrig, Oraş Avrig, Sibiu | 50,0% | 0,0% | 49 K RON | |
| 27 | 27.TRANS VEST SRL= | Sat Sadu, Comuna Sadu, Sibiu | 50,0% | 0,0% | 11,3 K RON | |
| 28 | 28.KAI FOREST SRL▲ 3 | Sat Gura Râului, Comuna Gura Râului, Sibiu | 40,0% | 0,0% | -121,8 K RON | |
| 29 | 29.M & M FOREST SRL▲ 2 | Sat Biertan, Comuna Biertan, Sibiu | 40,0% | 0,0% | 120,9 K RON | |
| 30 | 30.TRANS WALD EXPLORER SRL▲ 18 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4▲ 300 % | ▲ 300 % | 90,6 K RON | |
| 31 | 31.ILCOBRAD SRL= | Sat Gura Râului, Comuna Gura Râului, Sibiu | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 47,2 K RON | |
| 32 | 32.DASOS SERV SRL▲ 4 | Sat Gura Râului, Comuna Gura Râului, Sibiu | 30,0% | 0,0% | 5,5 K RON | |
| 33 | 33.BRADUL EXPLOATARE SRL▲ 7 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 87,2 K RON | |
| 34 | 34.FRONT GROUP SRL▲ 28 | Sat Gura Râului, Comuna Gura Râului, Sibiu | 3— | — | -51,6 K RON | |
| 35 | 35.SILVA WOOD BUSINESS SRL▲ 5 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | -2,5 mil. RON | |
| 36 | 36.EURO FOREST 2012 SRL▲ 26 | Loc. Sălişte, Oraş Sălişte, Sibiu | 3— | — | -39,1 K RON | |
| 37 | 37.KATI TRANS SRL▲ 25 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2— | — | -11,3 K RON | |
| 38 | 38.FOREST PIN IMPEX SRL▼ 2 | Sat Sadu, Comuna Sadu, Sibiu | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 13,2 K RON | |
| 39 | 39.TRI-PREST SRL▲ 9 | Sat Gura Râului, Comuna Gura Râului, Sibiu | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | -27,6 K RON | |
| 40 | 40.PAULA SILVA SRL= | Sat Sadu, Comuna Sadu, Sibiu | 20,0% | 0,0% | 189 K RON | |
| 41 | 41.G.I.L.FOREST SRL▲ 7 | Sat Gura Râului, Comuna Gura Râului, Sibiu | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | 32,3 K RON | |
| 42 | 42.NICĂ FORESTSIB SRL▼ 2 | Sat Jina, Comuna Jina, Sibiu | 20,0% | 0,0% | 79,5 K RON | |
| 43 | 43.ALEX FOREST SPD SRL▲ 5 | Sat Gura Râului, Comuna Gura Râului, Sibiu | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | 15,5 K RON | |
| 44 | 44.ALEX NICO FOREST SRL▼ 8 | Sat Gura Râului, Comuna Gura Râului, Sibiu | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 30,7 K RON | |
| 45 | 45.MARYTRANS CIS SRL▼ 5 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 20,0% | 0,0% | 137,2 K RON | |
| 46 | 46.A.C. FOREST SERV SRL▲ 2 | Sat Arpaşu de Jos, Comuna Arpaşu de Jos, Sibiu | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | -10,3 K RON | |
| 47 | 47.FIRMANN GERMANIA TEK SRL▼ 7 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 20,0% | 0,0% | -18,5 K RON | |
| 48 | 48.M.I.G.-HOLZ IMPEX SRL▼ 8 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 20,0% | 0,0% | 35 K RON | |
| 49 | 49.GHEO-WALD FOREST SRL▲ 13 | Sat Brateiu, Comuna Brateiu, Sibiu | 2— | — | 106,3 K RON | |
| 50 | 50.MGD SIB SRLnou | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 2— | — | — | 9 K RON |
| 51 | 51.DARIA TRANS SRL▼ 11 | Sat Sadu, Comuna Sadu, Sibiu | 1▼ 50 % | ▼ 50 % | -9,3 K RON | |
| 52 | 52.DANADI SRL▼ 4 | Sat Orlat, Comuna Orlat, Sibiu | 10,0% | 0,0% | -2,2 K RON | |
| 53 | 53.MEDIA FOREST EXPLOTRANS DCC SRL▲ 9 | Sat Brateiu, Comuna Brateiu, Sibiu | 1— | — | -744 RON | |
| 54 | 54.HOLZ VLD IMPEX SRL▼ 6 | Sat Gura Râului, Comuna Gura Râului, Sibiu | 10,0% | 0,0% | -14,4 K RON | |
| 55 | 55.EMIL - COSTEL FOREST SRL▼ 7 | Sat Biertan, Comuna Biertan, Sibiu | 10,0% | 0,0% | 337,5 K RON | |
| 56 | 56.SOŢU TOTAL SRL▲ 6 | Sat Porumbacu de Sus, Comuna Porumbacu de Jos, Sibiu | 1— | — | 62,4 K RON | |
| 57 | 57.EMIL & SONS IGHIS SRLnou | Sat Ighişu Nou, Municipiul Mediaş, Sibiu | 1— | — | — | -16,2 K RON |
| 58 | 58.NOIANCA PRESTCOM SRL▼ 10 | Sat Noul Român, Comuna Arpaşu de Jos, Sibiu | 10,0% | 0,0% | 447 RON | |
| 59 | 59.PET PRESTINSTAL S.R.L.▼ 23 | Sat Gura Râului, Comuna Gura Râului, Sibiu | 1▼ 66,7 % | ▼ 66,7 % | -31,5 K RON | |
| 60 | 60.LA ALEXA ŞANTA SRL▼ 12 | Sat Cristian, Comuna Cristian, Sibiu | 10,0% | 0,0% | 23,6 K RON | |
| 61 | 61.GORUNUL FOREST SRLnou | Sat Bradu, Oraş Avrig, Sibiu | 1— | — | — | 44 K RON |
| 62 | 62.MITRUŢ FOREST S.R.L.nou | Sat Bradu, Oraş Avrig, Sibiu | 1— | — | — | 11,7 K RON |
| 63 | 63.ANTO-VAL FOREST SRLnou | Sat Turnu Roşu, Comuna Turnu Roşu, Sibiu | 1— | — | — | -2,1 K RON |
| 64 | 64.ODRA SRL▼ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0— | — | -32,4 K RON | |
| 65 | 65.WEBER M & H SRL▼ 3 | Sat Valea Viilor, Comuna Valea Viilor, Sibiu | 0— | — | -4,1 K RON | |
| 66 | 66.FOREST PID SRL▼ 4 | Sat Gura Râului, Comuna Gura Râului, Sibiu | 0— | — | 705,4 K RON | |
| 67 | 67.MTS HOLZ VLD SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0— | — | -4,4 K RON | |
| 68 | 68.VLADU SRL▼ 6 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 0— | — | 164 K RON | |
| 69 | 69.NATEALAN SRL▼ 7 | Sat Tilişca, Comuna Tilişca, Sibiu | 0— | — | 0 RON | |
| 70 | 70.RSA IMPORT EXPORT SRL▼ 8 | Loc. Tălmaciu, Oraş Tălmaciu, Sibiu | 0— | — | 25,8 K RON | |
| 71 | 71.NICO TRANS SRL▼ 9 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 0— | — | 341,8 K RON | |
| 72 | 72.PAVENMOŢ SRL▼ 10 | Loc. Agnita, Oraş Agnita, Sibiu | 0— | — | 0 RON | |
| 73 | 73.NICO MIDIA SRL▼ 68 | Sat Gura Râului, Comuna Gura Râului, Sibiu | 0▼ 100 % | ▼ 100 % | -578,8 K RON | |
| 74 | 74.NICOLEMN SRL▼ 12 | Sat Merghindeal, Comuna Merghindeal, Sibiu | 0— | — | 16,2 K RON | |
| 75 | 75.SEBASTIAN CONSULT SRL▼ 51 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 76 | 76.CON-NEL SILVA SRL▼ 45 | Sat Sadu, Comuna Sadu, Sibiu | 0▼ 100 % | ▼ 100 % | 559 RON | |
| 77 | 77.PATRY TUR SRL▼ 15 | Sat Sadu, Comuna Sadu, Sibiu | 0— | — | 0 RON | |
| 78 | 78.BIANCA FOREST SRL▼ 16 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0— | — | 0 RON | |
| 79 | 79.LEMN KLADE SRL▼ 17 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0— | — | -16,5 K RON | |
| 80 | 80.FOREST MIL SRL▼ 18 | Sat Sadu, Comuna Sadu, Sibiu | 0— | — | 0 RON | |
| 81 | 81.CLADI FOREST SRL▼ 19 | Loc. Avrig, Oraş Avrig, Sibiu | 0— | — | 0 RON | |
| 82 | 82.CONŢIU FOREST TRANS S.R.L.▼ 20 | Sat Gura Râului, Comuna Gura Râului, Sibiu | 0— | — | 26,1 K RON | |
| 83 | 83.SIVEL GRUP SRL▼ 21 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0— | — | -150 RON | |
| 84 | 84.FOREST DINMAR SRL▼ 22 | Sat Sadu, Comuna Sadu, Sibiu | 0— | — | 0 RON | |
| 85 | 85.ALBIX FOREST SRL▼ 23 | Sat Boiţa, Comuna Boiţa, Sibiu | 0— | — | 0 RON | |
| 86 | 86.CALEA LUNGA SRL▼ 24 | Sat Biertan, Comuna Biertan, Sibiu | 0— | — | -987 RON | |
| 87 | 87.VLĂDUŢ FOREST TRANS SRL▼ 69 | Loc. Sălişte, Oraş Sălişte, Sibiu | 0▼ 100 % | ▼ 100 % | -56,9 K RON | |
| 88 | 88.MICHAEL KLUMPP FORESTRY SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0— | — | — | 99,3 K RON |
| 89 | 89.SCG.FOREST SRL▼ 27 | Loc. Agnita, Oraş Agnita, Sibiu | 0— | — | -2,1 K RON | |
| 90 | 90.PREST FOREST MIR SRL▼ 28 | Loc. Avrig, Oraş Avrig, Sibiu | 0— | — | -1,7 K RON | |
| 91 | 91.ARPĂŞANA SILCOM SRL▼ 43 | Sat Arpaşu de Sus, Comuna Arpaşu de Jos, Sibiu | 0▼ 100 % | ▼ 100 % | -21,3 K RON | |
| 92 | 92.ANADAR FOREST SRL▼ 30 | Sat Slimnic, Comuna Slimnic, Sibiu | 0— | — | 10,3 K RON | |
| 93 | 93.HOLZINVEST SRL▼ 31 | Loc. Avrig, Oraş Avrig, Sibiu | 0— | — | 0 RON | |
| 94 | 94.GREENGOLD TIMBERLANDS 2 S.R.L.▼ 32 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0— | — | -3,6 mil. RON | |
| 95 | 95.GEO-DUM FOREST SRL-Dnou | Sat Orlat, Comuna Orlat, Sibiu | 0— | — | — | -7 RON |
| 96 | 96.VERII FOREST SRL▼ 34 | Sat Gura Râului, Comuna Gura Râului, Sibiu | 0— | — | -55 RON | |
| 97 | 97.RASILV COM SRL▼ 35 | Sat Sadu, Comuna Sadu, Sibiu | 0— | — | -972 RON | |
| 98 | 98.PINU 2010 SRL▼ 36 | Sat Orlat, Comuna Orlat, Sibiu | 0— | — | 0 RON | |
| 99 | 99.WAS-IST PRODFOREST SRL▼ 37 | Sat Mălâncrav, Comuna Laslea, Sibiu | 0— | — | -33,1 K RON |