Top 100 firme — Transport și depozitare, Prahova după angajați în 2012
1.451 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 37.865. Pragul de intrare în top este 12, iar liderul atinge 30.174.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MIRANIA TRANS SRL▲ 303 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 30.174▲ 1.005.700 % | ▲ 1.005.700 % | 44,7 K RON | |
| 2 | 2.CONPET SA▼ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 1.803▼ 9,2 % | ▼ 9,2 % | 30,9 mil. RON | |
| 3 | 3.AQUILA PART PROD COM S.A.▼ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 1.765▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 3,4 mil. RON | |
| 4 | 4.TRANSPORT CĂLĂTORI EXPRESS S.A.▼ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 1.066▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | -1,2 mil. RON | |
| 5 | 5.CARTRANS PREDA SRL▼ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 222▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | -333,7 K RON | |
| 6 | 6.VEST TRANS RAIL SRL▼ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 166▲ 20,3 % | ▲ 20,3 % | 888,5 K RON | |
| 7 | 7.TRANSCOM SRL▼ 1 | Sat Ungureni, Comuna Filipeştii de Târg, Prahova | 133▲ 30,4 % | ▲ 30,4 % | 31,6 K RON | |
| 8 | 8.MAINFREIGHT SRL▼ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 113▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | -1,2 mil. RON | |
| 9 | 9.DAN SEPSI SRL▼ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 95▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 1,1 mil. RON | |
| 10 | 10.TP LOG EXPED SERVICES SRL▲ 3 | Oraş Breaza, Prahova | 92▲ 73,6 % | ▲ 73,6 % | 120,5 K RON | |
| 11 | 11.AUTOGARA COM SRL▲ 1 | Municipiul Câmpina, Prahova | 67▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 6,6 K RON | |
| 12 | 12.GALDUM IMPORT EXPORT SRL▲ 3 | Loc. Mizil, Oraş Mizil, Prahova | 65▲ 30 % | ▲ 30 % | 1,1 mil. RON | |
| 13 | 13.RAIL LOGISTIC SRL▲ 16 | Sat Negoieşti, Comuna Brazi, Prahova | 63▲ 96,9 % | ▲ 96,9 % | 2,5 mil. RON | |
| 14 | 14.NICKINTERN LOGISTIC SRL▼ 1 | Sat Potigrafu, Comuna Gorgota, Prahova | 59▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | 21,7 K RON | |
| 15 | 15.BINAR SPEED EXCLUSIVE SRL= | Loc. Vălenii de Munte, Oraş Vălenii de Munte, Prahova | 55▲ 10 % | ▲ 10 % | 596 K RON | |
| 16 | 16.ADMAR HUNTING S.R.L.▲ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 52▲ 13 % | ▲ 13 % | 916,5 K RON | |
| 17 | 17.TRANSPORT URBAN SINAIA SRL▲ 3 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 45▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 24,1 K RON | |
| 18 | 18.TOTAL TRANS SRL▲ 10 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 44▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 2,8 mil. RON | |
| 19 | 19.VIORICA SRL▲ 3 | Loc. Mizil, Oraş Mizil, Prahova | 44▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | 77,6 K RON | |
| 20 | 20.NEW LOOK ADVERTISING SRL= | Sat Păuleştii Noi, Comuna Păuleşti, Prahova | 44▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 148,8 K RON | |
| 21 | 21.HORMAR TRANS SRL▲ 4 | ***localitatea negasita***, Prahova | 43▲ 16,2 % | ▲ 16,2 % | 12,8 K RON | |
| 22 | 22.ENERGY CONVENTIONAL SERV SRL▲ 24 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 43▲ 115 % | ▲ 115 % | 189,6 K RON | |
| 23 | 23.INDEX SRL▼ 8 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 42▼ 16 % | ▼ 16 % | -64,3 K RON | |
| 24 | 24.DIANA PA SRL▲ 2 | Municipiul Câmpina, Prahova | 40▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 7,1 K RON | |
| 25 | 25.TRANSPORT AUTO PLOIESTI 1 SA▼ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 390,0% | 0,0% | 218,4 K RON | |
| 26 | 26.SWISO IMPEX SRL▼ 3 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Prahova | 38▼ 5 % | ▼ 5 % | 138,7 K RON | |
| 27 | 27.DRUKEN LOGISTIK SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 37— | — | — | 9,2 K RON |
| 28 | 28.GEROM-INTERTRANS SRL▲ 5 | Comuna Blejoi, Prahova | 36▲ 20 % | ▲ 20 % | 991,5 K RON | |
| 29 | 29.STATII DE SPALARE VAGOANE CISTERNA CFR S.S.V.A.C. SA▲ 864 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 35— | — | -1,3 mil. RON | |
| 30 | 30.FEDOTT STAR LOGISTIK SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 35— | — | — | 7,2 K RON |
| 31 | 31.MITPAM TRANS SRL▲ 4 | Sat Valea Borului, Comuna Ceraşu, Prahova | 34▲ 21,4 % | ▲ 21,4 % | 806,1 K RON | |
| 32 | 32.LYOD TOUR SRL▼ 6 | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | 34▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | 2,6 K RON | |
| 33 | 33.KALOMIN IMPEX SRL▲ 8 | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | 33▲ 57,1 % | ▲ 57,1 % | 1 mil. RON | |
| 34 | 34.UTIL NRG CARGO SRL▲ 12 | Sat Stoeneşti, Comuna Ariceştii Rahtivani, Prahova | 33▲ 65 % | ▲ 65 % | 5,2 K RON | |
| 35 | 35.CONTIR TRANSPORT INTERNATIONAL SRL▼ 25 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 33▼ 58,2 % | ▼ 58,2 % | -50,5 K RON | |
| 36 | 36.GEROM TRANS SA▼ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 32▲ 10,3 % | ▲ 10,3 % | -173,5 K RON | |
| 37 | 37.LUBBERS ROMANIA SRL▲ 25 | Sat Ariceştii Rahtivani, Comuna Ariceştii Rahtivani, Prahova | 32▲ 88,2 % | ▲ 88,2 % | 896,5 K RON | |
| 38 | 38.TRUCK SUPPLY EUROPE SRL▲ 556 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 31▲ 3.000 % | ▲ 3.000 % | 160,5 K RON | |
| 39 | 39.FALLOW SRL= | Sat Blejoi, Comuna Blejoi, Prahova | 30▲ 25 % | ▲ 25 % | 679,2 K RON | |
| 40 | 40.VALEA PRAHOVEI SA▼ 10 | Municipiul Câmpina, Prahova | 28▼ 9,7 % | ▼ 9,7 % | 4,1 K RON | |
| 41 | 41.PARCEL EXPRESS DELIVERY SRL▲ 5 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 25▲ 25 % | ▲ 25 % | 363,9 K RON | |
| 42 | 42.MISTIO IMPEX SRL▼ 1 | Sat Filipeştii de Pădure, Comuna Filipeştii de Pădure, Prahova | 24▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 113,9 K RON | |
| 43 | 43.ELIDA IMPEX SRL▼ 25 | Loc. Buşteni, Oraş Buşteni, Prahova | 23▼ 53,1 % | ▼ 53,1 % | -1,9 mil. RON | |
| 44 | 44.ELBUS TOUR SRL▲ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 23▲ 15 % | ▲ 15 % | 3,5 K RON | |
| 45 | 45.DENYRA INTERNATIONAL SRL▲ 12 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 22▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | 27,9 K RON | |
| 46 | 46.KONTRAX - ALTAXY SRL= | Municipiul Ploieşti, Prahova | 22▲ 10 % | ▲ 10 % | -68,4 K RON | |
| 47 | 47.LORANTUS SRL▼ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 21▲ 5 % | ▲ 5 % | 61,1 K RON | |
| 48 | 48.RYNOTAXI SRL▲ 9 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 21▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | -77,2 K RON | |
| 49 | 49.COSTRADE IMPEX SRL▼ 3 | Comuna Păuleşti, Prahova | 200,0% | 0,0% | -3,3 mil. RON | |
| 50 | 50.GEAMILA IMPEX SRL▼ 4 | Municipiul Câmpina, Prahova | 200,0% | 0,0% | -143,8 K RON | |
| 51 | 51.VINOTRANS SRL▼ 10 | Sat Filipeştii de Târg, Comuna Filipeştii de Târg, Prahova | 20▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | -160,5 K RON | |
| 52 | 52.OLLTRANS SRL▼ 11 | Comuna Păuleşti, Prahova | 20▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | -51,4 K RON | |
| 53 | 53.ANTAGI SRL▲ 9 | Municipiul Câmpina, Prahova | 20▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | -53,1 K RON | |
| 54 | 54.CARGOFOOR TRANSPORT SRL▼ 8 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 19▼ 5 % | ▼ 5 % | 177,1 K RON | |
| 55 | 55.PISCAN SRL▲ 28 | Loc. Vălenii de Munte, Oraş Vălenii de Munte, Prahova | 19▲ 46,2 % | ▲ 46,2 % | 31 K RON | |
| 56 | 56.BRANDY PRAHOVA SRL▲ 6 | Sat Potigrafu, Comuna Gorgota, Prahova | 18▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 4,4 K RON | |
| 57 | 57.TAVI-CAR SRL▲ 2 | Municipiul Câmpina, Prahova | 180,0% | 0,0% | 180,9 K RON | |
| 58 | 58.RAJ & CO SRL▲ 14 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 18▲ 20 % | ▲ 20 % | -75,6 K RON | |
| 59 | 59.RIVA TRANS SRL▲ 3 | Sat Băneşti, Comuna Băneşti, Prahova | 18▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 293,5 K RON | |
| 60 | 60.ELIRO SRL▼ 19 | Municipiul Câmpina, Prahova | 18▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | -408,1 K RON | |
| 61 | 61.KAPRONI TRANSPORT SRL▼ 25 | Sat Blejoi, Comuna Blejoi, Prahova | 18▼ 30,8 % | ▼ 30,8 % | -662,8 K RON | |
| 62 | 62.STECOTRANS SRL= | Loc. Mizil, Oraş Mizil, Prahova | 170,0% | 0,0% | 32,9 K RON | |
| 63 | 63.GAST AUTO SERV SRL▼ 4 | Sat Tătărani, Comuna Bărcăneşti, Prahova | 17▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 26,4 K RON | |
| 64 | 64.ISACOST TRANS SRL▲ 8 | Sat Mireşu Mare, Comuna Sângeru, Prahova | 17▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 391 RON | |
| 65 | 65.ADROSIAN TRANSPREST SRL▲ 4 | Sat Ploieştiori, Comuna Blejoi, Prahova | 17▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | -667,1 K RON | |
| 66 | 66.DANIEL TRANS 94 SRL▲ 3 | Sat Bucov, Comuna Bucov, Prahova | 160,0% | 0,0% | 235,8 K RON | |
| 67 | 67.APAZOL TRANS SRL▲ 12 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 16▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 2,1 K RON | |
| 68 | 68.PETROTRANS SA▲ 4 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 16▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | -962 K RON | |
| 69 | 69.VASIMOLI TRANS SRL▼ 23 | Loc. Comarnic, Oraş Comarnic, Prahova | 16▼ 20 % | ▼ 20 % | 373,9 K RON | |
| 70 | 70.NICOLSER SRL▲ 13 | Sat Ploieştiori, Comuna Blejoi, Prahova | 16▲ 23,1 % | ▲ 23,1 % | 32,3 K RON | |
| 71 | 71.MIREALTIS SRL▼ 9 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 16▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 36,4 K RON | |
| 72 | 72.GORDON IMPEX SRL▲ 50 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 16▲ 77,8 % | ▲ 77,8 % | -60 K RON | |
| 73 | 73.INCAF LOGISTICS SERVICES SRL▼ 11 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 16▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 66,1 K RON | |
| 74 | 74.ROSABI COM SRL▼ 5 | Comuna Băneşti, Prahova | 15▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 108,7 K RON | |
| 75 | 75.CARTRANS SPEDITION S.R.L.▲ 17 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 15▲ 25 % | ▲ 25 % | 54,4 K RON | |
| 76 | 76.ILONBOB TRANS SRL▲ 7 | Sat Bobiceşti, Comuna Predeal-Sărari, Prahova | 15▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 5,6 K RON | |
| 77 | 77.MANTAXI SRL▲ 60 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 15▲ 87,5 % | ▲ 87,5 % | -12,3 K RON | |
| 78 | 78.BRASITRANS SRL▲ 326 | Sat Mireşu Mare, Comuna Sângeru, Prahova | 15▲ 650 % | ▲ 650 % | 136,8 K RON | |
| 79 | 79.ERI TRANSPORT SRL= | Sat Stănceşti, Comuna Târgşoru Vechi, Prahova | 140,0% | 0,0% | -306,8 K RON | |
| 80 | 80.BUZRIO SRL▲ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 14▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | -42,3 K RON | |
| 81 | 81.MURNIC TRPC SRL▲ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 14▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 177,9 K RON | |
| 82 | 82.JUNGHEATU DENISAJ S.R.L.▲ 1 | Sat Podenii Vechi, Comuna Bălţeşti, Prahova | 14▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | -15 K RON | |
| 83 | 83.NAGUMI AUTO SRL▲ 9 | Sat Apostolache, Comuna Apostolache, Prahova | 14▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 460 RON | |
| 84 | 84.GRIRO TRANSPORT SRL▼ 12 | Sat Păuleştii Noi, Comuna Păuleşti, Prahova | 14▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 55,4 K RON | |
| 85 | 85.STAMI CONS SRL▼ 13 | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | 14▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | -7,3 K RON | |
| 86 | 86.ROMPETROL LOGISTICS SRL▼ 77 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 14▼ 83,7 % | ▼ 83,7 % | -3 mil. RON | |
| 87 | 87.SEDOMIN TRANS SRL▼ 15 | ***localitatea negasita***, Prahova | 14▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 24,3 K RON | |
| 88 | 88.FALDIF TRANS SRL▲ 127 | Sat Baba Ana, Comuna Baba Ana, Prahova | 14▲ 180 % | ▲ 180 % | 11,9 K RON | |
| 89 | 89.AGUAKI TRANS SRL▲ 73 | Loc. Boldeşti-Scăeni, Oraş Boldeşti-Scăeni, Prahova | 14▲ 100 % | ▲ 100 % | 2,4 mil. RON | |
| 90 | 90.MVS LOGISTIC SRL▲ 17 | Sat Strejnicu, Comuna Târgşoru Vechi, Prahova | 14▲ 40 % | ▲ 40 % | 168 K RON | |
| 91 | 91.JUNGHEATU TRANS SRL▲ 1 | Sat Podenii Vechi, Comuna Bălţeşti, Prahova | 13▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | -141,2 K RON | |
| 92 | 92.INTIM SN SRL▲ 30 | Sat Valea Dulce, Comuna Podenii Noi, Prahova | 13▲ 44,4 % | ▲ 44,4 % | -84,4 K RON | |
| 93 | 93.KOSTAFLOR SRL▼ 1 | Sat Blejoi, Comuna Blejoi, Prahova | 13▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 133,2 K RON | |
| 94 | 94.LPX TRANS SRL▼ 11 | Sat Colţu de Jos, Comuna Cocorăştii Colţ, Prahova | 130,0% | 0,0% | 501,2 K RON | |
| 95 | 95.NILS SRL▲ 4 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 12▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 65,6 K RON | |
| 96 | 96.ATOMIC IMPEX SRL▲ 41 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 12▲ 50 % | ▲ 50 % | -5,9 K RON | |
| 97 | 97.TAHOR SERV SRL▼ 5 | Comuna Ariceştii Rahtivani, Prahova | 120,0% | 0,0% | -84,7 K RON | |
| 98 | 98.UNITEHNICA SRL▲ 9 | Sat Tătărani, Comuna Bărcăneşti, Prahova | 12▲ 20 % | ▲ 20 % | 299,7 K RON | |
| 99 | 99.DAIN & CO SRL▲ 63 | Loc. Vălenii de Munte, Oraş Vălenii de Munte, Prahova | 12▲ 71,4 % | ▲ 71,4 % | 4,4 K RON | |
| 100 | 100.TIZZIANA SRL▼ 1 | Sat Ariceştii Rahtivani, Comuna Ariceştii Rahtivani, Prahova | 12▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | -187,8 K RON |
Codurile CAEN din transport și depozitare — Prahova
CAEN 4941
Transporturi rutiere de mărfuri
1.496 firme · 2,9 mld. RON
CAEN 4950
Transporturi prin conducte
1 firme · 545,5 mil. RON
CAEN 4931
Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
47 firme · 261,7 mil. RON
CAEN 4920
Transporturi de marfă pe calea ferată
6 firme · 140,9 mil. RON
CAEN 4939
Alte transporturi terestre de călători n.c.a
174 firme · 113,3 mil. RON
CAEN 5320
Alte activități poștale și de curier
122 firme · 105,3 mil. RON
CAEN 5229
Alte activități anexe transporturilor
35 firme · 79,8 mil. RON
CAEN 5225
Activități de servicii logistice pentru transporturi
2 firme · 60,6 mil. RON
CAEN 5221
Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
36 firme · 45 mil. RON
CAEN 4932
Transporturi cu taxiuri
488 firme · 34,1 mil. RON
CAEN 5210
Depozitări
19 firme · 32 mil. RON
CAEN 5110
Transporturi aeriene de pasageri
1 firme · 30,1 mil. RON
CAEN 4933
Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
188 firme · 15,9 mil. RON
CAEN 5226
Alte activități anexe transporturilor
4 firme · 10,4 mil. RON
CAEN 5224
Manipulări
5 firme · 8,6 mil. RON
CAEN 4942
Servicii de mutare
1 firme · 8 mil. RON
CAEN 5231
Activități de intermediere pentru transportul de marfă
3 firme · 3,2 mil. RON
CAEN 5232
Activități de intermediere pentru transportul de pasageri
1 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 5223
Activități de servicii anexe transporturilor aeriene
5 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 4934
Transporturi de pasageri cu funiculare, teleferice și schilifturi
1 firme · 243 K RON
CAEN 4910
Transporturi interurbane de călători pe calea ferată
2 firme · 129 K RON
CAEN 5310
Activități poștale desfășurate sub obligativitatea serviciului universal
1 firme · 61,3 K RON
CAEN 5030
Transporturi de pasageri pe căi navigabile interioare
3 firme · 42,3 K RON
CAEN 5121
Transporturi aeriene de marfă
1 firme · 0 RON
CAEN 5222
Activități de servicii anexe transportului pe apă
1 firme · 0 RON