Top 100 firme — Învățământ, Prahova după angajați în 2016
219 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 480. Pragul de intrare în top este 1, iar liderul atinge 29.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.C.C.C. ADMIS A & D SRL= | Municipiul Ploieşti, Prahova | 29▲ 26,1 % | ▲ 26,1 % | -42,2 K RON | |
| 2 | 2.FAXMEDIA CONSULTING SRL▼ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 21▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | 168,7 K RON | |
| 3 | 3.AUTOKLASS PUNCT RO SRL▲ 16 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 18▲ 157,1 % | ▲ 157,1 % | -204,9 K RON | |
| 4 | 4.OK SERVICE CORPORATION SRL▼ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 170,0% | 0,0% | 105,1 K RON | |
| 5 | 5.BDACL INVESTMENT S.R.L.▼ 2 | Municipiul Câmpina, Prahova | 170,0% | 0,0% | 28,7 K RON | |
| 6 | 6.HSEQ CONSULTING SRL▲ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 150,0% | 0,0% | 133,3 K RON | |
| 7 | 7.CĂSUŢA CU POVEŞTI SRL▼ 4 | Sat Balta Doamnei, Comuna Balta Doamnei, Prahova | 15▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | 95,2 K RON | |
| 8 | 8.SORISILV COM SRL▼ 5 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 13▼ 23,5 % | ▼ 23,5 % | -342,9 K RON | |
| 9 | 9.PICOIL INFO CONSULT SRL▼ 2 | Municipiul Câmpina, Prahova | 13▼ 18,8 % | ▼ 18,8 % | -360,9 K RON | |
| 10 | 10.RILĂ-BOCĂNILĂ SRL= | Comuna Cornu, Prahova | 120,0% | 0,0% | 329,9 K RON | |
| 11 | 11.GREENDEPO DSL CENTER S.R.L.nou | Sat Valea Călugărească, Comuna Valea Călugărească, Prahova | 12▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 432,2 K RON | |
| 12 | 12.COMO CONSULTING SRL▲ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 11▲ 10 % | ▲ 10 % | 89 K RON | |
| 13 | 13.MANLEX AUTO SRL= | Municipiul Câmpina, Prahova | 100,0% | 0,0% | -27,5 K RON | |
| 14 | 14.KISSCOP AUTO SRL▲ 5 | Sat Cornu de Jos, Comuna Cornu, Prahova | 10▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 12,3 K RON | |
| 15 | 15.KRISKLASS PUNCTRO S.R.L.▼ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 100,0% | 0,0% | 41,9 K RON | |
| 16 | 16.MANLEX AUTOSERV PARTS SRL▲ 109 | Municipiul Câmpina, Prahova | 10— | — | -122,7 K RON | |
| 17 | 17.ALSIM AUTO BZM SRL▲ 5 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 9▲ 50 % | ▲ 50 % | -192,3 K RON | |
| 18 | 18.GRĂDINIŢA MEA HAPPY CHILDREN SRL▲ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 9▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 26 K RON | |
| 19 | 19.HIP PEP AUTO SRL▼ 1 | Municipiul Câmpina, Prahova | 80,0% | 0,0% | 6 RON | |
| 20 | 20.OVI BONNE ROUTE SRL▼ 3 | Loc. Plopeni, Oraş Plopeni, Prahova | 8▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | -41,3 K RON | |
| 21 | 21.BON VOYAGE OVI SRL▲ 51 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 8▲ 700 % | ▲ 700 % | -87,7 K RON | |
| 22 | 22.GRĂDINIŢA PLOIEŞTIUL ÎN CULORI SRL▼ 9 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 7▼ 30 % | ▼ 30 % | -92,2 K RON | |
| 23 | 23.DENTIRAD STEJARU SRLnou | Loc. Plopeni, Oraş Plopeni, Prahova | 7— | — | -67,5 K RON | |
| 24 | 24.MISS SRL▲ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 789 RON | |
| 25 | 25.SCORPION COM SRL▼ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 60,0% | 0,0% | -23,5 K RON | |
| 26 | 26.DUCKY-DUCK SRL▼ 4 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 60,0% | 0,0% | 29 K RON | |
| 27 | 27.VALTUD AUTOSERV SRL▲ 4 | Sat Poienarii Apostoli, Comuna Gorgota, Prahova | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | 9,3 K RON | |
| 28 | 28.PROSILGABIS SRL▼ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 50,0% | 0,0% | -45,7 K RON | |
| 29 | 29.ONERO SECURITY SERV SRL▲ 96 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 5— | — | 183,2 K RON | |
| 30 | 30.NELTRANS SRL▲ 19 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 4▲ 100 % | ▲ 100 % | -35,5 K RON | |
| 31 | 31.DESCARTES CENTER SRL▲ 4 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 148,6 K RON | |
| 32 | 32.BON VOYAGE COM SRL▼ 22 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 4▼ 66,7 % | ▼ 66,7 % | -59,2 K RON | |
| 33 | 33.VOINIK TOTAL SRL▲ 16 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 4▲ 100 % | ▲ 100 % | -33,1 K RON | |
| 34 | 34.SC BELLE LANGUAGES PREST SRL▲ 38 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 4▲ 300 % | ▲ 300 % | 89,2 K RON | |
| 35 | 35.BELLE EDUCATION CENTRE SERV SRL▼ 4 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 40,0% | 0,0% | 167,8 K RON | |
| 36 | 36.CLEVER KIDS LAND SRL▼ 5 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 40,0% | 0,0% | -9,3 K RON | |
| 37 | 37.ALMO EDU CONCEPT SRL▲ 12 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 4▲ 100 % | ▲ 100 % | 75 K RON | |
| 38 | 38.ACCEDER SRL▲ 11 | Sat Cocoşeşti, Comuna Păuleşti, Prahova | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 69,7 K RON | |
| 39 | 39.CORISAN MED SRL▲ 86 | Sat Găgeni, Comuna Păuleşti, Prahova | 3— | — | 47,9 K RON | |
| 40 | 40.KT PROFESIONAL TRANS SRL▼ 5 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 30,0% | 0,0% | -6,7 K RON | |
| 41 | 41.VOLANUL EURO SRL▼ 6 | Sat Valea Ursoii, Comuna Valea Călugărească, Prahova | 30,0% | 0,0% | 41,5 K RON | |
| 42 | 42.SCHOOL ADI AUTO SRL▼ 11 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | -3,5 K RON | |
| 43 | 43.AUTOPREST RED LARIX SRL▲ 6 | Sat Gheaba, Comuna Măneciu, Prahova | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 13,5 K RON | |
| 44 | 44.VERONICA MARY & DAY SRL▼ 9 | Sat Ploieştiori, Comuna Blejoi, Prahova | 30,0% | 0,0% | 11,4 K RON | |
| 45 | 45.GENERAL TRAINING S.R.L.▼ 10 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 30,0% | 0,0% | -55,9 K RON | |
| 46 | 46.MONTESSORI EDUCATION IGM SRL▼ 20 | Sat Bucov, Comuna Bucov, Prahova | 3▼ 40 % | ▼ 40 % | -52,6 K RON | |
| 47 | 47.CENTRUL TODA DE ÎNVĂŢĂMÂNT PREŞCOLAR ŞI PRIMAR SRL▼ 21 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 3▼ 40 % | ▼ 40 % | -39,3 K RON | |
| 48 | 48.SERVANY SECURITY S.R.L.▼ 13 | Loc. Boldeşti-Scăeni, Oraş Boldeşti-Scăeni, Prahova | 30,0% | 0,0% | 26,5 K RON | |
| 49 | 49.BIALISS AUTO SRL▼ 14 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 30,0% | 0,0% | -27,1 K RON | |
| 50 | 50.LITAVA KINDERPREST SRL▼ 1 | Sat Păuleşti, Comuna Păuleşti, Prahova | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 10,4 K RON | |
| 51 | 51.CENTRUL DE CURSURI PRICHINDELUL POLIGLOT SRL▼ 16 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 30,0% | 0,0% | 66,7 K RON | |
| 52 | 52.CANTO PIAN STAR S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 3— | — | — | 16,3 K RON |
| 53 | 53.ARGO PROFESSIONAL TRAINING S.R.L.nou | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | 3— | — | — | 242,8 K RON |
| 54 | 54.MONTLIFE EDU SRLnou | Sat Bucov, Comuna Bucov, Prahova | 3— | — | — | 13,9 K RON |
| 55 | 55.LAVAL TOUR SRL▼ 20 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 30,0% | 0,0% | -6,5 K RON | |
| 56 | 56.GRĂDINIŢA HELLO KITY ŞI JASMIN SRL▼ 21 | Sat Magula, Comuna Tomşani, Prahova | 30,0% | 0,0% | 34,3 K RON | |
| 57 | 57.FORUM SRL▼ 8 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 20,0% | 0,0% | 4 K RON | |
| 58 | 58.E & G COMPANY SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 20,0% | 0,0% | 34,5 K RON | |
| 59 | 59.ELECTROTUDOR SRL▼ 24 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | -19,4 K RON | |
| 60 | 60.GANIMAR COM SRL▼ 11 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 20,0% | 0,0% | 6,5 K RON | |
| 61 | 61.GARAL TRANS SRL▼ 26 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | -9,1 K RON | |
| 62 | 62.ALITRANS TOUR SRL▼ 13 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 20,0% | 0,0% | 726 RON | |
| 63 | 63.IKAHIA IMOB SRLnou | Municipiul Câmpina, Prahova | 2▼ 71,4 % | ▼ 71,4 % | 26 K RON | |
| 64 | 64.PETERSON INTERNAŢIONAL CONSULTANTS SRL▼ 15 | Municipiul Câmpina, Prahova | 20,0% | 0,0% | 814 RON | |
| 65 | 65.DOINA - CENTRUL DE SUPRAVEGHERE ELEVI SRL▼ 30 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 51,8 K RON | |
| 66 | 66.CLEANTEAM ZONE SRL▼ 17 | Municipiul Câmpina, Prahova | 20,0% | 0,0% | -67 K RON | |
| 67 | 67.OVINIAL SRL▲ 5 | Municipiul Câmpina, Prahova | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | 13,2 K RON | |
| 68 | 68.DESTINE HOLDING SA▼ 58 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 2▼ 83,3 % | ▼ 83,3 % | 2,8 mil. RON | |
| 69 | 69.D & T AUTO BEST SRL▼ 20 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 20,0% | 0,0% | -11,7 K RON | |
| 70 | 70.BEKA PITICUŢ SRL▲ 2 | Loc. Slănic, Oraş Slănic, Prahova | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | -1,3 K RON | |
| 71 | 71.LEARN PROEXPERT SRL▼ 22 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 20,0% | 0,0% | -11,3 K RON | |
| 72 | 72.BRUM INTERPREST PARTNERS SRL▼ 23 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 20,0% | 0,0% | 169,6 K RON | |
| 73 | 73.LEARNING ECOSYSTEM S.R.L.▲ 52 | Sat Proviţa de Sus, Comuna Proviţa de Sus, Prahova | 2— | — | 42,4 K RON | |
| 74 | 74.ENERGIA VIEŢII GS PREST SRL▼ 25 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 20,0% | 0,0% | -113,4 K RON | |
| 75 | 75.SALESMAN PRIDE BUSINESS SERVICES SRL▼ 26 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 20,0% | 0,0% | -34,9 K RON | |
| 76 | 76.ASKIA EDUCATION SRL▼ 27 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 20,0% | 0,0% | 45,4 K RON | |
| 77 | 77.KIT & ALDAEL SRL▼ 28 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 20,0% | 0,0% | 12,3 K RON | |
| 78 | 78.UNIVERSALIO CONSULTANȚĂ SRL▲ 47 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 2— | — | 3 K RON | |
| 79 | 79.MONTEDU IGM SRLnou | Sat Bucov, Comuna Bucov, Prahova | 2— | — | — | 23,4 K RON |
| 80 | 80.EDU EXPERT CONSULTING SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 2— | — | — | -4 K RON |
| 81 | 81.MEDIAX MANAGEMENT SRL▼ 9 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 10,0% | 0,0% | 9,6 K RON | |
| 82 | 82.ADIR SRL▼ 33 | Loc. Buşteni, Oraş Buşteni, Prahova | 1▼ 50 % | ▼ 50 % | 6,2 K RON | |
| 83 | 83.RESUM CONSULTING SRL▼ 11 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 10,0% | 0,0% | 187,1 K RON | |
| 84 | 84.CENTRUL DOXIS SRL▼ 12 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 10,0% | 0,0% | 29,9 K RON | |
| 85 | 85.GOTAX EXPERT SRL▼ 13 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 10,0% | 0,0% | -94 RON | |
| 86 | 86.WINNERS RRR TEAM SRL▲ 39 | Sat Păuleştii Noi, Comuna Păuleşti, Prahova | 1— | — | 30,5 K RON | |
| 87 | 87.DIALOGUM SRL▼ 15 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 10,0% | 0,0% | -49,2 K RON | |
| 88 | 88.GIAMI COMPANY SRL▼ 16 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 10,0% | 0,0% | 61 K RON | |
| 89 | 89.RAVETRIP088 S.R.L.▼ 17 | Municipiul Câmpina, Prahova | 10,0% | 0,0% | 6,1 K RON | |
| 90 | 90.SETAR CONSULTING SRL▲ 35 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 1— | — | -19,1 K RON | |
| 91 | 91.FORM-EXPERT SRL▼ 19 | Sat Doftana, Comuna Telega, Prahova | 10,0% | 0,0% | -15,5 K RON | |
| 92 | 92.SOCIAL ARTS SRL▼ 20 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 10,0% | 0,0% | 132,8 K RON | |
| 93 | 93.FRIZZLY SRL▼ 21 | Municipiul Câmpina, Prahova | 10,0% | 0,0% | 1,5 K RON | |
| 94 | 94.SEMAFORUL TRANS SRL▼ 22 | Loc. Mizil, Oraş Mizil, Prahova | 10,0% | 0,0% | 118,8 K RON | |
| 95 | 95.DIOGHENIS INTERNATIONAL EXPERT SRL▼ 23 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 10,0% | 0,0% | 8,2 K RON | |
| 96 | 96.SOCIETATEA INGINERILOR DE PETROL ŞI GAZE-CENTRUL DE PREGĂTIRE ŞI INSTRUIRE GRIGORE IOACHIM SRL▼ 24 | Municipiul Câmpina, Prahova | 10,0% | 0,0% | -4,8 K RON | |
| 97 | 97.STEPI B & C DRIVE SRL▼ 25 | Loc. Comarnic, Oraş Comarnic, Prahova | 10,0% | 0,0% | 12,7 K RON | |
| 98 | 98.DIPERO CONSULTING SRL▼ 26 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 10,0% | 0,0% | 37,9 K RON | |
| 99 | 99.FORMATEST CONSULTING SRL▲ 26 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 1— | — | -15 K RON | |
| 100 | 100.HOLISTIC HEALTH SRL▼ 28 | Sat Ungureni, Comuna Vadu Săpat, Prahova | 10,0% | 0,0% | -1,8 K RON |
Codurile CAEN din învățământ — Prahova
CAEN 8559
Alte forme de învățământ n.c.a.
292 firme · 72,2 mil. RON
CAEN 8553
Școli de conducere (pilotaj)
51 firme · 16,9 mil. RON
CAEN 8510
Învățământ preșcolar
22 firme · 6,7 mil. RON
CAEN 8552
Învățământ în domeniul cultural (limbi străine, muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)
46 firme · 6 mil. RON
CAEN 8551
Învățământ în domeniul sportiv și recreațional
38 firme · 5,8 mil. RON
CAEN 8532
Învățământ secundar, tehnic sau profesional
2 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 8560
Activități de servicii suport pentru învățământ
8 firme · 729,3 K RON
CAEN 8569
Activități de servicii suport pentru învățământ
3 firme · 364,4 K RON
CAEN 8520
Învățământ primar
1 firme · 0 RON
CAEN 8542
Învățământ superior universitar
1 firme · 0 RON