Top 100 firme — Agricultură, silvicultură și pescuit, Neamț după angajați în 2025
566 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 1.451. Pragul de intrare în top este 6, iar liderul atinge 82.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ZOOSAB SRL▲ 1 | Sat Săbăoani, Comuna Săbăoani, Neamţ | 82▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 14 mil. RON | |
| 2 | 2.PRICOFOREST SRL▲ 2 | Sat Pîţîligeni, Comuna Pipirig, Neamţ | 56▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 7 mil. RON | |
| 3 | 3.G & T TRANS SRL= | Comuna Horia, Neamţ | 53▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 3,7 mil. RON | |
| 4 | 4.FORSTBETRIEB PRICO S.R.L.nou | Sat Pîţîligeni, Comuna Pipirig, Neamţ | 47— | — | 2,4 mil. RON | |
| 5 | 5.FORSTSERVICE PRICO S.R.L.nou | Sat Pîţîligeni, Comuna Pipirig, Neamţ | 44— | — | 3,4 mil. RON | |
| 6 | 6.TEHNOIND SRL▼ 1 | Sat Ghigoieşti, Comuna Ştefan cel Mare, Neamţ | 36▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 355,4 K RON | |
| 7 | 7.GRADINARU RARES SRL▲ 4 | Sat Izvoare, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 32▲ 10,3 % | ▲ 10,3 % | 2,4 mil. RON | |
| 8 | 8.FOREVER PAN SRL▼ 1 | Loc. Bicaz, Oraş Bicaz, Neamţ | 310,0% | 0,0% | 76,4 K RON | |
| 9 | 9.BRAVOCOM SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 31▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | 1,4 mil. RON | |
| 10 | 10.DELCOM FOREST SRL▼ 2 | Sat Dobreni, Comuna Dobreni, Neamţ | 29▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | 97,2 K RON | |
| 11 | 11.AGROMEC ROMAN SA▲ 376 | Sat Bîra, Comuna Bîra, Neamţ | 28— | — | 5 mil. RON | |
| 12 | 12.AGRI FARM SRL▼ 4 | Sat Bălăneşti, Comuna Bîrgăuani, Neamţ | 25▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 147,6 K RON | |
| 13 | 13.CGC AGRIA SRL= | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 24▼ 4 % | ▼ 4 % | 4,5 mil. RON | |
| 14 | 14.FORSTMEISTER PRICO S.R.L.nou | Sat Pîţîligeni, Comuna Pipirig, Neamţ | 21— | — | -515,8 K RON | |
| 15 | 15.BIO - ZONE ANGUS S.R.L.nou | Sat Poiana Teiului, Comuna Poiana Teiului, Neamţ | 20▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 140,6 K RON | |
| 16 | 16.SILV FLORIDA SRL▲ 15 | Sat Poieni, Comuna Piatra Şoimului, Neamţ | 20▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 4,9 mil. RON | |
| 17 | 17.SERVICIILE COMERCIALE ROMANE SA▼ 9 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 20▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 360,6 K RON | |
| 18 | 18.EMSERVALD SRL▼ 12 | Sat Borca, Comuna Borca, Neamţ | 19▼ 40,6 % | ▼ 40,6 % | 405,9 K RON | |
| 19 | 19.BOROSPYN SRL▼ 3 | Sat Mădei, Comuna Borca, Neamţ | 19▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 186,4 K RON | |
| 20 | 20.PĂSTRĂVĂRIILE CEAHLĂULUI SRL▼ 8 | Loc. Bicaz, Oraş Bicaz, Neamţ | 18▼ 35,7 % | ▼ 35,7 % | -886,7 K RON | |
| 21 | 21.R.N.P. ROMSILVA - ADMINISTRAŢIA PARCULUI NATURAL VÂNĂTORI NEAMŢ RA▲ 2 | Sat Vânători-Neamţ, Comuna Vânători-Neamţ, Neamţ | 170,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 22 | 22.BERARDI PROD SRL▼ 2 | Sat Dumbrava-Deal, Comuna Săvineşti, Neamţ | 17▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 847,5 K RON | |
| 23 | 23.BUSINESS AGRO CONSULTING SRL▲ 6 | Sat Girov, Comuna Girov, Neamţ | 16▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 207,5 K RON | |
| 24 | 24.OCOLUL SILVIC HANGU S.R.L.▼ 1 | Sat Poiana Largului, Comuna Poiana Teiului, Neamţ | 16▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 191 K RON | |
| 25 | 25.RABIN CONSUL IMPEX SRL▼ 5 | Sat Sabasa, Comuna Borca, Neamţ | 16▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 26,1 K RON | |
| 26 | 26.CARPENUL PIPIRIG SRL▲ 5 | Sat Pluton, Comuna Pipirig, Neamţ | 16▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 55,7 K RON | |
| 27 | 27.GRIGO FORST S.R.L.▲ 12 | Sat Boboieşti, Comuna Pipirig, Neamţ | 16▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 756,6 K RON | |
| 28 | 28.AGRICOLA BEESARSEN SRL▼ 10 | Sat Dochia, Comuna Dochia, Neamţ | 16▼ 15,8 % | ▼ 15,8 % | 1,1 mil. RON | |
| 29 | 29.VALDO FOREST INDUSTRIES SRL▼ 2 | Sat Magazia, Comuna Crăcăoani, Neamţ | 15▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 476,8 K RON | |
| 30 | 30.NIŢĂ IONUŢ FOREST S.R.L.nou | Sat Pluton, Comuna Pipirig, Neamţ | 15— | — | 718,4 K RON | |
| 31 | 31.STEFLUCIL SRL▼ 11 | Sat Pipirig, Comuna Pipirig, Neamţ | 15▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 272 K RON | |
| 32 | 32.IRINEL FORST BETRIEB S.R.L.nou | Sat Pluton, Comuna Pipirig, Neamţ | 15— | — | 73,4 K RON | |
| 33 | 33.SILWALD PROCES S.R.L.▲ 10 | Sat Pipirig, Comuna Pipirig, Neamţ | 14▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | 45,8 K RON | |
| 34 | 34.AGRO DRINKS SRL▼ 3 | Sat Climeşti, Comuna Făurei, Neamţ | 140,0% | 0,0% | 1,5 mil. RON | |
| 35 | 35.MARIN WALD PLUTON S.R.L.▲ 44 | Sat Pluton, Comuna Pipirig, Neamţ | 14▲ 100 % | ▲ 100 % | 275,4 K RON | |
| 36 | 36.ILYKROL SRL▲ 3 | Sat Sabasa, Comuna Borca, Neamţ | 14▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 89,6 K RON | |
| 37 | 37.ALBINUŢELE OTICOS SRL▼ 19 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 13▼ 31,6 % | ▼ 31,6 % | 172 RON | |
| 38 | 38.ALEADY FORPREST S.R.L.▲ 28 | Sat Pluton, Comuna Pipirig, Neamţ | 13▲ 62,5 % | ▲ 62,5 % | 475,8 K RON | |
| 39 | 39.RELU NORD-EST S.R.L.▲ 19 | Sat Pipirig, Comuna Pipirig, Neamţ | 12▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 20,6 K RON | |
| 40 | 40.PRO MAYS SRL▼ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 120,0% | 0,0% | 1,1 mil. RON | |
| 41 | 41.RATON FOREST S.R.L.▼ 6 | Sat Poloboc, Comuna Rediu, Neamţ | 12▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 65,9 K RON | |
| 42 | 42.GRAMADA KIG FOREST S.R.L.▼ 11 | Sat Pipirig, Comuna Pipirig, Neamţ | 12▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 825,5 K RON | |
| 43 | 43.AGRO LYA SRL▼ 20 | Sat Zăneşti, Comuna Zăneşti, Neamţ | 12▼ 29,4 % | ▼ 29,4 % | 961,8 K RON | |
| 44 | 44.DIA COMPLAST SRL▼ 9 | Sat Pipirig, Comuna Pipirig, Neamţ | 12▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 524,4 K RON | |
| 45 | 45.EXPO ALEX & MAGDA SERV SRL▼ 10 | Sat Petricani, Comuna Petricani, Neamţ | 11▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | -27 K RON | |
| 46 | 46.BEESARSEN SRL▼ 11 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 11▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 445,3 K RON | |
| 47 | 47.FERMAFRA SRLnou | Municipiul Roman, Neamţ | 11▲ 10 % | ▲ 10 % | 10 K RON | |
| 48 | 48.SILV PETRU FOREX SRL▼ 5 | Sat Poieni, Comuna Piatra Şoimului, Neamţ | 110,0% | 0,0% | 509,8 K RON | |
| 49 | 49.MOROSANU PREST SRL▼ 6 | Sat Izvoare, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 110,0% | 0,0% | 582,4 K RON | |
| 50 | 50.AGROMIXT PROD TOP SRL▲ 2 | Sat Dumbrava, Comuna Timişeşti, Neamţ | 100,0% | 0,0% | 281,5 K RON | |
| 51 | 51.TUTCOM RARES SRL▲ 1 | Sat Moreni, Comuna Văleni, Neamţ | 100,0% | 0,0% | 416,6 K RON | |
| 52 | 52.VADGRUI SRL▲ 14 | Sat Tazlău, Comuna Tazlău, Neamţ | 10▲ 25 % | ▲ 25 % | 148,5 K RON | |
| 53 | 53.VLADIMIR FORST BITRIBE S.R.L.▼ 10 | Sat Boboieşti, Comuna Pipirig, Neamţ | 10▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 536,2 K RON | |
| 54 | 54.N-EXPRESS COM S.R.L.nou | Sat Stînca, Comuna Pipirig, Neamţ | 10▲ 233,3 % | ▲ 233,3 % | 226,3 K RON | |
| 55 | 55.FORSTTECHNIK PRICO S.R.L.nou | Sat Pîţîligeni, Comuna Pipirig, Neamţ | 10— | — | 3,1 K RON | |
| 56 | 56.FOOD GRUP SRL▼ 4 | Sat Bistriţa, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 100,0% | 0,0% | 488,4 K RON | |
| 57 | 57.EXPO ALEX SRL▲ 1 | Sat Sabasa, Comuna Borca, Neamţ | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 115,4 K RON | |
| 58 | 58.PREMIER AGRO CONCEPT S.R.L.▲ 8 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 10▲ 25 % | ▲ 25 % | 7,9 K RON | |
| 59 | 59.LUCAS DEX NEAMT S.R.L.▲ 29 | Sat Dolheşti, Comuna Pipirig, Neamţ | 10▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 217,3 K RON | |
| 60 | 60.STALEXANA FORST S.R.L.▼ 17 | Sat Stînca, Comuna Pipirig, Neamţ | 10▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 440,1 K RON | |
| 61 | 61.SILVA STIM SRL▼ 9 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | 238,6 K RON | |
| 62 | 62.RIN FOREST LOOK S.R.L.▲ 26 | Sat Sabasa, Comuna Borca, Neamţ | 9▲ 50 % | ▲ 50 % | 174,6 K RON | |
| 63 | 63.TOMAS ADI FOREST S.R.L.nou | Sat Borca, Comuna Borca, Neamţ | 9— | — | 25,9 K RON | |
| 64 | 64.ANYSWALD S.R.L.▲ 38 | Sat Borca, Comuna Borca, Neamţ | 9▲ 80 % | ▲ 80 % | 63,7 K RON | |
| 65 | 65.FLOR MITI WALD S.R.L.▼ 7 | Sat Lunca, Comuna Borca, Neamţ | 90,0% | 0,0% | 101,4 K RON | |
| 66 | 66.FMC BETA SRL▼ 23 | Sat Băluşeşti, Comuna Icuşeşti, Neamţ | 9▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | 748,5 K RON | |
| 67 | 67.DISCO BAR SELECT SRL▼ 15 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | -84 K RON | |
| 68 | 68.NITA CONSTRUCT SRL▲ 133 | Sat Sabasa, Comuna Borca, Neamţ | 8▲ 300 % | ▲ 300 % | 161,8 K RON | |
| 69 | 69.EUROFERMA SRL▼ 3 | Sat Săvineşti, Comuna Săvineşti, Neamţ | 80,0% | 0,0% | 108,5 K RON | |
| 70 | 70.VOEVODAL AGRO SRL▼ 4 | Sat Cordun, Comuna Cordun, Neamţ | 80,0% | 0,0% | 764,4 K RON | |
| 71 | 71.AGRIGEO DANA SRL▼ 5 | Municipiul Roman, Neamţ | 80,0% | 0,0% | 555,5 K RON | |
| 72 | 72.DENISA FOREST TKS S.R.L.▲ 16 | Sat Tazlău, Comuna Tazlău, Neamţ | 8▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 73 | 73.EST - VEST FOREST SRL▼ 7 | Sat Pângăraţi, Comuna Pângăraţi, Neamţ | 80,0% | 0,0% | 244,2 K RON | |
| 74 | 74.AGRIMAYS SRLnou | Sat Tupilaţi, Comuna Tupilaţi, Neamţ | 80,0% | 0,0% | 55,7 K RON | |
| 75 | 75.AM TAMIVAS WALD S.R.L.nou | Sat Borca, Comuna Borca, Neamţ | 7— | — | 356,6 K RON | |
| 76 | 76.TCA DANYLYS SRL▲ 59 | Sat Sabasa, Comuna Borca, Neamţ | 7▲ 75 % | ▲ 75 % | 210,1 K RON | |
| 77 | 77.HOLZFALLER SERV S.R.L.▲ 2 | Sat Pipirig, Comuna Pipirig, Neamţ | 70,0% | 0,0% | 189,8 K RON | |
| 78 | 78.AGRO PREST MILICA SRL▼ 12 | Sat Moldoveni, Comuna Moldoveni, Neamţ | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 409 K RON | |
| 79 | 79.AGRO BOMIGA SRL▼ 21 | Sat Miron Costin, Comuna Trifeşti, Neamţ | 7▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | 79,7 K RON | |
| 80 | 80.AGROLACT INVEST SRL▼ 22 | Comuna Podoleni, Neamţ | 7▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | 176,1 K RON | |
| 81 | 81.DAN & NICO S.R.L.nou | Sat Pipirig, Comuna Pipirig, Neamţ | 7— | — | — | 565,2 K RON |
| 82 | 82.PEPERO COM SRL▼ 24 | Sat Piatra Şoimului, Comuna Piatra Şoimului, Neamţ | 7▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | 270,5 K RON | |
| 83 | 83.AGRO GA SRL▼ 17 | Sat Miron Costin, Comuna Trifeşti, Neamţ | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 75,8 K RON | |
| 84 | 84.DANI SILPROD SRLnou | Sat Hangu, Comuna Hangu, Neamţ | 7▼ 30 % | ▼ 30 % | 263,8 K RON | |
| 85 | 85.BALTAZAR COM SRL▼ 19 | Comuna Moldoveni, Neamţ | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 1,1 mil. RON | |
| 86 | 86.VAEM COM SRL▼ 7 | Sat Ghidion, Comuna Stăniţa, Neamţ | 70,0% | 0,0% | 177,6 K RON | |
| 87 | 87.AGRICOLA MUR PRODUCTION SRL▲ 1 | Sat Bozienii de Sus, Comuna Ruginoasa, Neamţ | 60,0% | 0,0% | 978,3 K RON | |
| 88 | 88.AUTOTRANS TUR SRL= | Sat Nisiporeşti, Comuna Boteşti, Neamţ | 60,0% | 0,0% | 40,4 K RON | |
| 89 | 89.AKIMIN BRO S.R.L.▼ 10 | Sat Soci, Comuna Borca, Neamţ | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 50,6 K RON | |
| 90 | 90.DAC FOREST NEAMŢ S.R.L.▲ 65 | Oraş Roznov, Neamţ | 6▲ 100 % | ▲ 100 % | 662,1 K RON | |
| 91 | 91.GIMIDRAG COM SRL▼ 33 | Municipiul Roman, Neamţ | 6▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 2 K RON | |
| 92 | 92.KFT- PETRUŢ-BUSINESS S.R.L.▲ 43 | Sat Stejaru, Comuna Farcaşa, Neamţ | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | 161,5 K RON | |
| 93 | 93.AGRO POPA SRLnou | Sat Războieni, Comuna Războieni, Neamţ | 60,0% | 0,0% | 37,5 K RON | |
| 94 | 94.USA COM SRL▲ 8 | Comuna Crăcăoani, Neamţ | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 421,5 K RON | |
| 95 | 95.PRESTAMEC BODESTI SRL▼ 7 | Comuna Bodeşti, Neamţ | 60,0% | 0,0% | 571,9 K RON | |
| 96 | 96.GEREX SRL▼ 53 | Sat Mădei, Comuna Borca, Neamţ | 6▼ 45,5 % | ▼ 45,5 % | 15,3 K RON | |
| 97 | 97.RELIV PRODCOM SRL▼ 31 | Comuna Ceahlău, Neamţ | 6▼ 25 % | ▼ 25 % | 293,9 K RON | |
| 98 | 98.VOC EXPLOATĂRI FORESTIERE SRL▲ 4 | Sat Hangu, Comuna Hangu, Neamţ | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 30,6 K RON | |
| 99 | 99.MERY FERMA MARE SRLnou | Sat Băluşeşti, Comuna Icuşeşti, Neamţ | 6— | — | 8,1 K RON | |
| 100 | 100.B & C EXPLO FOR SRL▼ 21 | Sat Hangu, Comuna Hangu, Neamţ | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 348,3 K RON |
Codurile CAEN din agricultură, silvicultură și pescuit — Neamț
CAEN 0220
Exploatarea forestieră
192 firme · 377,7 mil. RON
CAEN 0111
Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
153 firme · 357,3 mil. RON
CAEN 0210
Silvicultură și alte activități forestiere
55 firme · 80,9 mil. RON
CAEN 0146
Creșterea porcinelor
5 firme · 53,1 mil. RON
CAEN 0147
Creșterea păsărilor
6 firme · 48,5 mil. RON
CAEN 0322
Acvacultura în ape dulci
21 firme · 21,4 mil. RON
CAEN 0150
Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
23 firme · 20,9 mil. RON
CAEN 0125
Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi
12 firme · 12,8 mil. RON
CAEN 0113
Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor
11 firme · 11,7 mil. RON
CAEN 0240
Activități de servicii anexe silviculturii
7 firme · 9,7 mil. RON
CAEN 0124
Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
4 firme · 3,6 mil. RON
CAEN 0119
Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
4 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 0149
Creșterea altor animale
6 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 0145
Creșterea ovinelor și caprinelor
2 firme · 972,2 K RON
CAEN 0130
Cultivarea plantelor pentru înmulțire
4 firme · 210,9 K RON
CAEN 0312
Pescuitul în ape dulci
4 firme · 71,9 K RON
CAEN 0128
Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
2 firme · 45,1 K RON
CAEN 0148
Creșterea altor animale
1 firme · 1,8 K RON
CAEN 0129
Cultivarea altor plante permanente
2 firme · 0 RON