Top 100 firme — Construcții, Maramureș după angajați în 2014
1.977 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 4.512. Pragul de intrare în top este 19, iar liderul atinge 253.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.INTREPRINDERE MONTAJ-INSTALATII SA= | Sat Mocira, Comuna Recea, Maramureş | 253▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 2 | 2.T.C.M-NORD SRL= | Sat Cicârlău, Comuna Cicârlău, Maramureş | 230▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 56,1 K RON | |
| 3 | 3.DRUMURI-PODURI MARAMURES SA= | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 225▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 945,1 K RON | |
| 4 | 4.ANTREPRIZA MONTAJ INSTALATII SA= | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 210▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | 382,5 K RON | |
| 5 | 5.CONREP SA= | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 135▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 827,6 K RON | |
| 6 | 6.CONSTRUROM SA▲ 20 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 131▲ 167,4 % | ▲ 167,4 % | 754,8 K RON | |
| 7 | 7.DAFLO GROUP SRL▲ 1 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 100▼ 1 % | ▼ 1 % | 30,7 K RON | |
| 8 | 8.TEM - CONSTRUCTIONS SRL▲ 29 | Sat Gârdani, Comuna Gârdani, Maramureş | 93▲ 158,3 % | ▲ 158,3 % | 1,9 mil. RON | |
| 9 | 9.FLAMGARD IMPEX SRL▲ 2 | Sat Recea, Comuna Recea, Maramureş | 89▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | 174 K RON | |
| 10 | 10.NATANAEL COM SERV SRL▼ 1 | Sat Cicârlău, Comuna Cicârlău, Maramureş | 84▼ 11,6 % | ▼ 11,6 % | 385,9 K RON | |
| 11 | 11.GDO-MOV IMPEX SRL▲ 12 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 83▲ 50,9 % | ▲ 50,9 % | 61,9 K RON | |
| 12 | 12.IFMAR S.R.L.▲ 5 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 77▲ 13,2 % | ▲ 13,2 % | 12,5 K RON | |
| 13 | 13.DRUSALCONSTRUCT SA▲ 1 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 76▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 431,4 K RON | |
| 14 | 14.INTRACOM S.R.L.▼ 1 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 75▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 208,7 K RON | |
| 15 | 15.GRIBELNIC SRL▲ 18 | Loc. Târgu Lăpuş, Oraş Târgu Lăpuş, Maramureş | 75▲ 87,5 % | ▲ 87,5 % | -472 K RON | |
| 16 | 16.X.S. SUD COMPANI SRL▼ 4 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 70▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 161 K RON | |
| 17 | 17.RUSTIC CONSTRUCT SRL▲ 7 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 67▲ 24,1 % | ▲ 24,1 % | 847,6 K RON | |
| 18 | 18.AGECOM SA▼ 8 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 65▼ 23,5 % | ▼ 23,5 % | -546,3 K RON | |
| 19 | 19.INSERV SA▼ 12 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 61▼ 41,9 % | ▼ 41,9 % | -4,8 mil. RON | |
| 20 | 20.GRICON SRL▼ 14 | Loc. Târgu Lăpuş, Oraş Târgu Lăpuş, Maramureş | 61▼ 49,2 % | ▼ 49,2 % | 2,6 mil. RON | |
| 21 | 21.GRIGOTEX SRL▼ 5 | Sat Săpânța, Comuna Săpânța, Maramureş | 57▼ 17,4 % | ▼ 17,4 % | 65,2 K RON | |
| 22 | 22.EMSENS PROD SRL▼ 3 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 49▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | 26,1 K RON | |
| 23 | 23.ELECTRO MAT PROMPT SRL▲ 12 | Sat Onceşti, Comuna Onceşti, Maramureş | 47▲ 23,7 % | ▲ 23,7 % | 45,2 K RON | |
| 24 | 24.QUALITY CONSTRUCT SRL▲ 42 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 43▲ 72 % | ▲ 72 % | 78,3 K RON | |
| 25 | 25.ALAVAL PROD COM SRL▼ 4 | Sat Dumbravita, Comuna Dumbravita, Maramureş | 42▼ 25 % | ▼ 25 % | 1,9 K RON | |
| 26 | 26.OMEGA SRL▲ 5 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 42▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 53,1 K RON | |
| 27 | 27.BELGIUM BAUW SRL▲ 39 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 39▲ 56 % | ▲ 56 % | 94,3 K RON | |
| 28 | 28.RUNOB COM SRL▼ 8 | Sat Vişeu de Jos, Comuna Vişeu de Jos, Maramureş | 38▼ 34,5 % | ▼ 34,5 % | 37,8 K RON | |
| 29 | 29.SEPULTURA IMPEX SRL▼ 1 | Sat Mocira, Comuna Recea, Maramureş | 38▼ 20,8 % | ▼ 20,8 % | 74,8 K RON | |
| 30 | 30.GUTIN METAL SRL▼ 4 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 38▼ 22,5 % | ▼ 22,5 % | 651,4 K RON | |
| 31 | 31.BELGIUM EXPERT CONSTRUCT SRLnou | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 38— | — | — | -571 RON |
| 32 | 32.MAMM COMPLET STILAT SRL▲ 63 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 37▲ 94,7 % | ▲ 94,7 % | 95,2 K RON | |
| 33 | 33.ID FORTE WORKS SRL▲ 1.068 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 37— | — | 175 K RON | |
| 34 | 34.DALVF ARISS SRL▲ 3 | Sat Asuaju de Sus, Comuna Asuaju de Sus, Maramureş | 360,0% | 0,0% | 36,4 K RON | |
| 35 | 35.FULL - TECH SRL▲ 39 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 35▲ 45,8 % | ▲ 45,8 % | 459,8 K RON | |
| 36 | 36.CONSIM SA▲ 14 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 35▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 49,8 K RON | |
| 37 | 37.VENTO TRADING SRL▲ 29 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 35▲ 40 % | ▲ 40 % | 56,7 K RON | |
| 38 | 38.RELIAN STRUCT SRL▲ 28 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 35▲ 40 % | ▲ 40 % | 148,7 K RON | |
| 39 | 39.EDIL DANCI PROIECT SRL▲ 4 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 35▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | 16,4 K RON | |
| 40 | 40.PROMPT-SERVIT-BAIA-MARE SRL▼ 3 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 34▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 296 K RON | |
| 41 | 41.I.C.E.P. SRL▲ 21 | Loc. Buşag, Oraş Tăuţii-Măgherăus, Maramureş | 34▲ 30,8 % | ▲ 30,8 % | 349,8 K RON | |
| 42 | 42.O.M.A.CONSTRUCT SRL▼ 11 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 34▼ 17,1 % | ▼ 17,1 % | 103,9 K RON | |
| 43 | 43.ELECTROCENTER DUE SRL▲ 2 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 34▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 44 | 44.OPENTRANS SRLnou | Sat Coroieni, Comuna Coroieni, Maramureş | 34▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 1,4 mil. RON | |
| 45 | 45.ELECTRONET CONCEPT SRL▲ 50 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 34▲ 79 % | ▲ 79 % | 46,8 K RON | |
| 46 | 46.LUC PLAC SRL▲ 6 | Sat Sasar, Comuna Recea, Maramureş | 33▲ 13,8 % | ▲ 13,8 % | 463,9 K RON | |
| 47 | 47.IMPRESA FONTANA SRL▲ 19 | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 32▲ 28 % | ▲ 28 % | 7,2 K RON | |
| 48 | 48.CREATIM FINITURE SRL▲ 1.053 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 32— | — | 18,3 K RON | |
| 49 | 49.ARCHI DECO DESIGN SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 32— | — | — | -132,4 K RON |
| 50 | 50.POCOL CONSTRUCT SRL▲ 1.051 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 31— | — | 51,7 K RON | |
| 51 | 51.BORCUT BARBOLOVICI SRL▲ 1 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 30▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 448,6 K RON | |
| 52 | 52.ROM LIANT CONSTRUCT SRL▼ 3 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 30▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | -940 K RON | |
| 53 | 53.AQUARIUS SERV SRL▲ 1.048 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 30— | — | 92,7 K RON | |
| 54 | 54.TRI EM SERV SRL▲ 32 | Loc. Seini, Oraş Seini, Maramureş | 30▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 250,5 K RON | |
| 55 | 55.FORSTINGER COM SRL= | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 29▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 20,5 K RON | |
| 56 | 56.ELECTROMARA SRL▼ 1 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 29▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 40,6 K RON | |
| 57 | 57.GREEN HIDROFOR SRL▼ 14 | Loc. Baia Sprie, Oraş Baia Sprie, Maramureş | 29▼ 12,1 % | ▼ 12,1 % | -841,7 K RON | |
| 58 | 58.EDIL SISZER SRL▲ 24 | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 28▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | 4,1 K RON | |
| 59 | 59.AUTOMATIC-GRUP S.A.▼ 7 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 27▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 52,3 K RON | |
| 60 | 60.PROTERM BATIMENT SRL▼ 15 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 26▼ 18,8 % | ▼ 18,8 % | 74,8 K RON | |
| 61 | 61.EUROPLANET SRL▲ 13 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 25▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 2,3 K RON | |
| 62 | 62.VANKESSEL SRL▼ 17 | Loc. Şomcuta Mare, Oraş Şomcuta Mare, Maramureş | 25▼ 21,9 % | ▼ 21,9 % | -89 K RON | |
| 63 | 63.ARDELEAN COMPANY NORD VEST SRL▲ 23 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 25▲ 19,1 % | ▲ 19,1 % | 75,6 K RON | |
| 64 | 64.IZOTEROM SRL▼ 9 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 23▼ 17,9 % | ▼ 17,9 % | 828,4 K RON | |
| 65 | 65.PROINSTAL SRL▲ 72 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 23▲ 53,3 % | ▲ 53,3 % | 68,3 K RON | |
| 66 | 66.ALBROM SRL▼ 51 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 23▼ 67,6 % | ▼ 67,6 % | 957,8 K RON | |
| 67 | 67.LAREX GLOBAL FLOOR - LGF SRL▲ 55 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 23▲ 43,8 % | ▲ 43,8 % | 7,2 K RON | |
| 68 | 68.SIMCAROM SRL▲ 80 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 22▲ 57,1 % | ▲ 57,1 % | 54,2 K RON | |
| 69 | 69.ELEWATUL SERV SRL▼ 10 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 22▼ 18,5 % | ▼ 18,5 % | 66,1 K RON | |
| 70 | 70.WALDER CONS SRL▲ 34 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 22▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 46,1 K RON | |
| 71 | 71.IMPECADIUM GROUP SRL▲ 91 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 22▲ 69,2 % | ▲ 69,2 % | 115,4 K RON | |
| 72 | 72.SERVIROM A.G. CONSTRUCŢII SRL▲ 42 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 22▲ 29,4 % | ▲ 29,4 % | 14,7 K RON | |
| 73 | 73.UNIC ONCIU S.R.L.nou | Sat Ieud, Comuna Ieud, Maramureş | 22— | — | — | 82 K RON |
| 74 | 74.RMT EXPO MONTAGGI SRLnou | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 22— | — | — | 135 K RON |
| 75 | 75.GENERAL EURO CO BM SRL▼ 16 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 21▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | 37,8 K RON | |
| 76 | 76.ONISTUA - COM SRL▼ 2 | Sat Săcălăşeni, Comuna Săcălăşeni, Maramureş | 21▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 3,2 K RON | |
| 77 | 77.TAFFO SRL▲ 45 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 21▲ 31,3 % | ▲ 31,3 % | 493,6 K RON | |
| 78 | 78.IGUANA VVP SRL▲ 26 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 21▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | -131,8 K RON | |
| 79 | 79.LONG PROJECT S.R.L.▲ 93 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 21▲ 75 % | ▲ 75 % | -621,6 K RON | |
| 80 | 80.ZYRACONST SRL▲ 15 | Oraş Tăuţii-Măgherăus, Maramureş | 21▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 12,5 K RON | |
| 81 | 81.TANDOR CONSTRUCT SRL▼ 26 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 21▼ 25 % | ▼ 25 % | 1,5 K RON | |
| 82 | 82.AMTEL CONSTRUCT SRL▲ 55 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 21▲ 40 % | ▲ 40 % | 343,2 K RON | |
| 83 | 83.GESSIFAN ALT SRL▲ 12 | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 21▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 7,1 K RON | |
| 84 | 84.NOCELLI SRL▲ 2 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 20▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 28,1 K RON | |
| 85 | 85.SCHAFFLER & CO SRL▼ 19 | Sat Satu Nou de Jos, Comuna Groşi, Maramureş | 20▼ 20 % | ▼ 20 % | 341,7 K RON | |
| 86 | 86.CRISTIAN CONSTRUCT SRL▲ 36 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 20▲ 25 % | ▲ 25 % | 6,2 K RON | |
| 87 | 87.PIPERUS SRL▲ 112 | Sat Satulung, Comuna Satulung, Maramureş | 20▲ 100 % | ▲ 100 % | 206,6 K RON | |
| 88 | 88.FRAŢII HANŢIG SRL▼ 26 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 20▼ 23,1 % | ▼ 23,1 % | 93,1 K RON | |
| 89 | 89.WORLD EXPERT CONSTRUCT SRL▲ 1.012 | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 20— | — | 31,9 K RON | |
| 90 | 90.WEMBLEY FLOR SRL▲ 2 | Loc. Cavnic, Oraş Cavnic, Maramureş | 200,0% | 0,0% | 14,3 K RON | |
| 91 | 91.EURO CLOISON SRL▼ 9 | Sat Gârdani, Comuna Gârdani, Maramureş | 20▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 76,8 K RON | |
| 92 | 92.DG YACHT ARREDAMENTI SRL▲ 56 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 20▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 5,3 K RON | |
| 93 | 93.SPITT COMMPACT SRL▼ 34 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 20▼ 25,9 % | ▼ 25,9 % | 1,6 K RON | |
| 94 | 94.FLORIN BUILDING HOUSE SRL▲ 43 | Loc. Baia Sprie, Oraş Baia Sprie, Maramureş | 20▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -72,7 K RON | |
| 95 | 95.ECOCENTER SERV SRL▼ 9 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 19▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 72,9 K RON | |
| 96 | 96.NORD ANTREPRENOR SRL▼ 63 | Sat Cicârlău, Comuna Cicârlău, Maramureş | 19▼ 52,5 % | ▼ 52,5 % | 1,4 K RON | |
| 97 | 97.JET GRUP SRL▼ 17 | Loc. Târgu Lăpuş, Oraş Târgu Lăpuş, Maramureş | 19▼ 17,4 % | ▼ 17,4 % | -481,4 K RON | |
| 98 | 98.STONECO SRL▼ 58 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 19▼ 45,7 % | ▼ 45,7 % | -293,9 K RON | |
| 99 | 99.STONECO HOLDING SRL▲ 327 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 19▲ 375 % | ▲ 375 % | 85,9 K RON | |
| 100 | 100.EURO GYPS SISTEM SRL▲ 14 | Sat Sarasau, Comuna Sarasau, Maramureş | 19▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 6,6 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Maramureș
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
1.012 firme · 1,1 mld. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
392 firme · 772,5 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
214 firme · 562,3 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
77 firme · 476,2 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
155 firme · 163,1 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
123 firme · 140,3 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
158 firme · 101,7 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
27 firme · 80 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
66 firme · 59,6 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
67 firme · 55,7 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
33 firme · 29,2 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
40 firme · 27,3 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
25 firme · 23 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
28 firme · 21,2 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
4 firme · 16,1 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
29 firme · 13,5 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
8 firme · 12,6 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
16 firme · 7,4 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
24 firme · 6,3 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
12 firme · 6,1 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
17 firme · 5,7 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
18 firme · 5 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
4 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
5 firme · 1 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
5 firme · 1 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
1 firme · 37,7 K RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
1 firme · 0 RON
CAEN 4350
Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
1 firme · 0 RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
1 firme · 0 RON