Top 100 firme — Imobiliare după angajați în 2016
22.115 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 12.247. Pragul de intrare în top este 41, iar liderul atinge 2.107.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ADMINISTRATIA PATRIMONIULUI PROTOCOLULUI DE STAT RA= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2.107▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | -73,5 mil. RON | |
| 2 | 2.BOG'ART BUILDING MANAGEMENT SRL= | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 692▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 561,5 K RON | |
| 3 | 3.BUILDING SUPPORT SERVICES SRL= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 662▲ 23,1 % | ▲ 23,1 % | 2 mil. RON | |
| 4 | 4.NIRO INVESTMENT S.A.▲ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 343▼ 5,5 % | ▼ 5,5 % | 14,7 mil. RON | |
| 5 | 5.PIEŢE PREST SA▲ 1 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 312▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 301,4 K RON | |
| 6 | 6.ADMINISTRATIA PIETELOR AGROALIMENTARE SA▲ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 273▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | 517,6 K RON | |
| 7 | 7.TERMO-SERVICE SA▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 240▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 257,2 K RON | |
| 8 | 8.MT & T PROPERTY MANAGEMENT SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 226▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 2,7 mil. RON | |
| 9 | 9.REGIA DE ADMINISTRARE A DOMENIULUI PUBLIC ŞI PRIVAT AL JUDEŢULUI ARGEŞ RA▲ 2 | Municipiul Piteşti, Argeş | 220▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 356,8 K RON | |
| 10 | 10.I.D.M. KENNEDY GROUP CO SRL= | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 219▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 281,4 K RON | |
| 11 | 11.HALE SI PIETE SA▲ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 202▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | -633,5 K RON | |
| 12 | 12.episcopiacvhr▲ 2 | — | 190▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | — | |
| 13 | 13.FUTURE TOOLS CONSTRUCTION SRL▲ 14 | Comuna 1 Decembrie, Ilfov | 190▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | -758,9 K RON | |
| 14 | 14.ADMINISTRAŢIA DOMENIULUI PUBLIC SA▲ 7 | Municipiul Oradea, Bihor | 183▲ 32,6 % | ▲ 32,6 % | 3,5 mil. RON | |
| 15 | 15.SERAPIS IFM S.R.L.▼ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 181▼ 14,6 % | ▼ 14,6 % | 1,9 mil. RON | |
| 16 | 16.BANEASA DEVELOPMENTS SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 180▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 71,4 mil. RON | |
| 17 | 17.MEDUSA HOTEL INTERNATIONAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 171▲ 37,9 % | ▲ 37,9 % | -6,5 mil. RON | |
| 18 | 18.CBRE REAL ESTATE CONSULTANCY SRL▲ 25 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 158▲ 113,5 % | ▲ 113,5 % | 4,6 mil. RON | |
| 19 | 19.EXXE INVESTMENT SRL▲ 186 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 146▲ 484 % | ▲ 484 % | -257,1 K RON | |
| 20 | 20.CORAL CONSTRUCT SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 137▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | 1,5 mil. RON | |
| 21 | 21.FUNDATIA INVATAMANTULUI PREUNIVERSITAR AL COOPERATIEI MESTESUGARESTI " SPIRU HARET"▲ 9 | — | 126▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | — | |
| 22 | 22.ATALIAN ROMANIA SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1240,0% | 0,0% | -916,1 K RON | |
| 23 | 23.UNIREA SHOPPING CENTER SA▲ 3 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 119▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 418,2 K RON | |
| 24 | 24.GO BET EST SRL▲ 15 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 116▲ 39,8 % | ▲ 39,8 % | -6 mil. RON | |
| 25 | 25.ANCHOR GRUP SA= | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 112▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | 3,2 mil. RON | |
| 26 | 26.PIETE SI TARGURI CRAIOVA SRL▲ 5 | Municipiul Craiova, Dolj | 110▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 82,7 K RON | |
| 27 | 27.ADMINISTRATIA FONDULUI IMOBILIAR S.R.L.= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 109▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 498,9 K RON | |
| 28 | 28.APS ALL PROPERTY SERVICES S.R.L.▲ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 108▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 7,6 mil. RON | |
| 29 | 29.GENESIS FM SRL▲ 11 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 101▲ 26,3 % | ▲ 26,3 % | 299 K RON | |
| 30 | 30.ADMINISTRATIA PIETELOR SI TARGURILOR SA▼ 12 | Municipiul Brăila, Brăila | 101▼ 28,4 % | ▼ 28,4 % | 108,6 K RON | |
| 31 | 31.IULIUS MALL SUCEAVA SRL▼ 9 | Municipiul Suceava, Suceava | 97▼ 28,7 % | ▼ 28,7 % | 95,8 mil. RON | |
| 32 | 32.ECOPIAŢA SA▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 94▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 74,1 K RON | |
| 33 | 33.RIAL SRL▲ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 93▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | -541,4 K RON | |
| 34 | 34.ADMINISTRAŢIA PIEŢELOR FOCŞANI SA▲ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 93▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 18,2 K RON | |
| 35 | 35.MAX ESTATE SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 92▲ 7 % | ▲ 7 % | 165,1 K RON | |
| 36 | 36.ARCOM SAnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 87▼ 7,5 % | ▼ 7,5 % | -121,8 K RON | |
| 37 | 37.PIEŢE SIBIU SA▼ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 86▼ 22,5 % | ▼ 22,5 % | 68,9 K RON | |
| 38 | 38.TIMCO SA▲ 10 | Municipiul Timişoara, Timiş | 85▲ 30,8 % | ▲ 30,8 % | 1 mil. RON | |
| 39 | 39.ADMINISTRATOR IMOBILE SI PIETE SRL▲ 8.827 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 84— | — | 557,6 K RON | |
| 40 | 40.TOP INTERNATIONAL REAL ESTATE SRL▲ 1.281 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 84▲ 1.580 % | ▲ 1.580 % | 559,8 K RON | |
| 41 | 41.SEMA REAL ESTATE S.A.▼ 3 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 80▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 6,8 mil. RON | |
| 42 | 42.ART FACILITY & MANAGEMENT SRL▲ 141 | Sat Roşu, Comuna Chiajna, Ilfov | 78▲ 178,6 % | ▲ 178,6 % | 1,1 mil. RON | |
| 43 | 43.ADMINISTRATIA ZONEI LIBERE GIURGIU SA▲ 1 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 76▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 707,4 K RON | |
| 44 | 44.CARPATEX SAnou | Municipiul Braşov, Braşov | 74▼ 40,3 % | ▼ 40,3 % | 12,2 mil. RON | |
| 45 | 45.MODEX-2 SRL▲ 431 | Municipiul Craiova, Dolj | 70▲ 438,5 % | ▲ 438,5 % | 1,5 mil. RON | |
| 46 | 46.ARA ROMANIA SRL▼ 1 | Loc. Valea lui Mihai, Oraş Valea lui Mihai, Bihor | 70▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 4,2 mil. RON | |
| 47 | 47.CITRAS SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ▼ 5 | Municipiul Câmpina, Prahova | 69▼ 8 % | ▼ 8 % | 38 K RON | |
| 48 | 48.COMPANIA MUNICIPALĂ DE INVESTIŢII URBAN S.R.L.▼ 7 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 69▼ 10,4 % | ▼ 10,4 % | 318,3 K RON | |
| 49 | 49.METEX SA▲ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | 64▲ 10,3 % | ▲ 10,3 % | 33,4 K RON | |
| 50 | 50.OPOSSUM ROMANIA SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 63▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 787,7 K RON | |
| 51 | 51.NOVO INVESTMENT RO SRL▲ 32 | Loc. Otopeni, Oraş Otopeni, Ilfov | 63▲ 43,2 % | ▲ 43,2 % | 1,1 mil. RON | |
| 52 | 52.AUTOVIT SA▼ 5 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 62▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | 3,9 mil. RON | |
| 53 | 53.SKY HOLDINGS SRL▼ 5 | Municipiul Craiova, Dolj | 61▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | 93,7 K RON | |
| 54 | 54.ICCO PARC INDUSTRIAL SRL= | Municipiul Braşov, Braşov | 61▲ 7 % | ▲ 7 % | 4,8 mil. RON | |
| 55 | 55.PROMOTAS SRL▲ 4 | Municipiul Brăila, Brăila | 59▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 134,2 K RON | |
| 56 | 56.URBANA SERV SRL▲ 3 | Loc. Zimnicea, Oraş Zimnicea, Teleorman | 59▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 399,8 K RON | |
| 57 | 57.ICCO FACILITY MANAGEMENT SRL▼ 7 | Municipiul Braşov, Braşov | 58▼ 6,5 % | ▼ 6,5 % | 1,9 mil. RON | |
| 58 | 58.TETAROM SA▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 57▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 1,1 mil. RON | |
| 59 | 59.RUSTLER PROPERTY SERVICES RO SRL▲ 164 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 56▲ 143,5 % | ▲ 143,5 % | 257,2 K RON | |
| 60 | 60.TOP IMOBIL 3 M SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 55▼ 60,4 % | ▼ 60,4 % | 151,1 K RON | |
| 61 | 61.EPISCOPIA ROMANO - CATOLICA TIMISOARA▲ 4 | — | 55▲ 7,8 % | ▲ 7,8 % | — | |
| 62 | 62.IMMOFINANZ CENTER MANAGEMENT ROMANIA SRL▼ 8 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 55▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 127,6 K RON | |
| 63 | 63.PIETE SA▼ 6 | Municipiul Timişoara, Timiş | 54▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 643,1 K RON | |
| 64 | 64.SINAIA FOREVER SRL▲ 1 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 54▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 295,3 K RON | |
| 65 | 65.PREMIER REZIDENTIAL ZONA DE SUD SRL▲ 118 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 54▲ 92,9 % | ▲ 92,9 % | 177,5 K RON | |
| 66 | 66.Clubul Sportiv "Asociatia Axiopolis Sport Cernavoda"▲ 123 | — | 54▲ 100 % | ▲ 100 % | — | |
| 67 | 67.ELECTROSIGMA SRL▼ 8 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 53▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 3,8 mil. RON | |
| 68 | 68.FUNDATIA ROM?NA PENTRU COPII, COMUNITATE SI FAMILIE▼ 23 | — | 53▼ 23,2 % | ▼ 23,2 % | — | |
| 69 | 69.DESAGTOURS - S.R.L.▲ 3 | —, Cluj | 53▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | — | |
| 70 | 70.PAVCOM S.R.L.▼ 5 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 510,0% | 0,0% | 20,6 mil. RON | |
| 71 | 71.ALLTROM GROUP S.R.L.▼ 14 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 50▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 2,4 mil. RON | |
| 72 | 72.TIRGURI, OBOARE SI PIETE SA▼ 3 | Municipiul Arad, Arad | 500,0% | 0,0% | 212,1 K RON | |
| 73 | 73.ASOCIAŢII SRL▼ 10 | Sat Agigea, Comuna Agigea, Constanţa | 50▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | -20,3 K RON | |
| 74 | 74.DYNAMIC BUILDINVEST SRL▲ 1.549 | Municipiul Braşov, Braşov | 50▲ 1.150 % | ▲ 1.150 % | 305,8 K RON | |
| 75 | 75.CRISUL SUPERMARKET SA▼ 1 | Municipiul Oradea, Bihor | 49▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | -148,9 K RON | |
| 76 | 76.CREST ENERGY SRL▲ 13 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 49▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 272,2 K RON | |
| 77 | 77.LOCATIVA SA▼ 8 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 49▼ 2 % | ▼ 2 % | 71,9 K RON | |
| 78 | 78.UNIVERSAL TRADE COMPANY SRL▼ 15 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 48▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | -229 K RON | |
| 79 | 79.SERVICII PUBLICE ALEXANDRIA S.R.L.▼ 2 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 48▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 8,6 K RON | |
| 80 | 80.METAL-LEMN SA▼ 3 | Municipiul Craiova, Dolj | 460,0% | 0,0% | 1,9 mil. RON | |
| 81 | 81.ROMARTA S.A.▼ 16 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 46▼ 9,8 % | ▼ 9,8 % | 43,1 mil. RON | |
| 82 | 82.ARVA SA▲ 1 | Municipiul Craiova, Dolj | 45▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 124,7 K RON | |
| 83 | 83.ADMINISTRATIA ZONEI LIBERE BRAILA RA▲ 2 | Municipiul Brăila, Brăila | 45▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | 13,9 K RON | |
| 84 | 84.COMINDAL G M IMPEX SRL▼ 7 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 45▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 2,9 mil. RON | |
| 85 | 85.GEMI CENTER SRL▲ 9 | Municipiul Arad, Arad | 45▲ 9,8 % | ▲ 9,8 % | 1,3 mil. RON | |
| 86 | 86.LANDMARK MANAGEMENT SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 45▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | -1,9 mil. RON | |
| 87 | 87.CORESI BUSINESS PARK S.A.▲ 24 | Municipiul Braşov, Braşov | 45▲ 18,4 % | ▲ 18,4 % | -1,2 mil. RON | |
| 88 | 88.COTROCENI PARK SA▲ 23 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 44▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | 207,2 mil. RON | |
| 89 | 89.PIEŢE PREST TEC SRL▼ 15 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 44▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 346,1 K RON | |
| 90 | 90.LOCATIVSERV SRL▲ 8 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 43▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | 92,4 K RON | |
| 91 | 91.ARDEAL CONSTRUCT SRL▼ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 42▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 23 K RON | |
| 92 | 92.OLTINEX SA▲ 11 | Municipiul Craiova, Dolj | 42▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 1,7 mil. RON | |
| 93 | 93.PANIFICATIE DOBRUN SAnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 42▼ 17,7 % | ▼ 17,7 % | -130,9 K RON | |
| 94 | 94.NICOBEL GRUP SRL▲ 4 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 42▲ 5 % | ▲ 5 % | 73,8 K RON | |
| 95 | 95.ACTIV IMOBILIARE SRL▲ 540 | Oraş Voluntari, Ilfov | 42▲ 320 % | ▲ 320 % | 2,4 mil. RON | |
| 96 | 96.IMOB LBT PRODUCTION SRL▼ 11 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 42▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 833,8 K RON | |
| 97 | 97.AUSNIT, OLARIU ŞI ASOCIATII SRL▲ 101 | Municipiul Lugoj, Timiş | 42▲ 61,5 % | ▲ 61,5 % | 951,4 K RON | |
| 98 | 98.BLUM IMOB CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 42— | — | 1,6 mil. RON | |
| 99 | 99.BEGA INVEST SA▲ 52 | Municipiul Timişoara, Timiş | 41▲ 28,1 % | ▲ 28,1 % | 3,3 mil. RON | |
| 100 | 100.CI-CO SA▼ 26 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 41▼ 14,6 % | ▼ 14,6 % | 10,4 mil. RON |
Imobiliare pe județe
București (11.405)Ilfov (2.880)Cluj (2.572)Timiș (2.363)Brașov (1.576)Constanța (1.461)Iași (1.309)Bihor (997)Sibiu (937)Arad (740)Argeș (738)Prahova (728)Mureș (584)Dolj (556)Bacău (545)Maramureș (457)Galați (451)Suceava (424)Hunedoara (340)Satu Mare (328)Alba (319)Dâmbovița (308)Neamț (299)Vâlcea (278)Bistrița-Năsăud (261)Brăila (260)Buzău (225)Harghita (225)Vrancea (212)Gorj (192)Botoșani (184)Sălaj (169)Caraș-Severin (158)Tulcea (157)Giurgiu (136)Vaslui (131)Olt (127)Ialomița (124)Covasna (122)Mehedinți (116)Călărași (111)Teleorman (95)