Top 100 firme — Transport și depozitare, Iași după angajați în 2022
2.272 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 4.716. Pragul de intrare în top este 13, iar liderul atinge 1.195.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.COMPANIA DE TRANSPORT PUBLIC IAŞI S.A.= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1.195▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | 762,7 K RON | |
| 2 | 2.FASTDBM ONPOINTDELIVERY S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 300— | — | — | 1,4 mil. RON |
| 3 | 3.AVIS TRANS SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 180▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 9 mil. RON | |
| 4 | 4.MINDCARE EXPRESS S.R.L.= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 168▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 1,9 mil. RON | |
| 5 | 5.HTR SPEDITION SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 150▼ 18,5 % | ▼ 18,5 % | -5,6 K RON | |
| 6 | 6.RUTILLI ADOLFO SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 126▲ 5 % | ▲ 5 % | 198,1 K RON | |
| 7 | 7.AEROPORTUL IASI RA▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1220,0% | 0,0% | 3,4 mil. RON | |
| 8 | 8.A + G TRANSPORT INTERNATIONAL SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 116— | — | -1 K RON | |
| 9 | 9.SOIV TRANS EXPRESS SRL▼ 1 | Sat Gorban, Comuna Gorban, Iaşi | 93▲ 4,5 % | ▲ 4,5 % | 3 mil. RON | |
| 10 | 10.AUTOTRANSPORT NEC IMPEX SRL▼ 3 | Sat Brătuleni, Comuna Miroslava, Iaşi | 90▼ 24,4 % | ▼ 24,4 % | 7,1 mil. RON | |
| 11 | 11.R.X.D. COMPANY SRL▼ 1 | Sat Brătuleni, Comuna Miroslava, Iaşi | 81▲ 24,6 % | ▲ 24,6 % | 722,7 K RON | |
| 12 | 12.BEFYRST S.R.L.▲ 6 | Sat Holboca, Comuna Holboca, Iaşi | 70▲ 100 % | ▲ 100 % | 6,2 mil. RON | |
| 13 | 13.TRANSGOR LOGISTIK SRL▼ 2 | Sat Tomeşti, Comuna Tomeşti, Iaşi | 60▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 3,9 mil. RON | |
| 14 | 14.MECON IASI SRL▼ 2 | Sat Brătuleni, Comuna Miroslava, Iaşi | 50▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 1,5 mil. RON | |
| 15 | 15.GRAND TRANS AV SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 47▼ 7,8 % | ▼ 7,8 % | 3,9 mil. RON | |
| 16 | 16.C.U.N. CARGO CARRIERS SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 41▼ 8,9 % | ▼ 8,9 % | 8,1 mil. RON | |
| 17 | 17.TRANSAF LOGISTICS SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 38▼ 17,4 % | ▼ 17,4 % | 1,6 mil. RON | |
| 18 | 18.AC BUSINESS INVENT S.R.L.▼ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 38▼ 46,5 % | ▼ 46,5 % | 447 K RON | |
| 19 | 19.GTS ALEX TRUCKS S.R.L.▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 37▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | 1,7 mil. RON | |
| 20 | 20.MIHOT SRL▲ 23 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 35▲ 45,8 % | ▲ 45,8 % | 502,6 K RON | |
| 21 | 21.TERRA TRANS T.T. RO SRL▲ 38 | Sat Tomeşti, Comuna Tomeşti, Iaşi | 35▲ 75 % | ▲ 75 % | 2 mil. RON | |
| 22 | 22.FYA TRANS SRL▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 34▲ 3 % | ▲ 3 % | 233,6 K RON | |
| 23 | 23.DELCAR SRL▲ 1.249 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 34— | — | 376,8 K RON | |
| 24 | 24.BEREK LOGISTICS SYSTEMS S.R.L.▲ 12 | Sat Brătuleni, Comuna Miroslava, Iaşi | 34▲ 30,8 % | ▲ 30,8 % | 157,5 K RON | |
| 25 | 25.RINDUNICA SRL▲ 11 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 33▲ 26,9 % | ▲ 26,9 % | 1 mil. RON | |
| 26 | 26.ROTTMARG SRL▼ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 33▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | -410,4 K RON | |
| 27 | 27.AUTO DIMAS SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 33▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 329,2 K RON | |
| 28 | 28.AVEN-TOUR S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 33▲ 17,9 % | ▲ 17,9 % | 308,5 K RON | |
| 29 | 29.AUTO CONFORT SRL▲ 10 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 32▲ 28 % | ▲ 28 % | 963 K RON | |
| 30 | 30.DELTRANS GRUP & RO SRL▼ 1 | Sat Scoposeni, Comuna Gorban, Iaşi | 32▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 37,6 K RON | |
| 31 | 31.EUROTRANSPORT LOGISTICS S.A.▼ 2 | Sat Aroneanu, Comuna Aroneanu, Iaşi | 31▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 2 mil. RON | |
| 32 | 32.GMT-EUROTRANS SRL▲ 24 | Sat Miroslava, Comuna Miroslava, Iaşi | 31▲ 47,6 % | ▲ 47,6 % | 900,8 K RON | |
| 33 | 33.UNITED POST S.R.L.▼ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 300,0% | 0,0% | 178,3 K RON | |
| 34 | 34.RATEXIM RECYCLING S.R.L.nou | Sat Grajduri, Comuna Grajduri, Iaşi | 29— | — | — | 1,4 mil. RON |
| 35 | 35.LINCOR TRANS S.R.L.▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 28▲ 12 % | ▲ 12 % | 12,1 mil. RON | |
| 36 | 36.CARGO MAX DISTRIBUTION SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 280,0% | 0,0% | 900,8 K RON | |
| 37 | 37.FILA COMPANY SRL▼ 15 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 27▼ 20,6 % | ▼ 20,6 % | 255,2 K RON | |
| 38 | 38.INTERTRANSCOM SRL▼ 20 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 26▼ 25,7 % | ▼ 25,7 % | 15,9 K RON | |
| 39 | 39.PRIMATIR SRL▼ 12 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 26▼ 16,1 % | ▼ 16,1 % | 11,9 K RON | |
| 40 | 40.CARBIVTIR COMPANY SRL▲ 28 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 26▲ 62,5 % | ▲ 62,5 % | 3,8 mil. RON | |
| 41 | 41.ZONAL POST SRL▼ 12 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 26▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | 77,4 K RON | |
| 42 | 42.OVIMIXT SRL▲ 10 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 25▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 120,6 K RON | |
| 43 | 43.TRANSTIN SRL▼ 4 | Loc. Hârlău, Oraş Hârlău, Iaşi | 250,0% | 0,0% | 46,4 K RON | |
| 44 | 44.TIMSCOR TRANS SRL▲ 2 | Sat Valea Adâncă, Comuna Miroslava, Iaşi | 25▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 145,1 K RON | |
| 45 | 45.IZVORAS SRL▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 24▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 81,9 K RON | |
| 46 | 46.TRANS TRUCK SERVICES SRL▼ 12 | Sat Podu Hagiului, Comuna Gorban, Iaşi | 24▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 60,8 K RON | |
| 47 | 47.TRANSINTEX SRL▲ 9 | Sat Chicerea, Comuna Tomeşti, Iaşi | 23▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 1,5 mil. RON | |
| 48 | 48.VER - ANATOL TRANS SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 230,0% | 0,0% | 142,2 K RON | |
| 49 | 49.MEGA VIO TRANS SRL▲ 12 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 23▲ 27,8 % | ▲ 27,8 % | 459 K RON | |
| 50 | 50.SAMI-TRANS SRL▲ 2 | Sat Sineşti, Comuna Sineşti, Iaşi | 220,0% | 0,0% | 140,2 K RON | |
| 51 | 51.BIGRITRANS SRL▼ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 22▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 3,4 mil. RON | |
| 52 | 52.CLEANING XANTO SRLnou | Sat Focuri, Comuna Focuri, Iaşi | 22▲ 144,4 % | ▲ 144,4 % | 2 mil. RON | |
| 53 | 53.IRINA-TRANS SRL▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 210,0% | 0,0% | 162,6 K RON | |
| 54 | 54.CSKLOGISTICS SRL▲ 38 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 21▲ 61,5 % | ▲ 61,5 % | 896,8 K RON | |
| 55 | 55.INTERLOAD SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 21▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 2 mil. RON | |
| 56 | 56.TELECHI SRL▼ 10 | Sat Răducăneni, Comuna Răducăneni, Iaşi | 20▼ 13 % | ▼ 13 % | 540,9 K RON | |
| 57 | 57.QUICK TRANSPEDITION S.R.L.▼ 30 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 20▼ 35,5 % | ▼ 35,5 % | 49,6 K RON | |
| 58 | 58.MRLB TRANS SRL▲ 69 | Sat Vlădiceni, Comuna Tomeşti, Iaşi | 20▲ 100 % | ▲ 100 % | 4,3 mil. RON | |
| 59 | 59.EUROTRUCK DAS SRL▼ 16 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 20▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 308,3 K RON | |
| 60 | 60.VERIATRANS COMPANY SRL▼ 14 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 19▼ 17,4 % | ▼ 17,4 % | 19,4 K RON | |
| 61 | 61.SPRINTER AGM SRL= | Sat Siretel, Comuna Sireţel, Iaşi | 180,0% | 0,0% | -331,8 K RON | |
| 62 | 62.DARALI STAR SRL▲ 22 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 18▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 780,7 K RON | |
| 63 | 63.GABOR SISTEM TRANSPORT SRL▲ 14 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 18▲ 20 % | ▲ 20 % | 18,9 K RON | |
| 64 | 64.NIANAR SRL▼ 4 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 18▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 102,5 K RON | |
| 65 | 65.CLC TRANS SRL▲ 27 | Sat Tomeşti, Comuna Tomeşti, Iaşi | 18▲ 38,5 % | ▲ 38,5 % | 5,6 K RON | |
| 66 | 66.STEFAN TRANS EXPRES S.R.L.▼ 30 | Sat Horpaz, Comuna Miroslava, Iaşi | 18▼ 30,8 % | ▼ 30,8 % | -70,6 K RON | |
| 67 | 67.BRONSON SRL▼ 6 | Sat Brătuleni, Comuna Miroslava, Iaşi | 17▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 788,2 K RON | |
| 68 | 68.FARMACOM-IMPEX SRL▲ 16 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 17▲ 21,4 % | ▲ 21,4 % | 405,6 K RON | |
| 69 | 69.TRANS POLOSAM SRL▲ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 17▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 1,3 mil. RON | |
| 70 | 70.EUROTRANSPORT SRL▲ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 17▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 71 | 71.TRANSBUS CODREANU SRL▼ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 170,0% | 0,0% | 241,9 K RON | |
| 72 | 72.STIM-EXPRES SRL▲ 20 | Sat Tomeşti, Comuna Tomeşti, Iaşi | 17▲ 30,8 % | ▲ 30,8 % | 346,5 K RON | |
| 73 | 73.BIANGOR TRANS SRL▼ 39 | Sat Scoposeni, Comuna Gorban, Iaşi | 17▼ 37 % | ▼ 37 % | 1,1 mil. RON | |
| 74 | 74.INTERSAAM SRL▼ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 160,0% | 0,0% | 671,8 K RON | |
| 75 | 75.ELAS TRANS SRL▲ 17 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 16▲ 23,1 % | ▲ 23,1 % | 467,6 K RON | |
| 76 | 76.IONIȚĂCAR SRL▲ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 16▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 56 K RON | |
| 77 | 77.VERMAN TUR SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 16▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 965 K RON | |
| 78 | 78.LOGICTRANS DISTRIBUŢIE S.R.L.▲ 35 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 16▲ 45,5 % | ▲ 45,5 % | 2 mil. RON | |
| 79 | 79.LORRY IP DELIVERS SRL▼ 11 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 160,0% | 0,0% | 989,6 K RON | |
| 80 | 80.ELENA TRANS SRL▲ 12 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 15▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 145 K RON | |
| 81 | 81.REALMET LOGISTIC S.R.L.▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 15▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 902,4 K RON | |
| 82 | 82.J.I.P. TRANSPORT INTERNATIONAL SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 15— | — | 608,4 K RON | |
| 83 | 83.THEODORA TRANSPORT RO S.R.L.▲ 30 | Sat Tomeşti, Comuna Tomeşti, Iaşi | 15▲ 36,4 % | ▲ 36,4 % | 1,2 mil. RON | |
| 84 | 84.RVA LOGISTIC S.R.L.▲ 140 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 15▲ 200 % | ▲ 200 % | 1,8 mil. RON | |
| 85 | 85.TRANSPORT EUROPA STAR S.R.L.▼ 17 | Sat Pocreaca, Comuna Schitu Duca, Iaşi | 15▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 1,5 mil. RON | |
| 86 | 86.BFU INFINITY S.R.L.nou | Sat Vânători, Comuna Popricani, Iaşi | 15— | — | — | 515,8 K RON |
| 87 | 87.VIO-TRANS SERV SRL▼ 10 | Sat Leţcani, Comuna Leţcani, Iaşi | 14▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 1,3 K RON | |
| 88 | 88.GEO TUR SRL▼ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 140,0% | 0,0% | 409,8 K RON | |
| 89 | 89.TRANSSERV AGRO SRL▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 14▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 1 mil. RON | |
| 90 | 90.BANARI TRANS SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 14— | — | 491,4 K RON | |
| 91 | 91.DAROMAV SPEDITION SRL▲ 36 | Sat Poieni, Comuna Schitu Duca, Iaşi | 14▲ 40 % | ▲ 40 % | 618,9 K RON | |
| 92 | 92.GENIUS EURO TRUCK S.R.L.▲ 64 | Sat Gorban, Comuna Gorban, Iaşi | 14▲ 75 % | ▲ 75 % | 632,2 K RON | |
| 93 | 93.DVX EXPEDIŢII S.R.L.▼ 16 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 14▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 86 K RON | |
| 94 | 94.MODAL-LOGISTIC S.R.L.▲ 358 | Sat Valea Ursului, Comuna Miroslava, Iaşi | 14▲ 600 % | ▲ 600 % | -561,8 K RON | |
| 95 | 95.CELIA SRL▲ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 13▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 237,7 K RON | |
| 96 | 96.AUTO BALMIR SRL▲ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 13▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 21,2 K RON | |
| 97 | 97.DROF TUR SRL▼ 13 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 13▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 586,5 K RON | |
| 98 | 98.GS MERET TIR SRL▼ 6 | Sat Tomeşti, Comuna Tomeşti, Iaşi | 130,0% | 0,0% | 152,8 K RON | |
| 99 | 99.RVR EXPEDIŢION SRL▼ 31 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 13▼ 18,8 % | ▼ 18,8 % | 142,8 K RON | |
| 100 | 100.TIMSERV SRL▲ 39 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 13▲ 44,4 % | ▲ 44,4 % | 201,9 K RON |
Codurile CAEN din transport și depozitare — Iași
CAEN 4941
Transporturi rutiere de mărfuri
909 firme · 2,5 mld. RON
CAEN 5221
Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
28 firme · 421,5 mil. RON
CAEN 4931
Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
52 firme · 358,8 mil. RON
CAEN 4939
Alte transporturi terestre de călători n.c.a
225 firme · 187,1 mil. RON
CAEN 5320
Alte activități poștale și de curier
146 firme · 107,9 mil. RON
CAEN 5223
Activități de servicii anexe transporturilor aeriene
1 firme · 73,8 mil. RON
CAEN 5229
Alte activități anexe transporturilor
24 firme · 53,7 mil. RON
CAEN 4932
Transporturi cu taxiuri
593 firme · 53 mil. RON
CAEN 5231
Activități de intermediere pentru transportul de marfă
7 firme · 50,1 mil. RON
CAEN 4933
Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
344 firme · 29,5 mil. RON
CAEN 5210
Depozitări
15 firme · 22,4 mil. RON
CAEN 4911
Transport de pasageri pe căi ferate grele/magistrale
2 firme · 13,8 mil. RON
CAEN 5226
Alte activități anexe transporturilor
6 firme · 10 mil. RON
CAEN 5224
Manipulări
6 firme · 7,4 mil. RON
CAEN 5225
Activități de servicii logistice pentru transporturi
4 firme · 3 mil. RON
CAEN 4942
Servicii de mutare
5 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 5121
Transporturi aeriene de marfă
2 firme · 2 mil. RON
CAEN 5232
Activități de intermediere pentru transportul de pasageri
2 firme · 874,5 K RON
CAEN 5330
Servicii de intermediere pentru activități poștale și de curier
1 firme · 668,8 K RON
CAEN 5222
Activități de servicii anexe transportului pe apă
1 firme · 246,9 K RON
CAEN 5010
Transporturi maritime și costiere de pasageri
1 firme · 68,2 K RON
CAEN 4934
Transporturi de pasageri cu funiculare, teleferice și schilifturi
2 firme · 24,3 K RON
CAEN 5020
Transporturi maritime și costiere de marfă
1 firme · 17,3 K RON