Top 100 firme — Construcții, Iași după angajați în 2009
1.788 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 8.279. Pragul de intrare în top este 29, iar liderul atinge 517.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.IASICON SA▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 517▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 6 mil. RON | |
| 2 | 2.BUILD CORP SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 442▼ 18,6 % | ▼ 18,6 % | 9,2 mil. RON | |
| 3 | 3.CITADIN SA▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 406▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 1,3 mil. RON | |
| 4 | 4.DAS SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 378▼ 28,8 % | ▼ 28,8 % | 15,4 mil. RON | |
| 5 | 5.CONSTRUCTII UNU SA▲ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 288▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 1,4 mil. RON | |
| 6 | 6.EUROCONSTRUCT GROUP SRL▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 273▼ 13,6 % | ▼ 13,6 % | 923 K RON | |
| 7 | 7.COM-BETON SA▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 248▼ 29,6 % | ▼ 29,6 % | 334,4 K RON | |
| 8 | 8.CONSTRUCTII FEROVIARE MOLDOVA SA▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 202▼ 21,1 % | ▼ 21,1 % | -13,2 mil. RON | |
| 9 | 9.SOCIETATEA COMERCIALA PENTRU LUCRARI DE DRUMURI SI PODURI SA▲ 10 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 198▲ 27,7 % | ▲ 27,7 % | 2 K RON | |
| 10 | 10.AVIGALL SRL▲ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 190▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | 390,2 K RON | |
| 11 | 11.INCOM SA▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 186▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | 360,5 K RON | |
| 12 | 12.ANTREPRIZA DE LUCRARI DRUMURI SI PODURI IASI SA= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 175▼ 27,1 % | ▼ 27,1 % | 239,3 K RON | |
| 13 | 13.COMPANIA DE CONSTRUCTII MOLDOCONSTRUCT SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 150▼ 33 % | ▼ 33 % | 445,6 K RON | |
| 14 | 14.ELECTRO COMP SRL▲ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 137▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 33 K RON | |
| 15 | 15.ENGINEERING AND GENERAL CONSTRUCTING (ENGEKO) S.R.L.▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 136▼ 18,6 % | ▼ 18,6 % | 1,8 mil. RON | |
| 16 | 16.GRUP CONSTRUCTII EST SA▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 135▼ 14,6 % | ▼ 14,6 % | 1,2 mil. RON | |
| 17 | 17.CASREP SRL= | Sat Brătuleni, Comuna Miroslava, Iaşi | 128▼ 19 % | ▼ 19 % | 635 K RON | |
| 18 | 18.SPECON SRL▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1260,0% | 0,0% | -1 mil. RON | |
| 19 | 19.T.V.I. CONSTRUCT SRL▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 99▼ 20,8 % | ▼ 20,8 % | 3,5 K RON | |
| 20 | 20.ELECTROCONSTRUCTIA ELCO SA▲ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 96▼ 8,6 % | ▼ 8,6 % | -1,4 mil. RON | |
| 21 | 21.MAX BUILD SRL▲ 27 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 85▲ 30,8 % | ▲ 30,8 % | 58,9 K RON | |
| 22 | 22.TRUST INSTALAŢII MONTAJ SRL▲ 8 | Sat Breazu, Comuna Rediu, Iaşi | 84▼ 9,7 % | ▼ 9,7 % | 736,7 K RON | |
| 23 | 23.WEST STAR SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 77▼ 43,4 % | ▼ 43,4 % | 59,5 K RON | |
| 24 | 24.EKY-SAM SRL▲ 15 | Loc. Târgu Frumos, Oraş Târgu Frumos, Iaşi | 77▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 1,4 mil. RON | |
| 25 | 25.PROCONSULT COMPANY SRL▲ 9 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 75▼ 13,8 % | ▼ 13,8 % | 18,9 K RON | |
| 26 | 26.A.R.M. INVEST S.R.L.▲ 18 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 74▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 644,1 K RON | |
| 27 | 27.GEPROCON SA▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 70▼ 27,1 % | ▼ 27,1 % | 624,9 K RON | |
| 28 | 28.ELMOND COM SRL▲ 10 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 68▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | 1,1 mil. RON | |
| 29 | 29.CONPROIECT SA▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 66▼ 25,8 % | ▼ 25,8 % | 507,7 K RON | |
| 30 | 30.COMSTART 93 SRL▲ 6 | Sat Lunca Cetăţuii, Comuna Ciurea, Iaşi | 65▼ 21,7 % | ▼ 21,7 % | 164,6 K RON | |
| 31 | 31.ELECTRIC GRUP SA▲ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 63▼ 24,1 % | ▼ 24,1 % | 60,5 K RON | |
| 32 | 32.MOLDOTRANS AUTO SA▲ 16 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 63▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | 162,5 K RON | |
| 33 | 33.ARTCONSTRUCT COMPANY SRL▲ 21 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 630,0% | 0,0% | 18,4 K RON | |
| 34 | 34.CLIMA THERM CENTER SRL▲ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 61▼ 15,3 % | ▼ 15,3 % | 3,8 mil. RON | |
| 35 | 35.COMPANIA PENTRU CONSTRUCTII ALEX SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 60▼ 32,6 % | ▼ 32,6 % | 1,8 K RON | |
| 36 | 36.MULTICONT MAR SRL▲ 187 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 60▲ 300 % | ▲ 300 % | 32,4 K RON | |
| 37 | 37.IND-DOR GRUP COM SA▲ 65 | Loc. Târgu Frumos, Oraş Târgu Frumos, Iaşi | 60▲ 53,9 % | ▲ 53,9 % | 566,1 K RON | |
| 38 | 38.TED CONSTRUCT SRL▲ 24 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 580,0% | 0,0% | 303,8 K RON | |
| 39 | 39.MAYA-AL CONSTRUCT SRL▲ 49 | Sat Cârlig, Comuna Popricani, Iaşi | 57▲ 23,9 % | ▲ 23,9 % | -150,5 K RON | |
| 40 | 40.HUGE CONSTRUCT SRL▼ 5 | Sat Lunca Cetăţuii, Comuna Ciurea, Iaşi | 56▼ 34,9 % | ▼ 34,9 % | 107,8 K RON | |
| 41 | 41.O.M.R. INSTALAŢII SRL▼ 17 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 56▼ 53,3 % | ▼ 53,3 % | -2,7 mil. RON | |
| 42 | 42.IMPEX AMICII SRL▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 55▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 59 K RON | |
| 43 | 43.MOLDOMEC SA▲ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 54▼ 16,9 % | ▼ 16,9 % | 12,3 K RON | |
| 44 | 44.ELMAR SRL▲ 31 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 54▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 3,3 K RON | |
| 45 | 45.EXPRES CONSTRUCT SRL▼ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 54▼ 27 % | ▼ 27 % | 145,3 K RON | |
| 46 | 46.BAU CONCEPT IMMOBILIEN SRL▲ 79 | Sat Leţcani, Comuna Leţcani, Iaşi | 53▲ 76,7 % | ▲ 76,7 % | 9,9 K RON | |
| 47 | 47.OGIVA CONSTRUCT SRL▲ 68 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 52▲ 52,9 % | ▲ 52,9 % | 631,1 K RON | |
| 48 | 48.NATURE GIDA URUNLERI URETIM VE PAZARLAMA TURIZM SANAYI TICARET LIMITED SIRKETI ISTANBUL SRL FILIALA IAŞI▲ 292 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 52▲ 477,8 % | ▲ 477,8 % | 686,8 K RON | |
| 49 | 49.ART INSTAL SRL▲ 76 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 51▲ 70 % | ▲ 70 % | 22 K RON | |
| 50 | 50.ETNIS SRL▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 50▼ 21,9 % | ▼ 21,9 % | 15,2 K RON | |
| 51 | 51.TERRAMOLD INVEST SRL▲ 71 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 49▲ 58,1 % | ▲ 58,1 % | 352 RON | |
| 52 | 52.CON-TRIM SRL▲ 36 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 48▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 18,1 K RON | |
| 53 | 53.CONSTRUCTII GRUP SRL▲ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 48▼ 18,6 % | ▼ 18,6 % | 13,1 K RON | |
| 54 | 54.PRISMA SERV COMPANY SRL▲ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 48▼ 17,2 % | ▼ 17,2 % | 268,7 K RON | |
| 55 | 55.EXPERT INSTAL SRL▲ 14 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 48▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 274,2 K RON | |
| 56 | 56.DELTA GRUP CONSTRUCT SRL▼ 5 | Sat Tomeşti, Comuna Tomeşti, Iaşi | 48▼ 25 % | ▼ 25 % | 567,6 K RON | |
| 57 | 57.INSTALATII R.C. SRL▲ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 47▼ 19 % | ▼ 19 % | 25,2 K RON | |
| 58 | 58.CONPLAST RO SRL▲ 10 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 46▼ 19,3 % | ▼ 19,3 % | 381,2 K RON | |
| 59 | 59.TRUST CONSTRUCTII SA▲ 19 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 45▼ 10 % | ▼ 10 % | -40,5 K RON | |
| 60 | 60.THIC IZOLATII TERMICE SRL▲ 58 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 45▲ 36,4 % | ▲ 36,4 % | 428,9 K RON | |
| 61 | 61.AMUR GRUP SA▼ 20 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 45▼ 37,5 % | ▼ 37,5 % | 5,1 K RON | |
| 62 | 62.ANDRINELU SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 44▼ 26,7 % | ▼ 26,7 % | 247,5 K RON | |
| 63 | 63.BUTEAEDIL G.I. SRL▲ 11 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 44▼ 17 % | ▼ 17 % | 15,7 K RON | |
| 64 | 64.GRUPUL DE INSTALATII SI CONSTRUCTII SRL▲ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 43▼ 21,8 % | ▼ 21,8 % | 2,6 K RON | |
| 65 | 65.EUROPARTENER SRL▼ 38 | Sat Brătuleni, Comuna Miroslava, Iaşi | 43▼ 56,6 % | ▼ 56,6 % | 1,4 mil. RON | |
| 66 | 66.CRETU COMPANY SRL▼ 23 | Sat Maxut, Comuna Deleni, Iaşi | 42▼ 40,9 % | ▼ 40,9 % | 10 K RON | |
| 67 | 67.TEOVAL SRL▲ 29 | Sat Războieni, Comuna Ion Neculce, Iaşi | 42▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 68 | 68.OTIS STAR GRUP SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 41— | — | — | 1,7 mil. RON |
| 69 | 69.ADIACENT SRL▲ 271 | Loc. Hârlău, Oraş Hârlău, Iaşi | 40▲ 344,4 % | ▲ 344,4 % | 13,6 K RON | |
| 70 | 70.CRIS-CRISCO SRL▲ 199 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 40▲ 233,3 % | ▲ 233,3 % | 26,7 K RON | |
| 71 | 71.GRANIT SRL▲ 76 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 39▲ 56 % | ▲ 56 % | 274,9 K RON | |
| 72 | 72.ALCONF SRL▲ 39 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 39▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 125,8 K RON | |
| 73 | 73.NEW ELECTRIC GRUP SRL▲ 74 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 39▲ 56 % | ▲ 56 % | -468,7 K RON | |
| 74 | 74.LINCAS SRL▲ 9 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 37▼ 22,9 % | ▼ 22,9 % | 595,8 K RON | |
| 75 | 75.ANTIOHIA SRLnou | Municipiul Paşcani, Iaşi | 37▼ 35,1 % | ▼ 35,1 % | 5,9 K RON | |
| 76 | 76.EMBEROM SRL▼ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 37▼ 32,7 % | ▼ 32,7 % | -1,7 mil. RON | |
| 77 | 77.HIDRO PREMS GRUP SRL▼ 15 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 37▼ 36,2 % | ▼ 36,2 % | -817,7 K RON | |
| 78 | 78.CONSTRUCT INVEST IAŞI SRL▼ 24 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 36▼ 42,9 % | ▼ 42,9 % | 345,4 K RON | |
| 79 | 79.IGLU SRL▲ 24 | Loc. Podu Iloaiei, Oraş Podu Iloaiei, Iaşi | 35▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | 31,9 K RON | |
| 80 | 80.PRIMA CONSTRUCT SRL▲ 23 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 35▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | 17,6 K RON | |
| 81 | 81.C.C.M.I.S.P.A. SRL▼ 22 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 35▼ 41,7 % | ▼ 41,7 % | 5,7 K RON | |
| 82 | 82.ELECTRIC INSTAL SRL▲ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 34▼ 26,1 % | ▼ 26,1 % | 137,5 K RON | |
| 83 | 83.ITELS-GE SRL▲ 14 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 34▼ 19,1 % | ▼ 19,1 % | 2,7 K RON | |
| 84 | 84.AURNIVAS SRL▲ 14 | Sat Bârnova, Comuna Bârnova, Iaşi | 33▼ 17,5 % | ▼ 17,5 % | -323 K RON | |
| 85 | 85.AB CAPITAL SRL▲ 26 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 33▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | -696,5 K RON | |
| 86 | 86.INTERELECTRIC S.R.L.▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 32▼ 30,4 % | ▼ 30,4 % | 30,6 K RON | |
| 87 | 87.EURO SERVICE IMPEX SRL▲ 38 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 32▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 94,9 K RON | |
| 88 | 88.INSTALATII GRUP SRL▼ 31 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 32▼ 48,4 % | ▼ 48,4 % | -2,6 mil. RON | |
| 89 | 89.GENERAL TEHNIC SRL▲ 36 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 32▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 38,8 K RON | |
| 90 | 90.MAGNUM INSTALAŢII SRL▲ 220 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 32▲ 220 % | ▲ 220 % | 10,6 K RON | |
| 91 | 91.CENTRUL DE AFACERI INTERNATIONAL SA▲ 98 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 31▲ 72,2 % | ▲ 72,2 % | -2 mil. RON | |
| 92 | 92.COMPANIA CONSTRUCŢII FEROVIARE S.A.▲ 11 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 31▼ 18,4 % | ▼ 18,4 % | 240,3 K RON | |
| 93 | 93.ANDAST SRL▲ 25 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 31▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | -205 K RON | |
| 94 | 94.FABROMA SRL▲ 95 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 31▲ 72,2 % | ▲ 72,2 % | -57,7 K RON | |
| 95 | 95.IZO CONSTRUCT TRADING SRL▲ 20 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 30▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | 42,2 K RON | |
| 96 | 96.BUZOI SRL▲ 37 | Sat Grajduri, Comuna Grajduri, Iaşi | 30▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | -216,5 K RON | |
| 97 | 97.HIDROTERMIZ SRL▲ 1 | Sat Popricani, Comuna Popricani, Iaşi | 29▼ 27,5 % | ▼ 27,5 % | -81 K RON | |
| 98 | 98.IRIS CONSTRUCT SRL▲ 10 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 29▼ 21,6 % | ▼ 21,6 % | 17,3 K RON | |
| 99 | 99.APOLODOR 2003 SRL▲ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 29▼ 21,6 % | ▼ 21,6 % | -288,7 K RON | |
| 100 | 100.IASIDOR CONSTRUCT SRL▼ 38 | Sat Ciurea, Comuna Ciurea, Iaşi | 29▼ 50 % | ▼ 50 % | 2,6 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Iași
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
611 firme · 2,4 mld. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
989 firme · 2 mld. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
378 firme · 719,8 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
302 firme · 621,3 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
49 firme · 578,9 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
147 firme · 313,6 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
33 firme · 259,8 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
116 firme · 143,7 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
112 firme · 100,3 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
77 firme · 64,1 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
2 firme · 63,2 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
15 firme · 61,4 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
15 firme · 32,9 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
75 firme · 31,9 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
30 firme · 29,2 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
4 firme · 28,7 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
12 firme · 22,8 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
13 firme · 21,7 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
18 firme · 20,5 mil. RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
5 firme · 14,9 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
17 firme · 11,6 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
43 firme · 10,6 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
22 firme · 7,5 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
13 firme · 3,8 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
11 firme · 3,7 mil. RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
6 firme · 3 mil. RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
2 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
11 firme · 657 K RON
CAEN 4360
Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
1 firme · 23 K RON
CAEN 4350
Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
1 firme · 0 RON