Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Ialomița după angajați în 2015
216 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 642. Pragul de intrare în top este 1, iar liderul atinge 77.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.AMARA TURISM SRL= | Loc. Amara, Oraş Amara, Ialomiţa | 77▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 2,1 mil. RON | |
| 2 | 2.LACOSTA SRL= | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 69▼ 6,8 % | ▼ 6,8 % | 234,8 K RON | |
| 3 | 3.MATACHE & CO SRL= | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 64▲ 10,3 % | ▲ 10,3 % | 460,3 K RON | |
| 4 | 4.F & B MANAGEMENT S.R.L.▲ 68 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 37▲ 3.600 % | ▲ 3.600 % | 2 mil. RON | |
| 5 | 5.STIMEX SRL▼ 1 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 29▲ 16 % | ▲ 16 % | 547,7 K RON | |
| 6 | 6.CIRIL SHOP & GO S.R.L.▼ 1 | Sat Ion Roată, Comuna Ion Roată, Ialomiţa | 24▲ 20 % | ▲ 20 % | 40,6 K RON | |
| 7 | 7.FLAVOURS CONCEPT S.R.L.▼ 1 | Sat Bucu, Comuna Bucu, Ialomiţa | 23▲ 27,8 % | ▲ 27,8 % | -9,1 K RON | |
| 8 | 8.SIMCI SERV S.R.L.▲ 2 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 16▲ 77,8 % | ▲ 77,8 % | 99,6 K RON | |
| 9 | 9.RACMAN SRL▼ 2 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 15▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 98,7 K RON | |
| 10 | 10.JOALIN SRL▲ 116 | Loc. Amara, Oraş Amara, Ialomiţa | 11— | — | 60,5 K RON | |
| 11 | 11.PARTY MG S.R.L.nou | Sat Ciocîrlia, Comuna Ciocîrlia, Ialomiţa | 11— | — | — | 28 RON |
| 12 | 12.ATLANTIC SRL▲ 3 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 10▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | -25,7 K RON | |
| 13 | 13.OVIDIU STAR SRL▲ 6 | Sat Movila, Comuna Movila, Ialomiţa | 9▲ 50 % | ▲ 50 % | 25,8 K RON | |
| 14 | 14.VISTA PROIECT S.R.L.▼ 4 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 90,0% | 0,0% | 197,6 K RON | |
| 15 | 15.PUB APOLLO SRL▲ 111 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 8— | — | 3,5 K RON | |
| 16 | 16.PANGHE SRL▼ 1 | Sat Făcăeni, Comuna Făcăeni, Ialomiţa | 70,0% | 0,0% | 9,7 K RON | |
| 17 | 17.COVANEW SRL▲ 24 | Sat Jilavele, Comuna Jilavele, Ialomiţa | 7▲ 133,3 % | ▲ 133,3 % | -83,3 K RON | |
| 18 | 18.MIDAS COMANDOR S.R.L.▲ 1 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 67,5 K RON | |
| 19 | 19.SANDRA COM SRL▲ 4 | Loc. Ţăndărei, Oraş Ţăndărei, Ialomiţa | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 60,3 K RON | |
| 20 | 20.PERLA 21 SRL▼ 8 | Sat Stelnica, Comuna Stelnica, Ialomiţa | 6▼ 25 % | ▼ 25 % | 6,5 K RON | |
| 21 | 21.ALT BAR 2012 SRL▲ 2 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 48,7 K RON | |
| 22 | 22.COLIBRI EVENTS C&T S.R.L.▲ 1 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | -46,6 K RON | |
| 23 | 23.VERIDISCO SRL▲ 8 | Loc. Ţăndărei, Oraş Ţăndărei, Ialomiţa | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 11,5 K RON | |
| 24 | 24.ALIMAR SRL▼ 5 | Sat Manasia, Comuna Manasia, Ialomiţa | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 57,6 K RON | |
| 25 | 25.EXCLUSIV TOP S.R.L.▲ 16 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 5▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | -61,8 K RON | |
| 26 | 26.VICA HOLDING S.R.L.▼ 11 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 5▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | 91 K RON | |
| 27 | 27.SOHO COM SRL▲ 14 | Loc. Amara, Oraş Amara, Ialomiţa | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 1,6 K RON | |
| 28 | 28.DION COM SRL▲ 3 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 40,0% | 0,0% | -22,6 K RON | |
| 29 | 29.VIDEO BAR EDEN SRL▲ 2 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 40,0% | 0,0% | -55,1 K RON | |
| 30 | 30.RESTAURANT LA RASCRUCE SRL▲ 11 | Sat Săveni, Comuna Săveni, Ialomiţa | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -35,1 K RON | |
| 31 | 31.MACRIS-BAR SRL= | Sat Albeşti, Comuna Albeşti, Ialomiţa | 40,0% | 0,0% | 10,2 K RON | |
| 32 | 32.T.G.M PROD COM SRL▲ 9 | Sat Giurgeni, Comuna Giurgeni, Ialomiţa | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -4,7 K RON | |
| 33 | 33.SENZOR SRL▼ 10 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 9,5 K RON | |
| 34 | 34.ATLANTIC STUDIO SRL▼ 3 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 40,0% | 0,0% | -6,2 K RON | |
| 35 | 35.STEAK HOUSE SRL▼ 27 | Loc. Amara, Oraş Amara, Ialomiţa | 4▼ 69,2 % | ▼ 69,2 % | -37,2 K RON | |
| 36 | 36.DETELINA SRL▼ 5 | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Ialomiţa | 40,0% | 0,0% | 35 K RON | |
| 37 | 37.STEF & CRIS SRL▼ 6 | Sat Moviliţa, Comuna Moviliţa, Ialomiţa | 40,0% | 0,0% | -39,9 K RON | |
| 38 | 38.ESTBARCAFE S.R.L.▼ 15 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | -10,6 K RON | |
| 39 | 39.M-TIM SERV-COM SRL▲ 87 | Sat Coşereni, Comuna Coşereni, Ialomiţa | 3— | — | 22,1 K RON | |
| 40 | 40.OMARIS SRL▼ 25 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 3▼ 57,1 % | ▼ 57,1 % | 12,7 K RON | |
| 41 | 41.DOLORES IMPEX SRL▼ 18 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 3▼ 40 % | ▼ 40 % | -2,2 K RON | |
| 42 | 42.DIANDRA COM SRL▼ 1 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 30,0% | 0,0% | 1,1 K RON | |
| 43 | 43.CLUB SPEED SRL▼ 2 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 30,0% | 0,0% | 94,5 K RON | |
| 44 | 44.STEMI PROD SRL▼ 3 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 30,0% | 0,0% | 179 RON | |
| 45 | 45.TAMER SRL▼ 4 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 30,0% | 0,0% | 7,4 K RON | |
| 46 | 46.INTERCAMBIO SRL▼ 5 | Sat Gura Ialomiţei, Comuna Gura Ialomiţei, Ialomiţa | 30,0% | 0,0% | 89,2 K RON | |
| 47 | 47.N S S 2003 SRL▲ 12 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 10,9 K RON | |
| 48 | 48.CLASELION SRLnou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 30,0% | 0,0% | 22 K RON | |
| 49 | 49.DIPLOMAT SRL▼ 18 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 5,3 K RON | |
| 50 | 50.ALEX TRANS RFT S.R.L.▼ 9 | Loc. Ţăndărei, Oraş Ţăndărei, Ialomiţa | 30,0% | 0,0% | -76,9 K RON | |
| 51 | 51.LA NELA FETEŞTEANU S.R.L.▲ 8 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | -11,7 K RON | |
| 52 | 52.TONINO CGA S.R.L.▲ 74 | Loc. Bora, Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 3— | — | 180,5 K RON | |
| 53 | 53.AXEL DAY S.R.L.▲ 6 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 7,3 K RON | |
| 54 | 54.CRIS & G 85 S.R.L.▲ 18 | Loc. Feteşti-Gară, Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 3▲ 200 % | ▲ 200 % | -9,7 K RON | |
| 55 | 55.CASA SPANIOLĂ S.R.L.▲ 4 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 56,3 K RON | |
| 56 | 56.BAR ANTIMEEA S.R.L.nou | Sat Manasia, Comuna Manasia, Ialomiţa | 3— | — | — | 547 RON |
| 57 | 57.LA SERE 10 S.R.L.nou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 3— | — | — | -13,8 K RON |
| 58 | 58.DROPIA COM SRL▲ 1 | Loc. Ţăndărei, Oraş Ţăndărei, Ialomiţa | 20,0% | 0,0% | -19,9 K RON | |
| 59 | 59.BIRZI COM SRL= | Sat Movila, Comuna Movila, Ialomiţa | 20,0% | 0,0% | -2,2 K RON | |
| 60 | 60.BULGARU IMPEX SRL▲ 12 | Sat Axintele, Comuna Axintele, Ialomiţa | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | 32,4 K RON | |
| 61 | 61.NIDALI COM SRL▼ 2 | Sat Coşereni, Comuna Coşereni, Ialomiţa | 20,0% | 0,0% | -2,7 K RON | |
| 62 | 62.MACEDONIA IMPEX SRL▼ 21 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 74,8 K RON | |
| 63 | 63.TEODORUS-HOUSE COM SRL▼ 4 | Loc. Ţăndărei, Oraş Ţăndărei, Ialomiţa | 20,0% | 0,0% | -34,9 K RON | |
| 64 | 64.CRISŞTEF SRLnou | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 1,8 K RON | |
| 65 | 65.DELTA TRAVEL SRL▼ 6 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 20,0% | 0,0% | 2,8 K RON | |
| 66 | 66.PRONTO CATERING SRL▲ 60 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 2— | — | 35 K RON | |
| 67 | 67.ABC DESIGN SRL▲ 5 | Loc. Feteşti-Gară, Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | 6,8 K RON | |
| 68 | 68.ROATA VIEŢII SRL▼ 27 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 42,2 K RON | |
| 69 | 69.DIACOST SRL▼ 28 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 37,8 K RON | |
| 70 | 70.LA MARIA 10 S.R.L.▼ 11 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 20,0% | 0,0% | -2,8 K RON | |
| 71 | 71.SYL&VYU 87 S.R.L.▲ 1 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | 14 K RON | |
| 72 | 72.M & M BESTFIN CONSULTING S.R.L.▲ 54 | Sat Maia, Comuna Maia, Ialomiţa | 2— | — | 12,2 K RON | |
| 73 | 73.SULEYMAN DONER KEBAP S.R.L.nou | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 2— | — | — | 20,5 K RON |
| 74 | 74.ANAXOR FOOD FANY S.R.L.nou | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 2— | — | — | 6,1 K RON |
| 75 | 75.SERVICE-DIANA SRL▼ 56 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 1▼ 83,3 % | ▼ 83,3 % | -18,6 K RON | |
| 76 | 76.SUMMER COM SRL▼ 4 | Sat Munteni-Buzău, Comuna Munteni-Buzău, Ialomiţa | 10,0% | 0,0% | -6,2 K RON | |
| 77 | 77.MONA BLUE COM SRL▼ 5 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 10,0% | 0,0% | 7,8 K RON | |
| 78 | 78.EUGENIA AP SRL▼ 6 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 10,0% | 0,0% | 38,1 K RON | |
| 79 | 79.ABONAMENT AP SRL▼ 7 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 10,0% | 0,0% | 53,4 K RON | |
| 80 | 80.COMOD SRL▼ 8 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 10,0% | 0,0% | -42,1 K RON | |
| 81 | 81.MAGAZIN NICOLA SRL▼ 9 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 10,0% | 0,0% | -7,5 K RON | |
| 82 | 82.VERONA COM SRL▼ 10 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 10,0% | 0,0% | 2,2 K RON | |
| 83 | 83.CLEO IMPEX SRL▼ 11 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 10,0% | 0,0% | 969 RON | |
| 84 | 84.CERBUL DE AUR AP SRL▼ 12 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 10,0% | 0,0% | -1,9 K RON | |
| 85 | 85.MARKES IMPEX SRL▼ 13 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 10,0% | 0,0% | 5,2 K RON | |
| 86 | 86.FLORILEX COM SRL▼ 14 | Sat Coşereni, Comuna Coşereni, Ialomiţa | 10,0% | 0,0% | -13,3 K RON | |
| 87 | 87.GHEI COM SRL▼ 15 | Sat Cocora, Comuna Cocora, Ialomiţa | 10,0% | 0,0% | -3 K RON | |
| 88 | 88.HAI LA STITA BAR SRL▼ 16 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 10,0% | 0,0% | -1,2 K RON | |
| 89 | 89.LATINO RING SRL▼ 17 | Sat Giurgeni, Comuna Giurgeni, Ialomiţa | 10,0% | 0,0% | -18,7 K RON | |
| 90 | 90.SCALA SRL▼ 18 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 10,0% | 0,0% | 22,1 K RON | |
| 91 | 91.GHIOCA SRL▼ 19 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 10,0% | 0,0% | 9,6 K RON | |
| 92 | 92.SEVANDER SRL▼ 33 | Sat Griviţa, Comuna Griviţa, Ialomiţa | 1▼ 50 % | ▼ 50 % | 10,1 K RON | |
| 93 | 93.ALPRO SRL▼ 21 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 10,0% | 0,0% | -3,5 K RON | |
| 94 | 94.CASTEL SRL▼ 22 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 10,0% | 0,0% | 4,4 K RON | |
| 95 | 95.GIGEL SRL▼ 36 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 1▼ 50 % | ▼ 50 % | 8,2 K RON | |
| 96 | 96.MAASVAM SRL▼ 24 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 10,0% | 0,0% | 978 RON | |
| 97 | 97.AL MAK SRL▼ 25 | Sat Andrăşeşti, Comuna Andrăşeşti, Ialomiţa | 10,0% | 0,0% | 8,3 K RON | |
| 98 | 98.LAMILUŢA S.R.L.▼ 26 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 10,0% | 0,0% | -176,7 K RON | |
| 99 | 99.DABO GOLD AGROTURISM SRL▼ 27 | Sat Cotorca, Comuna Ciocîrlia, Ialomiţa | 10,0% | 0,0% | -5 mil. RON | |
| 100 | 100.PERMISIV SRL▼ 28 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 10,0% | 0,0% | -6 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Ialomița
CAEN 5610
Restaurante
98 firme · 64,8 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
54 firme · 35,7 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
6 firme · 26,7 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
92 firme · 22,4 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
8 firme · 10,3 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
3 firme · 4,1 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
6 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
10 firme · 1,7 mil. RON