Top 100 firme — Agricultură, silvicultură și pescuit, Hunedoara după angajați în 2015
375 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 2.058. Pragul de intrare în top este 4, iar liderul atinge 193.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.COMEXIM R SRL= | Municipiul Lupeni, Hunedoara | 193▲ 9,7 % | ▲ 9,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 2 | 2.AVIS 3000 S.R.L.= | Sat Mintia, Comuna Veţel, Hunedoara | 156▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | 790 K RON | |
| 3 | 3.RO XI WOOD SYSTEMS SRL= | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 140▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 758,4 K RON | |
| 4 | 4.ALDONA PREST SRL= | Sat Bârcea Mare, Oraş Simeria, Hunedoara | 122▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | 25,2 K RON | |
| 5 | 5.CHICK SRL▲ 1 | Sat Mintia, Comuna Veţel, Hunedoara | 92▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | 4,2 mil. RON | |
| 6 | 6.BOSCO AMICO SRL▲ 3 | Sat Sântămăria-Orlea, Comuna Sântămăria-Orlea, Hunedoara | 74▲ 17,5 % | ▲ 17,5 % | 93,7 K RON | |
| 7 | 7.TANI DANONA SRL= | Sat Teliucu Inferior, Comuna Teliucu Inferior, Hunedoara | 68▲ 3 % | ▲ 3 % | 403,2 K RON | |
| 8 | 8.ALIS PROD IMPEX SA= | Sat Mintia, Comuna Veţel, Hunedoara | 51▼ 20,3 % | ▼ 20,3 % | 2,7 mil. RON | |
| 9 | 9.AVIS COLLECTION SRL▲ 1 | Sat Mintia, Comuna Veţel, Hunedoara | 51▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 2,1 mil. RON | |
| 10 | 10.CIRRUS COMEXIM S.R.L.▲ 4 | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 37▲ 32,1 % | ▲ 32,1 % | 66,5 K RON | |
| 11 | 11.OCOLUL SILVIC CARPATINA SRL▲ 2 | Loc. Petrila, Oraş Petrila, Hunedoara | 35▲ 20,7 % | ▲ 20,7 % | -361,6 K RON | |
| 12 | 12.FERMA DENIS SRL▼ 1 | Sat Peşteana, Comuna Densuş, Hunedoara | 34▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | 18 K RON | |
| 13 | 13.ALDONA FOREST SRL▼ 9 | Sat Bârcea Mare, Oraş Simeria, Hunedoara | 33▼ 74,2 % | ▼ 74,2 % | 24,9 K RON | |
| 14 | 14.FLORUS FOREST SRL▼ 2 | Loc. Haţeg, Oraş Haţeg, Hunedoara | 300,0% | 0,0% | 15,8 K RON | |
| 15 | 15.IULIAN TRANSFOR SRL▲ 8 | Loc. Petrila, Oraş Petrila, Hunedoara | 28▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | 1,5 mil. RON | |
| 16 | 16.VICTORIA GRUP 99 SRL▲ 2 | Municipiul Lupeni, Hunedoara | 26▲ 4 % | ▲ 4 % | 267,5 K RON | |
| 17 | 17.EXPLO NEL SRL▼ 2 | Sat Pui, Comuna Pui, Hunedoara | 26▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | 449,1 K RON | |
| 18 | 18.REGIA PUBLICĂ LOCALĂ OCOLUL SILVIC VALEA ORAŞTIEI RA▲ 3 | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 25▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 713,8 K RON | |
| 19 | 19.BOCANII SRL▲ 6 | Sat Ostrovu Mic, Comuna Râu de Mori, Hunedoara | 24▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 74,9 K RON | |
| 20 | 20.SURIANU PRODCOM SRL▲ 24 | Loc. Petrila, Oraş Petrila, Hunedoara | 24▲ 140 % | ▲ 140 % | 134,8 K RON | |
| 21 | 21.FORTRANS N&N SRL= | Loc. Uricani, Oraş Uricani, Hunedoara | 22▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 52,1 K RON | |
| 22 | 22.SEBI FOREST TRANS SRL▲ 181 | Sat Răchitova, Comuna Răchitova, Hunedoara | 22— | — | 224,8 K RON | |
| 23 | 23.AGROARTA SRL= | Sat Certeju de Sus, Comuna Certeju de Sus, Hunedoara | 21▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 254,6 K RON | |
| 24 | 24.DANADA FOREXPO SRL▲ 3 | Sat Pui, Comuna Pui, Hunedoara | 21▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 163,6 K RON | |
| 25 | 25.REGIA PUBLICA LOCALA OCOLUL SILVIC "ŢINUTUL PĂDURENILOR" RA▼ 6 | Sat Teliucu Inferior, Comuna Teliucu Inferior, Hunedoara | 21▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 352,8 K RON | |
| 26 | 26.MINELTA SIL COM SRL▲ 3 | Loc. Petrila, Oraş Petrila, Hunedoara | 20▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | 272,4 K RON | |
| 27 | 27.FERMA OCTAVIAN TITUS SRL▲ 17 | Sat Peşteana, Comuna Densuş, Hunedoara | 19▲ 90 % | ▲ 90 % | 69,8 K RON | |
| 28 | 28.PRODCOM FOREST SRL= | Municipiul Deva, Hunedoara | 180,0% | 0,0% | 38,9 K RON | |
| 29 | 29.EMA GAB SRL= | Oraş Geoagiu, Hunedoara | 18▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 54,6 K RON | |
| 30 | 30.SIGMA PLUS COMIMPEX SRL▲ 3 | Municipiul Deva, Hunedoara | 17▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | -24,9 K RON | |
| 31 | 31.CARPATINA FORESTCOM SRL▼ 12 | Sat Ilia, Comuna Ilia, Hunedoara | 17▼ 29,2 % | ▼ 29,2 % | -368 K RON | |
| 32 | 32.FABISEB CRISANA SRL▲ 9 | Sat Costeşti, Comuna Orăştioara de Sus, Hunedoara | 17▲ 54,6 % | ▲ 54,6 % | 32,8 K RON | |
| 33 | 33.REGIA PUBLICĂ LOCALĂ OCOLUL SILVIC VALEA HAŢEGULUI RA▼ 4 | Sat Densuş, Comuna Densuş, Hunedoara | 170,0% | 0,0% | 378,5 K RON | |
| 34 | 34.FOREST DANCI SRL▼ 5 | Sat Beriu, Comuna Beriu, Hunedoara | 16▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 178,5 K RON | |
| 35 | 35.VITAL BERRY PRODUCTION SRL▲ 1 | Sat Beriu, Comuna Beriu, Hunedoara | 16▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 37 K RON | |
| 36 | 36.CIPRI EXPLOFOREST SRL▲ 167 | Sat Certeju de Sus, Comuna Certeju de Sus, Hunedoara | 16— | — | 897,5 K RON | |
| 37 | 37.R.N.P. ROMSILVA - ADMINISTRAŢIA PARCULUI NAŢIONAL RETEZAT RA▼ 4 | Sat Nucşoara, Comuna Sălaşu de Sus, Hunedoara | 160,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 38 | 38.NELUTU PRODCOM SRL▼ 12 | Sat Pui, Comuna Pui, Hunedoara | 15▼ 25 % | ▼ 25 % | 1,9 K RON | |
| 39 | 39.AGRO MIRA PLANT SRL▼ 24 | Sat Peşteana, Comuna Densuş, Hunedoara | 15▼ 44,4 % | ▼ 44,4 % | 1,9 K RON | |
| 40 | 40.DESEFOR SRL▼ 4 | Municipiul Deva, Hunedoara | 140,0% | 0,0% | 984 RON | |
| 41 | 41.CIUC FOREST SRL▲ 162 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 14— | — | -48,5 K RON | |
| 42 | 42.OCOLUL SILVIC RETEZATUL CLOPOTIVA - RÂU DE MORI SRL▲ 161 | Sat Râu de Mori, Comuna Râu de Mori, Hunedoara | 14— | — | -24,1 K RON | |
| 43 | 43.NELU & MIRE SRL▼ 10 | Sat Ştei, Comuna Densuş, Hunedoara | 13▼ 18,8 % | ▼ 18,8 % | 13,3 K RON | |
| 44 | 44.EXPLOATAREA SPINUL SRL▼ 5 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 130,0% | 0,0% | -59,5 K RON | |
| 45 | 45.ALINDANA SERVCOM SRL▲ 6 | Loc. Petrila, Oraş Petrila, Hunedoara | 12▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 140,3 K RON | |
| 46 | 46.KONSTANTINOS SRL▲ 8 | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 12▲ 50 % | ▲ 50 % | 1,2 mil. RON | |
| 47 | 47.REMAX AGROZOO SRL▼ 3 | Sat Costeşti, Comuna Orăştioara de Sus, Hunedoara | 12▲ 20 % | ▲ 20 % | -1,9 mil. RON | |
| 48 | 48.R.N.P. ROMSILVA - ADMINISTRAŢIA PARCULUI NATURAL GRĂDIŞTEA MUNCELULUI - CIOCLOVINA RA▼ 4 | Municipiul Deva, Hunedoara | 12▲ 20 % | ▲ 20 % | 0 RON | |
| 49 | 49.ERTIM TOMUTA SRL▲ 5 | Sat Beriu, Comuna Beriu, Hunedoara | 11▲ 37,5 % | ▲ 37,5 % | 248,3 K RON | |
| 50 | 50.COSTI CBN SRL▲ 22 | Loc. Uricani, Oraş Uricani, Hunedoara | 11▲ 120 % | ▲ 120 % | 151,8 K RON | |
| 51 | 51.ZĂNOAGA FOREST S.R.L.▼ 10 | Municipiul Lupeni, Hunedoara | 110,0% | 0,0% | -18,7 K RON | |
| 52 | 52.PUBLITRANS INTERNATIONAL SRLnou | Sat Aurel Vlaicu, Oraş Geoagiu, Hunedoara | 100,0% | 0,0% | 37,4 K RON | |
| 53 | 53.TFL TRANSILVANIA FOREST & LAND SRL▲ 97 | Sat Petros, Comuna Baru, Hunedoara | 10▲ 900 % | ▲ 900 % | -549,4 K RON | |
| 54 | 54.ALEXFOREST SRL▼ 10 | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | 267 K RON | |
| 55 | 55.SIMO MULTISERV SRL▼ 1 | Sat Pricaz, Comuna Turdaş, Hunedoara | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 9,9 K RON | |
| 56 | 56.LIVIA INVESTMENT SRL▼ 5 | Municipiul Deva, Hunedoara | 90,0% | 0,0% | 259,6 K RON | |
| 57 | 57.IMPEX TRANSCOM MAGURA SRL▼ 16 | Sat Ponor, Comuna Pui, Hunedoara | 8▼ 27,3 % | ▼ 27,3 % | 9,7 K RON | |
| 58 | 58.SAB FOREST SRL▼ 14 | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 8▼ 20 % | ▼ 20 % | 25,3 K RON | |
| 59 | 59.NANDRES FOREST SRL▲ 7 | Sat Beriu, Comuna Beriu, Hunedoara | 8▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -37 K RON | |
| 60 | 60.DODO PRODCOMEX SRL▼ 6 | Municipiul Deva, Hunedoara | 80,0% | 0,0% | -2,9 K RON | |
| 61 | 61.GLOBAL AGRI S.R.L.▲ 89 | Sat Păclişa, Comuna Toteşti, Hunedoara | 8▲ 700 % | ▲ 700 % | 5 K RON | |
| 62 | 62.ANDREEA FOREST SRLnou | Loc. Câmpu lui Neag, Oraş Uricani, Hunedoara | 8— | — | 43,8 K RON | |
| 63 | 63.KAVASGIL SRL▼ 3 | Comuna Veţel, Hunedoara | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 15,1 K RON | |
| 64 | 64.TURIST PREST R&P SRLnou | Sat Geoagiu-Băi, Oraş Geoagiu, Hunedoara | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 7,2 K RON | |
| 65 | 65.DUDAS COM AGROPREST S.R.L.▼ 11 | Sat Tâmpa, Comuna Băcia, Hunedoara | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 20,6 K RON | |
| 66 | 66.GABIEMA COL SRL▼ 6 | Sat Romos, Comuna Romos, Hunedoara | 70,0% | 0,0% | 488,7 K RON | |
| 67 | 67.SERE ROVINA SRL▼ 7 | Sat Rovina, Comuna Brănişca, Hunedoara | 70,0% | 0,0% | -451,7 K RON | |
| 68 | 68.WAN INTERHOLZ S.R.L.▲ 135 | Sat Ilia, Comuna Ilia, Hunedoara | 7— | — | 262,1 K RON | |
| 69 | 69.INTERHOG EUROPE S.R.L.▲ 49 | Sat Turdaş, Comuna Turdaş, Hunedoara | 7▲ 250 % | ▲ 250 % | 55,2 K RON | |
| 70 | 70.STOL TRANSCONSTRUCT SRLnou | Sat Pui, Comuna Pui, Hunedoara | 7▲ 250 % | ▲ 250 % | -34,5 K RON | |
| 71 | 71.ALPIN GRIGORESCU SRL▼ 5 | Loc. Petrila, Oraş Petrila, Hunedoara | 60,0% | 0,0% | 2 K RON | |
| 72 | 72.S.A.S. SEMAGROSERV SRL▼ 6 | Municipiul Deva, Hunedoara | 60,0% | 0,0% | 45,5 K RON | |
| 73 | 73.TOIA DUO SRL▼ 1 | Sat Rovina, Comuna Brănişca, Hunedoara | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 2,7 K RON | |
| 74 | 74.MOREXIM MONTAN SRL▼ 8 | Sat Bucium, Comuna Orăştioara de Sus, Hunedoara | 60,0% | 0,0% | -29,8 K RON | |
| 75 | 75.FERMA VĂLENI S.R.L.nou | Municipiul Deva, Hunedoara | 6— | — | — | -47,3 K RON |
| 76 | 76.DESIGN CENTER PRINT S.R.L.nou | Sat Şoimuş, Comuna Şoimuş, Hunedoara | 6— | — | — | 8 K RON |
| 77 | 77.SYLVELYN MEGAFOREST S.R.L.nou | Municipiul Brad, Hunedoara | 6— | — | — | 1,4 K RON |
| 78 | 78.LIBRES BETTA SRL▼ 24 | Sat Meria, Comuna Lunca Cernii de Jos, Hunedoara | 5▼ 37,5 % | ▼ 37,5 % | -62 K RON | |
| 79 | 79.CASSANDRA BORZA & CO SRL▼ 19 | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 5▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | -12,8 K RON | |
| 80 | 80.ZARATHUSTRA COMIMPEX SRL▲ 38 | Sat Petros, Comuna Baru, Hunedoara | 5▲ 150 % | ▲ 150 % | 8,4 K RON | |
| 81 | 81.TRANS FNC SRL▲ 17 | Sat Ohaba-Ponor, Comuna Pui, Hunedoara | 5▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 103,7 K RON | |
| 82 | 82.EXPLO ROIAL SRL▼ 2 | Sat Costeşti, Comuna Orăştioara de Sus, Hunedoara | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 112,4 K RON | |
| 83 | 83.TERRASOL ORGANIC SRL▼ 3 | Sat Dobra, Comuna Dobra, Hunedoara | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | -111,9 K RON | |
| 84 | 84.ROBADA ZOO PROD SRL▼ 4 | Sat Băcia, Comuna Băcia, Hunedoara | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | -8,7 K RON | |
| 85 | 85.FERMA DUMBRĂVIŢA S.R.L.▼ 41 | Municipiul Deva, Hunedoara | 5▼ 50 % | ▼ 50 % | -47,3 K RON | |
| 86 | 86.AGROZOOMED SRL▲ 117 | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 5— | — | -317,7 K RON | |
| 87 | 87.MIRION PRODFOR S.R.L.nou | Sat Baru, Comuna Baru, Hunedoara | 5— | — | — | -50,9 K RON |
| 88 | 88.DRAGON IMPEX SRL▼ 28 | Loc. Petrila, Oraş Petrila, Hunedoara | 4▼ 42,9 % | ▼ 42,9 % | -954 RON | |
| 89 | 89.HORT IMEX SRL▲ 114 | Sat Păclişa, Comuna Toteşti, Hunedoara | 4— | — | 43,7 K RON | |
| 90 | 90.ANCORA SERVCOM SRL▼ 10 | Loc. Haţeg, Oraş Haţeg, Hunedoara | 40,0% | 0,0% | -33,3 K RON | |
| 91 | 91.TONI-G SRL▼ 19 | Loc. Valea de Brazi, Oraş Uricani, Hunedoara | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | -13 K RON | |
| 92 | 92.VELMILCONCEPT S.R.L.▼ 12 | Municipiul Deva, Hunedoara | 40,0% | 0,0% | -3,3 K RON | |
| 93 | 93.AUTOGREC SRLnou | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | -29 K RON | |
| 94 | 94.ROMAN FOREST SRL▼ 14 | Sat Dobra, Comuna Dobra, Hunedoara | 40,0% | 0,0% | -14,4 K RON | |
| 95 | 95.SOICA FOREST SRL▲ 3 | Sat Lăpugiu de Sus, Comuna Lăpugiu de Jos, Hunedoara | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 57,3 K RON | |
| 96 | 96.GORUN PREST COM SRL▼ 24 | Sat Roşcani, Comuna Dobra, Hunedoara | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 471 RON | |
| 97 | 97.REC AGROBACIA S.R.L.▼ 17 | Sat Băcia, Comuna Băcia, Hunedoara | 40,0% | 0,0% | 3,7 K RON | |
| 98 | 98.FULL EUROPA SRL▼ 18 | Sat Gelmar, Oraş Geoagiu, Hunedoara | 40,0% | 0,0% | -1,2 mil. RON | |
| 99 | 99.COS TRANSTER SRL▲ 104 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 4— | — | 332,8 K RON | |
| 100 | 100.ARCADIA SPRINT SRL▼ 28 | Sat Mintia, Comuna Veţel, Hunedoara | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 100,7 K RON |
Codurile CAEN din agricultură, silvicultură și pescuit — Hunedoara
CAEN 0220
Exploatarea forestieră
96 firme · 167,6 mil. RON
CAEN 0147
Creșterea păsărilor
9 firme · 154,3 mil. RON
CAEN 0111
Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
55 firme · 152,8 mil. RON
CAEN 0210
Silvicultură și alte activități forestiere
24 firme · 117,6 mil. RON
CAEN 0145
Creșterea ovinelor și caprinelor
11 firme · 85,6 mil. RON
CAEN 0150
Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
24 firme · 76,5 mil. RON
CAEN 0146
Creșterea porcinelor
6 firme · 61,6 mil. RON
CAEN 0125
Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi
27 firme · 34,4 mil. RON
CAEN 0113
Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor
17 firme · 5,7 mil. RON
CAEN 0322
Acvacultura în ape dulci
13 firme · 2 mil. RON
CAEN 0121
Cultivarea strugurilor
1 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 0240
Activități de servicii anexe silviculturii
8 firme · 1 mil. RON
CAEN 0149
Creșterea altor animale
7 firme · 975,7 K RON
CAEN 0119
Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
7 firme · 671 K RON
CAEN 0230
Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană
8 firme · 643,3 K RON
CAEN 0129
Cultivarea altor plante permanente
3 firme · 591,3 K RON
CAEN 0130
Cultivarea plantelor pentru înmulțire
3 firme · 519,7 K RON
CAEN 0123
Cultivarea fructelor citrice
1 firme · 237,4 K RON
CAEN 0124
Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
6 firme · 88,6 K RON
CAEN 0312
Pescuitul în ape dulci
1 firme · 11,4 K RON
CAEN 0128
Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
3 firme · 6,9 K RON
CAEN 0115
Cultivarea tutunului
1 firme · 0 RON
CAEN 0116
Cultivarea plantelor pentru fibre textile
1 firme · 0 RON
CAEN 0112
Cultivarea orezului
1 firme · 0 RON