Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Harghita după angajați în 2022
759 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 1.838. Pragul de intrare în top este 9, iar liderul atinge 98.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.TUSNAD SA= | Loc. Băile Tuşnad, Oraş Băile Tuşnad, Harghita | 98▲ 12,6 % | ▲ 12,6 % | 660,8 K RON | |
| 2 | 2.FENYO SRL= | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 63▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 6,4 mil. RON | |
| 3 | 3.SEPTIMIA RESORT S.R.L.= | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 52▲ 4 % | ▲ 4 % | 301,9 K RON | |
| 4 | 4.WOODLAND SRL= | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 40▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 1 mil. RON | |
| 5 | 5.ARIEL TURISM SERV SRL▲ 8 | Sat Praid, Comuna Praid, Harghita | 38▲ 46,2 % | ▲ 46,2 % | 2,2 mil. RON | |
| 6 | 6.PORTURIST SRL▲ 3 | Loc. Lacu Roşu, Municipiul Gheorgheni, Harghita | 36▲ 20 % | ▲ 20 % | 1,8 mil. RON | |
| 7 | 7.VILLA VITAE SRL▲ 1 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 36▲ 16,1 % | ▲ 16,1 % | 191,4 K RON | |
| 8 | 8.EURO POWERTEC SRL▼ 2 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 35▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | 8,8 K RON | |
| 9 | 9.TRANSMARFLEMN TULGHES SRL▼ 4 | Sat Tulgheş, Comuna Tulgheş, Harghita | 33▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | 101 K RON | |
| 10 | 10.GOSSER RESTAURANT SRL▼ 4 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 33▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 765,5 K RON | |
| 11 | 11.PLUS HODOSA SRL▼ 2 | Sat Hodoşa, Comuna Sărmaş, Harghita | 32▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 430,9 K RON | |
| 12 | 12.IZABELLA SRL= | Municipiul Topliţa, Harghita | 31▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 873,3 K RON | |
| 13 | 13.PRO REMETE SRL▲ 1 | Sat Remetea, Comuna Remetea, Harghita | 26▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 258,2 K RON | |
| 14 | 14.EAST COMERCIAL COMPANY SRL▼ 5 | Sat Sub Cetate, Comuna Zetea, Harghita | 25▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 457 K RON | |
| 15 | 15.HORA CONSULTING GROUP SRL▲ 1 | Municipiul Topliţa, Harghita | 25▲ 19,1 % | ▲ 19,1 % | 16,7 K RON | |
| 16 | 16.EKO PAPIR SRL▼ 2 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 25▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 429,5 K RON | |
| 17 | 17.CRISRES-SKITOP SRL▼ 1 | Municipiul Topliţa, Harghita | 23▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 617,5 K RON | |
| 18 | 18.SAN GENNARO SRL= | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 22▲ 10 % | ▲ 10 % | 219 K RON | |
| 19 | 19.NIRVANA CONSULTING SRL▲ 18 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 22▲ 37,5 % | ▲ 37,5 % | 202,4 K RON | |
| 20 | 20.MERENOFA SRL▲ 6 | Sat Sâncrai, Comuna Dealu, Harghita | 22▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 5,9 K RON | |
| 21 | 21.DORKA PET S.R.L.▲ 50 | Sat Borzont, Comuna Joseni, Harghita | 22▲ 120 % | ▲ 120 % | 145,1 K RON | |
| 22 | 22.BENMAKOV CENTER SRL▲ 24 | Sat Lupeni, Comuna Lupeni, Harghita | 22▲ 57,1 % | ▲ 57,1 % | 471,6 K RON | |
| 23 | 23.SALCOM SRL▼ 5 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 21▲ 5 % | ▲ 5 % | 232,2 K RON | |
| 24 | 24.HOTEL TARNAVA 2000 SRL▲ 154 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 21▲ 600 % | ▲ 600 % | -90,2 K RON | |
| 25 | 25.CHICKEN ' S FOOD SRL▼ 7 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 21▲ 5 % | ▲ 5 % | 153,4 K RON | |
| 26 | 26.TOTAL GAMES PROD SRL▲ 4 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 21▲ 23,5 % | ▲ 23,5 % | 1,6 mil. RON | |
| 27 | 27.KLIMA SRL▼ 1 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 20▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 383,3 K RON | |
| 28 | 28.ELEKES COMIMPEX SRL▼ 7 | Sat Lueta, Comuna Lueta, Harghita | 20▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 720,6 K RON | |
| 29 | 29.KARPATIA COM SRL▼ 8 | Sat Sândominic, Comuna Sândominic, Harghita | 20▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 1,2 mil. RON | |
| 30 | 30.ERDÉLYI ERZSÉBET-TÁBOR S.R.L.= | Sat Izvoare, Comuna Zetea, Harghita | 20▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | 104,4 K RON | |
| 31 | 31.BRADUL SRL▼ 10 | Municipiul Topliţa, Harghita | 190,0% | 0,0% | 938,1 K RON | |
| 32 | 32.EXCLUSIV INTERMED S.R.L.▼ 6 | Municipiul Topliţa, Harghita | 19▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 1,1 mil. RON | |
| 33 | 33.SEBELIN SRL▲ 13 | Sat Tibod, Comuna Dealu, Harghita | 19▲ 35,7 % | ▲ 35,7 % | 1,7 mil. RON | |
| 34 | 34.ANADI `S IMPEX SRL▲ 3 | Municipiul Topliţa, Harghita | 19▲ 18,8 % | ▲ 18,8 % | 535,1 K RON | |
| 35 | 35.CSOMADCOM SRL▲ 6 | Sat Lăzăreşti, Comuna Cozmeni, Harghita | 19▲ 26,7 % | ▲ 26,7 % | 23,8 K RON | |
| 36 | 36.GIM PREST SERV SRL▼ 15 | Loc. Borsec, Oraş Borsec, Harghita | 190,0% | 0,0% | 201,5 K RON | |
| 37 | 37.WORKS-PRODINFO SRL▼ 7 | Sat Ciumani, Comuna Ciumani, Harghita | 18▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 1,1 mil. RON | |
| 38 | 38.BENLUMA SRL▼ 8 | Loc. Băile Homorod, Oraş Vlăhiţa, Harghita | 18▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 1,4 mil. RON | |
| 39 | 39.EDESEBB MANNA S.R.L.nou | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 18▲ 50 % | ▲ 50 % | -343,4 K RON | |
| 40 | 40.MEMORIX TRIAL SRL▼ 10 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 170,0% | 0,0% | 513 K RON | |
| 41 | 41.CULINARIA FEST S.R.L.▼ 4 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 17▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 560,7 K RON | |
| 42 | 42.A.B.M. SRL▼ 21 | Loc. Cristuru Secuiesc, Oraş Cristuru Secuiesc, Harghita | 16▼ 15,8 % | ▼ 15,8 % | 156,8 K RON | |
| 43 | 43.TOP JOY SRL▼ 2 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 16▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 967,3 K RON | |
| 44 | 44.DESAGTOURS SRL▲ 2 | Sat Sub Cetate, Comuna Zetea, Harghita | 16▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 28,1 K RON | |
| 45 | 45.BECSI SZELET SRL▼ 19 | Sat Sânsimion, Comuna Sânsimion, Harghita | 16▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 204,2 K RON | |
| 46 | 46.KOVATOS LAKACS SRL= | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 16▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 166,9 K RON | |
| 47 | 47.FUDLEND S.R.L.▲ 14 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 16▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 186,1 K RON | |
| 48 | 48.TRANS-TUR SRL▲ 23 | Sat Praid, Comuna Praid, Harghita | 15▲ 50 % | ▲ 50 % | 39,6 K RON | |
| 49 | 49.DRADIA SRL▼ 8 | Sat Tulgheş, Comuna Tulgheş, Harghita | 150,0% | 0,0% | -34,1 K RON | |
| 50 | 50.UNIONPRESS SRL▼ 9 | Sat Ciceu, Comuna Ciceu, Harghita | 150,0% | 0,0% | -251,6 K RON | |
| 51 | 51.NINA CLUB CRIS SRL▼ 10 | Sat Subcetate, Comuna Subcetate, Harghita | 150,0% | 0,0% | 183 K RON | |
| 52 | 52.RENDEZVENY SRL▲ 11 | Sat Tibod, Comuna Dealu, Harghita | 15▲ 36,4 % | ▲ 36,4 % | 330,6 K RON | |
| 53 | 53.GRAN-COM SRL▼ 7 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 140,0% | 0,0% | 71 K RON | |
| 54 | 54.EUROLIZOR GROUP SRL▼ 24 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 14▼ 17,7 % | ▼ 17,7 % | 434,1 K RON | |
| 55 | 55.KEDVES MEATING SRL▲ 365 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 14— | — | -72,7 K RON | |
| 56 | 56.CORAL TOURS HOLIDAY S.R.L.nou | Sat Borzont, Comuna Joseni, Harghita | 14— | — | — | -221,9 K RON |
| 57 | 57.JAZZ-SERV-COM SRL▼ 20 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 13▼ 18,8 % | ▼ 18,8 % | 782,4 K RON | |
| 58 | 58.COMAREN SRL▼ 2 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 130,0% | 0,0% | 601,8 K RON | |
| 59 | 59.LAPROLEM SRL▲ 4 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 13▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 719,2 K RON | |
| 60 | 60.RENATA SRL▲ 20 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 13▲ 44,4 % | ▲ 44,4 % | 1,2 mil. RON | |
| 61 | 61.ATIDEN-TUR SRL▲ 10 | Sat Praid, Comuna Praid, Harghita | 13▲ 30 % | ▲ 30 % | 155 K RON | |
| 62 | 62.BENVENTUR SRL▼ 6 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 130,0% | 0,0% | 307,1 K RON | |
| 63 | 63.JAKAB ES TARSA SRL▼ 7 | Sat Praid, Comuna Praid, Harghita | 130,0% | 0,0% | 232,8 K RON | |
| 64 | 64.SZILVESZTER GOLD EVENT SRL▼ 1 | Loc. Cristuru Secuiesc, Oraş Cristuru Secuiesc, Harghita | 13▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 193,9 K RON | |
| 65 | 65.JMM TUSNAD S.R.L.nou | Loc. Băile Tuşnad, Oraş Băile Tuşnad, Harghita | 13— | — | — | 42,3 K RON |
| 66 | 66.LUKY-IMPEX SRL▲ 5 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 12▲ 20 % | ▲ 20 % | 66,5 K RON | |
| 67 | 67.COMINDEST SRL▲ 4 | Loc. Vlăhiţa, Oraş Vlăhiţa, Harghita | 12▲ 20 % | ▲ 20 % | 347,5 K RON | |
| 68 | 68.LORECOM SRL▲ 3 | Sat Bilbor, Comuna Bilbor, Harghita | 12▲ 20 % | ▲ 20 % | 24,5 K RON | |
| 69 | 69.JAKAB TRAVEL SRL▲ 2 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 12▲ 20 % | ▲ 20 % | 93,7 K RON | |
| 70 | 70.HAULER ZETE FOOD SRL▼ 7 | Sat Târnoviţa, Comuna Brădeşti, Harghita | 12▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 386,5 K RON | |
| 71 | 71.COLINA HASMASULUI S.R.L.▼ 8 | Loc. Bălan, Oraş Bălan, Harghita | 12▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 252,3 K RON | |
| 72 | 72.RENEGADE GARDEN S.R.L.▼ 11 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 120,0% | 0,0% | 199,9 K RON | |
| 73 | 73.FOREXIMP SRL▼ 27 | Loc. Vlăhiţa, Oraş Vlăhiţa, Harghita | 11▼ 21,4 % | ▼ 21,4 % | 296,7 K RON | |
| 74 | 74.HOLIDAY TOURS SRL▼ 44 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 11▼ 35,3 % | ▼ 35,3 % | 287,7 K RON | |
| 75 | 75.OMEGA EURO-2005 SRL▲ 20 | Sat Ineu, Comuna Cârţa, Harghita | 11▲ 57,1 % | ▲ 57,1 % | 202,9 K RON | |
| 76 | 76.ALPATVAR 2008 SRLnou | Sat Siculeni, Comuna Siculeni, Harghita | 11▲ 10 % | ▲ 10 % | 41,1 K RON | |
| 77 | 77.SICULICIDIUM SRL▼ 31 | Sat Siculeni, Comuna Siculeni, Harghita | 11▼ 21,4 % | ▼ 21,4 % | -69,8 K RON | |
| 78 | 78.GASPAR GREEK GYROS SRL▼ 22 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 11▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 30,3 K RON | |
| 79 | 79.SIMPLE BISTRO S.R.L.▲ 32 | Loc. Cristuru Secuiesc, Oraş Cristuru Secuiesc, Harghita | 11▲ 83,3 % | ▲ 83,3 % | 368,9 K RON | |
| 80 | 80.ELEMOZSIA FOOD S.R.L.▲ 7 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 11▲ 37,5 % | ▲ 37,5 % | 25 K RON | |
| 81 | 81.BOROSI SKANZEN S.R.L.▼ 18 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 110,0% | 0,0% | 216,3 K RON | |
| 82 | 82.FRIGO-MIX SRL▲ 29 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 10▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 9,1 K RON | |
| 83 | 83.MADACO SRL▲ 4 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 10▲ 25 % | ▲ 25 % | 77,7 K RON | |
| 84 | 84.HENTES SRL▲ 64 | Sat Sândominic, Comuna Sândominic, Harghita | 10▲ 150 % | ▲ 150 % | -63,2 K RON | |
| 85 | 85.HAZARD EXIM SRL▼ 5 | Sat Subcetate, Comuna Subcetate, Harghita | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 226,3 K RON | |
| 86 | 86.H & CS SRL▼ 15 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 100,0% | 0,0% | 161,8 K RON | |
| 87 | 87.LUX-ARI SRL▼ 41 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 10▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | -41,6 K RON | |
| 88 | 88.MARKET TUR SRL▼ 1 | Sat Izvoare, Comuna Zetea, Harghita | 10▲ 25 % | ▲ 25 % | 166 K RON | |
| 89 | 89.MOUNTAIN DREAM SRL▲ 6 | Loc. Lacu Roşu, Municipiul Gheorgheni, Harghita | 10▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 591,8 K RON | |
| 90 | 90.MIKI COMPANY TOP SRL▲ 5 | Sat Sărmaş, Comuna Sărmaş, Harghita | 10▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 64,7 K RON | |
| 91 | 91.MOUNTAIN-REST SRL▼ 11 | Sat Ciceu, Comuna Ciceu, Harghita | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 396,7 K RON | |
| 92 | 92.IBRE - FOOD DISCOVERY SRL▼ 46 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 10▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | -57 K RON | |
| 93 | 93.CITY TRANSPORT & TRAVEL SRL▲ 2 | Sat Mugeni, Comuna Mugeni, Harghita | 10▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 196,8 K RON | |
| 94 | 94.PARK REST CATERING S.R.L.▼ 48 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 10▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | 291,2 K RON | |
| 95 | 95.CITADELLA SRL▼ 15 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 90,0% | 0,0% | 51,9 K RON | |
| 96 | 96.TOURINCOM VEVERITA SRL▼ 9 | Sat Izvoru Mureşului, Comuna Voşlăbeni, Harghita | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 120,1 K RON | |
| 97 | 97.DAGI B.M. SRL▼ 2 | Sat Zetea, Comuna Zetea, Harghita | 9▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 338 K RON | |
| 98 | 98.ANDYCOM-BAR SRL▼ 18 | Sat Avrămeşti, Comuna Avrămeşti, Harghita | 90,0% | 0,0% | 23,2 K RON | |
| 99 | 99.PIRAMIS-BOGATH SRL▼ 28 | Sat Racu, Comuna Racu, Harghita | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | 147,2 K RON | |
| 100 | 100.OLDIES BAROC PUB SRLnou | Municipiul Topliţa, Harghita | 9— | — | 458,1 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Harghita
CAEN 5610
Restaurante
158 firme · 162,7 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
71 firme · 103,4 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
174 firme · 90,3 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
156 firme · 66,4 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
46 firme · 60,3 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
88 firme · 48,9 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
20 firme · 18,7 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
3 firme · 5,9 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
13 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
3 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
11 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 5640
Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
1 firme · 0 RON