Top 100 firme — Agricultură, silvicultură și pescuit, Harghita după angajați în 2010
272 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 821. Pragul de intrare în top este 2, iar liderul atinge 60.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.FRANKOL-FUNGHI SRL▲ 33 | Loc. Cristuru Secuiesc, Oraş Cristuru Secuiesc, Harghita | 60▲ 757,1 % | ▲ 757,1 % | -940,8 K RON | |
| 2 | 2.OCOLUL SILVIC DE REGIM GHEORGHENI SA= | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 47▲ 14,6 % | ▲ 14,6 % | 24,2 K RON | |
| 3 | 3.OCOLUL SILVIC FRUMOASA SRL▼ 2 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 43▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 75,1 K RON | |
| 4 | 4.AGROMEC GHEORGHENI SA▼ 1 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 270,0% | 0,0% | 7,9 K RON | |
| 5 | 5.PALCARO SRL▼ 1 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 23▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 94,7 K RON | |
| 6 | 6.INSTITUTUL DE CERCETARE-DEZVOLTARE PENTRU CINEGETICA SI RESURSE MONTANE MIERCUREA CIUC▼ 1 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 22▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 578,9 K RON | |
| 7 | 7.RAPID FOREST SRL▲ 27 | Sat Satu Mare, Comuna Satu Mare, Harghita | 20▲ 185,7 % | ▲ 185,7 % | 1,3 mil. RON | |
| 8 | 8.DELFIN SRL▼ 2 | Sat Remetea, Comuna Remetea, Harghita | 17▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | 3,2 K RON | |
| 9 | 9.GROFE SRL▼ 2 | Sat Praid, Comuna Praid, Harghita | 16▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | -88,5 K RON | |
| 10 | 10.ELK FARM SRL▲ 9 | Sat Izvoare, Comuna Zetea, Harghita | 16▲ 60 % | ▲ 60 % | 82,4 K RON | |
| 11 | 11.DAKO-IMPEX SRL▼ 4 | Sat Tuşnad, Comuna Tuşnad, Harghita | 15▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | 33,8 K RON | |
| 12 | 12.EXPLOCOM GK SRL▲ 3 | Sat Lupeni, Comuna Lupeni, Harghita | 14▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 1 mil. RON | |
| 13 | 13.CEKENDCOM SRL▼ 1 | Sat Satu Mare, Comuna Satu Mare, Harghita | 130,0% | 0,0% | 3,3 K RON | |
| 14 | 14.HORTCOP SRLnou | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 12— | — | 36,3 K RON | |
| 15 | 15.FERO-LEMN-PLAST SRL▼ 6 | Sat Poloniţa, Comuna Feliceni, Harghita | 12▼ 25 % | ▼ 25 % | 3,7 K RON | |
| 16 | 16.TAVEXPLO-LAC SRL▲ 3 | Sat Zetea, Comuna Zetea, Harghita | 12▲ 20 % | ▲ 20 % | -58,3 K RON | |
| 17 | 17.STEJAR-LUPENI SRL▼ 8 | Sat Lupeni, Comuna Lupeni, Harghita | 11▼ 31,3 % | ▼ 31,3 % | 11,7 K RON | |
| 18 | 18.PSEUDOTSUGA SRL▼ 7 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 11▼ 21,4 % | ▼ 21,4 % | 5 K RON | |
| 19 | 19.PRIM LAZ COM SRL▼ 7 | Sat Lăzarea, Comuna Lăzarea, Harghita | 11▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | -78 K RON | |
| 20 | 20.CSONT FOREST SRL▼ 5 | Sat Ditrău, Comuna Ditrău, Harghita | 11▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 213 K RON | |
| 21 | 21.EST-WEST COUNTRY UNION SRLnou | Sat Teleac, Comuna Feliceni, Harghita | 11— | — | 210 RON | |
| 22 | 22.AGROMEC SINCRAIENI SAnou | Sat Sâncrăieni, Comuna Sâncrăieni, Harghita | 100,0% | 0,0% | 99,8 K RON | |
| 23 | 23.IMPORT-EXPORT PAL-MAR SRL▼ 4 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 100,0% | 0,0% | 76,7 K RON | |
| 24 | 24.AGROPISC SRL▼ 5 | Sat Sânpaul, Comuna Mărtiniş, Harghita | 100,0% | 0,0% | 2,5 K RON | |
| 25 | 25.EXFORCOMP SRL▼ 6 | Sat Sântimbru, Comuna Santimbru, Harghita | 100,0% | 0,0% | 9,1 K RON | |
| 26 | 26.VASSFOREST SRL▼ 14 | Sat Zetea, Comuna Zetea, Harghita | 10▼ 23,1 % | ▼ 23,1 % | -176,1 K RON | |
| 27 | 27.BARNI FOREST SRL= | Sat Sicasău, Comuna Zetea, Harghita | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | -73,1 K RON | |
| 28 | 28.R.N.P. ROMSILVA-ADMINISTRATIA PARCULUI NATIONAL CHEILE BICAZULUI-HASMAS RA▼ 13 | Sat Izvoru Mureşului, Comuna Voşlăbeni, Harghita | 10▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | -32,6 K RON | |
| 29 | 29.COMLINEX-NYIKO SRL▼ 10 | Sat Lupeni, Comuna Lupeni, Harghita | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | 19,7 K RON | |
| 30 | 30.DUK-FOR SRL▼ 11 | Sat Zetea, Comuna Zetea, Harghita | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | -37,2 K RON | |
| 31 | 31.INDUSTRIAL FOREST SRL▼ 1 | Sat Hodoşa, Comuna Sărmaş, Harghita | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 729,7 K RON | |
| 32 | 32.LEN-BETT SRL▲ 8 | Sat Lăzarea, Comuna Lăzarea, Harghita | 8▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 823 RON | |
| 33 | 33.SILVOPLANT SRL▲ 28 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 8▲ 166,7 % | ▲ 166,7 % | 161,1 K RON | |
| 34 | 34.ZETABIR SRL▼ 4 | Sat Zetea, Comuna Zetea, Harghita | 80,0% | 0,0% | 789 RON | |
| 35 | 35.ANTI EXPLO-CONS SRL▲ 5 | Sat Remetea, Comuna Remetea, Harghita | 8▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 44,5 K RON | |
| 36 | 36.DANA GROUP SRL▼ 6 | Loc. Borsec, Oraş Borsec, Harghita | 80,0% | 0,0% | 5,4 K RON | |
| 37 | 37.ANGYOS SRL▼ 10 | Loc. Vlăhiţa, Oraş Vlăhiţa, Harghita | 7▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | -125,6 K RON | |
| 38 | 38.AGROZOO PALLAS SRL▼ 4 | Sat Atid, Comuna Atid, Harghita | 70,0% | 0,0% | -43,5 K RON | |
| 39 | 39.LEMACOMPROD SRL▼ 21 | Loc. Vlăhiţa, Oraş Vlăhiţa, Harghita | 7▼ 36,4 % | ▼ 36,4 % | 22,9 K RON | |
| 40 | 40.TATAR-BUTKA-HOLLO SRL= | Sat Ditrău, Comuna Ditrău, Harghita | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 224 RON | |
| 41 | 41.DAKO-ALFA IMPEX SRLnou | Sat Tuşnadu Nou, Comuna Tuşnad, Harghita | 7▲ 250 % | ▲ 250 % | 103,8 K RON | |
| 42 | 42.ADRIAN EXP-FOREST SRL▼ 8 | Sat Fundoaia, Comuna Sărmaş, Harghita | 70,0% | 0,0% | 63,6 K RON | |
| 43 | 43.BOSNYAK FOREST SRL▲ 18 | Sat Dealu, Comuna Dealu, Harghita | 7▲ 133,3 % | ▲ 133,3 % | 4,6 K RON | |
| 44 | 44.PROD TIRNAVA-VARSAG SRL▼ 17 | Sat Vărşag, Comuna Vărşag, Harghita | 6▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | -2,2 K RON | |
| 45 | 45.PROD-LEMN MUJNA SRL= | Sat Mujna, Comuna Dârjiu, Harghita | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 46,4 K RON | |
| 46 | 46.HEPY-IMPEX SRL▼ 1 | Sat Vărşag, Comuna Vărşag, Harghita | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | -40,8 K RON | |
| 47 | 47.CHAMP-EGYED SRL▼ 2 | Sat Suseni, Comuna Suseni, Harghita | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | -21,2 K RON | |
| 48 | 48.DEVERGO CONSTR SRL▼ 8 | Sat Ditrău, Comuna Ditrău, Harghita | 60,0% | 0,0% | 1,6 K RON | |
| 49 | 49.IONFOREST GROUP SRL▲ 4 | Sat Sărmaş, Comuna Sărmaş, Harghita | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | -48,7 K RON | |
| 50 | 50.PRO-COM SRL▼ 5 | Sat Lupeni, Comuna Lupeni, Harghita | 50,0% | 0,0% | 215 RON | |
| 51 | 51.SILPLANT SRL▼ 32 | Sat Borzont, Comuna Joseni, Harghita | 5▼ 50 % | ▼ 50 % | 91,6 K RON | |
| 52 | 52.INTERCOM SRLnou | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 5— | — | 28,1 K RON | |
| 53 | 53.PASTRAVARIE-PISZTRANGOS SRL▲ 117 | Sat Mădăraş, Comuna Mădăraş, Harghita | 5— | — | -1,1 K RON | |
| 54 | 54.TISZAS-EGES SRL▼ 1 | Sat Sânsimion, Comuna Sânsimion, Harghita | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | -3 K RON | |
| 55 | 55.POG MIC FOREST SRL▲ 39 | Sat Zetea, Comuna Zetea, Harghita | 5▲ 150 % | ▲ 150 % | -2,6 K RON | |
| 56 | 56.FORESTARCOL SRL▼ 11 | Sat Voşlăbeni, Comuna Voşlăbeni, Harghita | 50,0% | 0,0% | 2,4 K RON | |
| 57 | 57.ARIN SRL▼ 23 | Sat Lupeni, Comuna Lupeni, Harghita | 4▼ 42,9 % | ▼ 42,9 % | -28,8 K RON | |
| 58 | 58.AGROIND HARGHITA SRLnou | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | -238,5 K RON | |
| 59 | 59.DEMIM-COM SRL▼ 14 | Loc. Cristuru Secuiesc, Oraş Cristuru Secuiesc, Harghita | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 823 RON | |
| 60 | 60.FRAINETTO SRL▼ 7 | Sat Dăneşti, Comuna Dăneşti, Harghita | 40,0% | 0,0% | 6,7 K RON | |
| 61 | 61.VIMA TOFI SRL▼ 8 | Sat Lupeni, Comuna Lupeni, Harghita | 40,0% | 0,0% | 12,4 K RON | |
| 62 | 62.TURFOREST SERV SRL▲ 108 | Municipiul Topliţa, Harghita | 4— | — | 0 RON | |
| 63 | 63.TAXUS-IND SRL▼ 10 | Sat Tulgheş, Comuna Tulgheş, Harghita | 40,0% | 0,0% | 55,8 K RON | |
| 64 | 64.ELEKES FOREST SRL▲ 58 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 4▲ 300 % | ▲ 300 % | 6,2 K RON | |
| 65 | 65.BOTBENLEMN SRL▼ 4 | Sat Sub Cetate, Comuna Zetea, Harghita | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 84,2 K RON | |
| 66 | 66.J & K WILDLIFE MANAGEMENT SRL▼ 5 | Loc. Cristuru Secuiesc, Oraş Cristuru Secuiesc, Harghita | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -82,8 K RON | |
| 67 | 67.LARI GROUP SRL▼ 22 | Municipiul Topliţa, Harghita | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | -42,2 K RON | |
| 68 | 68.SILVER FORELLE SRL▼ 7 | Loc. Vlăhiţa, Oraş Vlăhiţa, Harghita | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 38,2 K RON | |
| 69 | 69.FUL PROD COMPANY SRL▼ 24 | Loc. Vlăhiţa, Oraş Vlăhiţa, Harghita | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 26,8 K RON | |
| 70 | 70.DARIMAR RUN SRL▲ 52 | Sat Răchitiş, Comuna Bilbor, Harghita | 4▲ 300 % | ▲ 300 % | -33,2 K RON | |
| 71 | 71.BOROS CENTER SRL▼ 10 | Sat Zetea, Comuna Zetea, Harghita | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -7,5 K RON | |
| 72 | 72.CARPATIC TABOR SRL▲ 98 | Sat Sărmaş, Comuna Sărmaş, Harghita | 4— | — | 1,3 K RON | |
| 73 | 73.KIRALY LEMN SRL▲ 21 | Sat Atid, Comuna Atid, Harghita | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 27,9 K RON | |
| 74 | 74.PRODAGROLEMN BORZOS SRL▲ 48 | Municipiul Topliţa, Harghita | 3▲ 200 % | ▲ 200 % | 72,6 K RON | |
| 75 | 75.HERMAN SRL▼ 22 | Sat Corbu, Comuna Corbu, Harghita | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | -3,7 K RON | |
| 76 | 76.VINDEX SRL▼ 42 | Sat Armăşeni, Comuna Ciucsângeorgiu, Harghita | 3▼ 57,1 % | ▼ 57,1 % | 1,3 K RON | |
| 77 | 77.PROD-MIT SRLnou | Sat Hodoşa, Comuna Sărmaş, Harghita | 3— | — | 131,9 K RON | |
| 78 | 78.AGROMEC SA▼ 17 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 30,0% | 0,0% | 57,8 K RON | |
| 79 | 79.NAGYEGER SRL▲ 43 | Sat Mădăraş, Comuna Mădăraş, Harghita | 3▲ 200 % | ▲ 200 % | 30,9 K RON | |
| 80 | 80.REMIK TRANS SRL▼ 19 | Sat Sânmartin, Comuna Sânmartin, Harghita | 30,0% | 0,0% | -17,1 K RON | |
| 81 | 81.PALEM GATER SRL▼ 20 | Sat Valea lui Pavel, Comuna Corund, Harghita | 30,0% | 0,0% | 7,2 K RON | |
| 82 | 82.KALAPACS-IMPEX SRL▼ 21 | Sat Zetea, Comuna Zetea, Harghita | 30,0% | 0,0% | -2,7 K RON | |
| 83 | 83.LARIX FORCOMPROD SRL▼ 22 | Sat Ciucsângeorgiu, Comuna Ciucsângeorgiu, Harghita | 30,0% | 0,0% | -9,2 K RON | |
| 84 | 84.ALPYCOM SRLnou | Sat Zetea, Comuna Zetea, Harghita | 3— | — | -6,2 K RON | |
| 85 | 85.M TOP PROIECT SRL▲ 9 | Municipiul Topliţa, Harghita | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | -38,7 K RON | |
| 86 | 86.FOREST SYSTEM SRL▼ 33 | Sat Praid, Comuna Praid, Harghita | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | -279,2 K RON | |
| 87 | 87.BIRO FOREST 2007 SRL▼ 26 | Sat Izvoare, Comuna Zetea, Harghita | 30,0% | 0,0% | 12,8 K RON | |
| 88 | 88.CSILDEKRISZ SRL▼ 27 | Sat Satu Mare, Comuna Satu Mare, Harghita | 30,0% | 0,0% | 11,7 K RON | |
| 89 | 89.TAMAS FOREST SRL▼ 28 | Sat Zetea, Comuna Zetea, Harghita | 30,0% | 0,0% | 61,6 K RON | |
| 90 | 90.CICHI-FOR-COM SRL▲ 32 | Sat Suseni, Comuna Suseni, Harghita | 3▲ 200 % | ▲ 200 % | 1,3 K RON | |
| 91 | 91.SANDUJ FOREST SRL▲ 31 | Sat Zetea, Comuna Zetea, Harghita | 3▲ 200 % | ▲ 200 % | -38,9 K RON | |
| 92 | 92.AZURRO SRL▼ 31 | Sat Lupeni, Comuna Lupeni, Harghita | 30,0% | 0,0% | -33 K RON | |
| 93 | 93.NERO-AGROCOM SRL▼ 32 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | -71,7 K RON | |
| 94 | 94.DACZO-COM SRL▼ 33 | Loc. Băile Tuşnad, Oraş Băile Tuşnad, Harghita | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | -209,6 K RON | |
| 95 | 95.LORIZA-COM SRLnou | Sat Plăiesii de Jos, Comuna Plăiesii de Jos, Harghita | 2— | — | -8,3 K RON | |
| 96 | 96.VULTURUL SRL▲ 26 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | -25,7 K RON | |
| 97 | 97.COCOSUL DE MUNTE SRLnou | Municipiul Topliţa, Harghita | 2— | — | -49,5 K RON | |
| 98 | 98.SZABO-SERV SRL▼ 37 | Sat Praid, Comuna Praid, Harghita | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 752 RON | |
| 99 | 99.FILD-MARKET SRL▼ 5 | Sat Suseni, Comuna Suseni, Harghita | 20,0% | 0,0% | 20,7 K RON | |
| 100 | 100.MULTI INTERFLORA SRL▲ 22 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | -8,8 K RON |
Codurile CAEN din agricultură, silvicultură și pescuit — Harghita
CAEN 0220
Exploatarea forestieră
183 firme · 296,4 mil. RON
CAEN 0210
Silvicultură și alte activități forestiere
49 firme · 91 mil. RON
CAEN 0147
Creșterea păsărilor
5 firme · 25,2 mil. RON
CAEN 0113
Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor
24 firme · 13,4 mil. RON
CAEN 0150
Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
36 firme · 12,3 mil. RON
CAEN 0111
Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
16 firme · 9,7 mil. RON
CAEN 0322
Acvacultura în ape dulci
10 firme · 7,3 mil. RON
CAEN 0240
Activități de servicii anexe silviculturii
7 firme · 6 mil. RON
CAEN 0125
Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi
9 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 0230
Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană
4 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 0130
Cultivarea plantelor pentru înmulțire
2 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 0170
Vânătoare,capturarea cu capcane a vânatului și activități de servicii anexe vânătorii
4 firme · 1 mil. RON
CAEN 0119
Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
4 firme · 962,1 K RON
CAEN 0146
Creșterea porcinelor
6 firme · 684,4 K RON
CAEN 0149
Creșterea altor animale
5 firme · 304,3 K RON
CAEN 0128
Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
3 firme · 192,7 K RON
CAEN 0145
Creșterea ovinelor și caprinelor
7 firme · 125,3 K RON
CAEN 0312
Pescuitul în ape dulci
2 firme · 118,5 K RON
CAEN 0124
Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
2 firme · 2,9 K RON