Top 100 firme — Construcții, Gorj după angajați în 2018
751 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 1.757. Pragul de intrare în top este 5, iar liderul atinge 224.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.YDAIL CONSTRUCT SRL= | Sat Murgeşti, Oraş Turceni, Gorj | 224▲ 23,1 % | ▲ 23,1 % | 2,4 mil. RON | |
| 2 | 2.A&S TURISM CONSTRUCT SRL▲ 1 | Sat Baia de Fier, Comuna Baia de Fier, Gorj | 96▲ 26,3 % | ▲ 26,3 % | 586,1 K RON | |
| 3 | 3.ÎNTREPRINDEREA DE DRUMURI ŞI PODURI GORJ SA▼ 1 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 69▼ 38,4 % | ▼ 38,4 % | -2,9 mil. RON | |
| 4 | 4.UNITATEA DE EXECUŢIE FORAJE MOTRU SA▲ 1 | Municipiul Motru, Gorj | 68▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 231,9 K RON | |
| 5 | 5.TEHNOINSTAL SRL▼ 1 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 59▼ 10,6 % | ▼ 10,6 % | 313,4 K RON | |
| 6 | 6.ELECTROCONSTRUCŢIA ELCO TÎRGU JIU SA= | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 48▼ 2 % | ▼ 2 % | 1,1 mil. RON | |
| 7 | 7.COREMI INTER SA▲ 6 | Loc. Rovinari, Oraş Rovinari, Gorj | 42▲ 61,5 % | ▲ 61,5 % | -601,3 K RON | |
| 8 | 8.ROMTAD SRL▼ 1 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 40▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | 77,4 K RON | |
| 9 | 9.SOCEND CONSTRUCT SRL▲ 1 | Sat Ţânțăreni, Comuna Ţânțăreni, Gorj | 33▲ 13,8 % | ▲ 13,8 % | 28,1 K RON | |
| 10 | 10.AMVALOVI SRL▲ 3 | Sat Moi, Comuna Bâlteni, Gorj | 32▲ 23,1 % | ▲ 23,1 % | 2,5 mil. RON | |
| 11 | 11.TEMGRUP SRL▲ 18 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 32▲ 100 % | ▲ 100 % | 455,3 K RON | |
| 12 | 12.DUELMIS PREST SRL▲ 4 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 31▲ 24 % | ▲ 24 % | 114,2 K RON | |
| 13 | 13.GEKKO & NEKA INVEST SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 29▲ 31,8 % | ▲ 31,8 % | 573,1 K RON | |
| 14 | 14.ERIXCONSTRUCT SRL▲ 3 | Loc. Slobozia, Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 29▲ 20,8 % | ▲ 20,8 % | 699,2 K RON | |
| 15 | 15.IMPEX LUMY NICO SRL▼ 5 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 27▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 63,1 K RON | |
| 16 | 16.ROMSTRADE SA▲ 1 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 25▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 279,4 K RON | |
| 17 | 17.EURODACOS SRL▼ 9 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 25▼ 19,4 % | ▼ 19,4 % | 2,6 mil. RON | |
| 18 | 18.ZOOM GSM SRL▼ 5 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 24▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 1,3 mil. RON | |
| 19 | 19.MECANOELECTRICA SRL▲ 7 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 20▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 832,5 K RON | |
| 20 | 20.ORNIS PROD SRL▲ 9 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 20▲ 25 % | ▲ 25 % | 200,7 K RON | |
| 21 | 21.TUDOPLAST SRL▲ 16 | Sat Băleşti, Comuna Băleşti, Gorj | 20▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 76,7 K RON | |
| 22 | 22.DAMARUTIL SRL▲ 4 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 20▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 209,6 K RON | |
| 23 | 23.RENODANIKA SRL▼ 3 | Loc. Rovinari, Oraş Rovinari, Gorj | 19▼ 13,6 % | ▼ 13,6 % | 678,1 K RON | |
| 24 | 24.ROMLUCSTAR SRL▼ 2 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 19▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 31,1 K RON | |
| 25 | 25.DANRUCRIS REZIST SRL▼ 6 | Oraş Turceni, Gorj | 18▼ 21,7 % | ▼ 21,7 % | 9,1 K RON | |
| 26 | 26.HIDROAVIL CONSTRUCT SRLnou | Sat Cârbești, Comuna Drăguţeşti, Gorj | 18▲ 100 % | ▲ 100 % | 1,1 mil. RON | |
| 27 | 27.GERMOIL IMPEX SRL▼ 5 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 17▼ 19,1 % | ▼ 19,1 % | 206,1 K RON | |
| 28 | 28.DESIGN CONS SRL▲ 1 | Sat Ursoaia, Comuna Negomir, Gorj | 17▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 417,1 K RON | |
| 29 | 29.SLAVYA CONSTRUCT SRL▲ 11 | Loc. Turceni, Oraş Turceni, Gorj | 16▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 142,7 K RON | |
| 30 | 30.STINJENELUL SRL▲ 5 | Oraş Tismana, Gorj | 150,0% | 0,0% | 275,1 K RON | |
| 31 | 31.VONREP SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 14▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | 555,7 K RON | |
| 32 | 32.ELPROMEX CONSULT SRL▼ 3 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 14▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 975,9 K RON | |
| 33 | 33.RIALEAN CONS S.R.L.nou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 14— | — | — | 29,6 K RON |
| 34 | 34.SINTALEX IMPEX SRL▼ 14 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 13▼ 40,9 % | ▼ 40,9 % | 645,5 K RON | |
| 35 | 35.PRO-SAMARTRANS SRL▲ 5 | Sat Samarineşti, Comuna Samarineşti, Gorj | 13▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 149,9 K RON | |
| 36 | 36.AGMA CONTRACTOR S.R.L.nou | Sat Dobriţa, Comuna Runcu, Gorj | 13— | — | — | -89,9 K RON |
| 37 | 37.DECOR SISTEM SRL▲ 17 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 12▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 742 RON | |
| 38 | 38.CRYSYCLUB SRLnou | Sat Poiana Seciuri, Comuna Bustuchin, Gorj | 12▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 215,7 K RON | |
| 39 | 39.DUAL POINT SRL▲ 5 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 12▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 334,1 K RON | |
| 40 | 40.SEBIAKAN EXCLUSIV SRL▼ 18 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 12▼ 42,9 % | ▼ 42,9 % | 1,4 mil. RON | |
| 41 | 41.HEVATEX COM SRL▲ 3 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 110,0% | 0,0% | 644,3 K RON | |
| 42 | 42.LEXDINCON SRL▲ 59 | Sat Cocoreni, Comuna Bâlteni, Gorj | 11▲ 120 % | ▲ 120 % | 28,7 K RON | |
| 43 | 43.CAMITEHNO SRL▲ 1 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 110,0% | 0,0% | 22,7 K RON | |
| 44 | 44.CP PALEX CONSTRUCT SRL▲ 57 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 11▲ 120 % | ▲ 120 % | -70,6 K RON | |
| 45 | 45.TANEDAMIS CONSTRUCT SRL▲ 32 | Sat Vlăduleni, Comuna Bâlteni, Gorj | 11▲ 57,1 % | ▲ 57,1 % | 207,7 K RON | |
| 46 | 46.NAFTO MONGCOST SRL▲ 232 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 11▲ 1.000 % | ▲ 1.000 % | 60,9 K RON | |
| 47 | 47.EUROSTIHL SRL▲ 7 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 80,1 K RON | |
| 48 | 48.AGROMONT TOUR SRL▲ 6 | Loc. Novaci, Oraş Novaci, Gorj | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | -45,7 K RON | |
| 49 | 49.OVIRAMAR CONSTRUCT SRL▲ 28 | Loc. Novaci, Oraş Novaci, Gorj | 10▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 193 K RON | |
| 50 | 50.MLM CIVILCONSTRUCT SRL▲ 66 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 10▲ 150 % | ▲ 150 % | 9,8 K RON | |
| 51 | 51.SERVISOMARG CONS SRL▼ 2 | Oraş Tismana, Gorj | 100,0% | 0,0% | 353,3 K RON | |
| 52 | 52.LEXSERCON 2010 SRL▼ 3 | Sat Izvoarele, Comuna Plopsoru, Gorj | 100,0% | 0,0% | 257 K RON | |
| 53 | 53.MB WORKER CONSTRUCT SRL▲ 12 | Loc. Novaci, Oraş Novaci, Gorj | 10▲ 25 % | ▲ 25 % | 21,9 K RON | |
| 54 | 54.MADGRUAN CONSTRUCT SRL▼ 14 | Sat Ciocadia, Comuna Bengeşti-Ciocadia, Gorj | 10▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | -69,9 K RON | |
| 55 | 55.CATEDO SRL▲ 27 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 9▲ 50 % | ▲ 50 % | 95,7 K RON | |
| 56 | 56.HAICEZAN SRL▲ 9 | Sat Stăneşti, Comuna Stăneşti, Gorj | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 1,5 K RON | |
| 57 | 57.GATMAT PROD SRL▼ 3 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 90,0% | 0,0% | 129,9 K RON | |
| 58 | 58.RALEXCONS SRL▲ 7 | Sat Cărpinis, Comuna Crasna, Gorj | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 125,9 K RON | |
| 59 | 59.NOVALDI TRANSCONSTRUCT SRL▲ 97 | Loc. Novaci, Oraş Novaci, Gorj | 9▲ 200 % | ▲ 200 % | 264,4 K RON | |
| 60 | 60.ASTRALUX SRL▼ 11 | Sat Barza, Comuna Dăneşti, Gorj | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | 244,9 K RON | |
| 61 | 61.NIELGITRANS SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | -19,4 K RON | |
| 62 | 62.REXDIMOLUK SRL▼ 8 | Sat Leleşti, Comuna Leleşti, Gorj | 90,0% | 0,0% | 73,6 K RON | |
| 63 | 63.THE USA CON SRL▲ 93 | Loc. Târgu Cărbuneşti, Oraş Târgu Cărbuneşti, Gorj | 9▲ 200 % | ▲ 200 % | -152,9 K RON | |
| 64 | 64.SVB CONSTRUCȚII, SERVICII, COMERȚ S.R.L.nou | Sat Ţânțăreni, Comuna Ţânțăreni, Gorj | 9— | — | — | -13,4 K RON |
| 65 | 65.VEOLARIS PREST SRL▼ 11 | Loc. Bârseşti, Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 8▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 10,1 K RON | |
| 66 | 66.CORTIS IMPEX SRL▲ 132 | Sat Tălpăseşti, Comuna Băleşti, Gorj | 8▲ 300 % | ▲ 300 % | 86 K RON | |
| 67 | 67.SELFCONSTRUCT SRL▼ 2 | Loc. Rovinari, Oraş Rovinari, Gorj | 80,0% | 0,0% | 250,1 K RON | |
| 68 | 68.ELENICE ENERGY SRL▲ 33 | Loc. Târgu Cărbuneşti, Oraş Târgu Cărbuneşti, Gorj | 8▲ 60 % | ▲ 60 % | 501,1 K RON | |
| 69 | 69.FORAJ CONSMIN SRL▲ 13 | Municipiul Motru, Gorj | 8▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 14,8 K RON | |
| 70 | 70.BOBMAX INVEST SRL▼ 30 | Sat Bobu, Comuna Scoarta, Gorj | 8▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | -227,4 K RON | |
| 71 | 71.MVM VLADAND CONSTRUCT SRL▼ 6 | Sat Borăscu, Comuna Borăscu, Gorj | 80,0% | 0,0% | 56,7 K RON | |
| 72 | 72.ELFANCONS 2015 SRL▲ 84 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 8▲ 166,7 % | ▲ 166,7 % | 171,1 K RON | |
| 73 | 73.DRASIMCONS SRL▲ 205 | Sat Hiriseşti, Oraş Novaci, Gorj | 7▲ 600 % | ▲ 600 % | 70,8 K RON | |
| 74 | 74.ALEXAPLAST SRL▲ 124 | Loc. Preajba Mare, Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 7▲ 250 % | ▲ 250 % | 379 RON | |
| 75 | 75.AMBIENTRAM SRL▼ 10 | Sat Ursoaia, Comuna Negomir, Gorj | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 31,6 K RON | |
| 76 | 76.CADALMICONS SRL▼ 47 | Loc. Rovinari, Oraş Rovinari, Gorj | 7▼ 56,3 % | ▼ 56,3 % | 433,4 K RON | |
| 77 | 77.MILVAMAR CONSTRUCT SRL▲ 121 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 7▲ 250 % | ▲ 250 % | 6 K RON | |
| 78 | 78.MEGAFAST CONSTRUCT SRLnou | Loc. Rovinari, Oraş Rovinari, Gorj | 7▲ 600 % | ▲ 600 % | -83,4 K RON | |
| 79 | 79.KATASKEVI SRL▲ 22 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 7▲ 40 % | ▲ 40 % | 1,3 mil. RON | |
| 80 | 80.D & EL JOIŢA SRL-D▲ 2 | Sat Bibuleşti, Comuna Dănciuleşti, Gorj | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 4,2 K RON | |
| 81 | 81.CSM LEMN PRODUCTION SRL▲ 35 | Sat Cărpinis, Comuna Crasna, Gorj | 7▲ 75 % | ▲ 75 % | 301,4 K RON | |
| 82 | 82.GYADECISIV CONS SRL▼ 73 | Loc. Rovinari, Oraş Rovinari, Gorj | 7▼ 76,7 % | ▼ 76,7 % | 21,2 K RON | |
| 83 | 83.CUTEZANŢA PREST SRL▼ 18 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 6▼ 25 % | ▼ 25 % | -87,5 K RON | |
| 84 | 84.TERRAMAX SRL▲ 17 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 307 K RON | |
| 85 | 85.CALINPEX SRL▼ 20 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 6▼ 25 % | ▼ 25 % | 3 K RON | |
| 86 | 86.ECONMET SA▼ 9 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 4,8 K RON | |
| 87 | 87.ROMADICOM SRL▼ 33 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 6▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 52,7 K RON | |
| 88 | 88.CETIMAR PREST SRL▲ 28 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | 40,1 K RON | |
| 89 | 89.AMIS&MOB SERV SRL▼ 35 | Loc. Ursaţi, Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 6▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 8,4 K RON | |
| 90 | 90.LONATO CONSTRUCT SRL▼ 25 | Sat Spahii, Comuna Turburea, Gorj | 6▼ 25 % | ▼ 25 % | 121,9 K RON | |
| 91 | 91.MARIO MAGNUM SRL▼ 9 | Sat Calaparu, Comuna Borăscu, Gorj | 60,0% | 0,0% | 62,7 K RON | |
| 92 | 92.DIZAIN SIMPISCINE SRL▼ 10 | Sat Negoieşti, Comuna Prigoria, Gorj | 60,0% | 0,0% | 255,2 K RON | |
| 93 | 93.PROCONVID CONSTRUCT SRL▼ 11 | Sat Bumbeşti-Piţic, Comuna Bumbeşti-Piţic, Gorj | 60,0% | 0,0% | 4,5 K RON | |
| 94 | 94.CROSCLASS SRL▼ 29 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 6▼ 25 % | ▼ 25 % | 1,3 K RON | |
| 95 | 95.MONFILCRIS SRL▲ 290 | Loc. Rovinari, Oraş Rovinari, Gorj | 6— | — | -7,3 K RON | |
| 96 | 96.SCLCONS SRL▲ 60 | Loc. Preajba Mare, Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 6▲ 100 % | ▲ 100 % | 109,8 K RON | |
| 97 | 97.COSMIN MESTER BUN SRL▲ 288 | Sat Seciurile, Comuna Rosia de Amaradia, Gorj | 6— | — | 35,8 K RON | |
| 98 | 98.CAMADYDOR CONS BUILDING S.R.L.nou | Loc. Dragoeni, Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 6— | — | — | 128,8 K RON |
| 99 | 99.IMUNT PREST SRL▼ 34 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 5▼ 37,5 % | ▼ 37,5 % | 34,5 K RON | |
| 100 | 100.SERGOMAR SRL▼ 65 | Sat Bîltişoara, Comuna Runcu, Gorj | 5▼ 66,7 % | ▼ 66,7 % | 594,9 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Gorj
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
505 firme · 475,8 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
32 firme · 151,2 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
70 firme · 147,8 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
11 firme · 111,7 mil. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
157 firme · 110,7 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
86 firme · 51,2 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
53 firme · 26,1 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
5 firme · 21,2 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
9 firme · 16,3 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
43 firme · 15,9 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
25 firme · 13,3 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
2 firme · 11,4 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
25 firme · 10,9 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
11 firme · 4,6 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
7 firme · 3,4 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
6 firme · 3,4 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
8 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
3 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
2 firme · 1 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
3 firme · 697,6 K RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
3 firme · 268,9 K RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
2 firme · 248 K RON
CAEN 4350
Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
1 firme · 120 K RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
1 firme · 77,5 K RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
3 firme · 59,1 K RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
1 firme · 5 K RON