Top 100 firme — Transport și depozitare, Giurgiu după angajați în 2020
794 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 2.540. Pragul de intrare în top este 4, iar liderul atinge 606.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.GEBRUDER WEISS SRL= | Sat Bolintin-Deal, Comuna Bolintin-Deal, Giurgiu | 606▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 15,1 mil. RON | |
| 2 | 2.KLG EUROPE LOGISTICS SRL= | Sat Bolintin-Deal, Comuna Bolintin-Deal, Giurgiu | 308▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 6,9 mil. RON | |
| 3 | 3.KLG TRUCKING SRL▲ 1 | Sat Bolintin-Deal, Comuna Bolintin-Deal, Giurgiu | 151▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 8,9 mil. RON | |
| 4 | 4.VAN MOER GROUP ROMANIA S.R.L.▼ 1 | Sat Bolintin-Deal, Comuna Bolintin-Deal, Giurgiu | 140▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | 567,7 K RON | |
| 5 | 5.COMPANIA NATIONALA ADMINISTRATIA PORTURILOR DUNARII FLUVIALE SA= | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 134▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | 437,5 K RON | |
| 6 | 6.VLD LOGISTIC SRL▲ 1 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 92▲ 19,5 % | ▲ 19,5 % | 923,6 K RON | |
| 7 | 7.H.ESSERS DISTRIBUŢIE SRL▲ 447 | Sat Bolintin-Deal, Comuna Bolintin-Deal, Giurgiu | 65— | — | 2,6 mil. RON | |
| 8 | 8.NEW CHAMPIONS LINE SRL▲ 3 | Sat Angheleşti, Comuna Bucşani, Giurgiu | 60▲ 22,5 % | ▲ 22,5 % | 1,7 mil. RON | |
| 9 | 9.BOLINTIS GRUP SRL= | Sat Daia, Comuna Daia, Giurgiu | 57▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | 17,2 K RON | |
| 10 | 10.ANS V SRL▼ 2 | Sat Roata de Jos, Comuna Roata de Jos, Giurgiu | 55▼ 21,4 % | ▼ 21,4 % | 1 mil. RON | |
| 11 | 11.BOLINTIȘ AGRO SRL▼ 1 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 49▼ 15,5 % | ▼ 15,5 % | 886,9 K RON | |
| 12 | 12.CERONY SRL= | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 45▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 2,8 mil. RON | |
| 13 | 13.COMPAGNIE D’AFFRETEMENT ET DE TRANSPORT LC ROMANIA S.R.L.= | Sat Bolintin-Deal, Comuna Bolintin-Deal, Giurgiu | 42▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 27,5 K RON | |
| 14 | 14.STROMIH TRANS COM SRL▲ 1 | Sat Sadina, Comuna Roata de Jos, Giurgiu | 39▲ 39,3 % | ▲ 39,3 % | 347,7 K RON | |
| 15 | 15.GOKBORA INTERNATIONAL TRANSPORT SRL▼ 1 | Comuna Bolintin-Deal, Giurgiu | 32▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 1 mil. RON | |
| 16 | 16.MOTOTOLEA COM SERV SNC= | Sat Valea Dragului, Comuna Valea Dragului, Giurgiu | 28▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 1,4 mil. RON | |
| 17 | 17.LIBER TRANS COM SRL▲ 3 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 21▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 519,8 K RON | |
| 18 | 18.ALPIN TRANSCOMPRODEXIM SRL▼ 1 | Sat Corbeanca, Comuna Vânătorii Mici, Giurgiu | 20▼ 20 % | ▼ 20 % | 23,5 K RON | |
| 19 | 19.ALEXLEO TRANS SRL▲ 435 | Sat Săbăreni, Comuna Săbăreni, Giurgiu | 19— | — | 89,4 K RON | |
| 20 | 20.STOICA DANIEL MAXI TAXI SRL▲ 1 | Sat Buturugeni, Comuna Buturugeni, Giurgiu | 180,0% | 0,0% | 1,1 mil. RON | |
| 21 | 21.OMERTA IMPEX SRL▼ 2 | Comuna Stoeneşti, Giurgiu | 16▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 13,2 K RON | |
| 22 | 22.GEO COSTI SRL= | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 15▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | 656 K RON | |
| 23 | 23.NELMATOUR SRL▼ 1 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 15▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | 185,1 K RON | |
| 24 | 24.BOLINTIȘ ACHIZIȚII CEREALE S.R.L.= | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 15▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 10,3 K RON | |
| 25 | 25.DOREL TRANS SRL▼ 8 | Loc. Mihăileşti, Oraş Mihăileşti, Giurgiu | 14▼ 44 % | ▼ 44 % | 199,9 K RON | |
| 26 | 26.SANDY MAR TRANSPORT SRL▼ 1 | Sat Joiţa, Comuna Joiţa, Giurgiu | 14▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 41,3 K RON | |
| 27 | 27.AMS SOLUTIONS SRL▼ 1 | Sat Crevedia Mare, Comuna Crevedia Mare, Giurgiu | 14▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 28 | 28.ECONT FOR YOU SRL▼ 2 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 13▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 734,4 K RON | |
| 29 | 29.SEA DANUBE SRL▼ 3 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 120,0% | 0,0% | 180,1 K RON | |
| 30 | 30.A.P.C.D. GIURGIU - AMENAJARE PORT CONTAINERE DUNAREAN SRL▲ 2 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 11▲ 10 % | ▲ 10 % | -129,2 K RON | |
| 31 | 31.GABIMAR TRANS SRLnou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 11▲ 10 % | ▲ 10 % | 290,9 K RON | |
| 32 | 32.ELMARVAL TRANSPORT SRL▲ 12 | Sat Cartojani, Comuna Roata de Jos, Giurgiu | 11▲ 57,1 % | ▲ 57,1 % | 185,1 K RON | |
| 33 | 33.TRANSPORTER SRL▼ 1 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 100,0% | 0,0% | -434,8 K RON | |
| 34 | 34.TRANSEXPERT ADN LOGISTIC S.R.L.▲ 193 | Sat Prundu, Comuna Prundu, Giurgiu | 10▲ 900 % | ▲ 900 % | 282,5 K RON | |
| 35 | 35.TRANS GHEORGHE SRL▼ 9 | Sat Ogrezeni, Comuna Ogrezeni, Giurgiu | 9▼ 25 % | ▼ 25 % | 660,3 K RON | |
| 36 | 36.JIMTRANS SRL▼ 6 | Sat Malu Spart, Oraş Bolintin-Vale, Giurgiu | 9▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | 380,2 K RON | |
| 37 | 37.ELYTRANS COM SRL▼ 5 | Sat Adunaţii-Copăceni, Comuna Adunaţii-Copăceni, Giurgiu | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | -86,9 K RON | |
| 38 | 38.CONAV TRANSPORTURI S.R.L.▲ 39 | Comuna Valea Dragului, Giurgiu | 9▲ 125 % | ▲ 125 % | -115,4 K RON | |
| 39 | 39.LAVE GAME86 SRL▼ 3 | Sat Prundu, Comuna Prundu, Giurgiu | 90,0% | 0,0% | 134,5 K RON | |
| 40 | 40.ANAVA FARM SRL▲ 18 | Sat Malu Spart, Oraş Bolintin-Vale, Giurgiu | 8▲ 60 % | ▲ 60 % | 1,5 mil. RON | |
| 41 | 41.PRIMA TRANS SRL▲ 7 | Sat Greaca, Comuna Greaca, Giurgiu | 8▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 18,7 K RON | |
| 42 | 42.MIFTODE TRANSPORT SRL▼ 4 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 80,0% | 0,0% | 205,4 K RON | |
| 43 | 43.PRESTO EXPEDITION SRL▲ 1 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 278,3 K RON | |
| 44 | 44.ILR LOGISTICA ROMANIA SRL▼ 6 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 80,0% | 0,0% | -798 K RON | |
| 45 | 45.GEW INVEST SRL▼ 13 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 8▼ 20 % | ▼ 20 % | 1,1 mil. RON | |
| 46 | 46.ALEX TRANS 2015 SRL▼ 2 | Sat Adunaţii-Copăceni, Comuna Adunaţii-Copăceni, Giurgiu | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 245,3 K RON | |
| 47 | 47.PIT SPEED INTERNAŢIONAL SRL▼ 9 | Sat Buturugeni, Comuna Buturugeni, Giurgiu | 80,0% | 0,0% | 499,8 K RON | |
| 48 | 48.TUNAHAN USTA 93 S.R.L.▲ 406 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 8— | — | 144,7 K RON | |
| 49 | 49.FAM IMPEX SRL▼ 1 | Comuna Bolintin-Deal, Giurgiu | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 957,7 K RON | |
| 50 | 50.VANLON SRL▼ 6 | Sat Stoeneşti, Comuna Floreşti-Stoeneşti, Giurgiu | 70,0% | 0,0% | 278,6 K RON | |
| 51 | 51.GAMA COR EUROTRANS SRL▼ 15 | Sat Popeşti, Oraş Mihăileşti, Giurgiu | 7▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | 95,4 K RON | |
| 52 | 52.CLIPPERTON SRL▲ 6 | Sat Joiţa, Comuna Joiţa, Giurgiu | 7▲ 40 % | ▲ 40 % | -61,5 K RON | |
| 53 | 53.NYB EXPEDITII SRL▲ 5 | Sat Ogrezeni, Comuna Ogrezeni, Giurgiu | 7▲ 40 % | ▲ 40 % | 86,7 K RON | |
| 54 | 54.MATIMAR KAR S.R.L.▼ 16 | Sat Joiţa, Comuna Joiţa, Giurgiu | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 1,6 mil. RON | |
| 55 | 55.TMG DAR TRANS SRL▲ 44 | Sat Sadina, Comuna Roata de Jos, Giurgiu | 7▲ 133,3 % | ▲ 133,3 % | 565,1 K RON | |
| 56 | 56.SMARANDA SRL▼ 18 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 6▼ 25 % | ▼ 25 % | 34,1 K RON | |
| 57 | 57.GIULIA DISCOUNT SRL▼ 9 | Sat Roata de Jos, Comuna Roata de Jos, Giurgiu | 60,0% | 0,0% | 370,5 K RON | |
| 58 | 58.SEBY COMPANY SRL▲ 41 | Sat Cartojani, Comuna Roata de Jos, Giurgiu | 6▲ 100 % | ▲ 100 % | -188,7 K RON | |
| 59 | 59.PNI IDEAL TRANS SRL▼ 11 | Sat Joiţa, Comuna Joiţa, Giurgiu | 60,0% | 0,0% | 310 K RON | |
| 60 | 60.DRĂGĂNESCU INTER TRANS SRL▲ 17 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | 150,2 K RON | |
| 61 | 61.KDV EXPEDITION CONSULTING S.R.L.nou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 6— | — | — | 46,4 K RON |
| 62 | 62.PIRVU IONEL SRL▼ 4 | Sat Roata de Jos, Comuna Roata de Jos, Giurgiu | 50,0% | 0,0% | 157,6 K RON | |
| 63 | 63.SANDILIV SRL▼ 5 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 50,0% | 0,0% | 22,5 K RON | |
| 64 | 64.TRANSGRIG SRL▼ 6 | Sat Găiseanca, Comuna Crevedia Mare, Giurgiu | 50,0% | 0,0% | 54,6 K RON | |
| 65 | 65.LYN SRL▲ 34 | Sat Cartojani, Comuna Roata de Jos, Giurgiu | 5▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | -77,9 K RON | |
| 66 | 66.CEREALTRANS SRL▲ 11 | Sat Uzunu, Comuna Călugăreni, Giurgiu | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 78,1 K RON | |
| 67 | 67.SEVEN IMPEX SRL▼ 19 | Sat Crevedia Mică, Comuna Crevedia Mare, Giurgiu | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 538,9 K RON | |
| 68 | 68.LOGSPED TRANS SRL▲ 9 | Sat Mârşa, Comuna Mârşa, Giurgiu | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | -102,1 K RON | |
| 69 | 69.LIVIU TRANS 2008 SRL▲ 8 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti-Stoeneşti, Giurgiu | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 179,9 K RON | |
| 70 | 70.YJM MIHDAR TOTAL SRL▲ 29 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 5▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 4,4 K RON | |
| 71 | 71.ALPHA TRANS EXPEDITION SRL▲ 383 | Loc. Bolintin-Vale, Oraş Bolintin-Vale, Giurgiu | 5— | — | 1 mil. RON | |
| 72 | 72.NIKI SPEED TRANSPORT SRL▼ 14 | Sat Băneasa, Comuna Băneasa, Giurgiu | 50,0% | 0,0% | 15,6 K RON | |
| 73 | 73.PRACTIC TEAM SRL▲ 26 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 5▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 120,8 K RON | |
| 74 | 74.ASAC CONFORT SRL▼ 26 | Loc. Bolintin-Vale, Oraş Bolintin-Vale, Giurgiu | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 2,8 K RON | |
| 75 | 75.SPEED GIMARO SRL▲ 2 | Sat Joiţa, Comuna Joiţa, Giurgiu | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | -106,8 K RON | |
| 76 | 76.MELTIADE TRANS SRL▼ 28 | Loc. Bolintin-Vale, Oraş Bolintin-Vale, Giurgiu | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 338,1 K RON | |
| 77 | 77.ANDRE DARY BUSINESS SRL▲ 64 | Sat Roata de Jos, Comuna Roata de Jos, Giurgiu | 5▲ 150 % | ▲ 150 % | 427 RON | |
| 78 | 78.SELIS TRANSLOG SRL▼ 20 | Sat Hulubeşti, Comuna Călugăreni, Giurgiu | 50,0% | 0,0% | 54,3 K RON | |
| 79 | 79.BRITRANS SMART LOGISTICS S.R.L.▲ 148 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 5▲ 400 % | ▲ 400 % | 9,3 K RON | |
| 80 | 80.SMART LAST MILE S.R.L.▲ 147 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 5▲ 400 % | ▲ 400 % | 122,4 K RON | |
| 81 | 81.MES TRANS 2008 SRL▼ 33 | Loc. Mihăileşti, Oraş Mihăileşti, Giurgiu | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 442,3 K RON | |
| 82 | 82.SIRBU SRL▼ 5 | Loc. Bolintin-Vale, Oraş Bolintin-Vale, Giurgiu | 40,0% | 0,0% | -87,1 K RON | |
| 83 | 83.GALLUS ROM STAR SRL▲ 16 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 115,4 K RON | |
| 84 | 84.TIC EXPRES SRL▼ 7 | Sat Joiţa, Comuna Joiţa, Giurgiu | 40,0% | 0,0% | -1,6 K RON | |
| 85 | 85.CARGO MUNTENIA INTERNAŢIONAL SRL▼ 8 | Loc. Bolintin-Vale, Oraş Bolintin-Vale, Giurgiu | 40,0% | 0,0% | 103,1 K RON | |
| 86 | 86.MAGNIFIC 2006 SRL▲ 368 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 4— | — | -1,7 K RON | |
| 87 | 87.DAV TRANS CONSTRUCT SRL▼ 10 | Sat Malu Spart, Oraş Bolintin-Vale, Giurgiu | 40,0% | 0,0% | 67,8 K RON | |
| 88 | 88.SORI NIK MAR SRL▼ 11 | Sat Bâcu, Comuna Joiţa, Giurgiu | 40,0% | 0,0% | 56,9 K RON | |
| 89 | 89.DIPA SRL▼ 12 | Sat Vânătorii Mari, Comuna Vânătorii Mici, Giurgiu | 40,0% | 0,0% | -358,4 K RON | |
| 90 | 90.MIH TRANS SRLnou | Sat Cosoba, Comuna Cosoba, Giurgiu | 4— | — | 32,4 K RON | |
| 91 | 91.PARASCHIV IULIAN TRANSPORT SRL▲ 50 | Sat Cartojani, Comuna Roata de Jos, Giurgiu | 4▲ 100 % | ▲ 100 % | 115,8 K RON | |
| 92 | 92.GAMES ROUTE 41 SRL▼ 34 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | -129,7 K RON | |
| 93 | 93.ADDA PRO TRANS INTERNATIONAL SRL▲ 6 | Sat Hulubeşti, Comuna Călugăreni, Giurgiu | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 345,3 K RON | |
| 94 | 94.MAD & IUL TRANS SRL▲ 47 | Sat Cartojani, Comuna Roata de Jos, Giurgiu | 4▲ 100 % | ▲ 100 % | 1,3 K RON | |
| 95 | 95.MARCOR SPEDITION SRL▲ 132 | Sat Cartojani, Comuna Roata de Jos, Giurgiu | 4▲ 300 % | ▲ 300 % | 281,5 K RON | |
| 96 | 96.ANDU & STEFY TRANS SRL▲ 45 | Sat Ulmi, Comuna Ulmi, Giurgiu | 4▲ 100 % | ▲ 100 % | 253 K RON | |
| 97 | 97.MARCOS ENACHE CONSTRUCT SRLnou | Sat Joiţa, Comuna Joiţa, Giurgiu | 4— | — | 2,2 K RON | |
| 98 | 98.ALP-FOLES SRL▼ 40 | Sat Buturugeni, Comuna Buturugeni, Giurgiu | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 111,5 K RON | |
| 99 | 99.RAM ANDRE SRL▼ 22 | Sat Joiţa, Comuna Joiţa, Giurgiu | 40,0% | 0,0% | 20,7 K RON | |
| 100 | 100.FLR FAMILY TRANSPORT S.R.L.▼ 1 | Sat Corbeanca, Comuna Vânătorii Mici, Giurgiu | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 32,5 K RON |
Codurile CAEN din transport și depozitare — Giurgiu
CAEN 4941
Transporturi rutiere de mărfuri
790 firme · 792,1 mil. RON
CAEN 5231
Activități de intermediere pentru transportul de marfă
6 firme · 529,8 mil. RON
CAEN 5226
Alte activități anexe transporturilor
7 firme · 348,5 mil. RON
CAEN 5320
Alte activități poștale și de curier
94 firme · 83,2 mil. RON
CAEN 4939
Alte transporturi terestre de călători n.c.a
44 firme · 65,9 mil. RON
CAEN 4920
Transporturi de marfă pe calea ferată
3 firme · 26,7 mil. RON
CAEN 5221
Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
19 firme · 26,6 mil. RON
CAEN 5222
Activități de servicii anexe transportului pe apă
5 firme · 21,2 mil. RON
CAEN 4931
Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
17 firme · 14,3 mil. RON
CAEN 5229
Alte activități anexe transporturilor
11 firme · 13,3 mil. RON
CAEN 5210
Depozitări
7 firme · 10,4 mil. RON
CAEN 5224
Manipulări
5 firme · 8,1 mil. RON
CAEN 5040
Transportul de marfă pe căi navigabile interioare
5 firme · 6,6 mil. RON
CAEN 4942
Servicii de mutare
4 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 4933
Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
13 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 4932
Transporturi cu taxiuri
27 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 5310
Activități poștale desfășurate sub obligativitatea serviciului universal
2 firme · 304 K RON
CAEN 5010
Transporturi maritime și costiere de pasageri
2 firme · 269,4 K RON
CAEN 5223
Activități de servicii anexe transporturilor aeriene
1 firme · 234,4 K RON
CAEN 5020
Transporturi maritime și costiere de marfă
1 firme · 211,5 K RON
CAEN 5110
Transporturi aeriene de pasageri
1 firme · 115,7 K RON
CAEN 5030
Transporturi de pasageri pe căi navigabile interioare
1 firme · 0 RON