Top 100 firme — Agricultură, silvicultură și pescuit, Giurgiu după angajați în 2019
450 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 1.070. Pragul de intrare în top este 4, iar liderul atinge 55.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.AGROZOOTEHNICA SA ADUNATII COPACENI= | Sat Adunaţii-Copăceni, Comuna Adunaţii-Copăceni, Giurgiu | 55▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 1,6 mil. RON | |
| 2 | 2.AGROZOOTEHNICA SA MIHAILESTI▲ 1 | Loc. Mihăileşti, Oraş Mihăileşti, Giurgiu | 43▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 54,2 K RON | |
| 3 | 3.SERBEL IMPORT EXPORT SRL▲ 1 | Sat Hodivoaia, Comuna Putineiu, Giurgiu | 37▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 253,7 K RON | |
| 4 | 4.PALAS SRL= | Sat Remuş, Comuna Frăteşti, Giurgiu | 37▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 513,9 K RON | |
| 5 | 5.AGRO PAIN D'OR SRL▲ 1 | Sat Bila, Comuna Schitu, Giurgiu | 29▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 1,1 mil. RON | |
| 6 | 6.ROMVELIA PRODCOM SRL▲ 1 | Sat Frăteşti, Comuna Frăteşti, Giurgiu | 22▼ 12 % | ▼ 12 % | 588,4 K RON | |
| 7 | 7.TOTAGRO SRL▲ 1 | Sat Prundu, Comuna Prundu, Giurgiu | 22▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 714,5 K RON | |
| 8 | 8.GOLDEN CHICKEN SRL▲ 2 | Loc. Mihăileşti, Oraş Mihăileşti, Giurgiu | 220,0% | 0,0% | 372,6 K RON | |
| 9 | 9.M.M.M. VINPROD SRL▲ 2 | Sat Zorile, Comuna Grădinari, Giurgiu | 22▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | 144,8 K RON | |
| 10 | 10.AGROMEC PUTINEIU SA▼ 2 | Sat Putineiu, Comuna Putineiu, Giurgiu | 21▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 1,1 mil. RON | |
| 11 | 11.AGRO TOTAL SRL▲ 4 | Sat Adunaţii-Copăceni, Comuna Adunaţii-Copăceni, Giurgiu | 18▲ 20 % | ▲ 20 % | 1,2 mil. RON | |
| 12 | 12.RAMIRA SRL= | Sat Mârşa, Comuna Mârşa, Giurgiu | 17▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 53,3 K RON | |
| 13 | 13.ROMSEM SRL= | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 160,0% | 0,0% | 452,9 K RON | |
| 14 | 14.COSMARA SRL▼ 1 | Comuna Găujani, Giurgiu | 15▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 2,9 mil. RON | |
| 15 | 15.NUTU SRL= | Sat Vieru, Comuna Putineiu, Giurgiu | 150,0% | 0,0% | -320,8 K RON | |
| 16 | 16.IONUŢ AGRICOM SRL▲ 25 | Sat Daia, Comuna Daia, Giurgiu | 15▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 15,6 K RON | |
| 17 | 17.BOGDAN C SRL▲ 5 | Sat Ghimpaţi, Comuna Ghimpaţi, Giurgiu | 130,0% | 0,0% | 152,5 K RON | |
| 18 | 18.SCORPION SRL▲ 4 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 130,0% | 0,0% | 870,6 K RON | |
| 19 | 19.DIADA SRL▲ 6 | Sat Greaca, Comuna Greaca, Giurgiu | 13▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 779 K RON | |
| 20 | 20.UNIVERSAL ADI SI PAUL SRL▼ 3 | Comuna Valea Dragului, Giurgiu | 13▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 1,5 mil. RON | |
| 21 | 21.TRANS RAPID SRL▲ 4 | Sat Pietrişu, Comuna Găujani, Giurgiu | 13▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 2,5 mil. RON | |
| 22 | 22.GIROM IMPEX SRL▼ 5 | Sat Frăteşti, Comuna Frăteşti, Giurgiu | 13▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 569,1 K RON | |
| 23 | 23.AGROCOM AD COP SRL▲ 11 | Sat Adunaţii-Copăceni, Comuna Adunaţii-Copăceni, Giurgiu | 13▲ 30 % | ▲ 30 % | 1,2 mil. RON | |
| 24 | 24.EURO COMPANY GROUP SRL▲ 1 | Sat Vedea, Comuna Vedea, Giurgiu | 13▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 2,6 mil. RON | |
| 25 | 25.AGRORAL SERV SRL▼ 8 | Sat Putineiu, Comuna Putineiu, Giurgiu | 13▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 1,2 mil. RON | |
| 26 | 26.ALEXANDAR PARC SRL▼ 9 | Comuna Schitu, Giurgiu | 13▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 173,4 K RON | |
| 27 | 27.MICUL FERMIER GRIFARM SRL▲ 14 | Sat Uzunu, Comuna Călugăreni, Giurgiu | 13▲ 44,4 % | ▲ 44,4 % | -676,8 K RON | |
| 28 | 28.AZOCHIM CEREAL SRL▼ 3 | Sat Călugăreni, Comuna Călugăreni, Giurgiu | 120,0% | 0,0% | 3,3 mil. RON | |
| 29 | 29.AGRIPINA PROSPER IMPEX SRL▼ 4 | Sat Izvoarele, Comuna Izvoarele, Giurgiu | 120,0% | 0,0% | 25,3 K RON | |
| 30 | 30.RACMAN SRL▼ 13 | Sat Hodivoaia, Comuna Putineiu, Giurgiu | 12▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 242,1 K RON | |
| 31 | 31.ELA AGRO SRL▲ 3 | Comuna Frăteşti, Giurgiu | 11▲ 10 % | ▲ 10 % | 208,9 K RON | |
| 32 | 32.POULTEC INTERNATIONAL SRL▼ 7 | Loc. Mihăileşti, Oraş Mihăileşti, Giurgiu | 11▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 72,9 K RON | |
| 33 | 33.EUROGRANO SRL▲ 8 | Sat Izvoarele, Comuna Izvoarele, Giurgiu | 11▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 571,3 K RON | |
| 34 | 34.HORTIMPEX LIYLAN AGRO SRL▼ 12 | Comuna Greaca, Giurgiu | 11▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 2,4 mil. RON | |
| 35 | 35.R.N.P. ROMSILVA - ADMINISTRATIA PARCULUI NATURAL COMANA RA▼ 4 | Sat Comana, Comuna Comana, Giurgiu | 110,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 36 | 36.AGROZOOTEHNICA SA VEDEA▲ 5 | Sat Vedea, Comuna Vedea, Giurgiu | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 477,8 K RON | |
| 37 | 37.SAM 48 SRL▼ 3 | Comuna Malu, Giurgiu | 100,0% | 0,0% | 2,1 mil. RON | |
| 38 | 38.SINCU SRL▼ 4 | Sat Dărăşti-Vlaşca, Comuna Adunaţii-Copăceni, Giurgiu | 100,0% | 0,0% | 187,7 K RON | |
| 39 | 39.SAMBUCUS SRL▼ 5 | Comuna Malu, Giurgiu | 100,0% | 0,0% | 1,8 mil. RON | |
| 40 | 40.ADI CERES SRL▲ 1 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 1,5 mil. RON | |
| 41 | 41.AGRO MAXIMUS TOTAL SRL▼ 10 | Sat Braniştea, Comuna Oinacu, Giurgiu | 10▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 1,7 mil. RON | |
| 42 | 42.AGRICOLA BREAZU SRL▼ 8 | Sat Putineiu, Comuna Putineiu, Giurgiu | 100,0% | 0,0% | 11,1 K RON | |
| 43 | 43.AGRICOLA HERĂȘTI SRL▲ 18 | Sat Herăşti, Comuna Herăşti, Giurgiu | 10▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 54,6 K RON | |
| 44 | 44.AGROHOLDING SA▼ 3 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 90,0% | 0,0% | 45,8 K RON | |
| 45 | 45.MAN SRL▼ 4 | Sat Chiriacu, Comuna Izvoarele, Giurgiu | 90,0% | 0,0% | 29,9 K RON | |
| 46 | 46.DELOIU SRL▲ 6 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 3,7 mil. RON | |
| 47 | 47.AGROTOP SRL▲ 5 | Sat Toporu, Comuna Toporu, Giurgiu | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 685,1 K RON | |
| 48 | 48.GRASS FARM SRL▼ 7 | Sat Greaca, Comuna Greaca, Giurgiu | 90,0% | 0,0% | 944,1 K RON | |
| 49 | 49.PROD AZ GROUP SRL▲ 12 | Sat Putineiu, Comuna Putineiu, Giurgiu | 9▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 548,6 K RON | |
| 50 | 50.ARHONDA SRL▲ 2 | Sat Pietrele, Comuna Băneasa, Giurgiu | 80,0% | 0,0% | 853,1 K RON | |
| 51 | 51.AGROMEC STOENESTI SA▼ 10 | Sat Stoeneşti, Comuna Stoeneşti, Giurgiu | 8▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 10,1 K RON | |
| 52 | 52.AGROMEC CRANGURI SA▼ 11 | Sat Crânguri, Comuna Singureni, Giurgiu | 8▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 283,2 K RON | |
| 53 | 53.LORION SRL▼ 1 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 80,0% | 0,0% | 561 K RON | |
| 54 | 54.AGROSILVA SRL▼ 2 | Sat Valea Bujorului, Comuna Izvoarele, Giurgiu | 80,0% | 0,0% | 178,6 K RON | |
| 55 | 55.SOLPROD SRL▼ 3 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 80,0% | 0,0% | 599,8 K RON | |
| 56 | 56.MARAGRO SRL▼ 22 | Sat Zorile, Comuna Grădinari, Giurgiu | 8▼ 20 % | ▼ 20 % | 42,2 K RON | |
| 57 | 57.DUMIR PROD SRL▲ 204 | Sat Clejani, Comuna Clejani, Giurgiu | 8— | — | -352,9 K RON | |
| 58 | 58.AGRO MUCA GHEORGHE SRL▼ 6 | Sat Dimitrie Cantemir, Comuna Izvoarele, Giurgiu | 80,0% | 0,0% | 494,3 K RON | |
| 59 | 59.ECOSFERA RECYCLE SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ▲ 2 | Loc. Mihăileşti, Oraş Mihăileşti, Giurgiu | 70,0% | 0,0% | 1,4 mil. RON | |
| 60 | 60.BANDRA SRL▼ 29 | Sat Oinacu, Comuna Oinacu, Giurgiu | 7▼ 36,4 % | ▼ 36,4 % | 842,6 K RON | |
| 61 | 61.AGROPREST BANEASA SRL▲ 13 | Comuna Băneasa, Giurgiu | 7▲ 40 % | ▲ 40 % | 59,1 K RON | |
| 62 | 62.ADIN SRL▼ 21 | Comuna Stăneşti, Giurgiu | 7▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | 1,7 mil. RON | |
| 63 | 63.AGRO MARES SRL▼ 11 | Sat Cucuruzu, Comuna Răsuceni, Giurgiu | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 2 mil. RON | |
| 64 | 64.OGORUL SRL▼ 3 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 436,2 K RON | |
| 65 | 65.SEM IMPEX SRL▲ 2 | Comuna Stăneşti, Giurgiu | 60,0% | 0,0% | 316 K RON | |
| 66 | 66.AGRISOL SRL▲ 195 | Sat Uzunu, Comuna Călugăreni, Giurgiu | 6— | — | 351,3 K RON | |
| 67 | 67.PESCO GOGOSARI SRL= | Sat Drăghiceanu, Comuna Gogoşari, Giurgiu | 60,0% | 0,0% | -75,8 K RON | |
| 68 | 68.TGM SRL▼ 1 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 60,0% | 0,0% | 1,3 mil. RON | |
| 69 | 69.AGRIPREST SRLnou | Sat Prundu, Comuna Prundu, Giurgiu | 6— | — | 769,5 K RON | |
| 70 | 70.AGROGOLD 2006 SRL▼ 9 | Sat Vlad Ţepeş, Comuna Comana, Giurgiu | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 270,8 K RON | |
| 71 | 71.DANUT AGRO SRL▲ 17 | Sat Stăneşti, Comuna Stăneşti, Giurgiu | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | 1,6 mil. RON | |
| 72 | 72.ABE 2009 AGRO BIO ENERGIE SRL▲ 2 | Sat Adunaţii-Copăceni, Comuna Adunaţii-Copăceni, Giurgiu | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 193,5 K RON | |
| 73 | 73.AGROZOOTEHNICA INVEST SRL▲ 1 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 164,2 K RON | |
| 74 | 74.ROŞANCA AGRICOM SRL▼ 13 | Sat Brăniştari, Comuna Călugăreni, Giurgiu | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | -429,4 K RON | |
| 75 | 75.AGRO AMY BIOLIFE SRL▼ 1 | Sat Ghimpaţi, Comuna Ghimpaţi, Giurgiu | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 113,7 K RON | |
| 76 | 76.VALDO AGRO SRL▼ 9 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 471,6 K RON | |
| 77 | 77.MERIDIAN COM-PROD SRL▼ 3 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 50,0% | 0,0% | 1,4 mil. RON | |
| 78 | 78.NIMB SRL▼ 4 | Sat Gostinu, Comuna Gostinu, Giurgiu | 50,0% | 0,0% | 742,6 K RON | |
| 79 | 79.CEAUSU SRL▼ 12 | Sat Iepureşti, Comuna Iepureşti, Giurgiu | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 50,7 K RON | |
| 80 | 80.VODA GRUP SRL▼ 6 | Sat Letca Veche, Comuna Letca Nouă, Giurgiu | 50,0% | 0,0% | 3,7 K RON | |
| 81 | 81.TUDOR SERV 2004 SRL▼ 14 | Sat Slobozia, Comuna Slobozia, Giurgiu | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 2 mil. RON | |
| 82 | 82.D&D TICKETS SRL▲ 29 | Sat Milcovăţu, Comuna Letca Nouă, Giurgiu | 5▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 48,9 K RON | |
| 83 | 83.DIANA SI IOANA SRL▼ 9 | Sat Plopşoru, Comuna Daia, Giurgiu | 50,0% | 0,0% | 253,4 K RON | |
| 84 | 84.AGRO DORIN SRL▲ 4 | Comuna Malu, Giurgiu | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 239,2 K RON | |
| 85 | 85.AGRO RAMIAN SRLnou | Sat Plopşoru, Comuna Daia, Giurgiu | 5— | — | 328,6 K RON | |
| 86 | 86.INTER MOTOCROSS SRLnou | Sat Prundu, Comuna Prundu, Giurgiu | 5— | — | 1,2 mil. RON | |
| 87 | 87.AGRO BIO SERV SRL▼ 35 | Sat Iepureşti, Comuna Iepureşti, Giurgiu | 5▼ 37,5 % | ▼ 37,5 % | 294,9 K RON | |
| 88 | 88.AGRODEAL INVEST SRL= | Sat Mogoşeşti, Comuna Adunaţii-Copăceni, Giurgiu | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 388,6 K RON | |
| 89 | 89.STRADEM AGRO SRL▼ 1 | Sat Crivina, Oraş Bolintin-Vale, Giurgiu | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 24 K RON | |
| 90 | 90.AGROIND MALU 93 SRL▼ 16 | Comuna Malu, Giurgiu | 50,0% | 0,0% | 368,1 K RON | |
| 91 | 91.HORTI PRIMEX SRLnou | Sat Dărăşti-Vlaşca, Comuna Adunaţii-Copăceni, Giurgiu | 50,0% | 0,0% | 55,4 K RON | |
| 92 | 92.AGROBAN AGRICULTURĂ S.R.L.nou | Sat Braniştea, Comuna Oinacu, Giurgiu | 5— | — | — | 774,9 K RON |
| 93 | 93.GARDOIU SRL▼ 5 | Comuna Slobozia, Giurgiu | 40,0% | 0,0% | 718,8 K RON | |
| 94 | 94.LEMON SRL▲ 17 | Sat Băneasa, Comuna Băneasa, Giurgiu | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 589,9 K RON | |
| 95 | 95.NYK SRL▼ 21 | Sat Prundu, Comuna Prundu, Giurgiu | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 493,1 K RON | |
| 96 | 96.BITA IMPEX SRL▼ 8 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 40,0% | 0,0% | 387,6 K RON | |
| 97 | 97.LAPMOR IMPEX SRL▼ 9 | Comuna Malu, Giurgiu | 40,0% | 0,0% | 1,1 mil. RON | |
| 98 | 98.COSTELO COMPANY SRLnou | Sat Malu Spart, Oraş Bolintin-Vale, Giurgiu | 4— | — | 155,2 K RON | |
| 99 | 99.PIREMI SRL▲ 12 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 317,1 K RON | |
| 100 | 100.MADO SRL▼ 26 | Sat Plopşoru, Comuna Daia, Giurgiu | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 776,5 K RON |
Codurile CAEN din agricultură, silvicultură și pescuit — Giurgiu
CAEN 0111
Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
295 firme · 854,1 mil. RON
CAEN 0113
Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor
68 firme · 206,6 mil. RON
CAEN 0147
Creșterea păsărilor
7 firme · 125,5 mil. RON
CAEN 0146
Creșterea porcinelor
12 firme · 30 mil. RON
CAEN 0121
Cultivarea strugurilor
2 firme · 15,9 mil. RON
CAEN 0119
Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
3 firme · 13,4 mil. RON
CAEN 0322
Acvacultura în ape dulci
18 firme · 7,7 mil. RON
CAEN 0125
Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi
18 firme · 6,7 mil. RON
CAEN 0130
Cultivarea plantelor pentru înmulțire
3 firme · 4,9 mil. RON
CAEN 0145
Creșterea ovinelor și caprinelor
3 firme · 4,4 mil. RON
CAEN 0129
Cultivarea altor plante permanente
2 firme · 3,6 mil. RON
CAEN 0210
Silvicultură și alte activități forestiere
6 firme · 3,4 mil. RON
CAEN 0150
Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
9 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 0240
Activități de servicii anexe silviculturii
1 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 0312
Pescuitul în ape dulci
3 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 0124
Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
11 firme · 822,3 K RON
CAEN 0220
Exploatarea forestieră
10 firme · 329,9 K RON
CAEN 0115
Cultivarea tutunului
1 firme · 168 K RON
CAEN 0128
Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
1 firme · 47,6 K RON
CAEN 0149
Creșterea altor animale
1 firme · 2,9 K RON
CAEN 0230
Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană
2 firme · 0 RON