Top 100 firme — IT și comunicații, Galați după angajați în 2019
436 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 1.378. Pragul de intrare în top este 1, iar liderul atinge 477.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CENTRICO SELIR S.R.L.= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 477▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 3,7 mil. RON | |
| 2 | 2.DATAMONDIAL SRL= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 277▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 681,9 K RON | |
| 3 | 3.WIND RIVER SYSTEMS ROMANIA SRL= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 111▲ 11 % | ▲ 11 % | 2,8 mil. RON | |
| 4 | 4.TRUSTUL DE PRESĂ DUNĂREA DE JOS S.R.L.= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 70▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | 29,1 K RON | |
| 5 | 5.ATTOSOFT SRL= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 36▼ 20 % | ▼ 20 % | 68,8 K RON | |
| 6 | 6.NAPA ROMÂNIA SRL= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 32▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 296,1 K RON | |
| 7 | 7.VIAŢA LIBERĂ SRL= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 260,0% | 0,0% | -134,8 K RON | |
| 8 | 8.NENOS SOFTWARE SRL▲ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 22▲ 37,5 % | ▲ 37,5 % | 1,3 mil. RON | |
| 9 | 9.ALTFACTOR SRL▼ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 20▼ 13 % | ▼ 13 % | 493,4 K RON | |
| 10 | 10.TREDON SRL= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 100,0% | 0,0% | 176,8 K RON | |
| 11 | 11.VITAMIN SOFTWARE S.R.L.▲ 4 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 10▲ 25 % | ▲ 25 % | 329 K RON | |
| 12 | 12.Tc.Inf SA▲ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 90,0% | 0,0% | 181,7 K RON | |
| 13 | 13.I.V. FUTURE S.R.L.▲ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 9▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 91,2 K RON | |
| 14 | 14.TEVECOM SRL▼ 4 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 8▼ 20 % | ▼ 20 % | -64,2 K RON | |
| 15 | 15.DATA ROOM SRL▲ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | -1,7 K RON | |
| 16 | 16.VALENTINO CAR SRL▲ 7 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 8▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -73,5 K RON | |
| 17 | 17.THECON SRL▼ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 70,0% | 0,0% | 1,3 mil. RON | |
| 18 | 18.TAXI AS 940 SRL▼ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 7▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | 67,5 K RON | |
| 19 | 19.LOGIC ECOMSOL S.R.L.▲ 4 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 319,1 K RON | |
| 20 | 20.NEXLOC SRL▼ 4 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 70,0% | 0,0% | 8,4 K RON | |
| 21 | 21.CRESORA SRL▼ 11 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 6▼ 40 % | ▼ 40 % | -5,5 K RON | |
| 22 | 22.HOGLUND MARINE GALAŢI SRL▼ 6 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 105,8 K RON | |
| 23 | 23.RTV MEDIA GRUP SRL= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 4 K RON | |
| 24 | 24.MOBACTIV 2009 SRL▲ 6 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | -75,6 K RON | |
| 25 | 25.SAMATAXI DGY SRL▲ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 50,0% | 0,0% | -11,3 K RON | |
| 26 | 26.DELTAREM AUTO AAA S.R.L.▲ 32 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 5▲ 150 % | ▲ 150 % | 1,1 K RON | |
| 27 | 27.NETAXON SRL▲ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 40,0% | 0,0% | 225,6 K RON | |
| 28 | 28.CLANVADA IMPEX SRL▲ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 40,0% | 0,0% | 24,2 K RON | |
| 29 | 29.TIPOHAV SRL▲ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 40,0% | 0,0% | 75,4 K RON | |
| 30 | 30.EXTENDED DEV S.R.L.▼ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 293,1 K RON | |
| 31 | 31.3D-BROTHERS SRL▼ 1 | Sat Smârdan, Comuna Smârdan, Galaţi | 40,0% | 0,0% | -23,3 K RON | |
| 32 | 32.IDEALPAY PROCESSING SRL▲ 6 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -112,5 K RON | |
| 33 | 33.SEMIOTIC SOFTWARE S.R.L.▲ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 6,5 K RON | |
| 34 | 34.HOTSPOT SPECIALISTS SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 4— | — | — | 5,6 K RON |
| 35 | 35.ANIDONUTWEBBITS S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 4— | — | — | -40 K RON |
| 36 | 36.MONICOM SRL▲ 22 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 171,3 K RON | |
| 37 | 37.AEG COMMISSIONING SRL▲ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 30,0% | 0,0% | 271,3 K RON | |
| 38 | 38.AMAMUSIC SRL▲ 20 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | -57,3 K RON | |
| 39 | 39.HARDNET.RO SRL▼ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 30,0% | 0,0% | 100,9 K RON | |
| 40 | 40.ICESOFTWARE SRL▼ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 30,0% | 0,0% | 674,5 K RON | |
| 41 | 41.REDANS SRL▼ 11 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 99,2 K RON | |
| 42 | 42.LYCRIS A&Z SRL▼ 4 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 30,0% | 0,0% | 62,9 K RON | |
| 43 | 43.PUBLIMEDIAN SRL▼ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 30,0% | 0,0% | 85,8 K RON | |
| 44 | 44.AAA AUTO CONSULTING SRL▼ 21 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 3▼ 50 % | ▼ 50 % | 50,9 K RON | |
| 45 | 45.ATTOSOFT SERVICE SRL▼ 15 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 24,5 K RON | |
| 46 | 46.ALBERTINI SPEED ND SRL▼ 8 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 30,0% | 0,0% | 102,1 K RON | |
| 47 | 47.MITSOFT.RO SRL▼ 9 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 30,0% | 0,0% | 14,5 K RON | |
| 48 | 48.SYNERGETIX EDUCATIONAL SRL▼ 10 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 30,0% | 0,0% | 54 K RON | |
| 49 | 49.ACTIVE DESIGN PIXELS SRL▲ 41 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 3▲ 200 % | ▲ 200 % | 43,4 K RON | |
| 50 | 50.CAF PROFOTOVIDEO SRL▼ 12 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 30,0% | 0,0% | 29,5 K RON | |
| 51 | 51.NONLINEAR SRL▲ 39 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 3▲ 200 % | ▲ 200 % | 177 K RON | |
| 52 | 52.WEBDEV HERO S.R.L.▲ 6 | Sat Pechea, Comuna Pechea, Galaţi | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 25,1 K RON | |
| 53 | 53.SMART SMR HUZ S.R.L.▼ 15 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 30,0% | 0,0% | -20,7 K RON | |
| 54 | 54.EXIM HOST S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 3— | — | — | 71,9 K RON |
| 55 | 55.XML TYPE DEFINITION S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 3— | — | — | -793 RON |
| 56 | 56.CROWDS WEB DEVELOPMENT S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 3— | — | — | 17,7 K RON |
| 57 | 57.IMSOTEC AGENȚIE INTERNET SRL▼ 41 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 3▼ 57,1 % | ▼ 57,1 % | -174,3 K RON | |
| 58 | 58.ZIGOTTO SRL= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 20,0% | 0,0% | 492 RON | |
| 59 | 59.KADET SRL▼ 21 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | -110,2 K RON | |
| 60 | 60.ALGORITHM + SRL▼ 22 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 114 K RON | |
| 61 | 61.VICOVAS SRL▼ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 20,0% | 0,0% | 32,8 K RON | |
| 62 | 62.SOFTCAD SOLUTIONS SRL▼ 4 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 20,0% | 0,0% | 35,7 K RON | |
| 63 | 63.SATELNET SRL▼ 5 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 20,0% | 0,0% | 5,3 K RON | |
| 64 | 64.LIVE VIDEO STUDIO SRL▼ 6 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 20,0% | 0,0% | 5,1 K RON | |
| 65 | 65.EUROWEB SRL▼ 27 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 92,1 K RON | |
| 66 | 66.99 SOLUTIONS IT SRL▼ 8 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 20,0% | 0,0% | 227,5 K RON | |
| 67 | 67.RADIO GALAŢI MEDIA SRL▼ 9 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 20,0% | 0,0% | 132,8 K RON | |
| 68 | 68.NETAXON SOFT SRL▼ 10 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 20,0% | 0,0% | 71,5 K RON | |
| 69 | 69.KROMAR INVEST SRL▼ 11 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 20,0% | 0,0% | 11,1 K RON | |
| 70 | 70.IMAGINE & BRAND SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | -16,6 K RON | |
| 71 | 71.KROMAR INVEST 2000 SRL▼ 13 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 20,0% | 0,0% | -16,9 K RON | |
| 72 | 72.INEDIT VISION WEB SRL▼ 34 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 52,9 K RON | |
| 73 | 73.FOURGRAFX SRL▼ 15 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 20,0% | 0,0% | 135,9 K RON | |
| 74 | 74.AIRNET 5G SRL▼ 16 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 20,0% | 0,0% | -74 RON | |
| 75 | 75.GĂZDUIRE ENTERPRISE S.R.L.▼ 17 | Sat Şendreni, Comuna Şendreni, Galaţi | 20,0% | 0,0% | 10,9 K RON | |
| 76 | 76.HOLDER IDEEA SRL▼ 38 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 108,9 K RON | |
| 77 | 77.MIDWAY LINE SRL▼ 19 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 20,0% | 0,0% | 6,6 K RON | |
| 78 | 78.WEBINSIDE BITS SRL▼ 20 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 20,0% | 0,0% | -32,9 K RON | |
| 79 | 79.PORTALUL YOOI SRL▼ 21 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 20,0% | 0,0% | 649 RON | |
| 80 | 80.BRIGHT PICTURE GRD SRL▲ 10 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | 3,3 K RON | |
| 81 | 81.KINELINK MOOVEE SRL▼ 23 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 20,0% | 0,0% | 6,9 K RON | |
| 82 | 82.INOSOFT LEAN SYSTEM SRL▼ 44 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 145,4 K RON | |
| 83 | 83.KNOCKIT SRL▼ 45 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 15,6 K RON | |
| 84 | 84.VANILA IT PROJECT SRL▼ 26 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 20,0% | 0,0% | 46,6 K RON | |
| 85 | 85.TACIT PAY SRL▼ 27 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 20,0% | 0,0% | 3,6 K RON | |
| 86 | 86.KIRA DESIGN & DIGITAL S.R.L.▲ 4 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | 54,5 K RON | |
| 87 | 87.COMDASI TELECOM S.R.L.▼ 29 | Sat Braniştea, Comuna Braniştea, Galaţi | 20,0% | 0,0% | -630 RON | |
| 88 | 88.VIDEOFLOW EXPERT S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2— | — | — | 199,7 K RON |
| 89 | 89.DIGITAL SINGULARITY S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2— | — | — | 4,2 K RON |
| 90 | 90.XSURE TECH S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2— | — | — | 2,6 K RON |
| 91 | 91.EOS DIGITAL S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2— | — | — | 14,4 K RON |
| 92 | 92.PRIMEXTEAM ONLINE S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2— | — | — | 48,8 K RON |
| 93 | 93.CRAZYFOX S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2— | — | — | 50,5 K RON |
| 94 | 94.HARDCOREWEB S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2— | — | — | -883 RON |
| 95 | 95.TECH TIPS SERVICII S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2— | — | — | 14,5 K RON |
| 96 | 96.COMPATIBIL GRUP SRL▼ 66 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2▼ 50 % | ▼ 50 % | 133 K RON | |
| 97 | 97.POOWER ARHIVE & IT S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2— | — | — | 14,4 K RON |
| 98 | 98.SOCIETATEA PENTRU SERVICII INFORMATICE - CTCE GALATI SRL▼ 8 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 10,0% | 0,0% | -1,5 mil. RON | |
| 99 | 99.TOP SERVICE SRL▼ 41 | Sat Şendreni, Comuna Şendreni, Galaţi | 1▼ 50 % | ▼ 50 % | 7,5 K RON | |
| 100 | 100.VIGERO SRL▼ 10 | Sat Tuluceşti, Comuna Tuluceşti, Galaţi | 10,0% | 0,0% | 17,3 K RON |
Codurile CAEN din IT și comunicații — Galați
CAEN 6210
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
104 firme · 148,5 mil. RON
CAEN 6201
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
232 firme · 100,6 mil. RON
CAEN 6220
Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
19 firme · 81,2 mil. RON
CAEN 6311
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
67 firme · 37,1 mil. RON
CAEN 5829
Activități de editare a altor produse software
20 firme · 15,4 mil. RON
CAEN 6202
Activități de consultanță în tehnologia informației
41 firme · 14,2 mil. RON
CAEN 5812
Activități de editare de ghiduri, compendii, liste de adrese și similare
3 firme · 5,3 mil. RON
CAEN 6190
Alte activități de telecomunicații
14 firme · 4,8 mil. RON
CAEN 5911
Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
26 firme · 3,6 mil. RON
CAEN 6209
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
16 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 6310
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
17 firme · 3,2 mil. RON
CAEN 6110
Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu
7 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 6312
Activități ale portalurilor web
22 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 6392
Alte activități de servicii informaționale n.c. a
2 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 6391
Activități ale agențiilor de știri
6 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 6290
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
8 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 6120
Activități de telecomunicații prin rețele fără cablu (exclusiv prin satelit)
6 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 6399
Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
9 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 6203
Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
8 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 5813
Activități de editare a ziarelor
4 firme · 847,8 K RON
CAEN 6020
Activități de difuzare a programelor de televiziune
5 firme · 753,9 K RON
CAEN 6010
Activități de difuzare a programelor de radio
1 firme · 597,4 K RON
CAEN 6039
Activități de distribuție a altor conținuturi
2 firme · 589 K RON
CAEN 5811
Activități de editare a cărților
4 firme · 495,3 K RON
CAEN 5920
Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
3 firme · 305,1 K RON
CAEN 5821
Activități de editare a jocurilor de calculator
1 firme · 290,1 K RON
CAEN 5819
Alte activități de editare
5 firme · 231,2 K RON
CAEN 5912
Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
3 firme · 183,6 K RON
CAEN 6031
Activități ale agențiilor de știri
1 firme · 160,5 K RON
CAEN 5913
Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune
1 firme · 20,4 K RON
CAEN 6130
Activități de telecomunicații prin satelit
1 firme · 0 RON
CAEN 5914
Proiecția de filme cinematografice
2 firme · 0 RON