Top 100 firme — Activități profesionale, Galați după angajați în 2021
1.326 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 1.964. Pragul de intrare în top este 4, iar liderul atinge 375.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ALEWIJNSE MARINE GALAŢI SOCIETATE PE ACŢIUNI= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 375▼ 15 % | ▼ 15 % | 12,6 mil. RON | |
| 2 | 2.DMT MARINE EQUIPMENT SOCIETATE PE ACŢIUNI▲ 1 | Sat Costi, Comuna Vânători, Galaţi | 230▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | 3,1 mil. RON | |
| 3 | 3.ICEPRONAV ENGINEERING SRL▼ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 152▼ 34,8 % | ▼ 34,8 % | 659,5 K RON | |
| 4 | 4.MARINE ENGINEERING SRL= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 136▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 2,6 mil. RON | |
| 5 | 5.DAMEN WORKFORCE ROMANIA SRL▲ 4 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 119▲ 296,7 % | ▲ 296,7 % | 1,9 mil. RON | |
| 6 | 6.SHIP DESIGN GROUP SRL▼ 1 | Sat Costi, Comuna Vânători, Galaţi | 67▼ 19,3 % | ▼ 19,3 % | -5,2 mil. RON | |
| 7 | 7.DRUM CONSTRUCT SRL= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 52▲ 36,8 % | ▲ 36,8 % | 135,4 K RON | |
| 8 | 8.AEG TEHNOLOGY SRL▲ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 35▲ 59,1 % | ▲ 59,1 % | 1,2 mil. RON | |
| 9 | 9.FORTUNA MAN OIL SRL▼ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 320,0% | 0,0% | 74,1 K RON | |
| 10 | 10.GAZTERM PROIECT SRL= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 31▲ 14,8 % | ▲ 14,8 % | 1 mil. RON | |
| 11 | 11.NASDIS CONSULTING SRL▼ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 31▼ 22,5 % | ▼ 22,5 % | -922,4 K RON | |
| 12 | 12.NAVYK SRL▼ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 28▲ 21,7 % | ▲ 21,7 % | 672,7 K RON | |
| 13 | 13.ADINA SRL▼ 2 | Sat Vânători, Comuna Vânători, Galaţi | 27▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | 470,3 K RON | |
| 14 | 14.INTOCAST RO S.R.L.▲ 46 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 19▲ 280 % | ▲ 280 % | 915,8 K RON | |
| 15 | 15.PROSIM MEDIA & PUBLICITY SRL= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 18▼ 10 % | ▼ 10 % | 675,7 K RON | |
| 16 | 16.TOP MEDIA PRODCOM SRL▲ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 17▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 309,8 K RON | |
| 17 | 17.MEDICALVET SRL= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 16▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 393,6 K RON | |
| 18 | 18.ADONICA CONSULTING SRL▲ 4 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 16▲ 23,1 % | ▲ 23,1 % | 326,6 K RON | |
| 19 | 19.ELECTRICPRO SRL▲ 1 | Sat Şendreni, Comuna Şendreni, Galaţi | 15▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 222,1 K RON | |
| 20 | 20.RESCONT SSM SRL= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 15▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 94,3 K RON | |
| 21 | 21.DEM MEDIA SRL▲ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 14▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 1,2 mil. RON | |
| 22 | 22.VIOPINT SERV SRL▲ 17 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 12▲ 50 % | ▲ 50 % | 38,3 K RON | |
| 23 | 23.GLO-MARINE S.R.L.▼ 10 | Sat Costi, Comuna Vânători, Galaţi | 12▼ 45,5 % | ▼ 45,5 % | 294,8 K RON | |
| 24 | 24.WORK CONSULT SRL▲ 26 | Sat Pechea, Comuna Pechea, Galaţi | 11▲ 83,3 % | ▲ 83,3 % | 194,4 K RON | |
| 25 | 25.SISTEM BIOPROIECT SRL▲ 155 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 11▲ 450 % | ▲ 450 % | 79 K RON | |
| 26 | 26.SMARTECH AUTOMATION SRL▼ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 110,0% | 0,0% | 239,9 K RON | |
| 27 | 27.NAVESO NAVALO TECH S.R.L.▲ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 11▲ 10 % | ▲ 10 % | -54 K RON | |
| 28 | 28.SIAVET MEDICAL SRL▲ 4 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | -5,1 K RON | |
| 29 | 29.ELIPSOID SRL▲ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 318,9 K RON | |
| 30 | 30.SHEQSAFE CONSULTING SRL▲ 20 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 10▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 78,6 K RON | |
| 31 | 31.CENTRUL DE PRELUCRARE PRODUSE SIDERURGICE CPPS SRL▲ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 90,0% | 0,0% | 1,2 mil. RON | |
| 32 | 32.DIGCOMP SRL▼ 7 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 9▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | 653 RON | |
| 33 | 33.INCA TEHNIC GRUP SRL▼ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 90,0% | 0,0% | 563,5 K RON | |
| 34 | 34.TOPOSCAD SRL▼ 9 | Sat Lieşti, Comuna Lieşti, Galaţi | 9▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | 438,8 K RON | |
| 35 | 35.ALFA IM SRL▼ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 90,0% | 0,0% | 10,1 K RON | |
| 36 | 36.GENYMAR 2008 SRL▲ 11 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 9▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | -550,1 K RON | |
| 37 | 37.ALIANA-TEAM CONSULTING SRL▲ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 1,6 mil. RON | |
| 38 | 38.NEXTCAD SURVEYING SRL▼ 6 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 90,0% | 0,0% | 485 K RON | |
| 39 | 39.SUPERCON SRL= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 80,0% | 0,0% | 27,4 K RON | |
| 40 | 40.INTEC SRL▲ 625 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 8— | — | 236,1 K RON | |
| 41 | 41.LAVIONDA 2008 IMPEX SRL▼ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 80,0% | 0,0% | 82,4 K RON | |
| 42 | 42.IRIGCONSULT COVURLUI SRL▲ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 314,4 K RON | |
| 43 | 43.GAVER 2009 SRL▼ 18 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 8▼ 27,3 % | ▼ 27,3 % | 193,4 K RON | |
| 44 | 44.ANARECOM REGIOSERV S.R.L.▼ 15 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 8▼ 20 % | ▼ 20 % | 840,7 K RON | |
| 45 | 45.DIDAVET FARM SRL▼ 6 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 80,0% | 0,0% | 387,8 K RON | |
| 46 | 46.RO & DEL CLUB SRL▼ 7 | Sat Lunca, Comuna Jorăşti, Galaţi | 80,0% | 0,0% | 855,5 K RON | |
| 47 | 47.ONNATRANSER SRL▼ 8 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 80,0% | 0,0% | 273,9 K RON | |
| 48 | 48.ECOARCH SRL▼ 9 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 234 K RON | |
| 49 | 49.POLIPROD SERV SRL▲ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 414,9 K RON | |
| 50 | 50.GALLERIA CREATIVE SHOP SRL▲ 10 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 7▲ 40 % | ▲ 40 % | 221,7 K RON | |
| 51 | 51.DREAMS RIVIERA SRL▼ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 52 | 52.INFONEW ROEXPERT SRL▲ 62 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 7▲ 133,3 % | ▲ 133,3 % | 260,6 K RON | |
| 53 | 53.ARHITECT MARIAN LAZĂR SRL▲ 25 | Sat Barcea, Comuna Barcea, Galaţi | 7▲ 75 % | ▲ 75 % | 90,1 K RON | |
| 54 | 54.SEA PRO DESIGN SRL▼ 38 | Sat Costi, Comuna Vânători, Galaţi | 7▼ 61,1 % | ▼ 61,1 % | -143,6 K RON | |
| 55 | 55.SHERR IMPEX SRL▼ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 60,0% | 0,0% | 99,6 K RON | |
| 56 | 56.ROMVIS SUD SRL▼ 39 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 6▼ 60 % | ▼ 60 % | 98,8 K RON | |
| 57 | 57.Z & S FOTO EXPRES SRL▼ 7 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 60,0% | 0,0% | 18,9 K RON | |
| 58 | 58.PROINSTAL SRL▼ 8 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 60,0% | 0,0% | 297,1 K RON | |
| 59 | 59.DAFICONT EXPERT SRL▲ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 66,6 K RON | |
| 60 | 60.PRAXIS AUTOMATION TECHNOLOGY ENGINEERING AND COMMISSIONING S.R.L.▼ 28 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 6▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 165,3 K RON | |
| 61 | 61.ADRICARD PROJET SRL▼ 14 | Sat Tudor Vladimirescu, Comuna Tudor Vladimirescu, Galaţi | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 306,5 K RON | |
| 62 | 62.MULTIPRINT SRL▼ 12 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 60,0% | 0,0% | 54,7 K RON | |
| 63 | 63.PLANICAD 2010 SRL▼ 13 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 60,0% | 0,0% | 217,1 K RON | |
| 64 | 64.CONSICAD SRL▲ 14 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | 19,1 K RON | |
| 65 | 65.MONT BLANC CONSTRUCT SRL▼ 15 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 60,0% | 0,0% | 12,3 K RON | |
| 66 | 66.ANGC GENERAL FINSERV SRL▲ 114 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 6▲ 200 % | ▲ 200 % | 200,5 K RON | |
| 67 | 67.LEOSERV TERM SRL▼ 7 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 43,2 K RON | |
| 68 | 68.PREVENTICA SRL▼ 8 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 50,0% | 0,0% | 125,7 K RON | |
| 69 | 69.SMART PROJECT SRL▼ 9 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 50,0% | 0,0% | -188,4 K RON | |
| 70 | 70.ARTEXPRESS SRL▲ 8 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 46,7 K RON | |
| 71 | 71.ATU CONSULTING SRL▼ 11 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 50,0% | 0,0% | 277,2 K RON | |
| 72 | 72.OPPIDUM STUDIO SRL▼ 12 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 50,0% | 0,0% | 183,5 K RON | |
| 73 | 73.PROARH SRL▲ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 103,9 K RON | |
| 74 | 74.ARGOVIA MANAGEMENT SRL▲ 4 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 22,6 K RON | |
| 75 | 75.NAVEXIM CADASTRU SRL▲ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 6,1 K RON | |
| 76 | 76.EVALCAD 2012 SRL▼ 16 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 50,0% | 0,0% | 14,2 K RON | |
| 77 | 77.ARHITEHNICA SRL▲ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 49,4 K RON | |
| 78 | 78.AMG LOREM CONSULT SRL▼ 18 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 50,0% | 0,0% | 1,8 mil. RON | |
| 79 | 79.IOKAT 2013 SRL▼ 19 | Sat Costi, Comuna Vânători, Galaţi | 50,0% | 0,0% | 76,3 K RON | |
| 80 | 80.ARHIDESKVISION SRL▲ 34 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 5▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 433,5 K RON | |
| 81 | 81.LOCAL CADTEC SRL▲ 33 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 5▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | -227 K RON | |
| 82 | 82.JARNICOAD SRL▼ 22 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 50,0% | 0,0% | 225,3 K RON | |
| 83 | 83.REFRESH MAGIC DELUXE S.R.L.▼ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 61,8 K RON | |
| 84 | 84.ELMACERT CONSULTING S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 5— | — | — | 48,3 K RON |
| 85 | 85.SILOANLAGEBAU EXPERT S.R.L.▼ 7 | Sat Frunzeasca, Comuna Munteni, Galaţi | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 455,4 K RON | |
| 86 | 86.DANIAS SRL▼ 8 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 40,0% | 0,0% | 231,5 K RON | |
| 87 | 87.MELODIN SRL▼ 9 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 40,0% | 0,0% | 202,9 K RON | |
| 88 | 88.FLOREX M SRL▼ 10 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 40,0% | 0,0% | 54,6 K RON | |
| 89 | 89.PREXCON SRL▼ 29 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 120,6 K RON | |
| 90 | 90.TRANDAFIRUL SRL▼ 12 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 40,0% | 0,0% | 24,2 K RON | |
| 91 | 91.SABANVET SRL▲ 23 | Sat Umbrăreşti-Deal, Comuna Umbrăreşti, Galaţi | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 151,4 K RON | |
| 92 | 92.ELFICAM SRL▲ 22 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 10,4 K RON | |
| 93 | 93.PAPERPRINT SRL▼ 15 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 40,0% | 0,0% | -25,3 K RON | |
| 94 | 94.EXPERT AM AUDIT SRL▲ 20 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 104,2 K RON | |
| 95 | 95.ZIROMET SRL▲ 209 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 4▲ 300 % | ▲ 300 % | 63,5 K RON | |
| 96 | 96.GEOVET SRL▲ 18 | Sat Corni, Comuna Corni, Galaţi | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 256,9 K RON | |
| 97 | 97.CABINET CONTABILITATE BARBU SRL▼ 37 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 82,5 K RON | |
| 98 | 98.VAN DER VELDEN ROM SRL▼ 20 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 40,0% | 0,0% | 941 RON | |
| 99 | 99.CONROM SRL▲ 15 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -5,9 K RON | |
| 100 | 100.WARMTECH SRL▼ 22 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 40,0% | 0,0% | 26,1 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Galați
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
315 firme · 592,3 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
173 firme · 50,3 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
219 firme · 50,2 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
77 firme · 47,8 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
153 firme · 43,9 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
54 firme · 39,3 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
69 firme · 33,7 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
73 firme · 30,5 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
120 firme · 15,3 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
61 firme · 15,1 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
70 firme · 13,9 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
28 firme · 9,3 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
11 firme · 3,8 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
26 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 0721
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
1 firme · 3 mil. RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
2 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
9 firme · 911,1 K RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
4 firme · 905,5 K RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
9 firme · 604,8 K RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
10 firme · 585,9 K RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
6 firme · 356,6 K RON
CAEN 6910
Activități juridice
5 firme · 348 K RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
5 firme · 305,2 K RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
2 firme · 237 K RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
2 firme · 31,8 K RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
1 firme · 0 RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
1 firme · 0 RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
1 firme · 0 RON