Top 100 firme — Activități profesionale, Constanța după angajați în 2013
2.540 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 2.632. Pragul de intrare în top este 8, iar liderul atinge 295.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.PROIECT MANAGEMENT IMPACT SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 295— | — | — | -1,8 mil. RON |
| 2 | 2.ROMPETROL QUALITY CONTROL SRL= | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 182▲ 20,5 % | ▲ 20,5 % | 922,9 K RON | |
| 3 | 3.PROIECT MANAGEMENT INTERACTIV SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 150▼ 50,3 % | ▼ 50,3 % | -1,2 mil. RON | |
| 4 | 4.CONTROL-UNION ROMANIA SRL▲ 1.391 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 105— | — | 6,6 mil. RON | |
| 5 | 5.INSTITUTUL NAȚIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE MARINĂ "GRIGORE ANTIPA"-I.N.C.D.M. CONSTANȚA▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 97▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | 837,5 K RON | |
| 6 | 6.PETCOM INSPECTION INDEPENDENT SURVEYOR SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 86▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 307,5 K RON | |
| 7 | 7.T.Q.M. SHIPPING SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 83▲ 48,2 % | ▲ 48,2 % | 333,7 K RON | |
| 8 | 8.PROJECT MANAGEMENT SOLUTIONS SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 62▲ 34,8 % | ▲ 34,8 % | 34,3 K RON | |
| 9 | 9.INSPECT BALKAN SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 46▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 300 K RON | |
| 10 | 10.EUROPROIECT SRL▲ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 45▲ 45,2 % | ▲ 45,2 % | -1,1 mil. RON | |
| 11 | 11.MONSSON S.R.L.▼ 1 | Sat Gălbiori, Comuna Crucea, Constanţa | 44▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | 17,4 K RON | |
| 12 | 12.LLOYD'S REGISTER (ROMANIA) S.R.L.▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 39▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | 4,6 mil. RON | |
| 13 | 13.VARD ENGINEERING CONSTANȚA SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 37— | — | — | 895,6 K RON |
| 14 | 14.SEB COMPANY SRL▼ 2 | Loc. Hârşova, Oraş Hârşova, Constanţa | 340,0% | 0,0% | 6,6 K RON | |
| 15 | 15.SNC SHIP DESIGN SRL▼ 9 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 32▼ 47,5 % | ▼ 47,5 % | -560,1 K RON | |
| 16 | 16.TOP GEOCAD SRL▲ 1 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 290,0% | 0,0% | 555,8 K RON | |
| 17 | 17.MONSSON MANPOWER SRL▲ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 29▲ 16 % | ▲ 16 % | -10,6 K RON | |
| 18 | 18.ALEX STEWART SRL▲ 14 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 29▲ 52,6 % | ▲ 52,6 % | 1,4 mil. RON | |
| 19 | 19.ROMCRONOS SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 280,0% | 0,0% | -133,6 K RON | |
| 20 | 20.PROIECT SA= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 260,0% | 0,0% | 81,7 K RON | |
| 21 | 21.KRM INSPECTION SRL▲ 1.374 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 26— | — | -103,3 K RON | |
| 22 | 22.RAC SRL▲ 3 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 25▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 1,8 mil. RON | |
| 23 | 23.ALLPLAN PROIECT SRL▲ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 25▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 485,5 K RON | |
| 24 | 24.MARKETING OFFICE SRL▲ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 25▲ 31,6 % | ▲ 31,6 % | -490,3 K RON | |
| 25 | 25.INTERVET LTD CO SRL▼ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 24▼ 4 % | ▼ 4 % | 89,3 K RON | |
| 26 | 26.MEDIA PROD - ROMANIA CO SRL▼ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 24▼ 4 % | ▼ 4 % | -69,2 K RON | |
| 27 | 27.TESTING AND INSPECTION SERVICE SRL▼ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 240,0% | 0,0% | 520,8 K RON | |
| 28 | 28.TECMA INDUSTRY MANAGEMENT SRL▲ 772 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 24▲ 2.300 % | ▲ 2.300 % | 85,7 K RON | |
| 29 | 29.SEAVIEW MEDIA SRL▼ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 230,0% | 0,0% | 1,4 mil. RON | |
| 30 | 30.HU-TEC ENGINEERING SRL▼ 16 | Sat Valu lui Traian, Comuna Valu lui Traian, Constanţa | 23▼ 23,3 % | ▼ 23,3 % | 15,5 K RON | |
| 31 | 31.ELYS INTERDECOR SRL▼ 17 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 23▼ 23,3 % | ▼ 23,3 % | 276,4 K RON | |
| 32 | 32.SAIKO MEDIA & SIGNS SRL▼ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 230,0% | 0,0% | 67,5 K RON | |
| 33 | 33.CREO-MIXT SRL▼ 8 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 22▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | -34 K RON | |
| 34 | 34.CONSIG CONS SRL▲ 17 | Sat Cumpăna, Comuna Cumpăna, Constanţa | 21▲ 40 % | ▲ 40 % | 1,6 mil. RON | |
| 35 | 35.UNIVET COMPANY SRL▼ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 20▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 103,4 K RON | |
| 36 | 36.TOPO MINIERA SRL▼ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 20▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 240,3 K RON | |
| 37 | 37.ASSOCIATED GROUP COMMUNICATIONS SRL▼ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 190,0% | 0,0% | 315,3 K RON | |
| 38 | 38.MARCO MANAGEMENT SRL▲ 762 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 19▲ 1.800 % | ▲ 1.800 % | 2,9 K RON | |
| 39 | 39.TOP GAZ SRL▼ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 19▼ 5 % | ▼ 5 % | -11 K RON | |
| 40 | 40.PRODESER GDV SRL▲ 21 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 19▲ 58,3 % | ▲ 58,3 % | 138,9 K RON | |
| 41 | 41.BTL IMPACT MEDIA PRODUCTION SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 19— | — | — | 220 K RON |
| 42 | 42.STIROM SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 18▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | -36 K RON | |
| 43 | 43.C.S.D. SRL▼ 11 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 18▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 661,9 K RON | |
| 44 | 44.TOP SPORT INTERNATIONAL SRL▲ 99 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 18▲ 200 % | ▲ 200 % | -63,3 K RON | |
| 45 | 45.SEAVIEW ADVERTISING SRL▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 18▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 850,4 K RON | |
| 46 | 46.VETZONE SRL▼ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 18▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | -127,7 K RON | |
| 47 | 47.GERMANISCHER LLOYD ROMANIA SRL▼ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 170,0% | 0,0% | 386,5 K RON | |
| 48 | 48.G.K.V. LTD SRL▼ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 170,0% | 0,0% | 346,9 K RON | |
| 49 | 49.QUICK SERVICE SRL▼ 9 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 170,0% | 0,0% | 54 K RON | |
| 50 | 50.HORTIFAM SOLUTION SRL▲ 11 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 17▲ 41,7 % | ▲ 41,7 % | -207,8 K RON | |
| 51 | 51.TOPOCAD SERV SRL▼ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 160,0% | 0,0% | 160,9 K RON | |
| 52 | 52.MEDIA OUTPOST SRL▲ 9 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 16▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 126,3 K RON | |
| 53 | 53.ANACONDA PROD CONSTRUCT SRL▲ 15 | Loc. Murfatlar, Oraş Murfatlar, Constanţa | 15▲ 36,4 % | ▲ 36,4 % | -11,8 K RON | |
| 54 | 54.EMSS INTERNATIONAL SRL▲ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 15▲ 25 % | ▲ 25 % | 6,2 K RON | |
| 55 | 55.C.M.T. ENGINEERING SRL▲ 2 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 14▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 580 K RON | |
| 56 | 56.FOTO ART SRL▲ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 14▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 65,4 K RON | |
| 57 | 57.ACTIV DESIGN SRL▼ 11 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 14▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 26,2 K RON | |
| 58 | 58.PGS BUSINESS DEVELOPER SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 14▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 96,8 K RON | |
| 59 | 59.KALINIA PROIECT SRL▼ 19 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 13▼ 23,5 % | ▼ 23,5 % | 452,2 K RON | |
| 60 | 60.JUNKERS ADVERTISING SRL▼ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 13▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 1,3 K RON | |
| 61 | 61.EXTRAVACANŢA TOUR SRL▲ 24 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 13▲ 44,4 % | ▲ 44,4 % | 86,8 K RON | |
| 62 | 62.NEXIA CRG EXPERT SRL▲ 10 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 13▲ 30 % | ▲ 30 % | 26,4 K RON | |
| 63 | 63.ELMAR TRADING SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 120,0% | 0,0% | 291,1 K RON | |
| 64 | 64.CAPSO SRL▲ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 12▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 6,4 K RON | |
| 65 | 65.ROBERTINO DAM COMPANY SRL▲ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 12▲ 20 % | ▲ 20 % | 4,4 K RON | |
| 66 | 66.FOLLOW ME SRL▼ 15 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 12▼ 20 % | ▼ 20 % | 463,7 K RON | |
| 67 | 67.SOCIETATEA DE CERCETARE A BIODIVERSITĂȚII ȘI INGINERIA MEDIULUI AON SRL▲ 18 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 11▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 382,6 K RON | |
| 68 | 68.EVEREST PROJECT SRL▼ 11 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 11▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 332,2 K RON | |
| 69 | 69.ALFIAY SRLnou | Sat Cumpăna, Comuna Cumpăna, Constanţa | 100,0% | 0,0% | 421,8 K RON | |
| 70 | 70.TEHNOCOM SERV SRL▼ 19 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 10▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 84,5 K RON | |
| 71 | 71.EURO TRADE CONTROL SRL▲ 14 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | -48,2 K RON | |
| 72 | 72.FAIR & FULL CONSULTING SRL= | Sat Topalu, Comuna Topalu, Constanţa | 100,0% | 0,0% | -212,3 K RON | |
| 73 | 73.CABINET EXPERT MEDIU P&T SRL▲ 268 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 10▲ 233,3 % | ▲ 233,3 % | -68,4 K RON | |
| 74 | 74.STRUCTURAL ING SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 100,0% | 0,0% | 384,9 K RON | |
| 75 | 75.EURO CONSULTING EXPERT SRL▲ 10 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 4,7 K RON | |
| 76 | 76.GENERAL CONSULT CHELARIU SRL▲ 38 | Sat Valu lui Traian, Comuna Valu lui Traian, Constanţa | 10▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 5,2 K RON | |
| 77 | 77.WINDCAD SRL▲ 19 | Sat Ivrinezu Mic, Comuna Peştera, Constanţa | 10▲ 25 % | ▲ 25 % | 257,8 K RON | |
| 78 | 78.CEAUŞESCU & PARTNERS SRL▼ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 100,0% | 0,0% | 66,5 K RON | |
| 79 | 79.FIELDSTAR MAREA NEAGRĂ SRL▲ 721 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 10▲ 900 % | ▲ 900 % | 73 K RON | |
| 80 | 80.MARITIME CONSTRUCTIONS CONSULTING SRL▼ 29 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 9▼ 40 % | ▼ 40 % | 8,3 K RON | |
| 81 | 81.BLUE LINES S.R.L.▲ 15 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 25,5 K RON | |
| 82 | 82.MDM CERTIFICARE SRL▲ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 90,0% | 0,0% | 105,6 K RON | |
| 83 | 83.MEDIA SCOPE SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 9▲ 200 % | ▲ 200 % | 197,8 K RON | |
| 84 | 84.STEFFMAN GRUP S.R.L.▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 90,0% | 0,0% | -45,9 K RON | |
| 85 | 85.CRITICAL POINTS SERVICES SRL▼ 13 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | -207,8 K RON | |
| 86 | 86.TRANS MANAGEMENT & CONSULTING SRL▲ 28 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 9▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 9,3 K RON | |
| 87 | 87.A&C TOPO SRL▼ 15 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | -67,6 K RON | |
| 88 | 88.GEOCAD LIMITS SRL▲ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 417,2 K RON | |
| 89 | 89.BERTELE-EASTERN EUROPEAN DIVISION SRL▲ 7 | Sat Valu lui Traian, Comuna Valu lui Traian, Constanţa | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | -123,1 K RON | |
| 90 | 90.TOPO SOFT INVEST SRL▲ 710 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 9▲ 800 % | ▲ 800 % | -306,7 K RON | |
| 91 | 91.SAMTEC SRL▲ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 80,0% | 0,0% | 232,6 K RON | |
| 92 | 92.RED SRL▲ 22 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | -71 K RON | |
| 93 | 93.VAMIG SRL▲ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 80,0% | 0,0% | 383,7 K RON | |
| 94 | 94.ARCHA SRL▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 80,0% | 0,0% | 452,7 K RON | |
| 95 | 95.EXPERT MANAGER SRL▼ 10 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 8▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 7,5 K RON | |
| 96 | 96.TRANSEURO LINK SRL▼ 24 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 8▼ 20 % | ▼ 20 % | -212,6 K RON | |
| 97 | 97.GREEN SEAS ENTERPRISES SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 80,0% | 0,0% | 76,7 K RON | |
| 98 | 98.CONT GENERAL SRL▲ 16 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | -141,3 K RON | |
| 99 | 99.AMEX CONSULTING SRL▼ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 80,0% | 0,0% | 77,4 K RON | |
| 100 | 100.FINANCIAL CONTAB SRL▲ 43 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 8▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 22,4 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Constanța
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
589 firme · 520,1 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
187 firme · 291,4 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
215 firme · 266 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
625 firme · 170,6 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
367 firme · 156,5 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
233 firme · 99,6 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
367 firme · 98 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
240 firme · 89 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
84 firme · 83 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
79 firme · 58,8 mil. RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
6 firme · 26,6 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
225 firme · 22,1 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
120 firme · 15,5 mil. RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
7 firme · 10,4 mil. RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
4 firme · 8,5 mil. RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
7 firme · 7,6 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
22 firme · 7 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
24 firme · 6,9 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
42 firme · 5,8 mil. RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
17 firme · 4,8 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
25 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
11 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
10 firme · 999,5 K RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
5 firme · 895,2 K RON
CAEN 6910
Activități juridice
4 firme · 535,6 K RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
7 firme · 222,6 K RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
1 firme · 0 RON