Top 100 firme — Sănătate, Cluj după angajați în 2021
1.524 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 1.778. Pragul de intrare în top este 7, iar liderul atinge 114.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MEDSTAR SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 114▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 1,2 mil. RON | |
| 2 | 2.CENTRUL MEDICO CHIRURGICAL INTERSERVISAN SRL▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 85▲ 9 % | ▲ 9 % | 45,1 K RON | |
| 3 | 3.MEDISPROF SRL▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 83▲ 12,2 % | ▲ 12,2 % | 2,1 mil. RON | |
| 4 | 4.POLARIS MEDICAL S.R.L.▼ 2 | Sat Suceagu, Comuna Baciu, Cluj | 77▼ 20,6 % | ▼ 20,6 % | -2,1 mil. RON | |
| 5 | 5.CLINICĂ DENTARĂ S.A.▲ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 64▲ 48,8 % | ▲ 48,8 % | 1,8 mil. RON | |
| 6 | 6.CARDIOMED SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 61▲ 32,6 % | ▲ 32,6 % | 2,7 mil. RON | |
| 7 | 7.VALDI MEDICA SRL▲ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 48▲ 29,7 % | ▲ 29,7 % | 905,5 K RON | |
| 8 | 8.GYNIA SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 46▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 631 K RON | |
| 9 | 9.CORD BLOOD CENTER LABORATORIES SRL▼ 4 | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 45▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 562,1 K RON | |
| 10 | 10.EUROTRAT SRL▲ 1 | Municipiul Gherla, Cluj | 40▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 591 K RON | |
| 11 | 11.TVM MED SERV SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 37▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 60,7 K RON | |
| 12 | 12.NOVOGYNPRO SRL▼ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 37▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | 2,4 mil. RON | |
| 13 | 13.GENETIC CENTER SRL▲ 1 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 33▲ 10 % | ▲ 10 % | 4 mil. RON | |
| 14 | 14.ANGIOCARE S.R.L.▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 31▲ 24 % | ▲ 24 % | 150,1 K RON | |
| 15 | 15.CLINICA DE DIAGNOSTIC PHOENIX SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 29▼ 6,5 % | ▼ 6,5 % | 500,8 K RON | |
| 16 | 16.OCULENS MED SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 27▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 927,1 K RON | |
| 17 | 17.E URO SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 24▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 2,6 mil. RON | |
| 18 | 18.AFFIDEA CLUJ SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 23▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 1,9 mil. RON | |
| 19 | 19.CENTRUL MEDICAL TRANSILVANIA SRL▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 21▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 193,5 K RON | |
| 20 | 20.MEDARTIS DENT SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 200,0% | 0,0% | 831,9 K RON | |
| 21 | 21.CABINET DE ORTODONTIE BARBUR SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 200,0% | 0,0% | 1,7 mil. RON | |
| 22 | 22.CARO VEST S.R.L.▲ 67 | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 20▲ 233,3 % | ▲ 233,3 % | -547,9 K RON | |
| 23 | 23.MEDSAN SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 19▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 1,2 mil. RON | |
| 24 | 24.STOMESTET S.A.= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 18▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 1,1 mil. RON | |
| 25 | 25.PROMEDICAL CENTER SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 17▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | -524,4 K RON | |
| 26 | 26.CENTRUL MEDICAL MARASTI SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 17▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 667,6 K RON | |
| 27 | 27.CLINIC MED DIAGNOSIS SRL▲ 4 | Municipiul Turda, Cluj | 17▲ 21,4 % | ▲ 21,4 % | 662,9 K RON | |
| 28 | 28.POLICLINICA UNION SRL▼ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 17▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 1,2 mil. RON | |
| 29 | 29.DSDCLINIC SRL▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 16▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 2,9 mil. RON | |
| 30 | 30.ANADENT RX S.R.L.▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 16▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 692,6 K RON | |
| 31 | 31.ART ESTET SRL▼ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 150,0% | 0,0% | 970,8 K RON | |
| 32 | 32.CENTRUL DE IMPLANTOLOGIE TRANSILVANIA S.R.L.▲ 29 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 15▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 688,3 K RON | |
| 33 | 33.CABINET OFTA DR TOMI SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 140,0% | 0,0% | 522 K RON | |
| 34 | 34.A&H PREMIUM MEDICAL CENTER SRL▼ 3 | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 140,0% | 0,0% | 388,4 K RON | |
| 35 | 35.ONCOLOG UDREA SRL▼ 13 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 14▼ 17,7 % | ▼ 17,7 % | 2,1 mil. RON | |
| 36 | 36.POLICLINICA GRIGORESCU SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 130,0% | 0,0% | 427,4 K RON | |
| 37 | 37.DENT COMPLET SRL▲ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 13▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 1,8 mil. RON | |
| 38 | 38.TELIOS CARE S.A.▲ 72 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 13▲ 160 % | ▲ 160 % | -274,5 K RON | |
| 39 | 39.PROMPT URG SRL▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 13▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | -237,4 K RON | |
| 40 | 40.MEDIMAGES SRL▼ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 12▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 2,8 mil. RON | |
| 41 | 41.MONDENT STOMA SRL▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 12▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 953,4 K RON | |
| 42 | 42.KINETOTEAM SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 12▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 62,3 K RON | |
| 43 | 43.HIPOCRATE IMPEX SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 110,0% | 0,0% | -117,9 K RON | |
| 44 | 44.CENTRUL MEDICAL SANRADEX SRL▲ 4 | Municipiul Dej, Cluj | 11▲ 10 % | ▲ 10 % | 428,2 K RON | |
| 45 | 45.INTERMED SERVICE LAB SRL▼ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 110,0% | 0,0% | 199,2 K RON | |
| 46 | 46.CENTRU DE RADIOLOGIE DIGITALA S.R.L.▲ 2 | Municipiul Turda, Cluj | 11▲ 10 % | ▲ 10 % | 600 K RON | |
| 47 | 47.CLINICA MEDI SPA SRL▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 11▲ 10 % | ▲ 10 % | 286,8 K RON | |
| 48 | 48.PHYSIOMEDICA PLUS SRL▲ 13 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 11▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 349,1 K RON | |
| 49 | 49.PROEXPERT DENTAL STUDIO SRL▲ 17 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 11▲ 37,5 % | ▲ 37,5 % | 267,6 K RON | |
| 50 | 50.SANTOMAR ONCODIAGNOSTIC SRL▼ 15 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 11▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 2,9 mil. RON | |
| 51 | 51.ISO X CABINET PRIVAT DE RADIOLOGIE STOMATOLOGICA SRL▲ 10 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 189,7 K RON | |
| 52 | 52.DR PETRE MURESAN SRL▼ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 100,0% | 0,0% | 391,1 K RON | |
| 53 | 53.DENTIMAGE INVEST SRL▼ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 100,0% | 0,0% | 1,2 mil. RON | |
| 54 | 54.DENTALUX SRL▼ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 100,0% | 0,0% | 173,5 K RON | |
| 55 | 55.REVIEW SRL▲ 11 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 10▲ 25 % | ▲ 25 % | 844,4 K RON | |
| 56 | 56.ATY DENT SRL▼ 8 | Municipiul Turda, Cluj | 100,0% | 0,0% | 1,1 mil. RON | |
| 57 | 57.CENTRUL DE PEDIATRIE SRL▼ 15 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 10▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 710,4 K RON | |
| 58 | 58.SANURG SRL▼ 10 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 100,0% | 0,0% | 70,6 K RON | |
| 59 | 59.CENTRUL MEDICAL GALENUS SRL▼ 17 | Municipiul Turda, Cluj | 10▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 523,5 K RON | |
| 60 | 60.ASTECO MEDICAL SRL▼ 12 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 100,0% | 0,0% | 652,2 K RON | |
| 61 | 61.ONCO SURG SRL▲ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 1,3 mil. RON | |
| 62 | 62.MEDEXPERT SRL▲ 48 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 9▲ 80 % | ▲ 80 % | 569,5 K RON | |
| 63 | 63.CLINICA DE ORTOPEDIE SI CHIRURGIE MINIMAL INVAZIVA ORTOMED ALEX BUCUR SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 90,0% | 0,0% | 39,8 K RON | |
| 64 | 64.CENTRUL MEDICAL SAMUS SRL▼ 16 | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | 143,3 K RON | |
| 65 | 65.DERMAVISION SRL▼ 17 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | 769,3 K RON | |
| 66 | 66.VILA CAMYSOR SRL▲ 23 | Sat Sălicea, Comuna Ciurila, Cluj | 9▲ 50 % | ▲ 50 % | 221,7 K RON | |
| 67 | 67.SMART DENTAL CARE SRL▲ 22 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 9▲ 50 % | ▲ 50 % | 1,1 mil. RON | |
| 68 | 68.KINETOMED THERAPY S.R.L.▼ 20 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | 478,6 K RON | |
| 69 | 69.ALVERNA DENTAL STUDIO SRL▼ 8 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 90,0% | 0,0% | 388,6 K RON | |
| 70 | 70.GASTRO DIGEST S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 9— | — | — | -58,4 K RON |
| 71 | 71.RECHINUL IMPEX SRL▲ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 1,7 mil. RON | |
| 72 | 72.SANPREV SRL▼ 24 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 8▼ 20 % | ▼ 20 % | 522 K RON | |
| 73 | 73.MB DENTAL ENDO SRL▲ 16 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 8▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 519,6 K RON | |
| 74 | 74.OBSTO MEDICA SRL▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 312,2 K RON | |
| 75 | 75.STOMA CARE SRL= | Municipiul Turda, Cluj | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 520,4 K RON | |
| 76 | 76.STOMESTET PLUS SRL▼ 10 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 80,0% | 0,0% | 743,5 K RON | |
| 77 | 77.INTERNOVIA ESTETIC SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 5,9 K RON | |
| 78 | 78.BIOCLINICA GREEN SRL▼ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 813,7 K RON | |
| 79 | 79.RIVMED SRL▼ 13 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 225,3 K RON | |
| 80 | 80.ARS DENTIS SRL▲ 30 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 7▲ 40 % | ▲ 40 % | 251,2 K RON | |
| 81 | 81.BIOGEN SRL▲ 8 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 273,8 K RON | |
| 82 | 82.MULTIMEDICA SRL▲ 7 | Municipiul Turda, Cluj | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 115,9 K RON | |
| 83 | 83.VENUS MED SRL▼ 8 | Municipiul Dej, Cluj | 70,0% | 0,0% | 835,3 K RON | |
| 84 | 84.V DENTAL SRL▲ 26 | Municipiul Turda, Cluj | 7▲ 40 % | ▲ 40 % | 37,4 K RON | |
| 85 | 85.RECARDIO SRL▼ 10 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 70,0% | 0,0% | 147,5 K RON | |
| 86 | 86.CENTRUL MEDICAL SFÂNTUL IOSIF SRL▼ 11 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 70,0% | 0,0% | 11,9 K RON | |
| 87 | 87.QUALITY MEDICAL CLINIC SRL▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 261,3 K RON | |
| 88 | 88.MR DENTALMED SRL▼ 13 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 70,0% | 0,0% | 517,7 K RON | |
| 89 | 89.BALOG CENTER SRL▼ 14 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 70,0% | 0,0% | 43,8 K RON | |
| 90 | 90.MEDIPRAX CENTRUM SRL▼ 15 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 70,0% | 0,0% | 435,9 K RON | |
| 91 | 91.CHIFOR MEDDENT SRL▲ 200 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 7▲ 250 % | ▲ 250 % | 506 RON | |
| 92 | 92.DENTALEUROPE SRL▼ 3 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 170,7 K RON | |
| 93 | 93.CLINICA VASCULARA VENART SRL▼ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 567,9 K RON | |
| 94 | 94.BADEA MEDICAL S.A.▲ 92 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 7▲ 133,3 % | ▲ 133,3 % | 332,5 K RON | |
| 95 | 95.DENT M HOUSE SRL▼ 29 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 308 K RON | |
| 96 | 96.RAINBOW DENTAL SRL▼ 30 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 503,5 K RON | |
| 97 | 97.IMMEDIATE LOADING SRL▲ 13 | Municipiul Gherla, Cluj | 7▲ 40 % | ▲ 40 % | 909,9 K RON | |
| 98 | 98.D6 CENTRU DERMATOLOGIC SRL▼ 23 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 70,0% | 0,0% | 669,6 K RON | |
| 99 | 99.EUROMED JAMGOSSIAN SRL▼ 10 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 713,1 K RON | |
| 100 | 100.KINETO ATLETICMED SRL▼ 11 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 164,5 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Cluj
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
878 firme · 857,8 mil. RON
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
699 firme · 478,5 mil. RON
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
42 firme · 242,9 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
158 firme · 141,5 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
180 firme · 93,2 mil. RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
9 firme · 30,7 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
37 firme · 26,8 mil. RON
CAEN 8730
Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
9 firme · 20,3 mil. RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
23 firme · 3,8 mil. RON
CAEN 8691
Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
7 firme · 3,6 mil. RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
29 firme · 3,4 mil. RON
CAEN 8791
Activități de intermediere pentru servicii de îngrijire la domiciliu
2 firme · 2 mil. RON
CAEN 8710
Activități ale centrelor de îngrijire medicală
3 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 8810
Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
6 firme · 207,1 K RON
CAEN 8720
Activități ale centrelor de recuperare psihică și de dezintoxicare, exclusiv spitale
1 firme · 182,7 K RON
CAEN 8899
Alte activități de asistență socială, fără cazare, n.c.a.
1 firme · 158,7 K RON
CAEN 8697
Servicii de intermediere pentru servicii medicale, stomatologice și pentru alte servicii referitoare la sănătatea umană
3 firme · 109 K RON
CAEN 8693
Activități ale psihologilor și psihoterapeuților, cu excepția medicilor
1 firme · 79,8 K RON
CAEN 8694
Activități ale infirmierelor și moașelor
2 firme · 0 RON
CAEN 8692
Transportul pacienților cu ambulanța
1 firme · 0 RON