Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Cluj după angajați în 2013
1.838 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 3.596. Pragul de intrare în top este 18, iar liderul atinge 149.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MARTY PAN SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1490,0% | 0,0% | 176 K RON | |
| 2 | 2.SMAV EXIM SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 132▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | -362,5 K RON | |
| 3 | 3.LUNCH BOX SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 120▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 67,1 K RON | |
| 4 | 4.MSJ FOR ALL SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 101— | — | — | 190,4 K RON |
| 5 | 5.EUPHORIA PUB SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 100▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | 1,4 mil. RON | |
| 6 | 6.TRANSILVANIA DEVELOPMENT SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 98▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | -2,2 mil. RON | |
| 7 | 7.MAF DISTRICT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 81— | — | — | -1,1 mil. RON |
| 8 | 8.SATTVA SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 73▲ 25,9 % | ▲ 25,9 % | -26,5 K RON | |
| 9 | 9.EUROTREND HOTELS GROUP SRL▲ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 68▲ 47,8 % | ▲ 47,8 % | -640,8 K RON | |
| 10 | 10.FOOD FOR 5000 SRL▼ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 68▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | 159,2 K RON | |
| 11 | 11.UNIVERS T SA▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 58▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | 356,9 K RON | |
| 12 | 12.HOLD INVEST SRL▼ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 58▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | 25,7 K RON | |
| 13 | 13.GANBEI SRL▼ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 58▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 93,4 K RON | |
| 14 | 14.OSIRIS COM SRL▼ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 56▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 7,3 K RON | |
| 15 | 15.MARCOTIM IMPEX SRLnou | Sat Ciucea, Comuna Ciucea, Cluj | 51▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 504 RON | |
| 16 | 16.ERGON SRL▲ 1.031 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 51— | — | -339,1 K RON | |
| 17 | 17.POWER TWO IMPEX SRL▼ 4 | Sat Ciucea, Comuna Ciucea, Cluj | 48▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 258,3 K RON | |
| 18 | 18.MILEXIM SRL▼ 6 | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 48▼ 2 % | ▼ 2 % | 262,8 K RON | |
| 19 | 19.CHARTA SRL▲ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 48▲ 20 % | ▲ 20 % | 36,5 K RON | |
| 20 | 20.TURISM ARIESUL SA= | Municipiul Turda, Cluj | 47▲ 14,6 % | ▲ 14,6 % | 16,9 K RON | |
| 21 | 21.GRAND HOTEL SRL▼ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 47▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | -918,4 K RON | |
| 22 | 22.ABC FERARI IMPORT EXPORT SRL▲ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 46▲ 31,4 % | ▲ 31,4 % | 117,6 K RON | |
| 23 | 23.TIR 2000 SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 460,0% | 0,0% | 84 RON | |
| 24 | 24.ABATORUL PIGGY SRL▼ 7 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 45▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | -4,2 K RON | |
| 25 | 25.SOVA TRANS SRL▼ 8 | Municipiul Gherla, Cluj | 44▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 49,1 K RON | |
| 26 | 26.NELAURA COMIMPEX SRL▼ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 410,0% | 0,0% | 6,2 K RON | |
| 27 | 27.EXCLUSIV CATERING SRL▼ 11 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 39▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | 176,6 K RON | |
| 28 | 28.SHOWTECHNIC SRL▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 39▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | -28,6 K RON | |
| 29 | 29.AB ONIX HOTEL SRL▼ 9 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 38▼ 7,3 % | ▼ 7,3 % | -322 K RON | |
| 30 | 30.MULTIROL PRODCOM IMPEX SRL▼ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 38▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 86,7 K RON | |
| 31 | 31.AGRIROM SRL▼ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 38▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | -457,5 K RON | |
| 32 | 32.MIS PETROL SRL▼ 9 | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 36▼ 10 % | ▼ 10 % | 82,4 K RON | |
| 33 | 33.EXPRES CATERING SRL▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 34▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | -345,2 K RON | |
| 34 | 34.CRAMA NOASTRĂ PRODCOM SRLnou | Sat Feleacu, Comuna Feleacu, Cluj | 34— | — | — | -233,2 K RON |
| 35 | 35.SELF CONFORT IMPORT EXPORT SRL▲ 109 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 33▲ 175 % | ▲ 175 % | -79,8 K RON | |
| 36 | 36.TRANSAMIR SRL▲ 36 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 33▲ 73,7 % | ▲ 73,7 % | 48,3 K RON | |
| 37 | 37.STAR L & I SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 32▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | -959 K RON | |
| 38 | 38.DONER KEBAB SRL▲ 25 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 32▲ 60 % | ▲ 60 % | -361,3 K RON | |
| 39 | 39.WEST CITY HOTEL SRL▼ 13 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 32▼ 8,6 % | ▼ 8,6 % | -450,6 K RON | |
| 40 | 40.ANTILAG SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 30— | — | 6,6 K RON | |
| 41 | 41.ANDRA COM INTERNATIONAL SERVICE SRL▼ 9 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 29▼ 9,4 % | ▼ 9,4 % | 36,9 K RON | |
| 42 | 42.TOSKANA CRIS SRL▲ 1.005 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 29— | — | 143,3 K RON | |
| 43 | 43.CASA VIKINGILOR PRODSERV SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 29▲ 20,8 % | ▲ 20,8 % | -264,2 K RON | |
| 44 | 44.RZR SERVICES SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 29— | — | — | -181,7 K RON |
| 45 | 45.DECAPA IMPORT EXPORT SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 27▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 25 K RON | |
| 46 | 46.SUNGARDEN RESORT SRL▲ 9 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 27▲ 22,7 % | ▲ 22,7 % | 24,6 K RON | |
| 47 | 47.CRIDENS TOP SRL▲ 1.000 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 27— | — | 39,5 K RON | |
| 48 | 48.NEW CROCO PIZZERIE SRL▲ 41 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 26▲ 52,9 % | ▲ 52,9 % | -308 K RON | |
| 49 | 49.CAPANNA S.R.L.▼ 9 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 260,0% | 0,0% | 45 K RON | |
| 50 | 50.FENEGA IMPORT EXPORT SRL▼ 7 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 25▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 3,4 K RON | |
| 51 | 51.ONZE CHEMICAL SRL▼ 9 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 250,0% | 0,0% | 9,5 K RON | |
| 52 | 52.SUNSET SALIN SRL▼ 2 | Municipiul Turda, Cluj | 25▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 28,7 K RON | |
| 53 | 53.NOBORI SRL▼ 20 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 25▼ 19,4 % | ▼ 19,4 % | -441,6 K RON | |
| 54 | 54.BISTRO CASA DE PIATRA SRL▼ 11 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 25▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 6,2 K RON | |
| 55 | 55.REAL HOSPITALITY SRL▲ 8 | Sat Vâlcele, Comuna Feleacu, Cluj | 25▲ 25 % | ▲ 25 % | 58 K RON | |
| 56 | 56.TOPAZ COMPANIA DE TURISM SRL▼ 27 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 24▼ 27,3 % | ▼ 27,3 % | 2,2 mil. RON | |
| 57 | 57.RIA MERIDIAN SRL▲ 43 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 24▲ 50 % | ▲ 50 % | -1,5 mil. RON | |
| 58 | 58.PREVIA SRL▼ 29 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 24▼ 27,3 % | ▼ 27,3 % | -390,1 K RON | |
| 59 | 59.GALUCI IMPORT EXPORT SRL▲ 21 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 24▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 95,7 K RON | |
| 60 | 60.TB TURC SRL▼ 17 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 240,0% | 0,0% | -207,5 K RON | |
| 61 | 61.CA FOSCARI SRL▼ 11 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 24▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | -43 K RON | |
| 62 | 62.SICAWAL SRL▼ 24 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 24▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | -45,8 K RON | |
| 63 | 63.PRONOR IMPEX SRL▼ 13 | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 230,0% | 0,0% | -42,4 K RON | |
| 64 | 64.RESTAURANT SINAIA SRL▼ 21 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 23▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 213,1 K RON | |
| 65 | 65.THE PEACH TREE SRL▲ 43 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 23▲ 53,3 % | ▲ 53,3 % | -204,5 K RON | |
| 66 | 66.ON OFF SRL▼ 28 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 23▼ 14,8 % | ▼ 14,8 % | -335,5 K RON | |
| 67 | 67.OTIS PM PATRU SRL▲ 22 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 23▲ 35,3 % | ▲ 35,3 % | 260,1 K RON | |
| 68 | 68.FILIP CONSTRUCT SRL▲ 40 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 22▲ 46,7 % | ▲ 46,7 % | -476 K RON | |
| 69 | 69.4 ANOTIMPURI TURISM SRL▼ 19 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 22▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 22,7 K RON | |
| 70 | 70.EMMA SALAD SRL▲ 977 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 22— | — | 188,4 K RON | |
| 71 | 71.SING PROD SRL▲ 9 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 21▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 528,9 K RON | |
| 72 | 72.GENERAL CONS SRL▼ 16 | Sat Jucu de Mijloc, Comuna Jucu, Cluj | 210,0% | 0,0% | 2,8 K RON | |
| 73 | 73.METRON CONSULT SRL▼ 17 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 210,0% | 0,0% | -619 K RON | |
| 74 | 74.LR PROD SRL▼ 18 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 210,0% | 0,0% | 82 K RON | |
| 75 | 75.MIC PASAJ MAGAZIN SRL▼ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 20▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | -304,1 K RON | |
| 76 | 76.ANFORA IMPORT EXPORT SRL▼ 13 | Sat Negreni, Comuna Negreni, Cluj | 200,0% | 0,0% | -68,3 K RON | |
| 77 | 77.FM TECHNICAL INVEST SRL▼ 14 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 200,0% | 0,0% | 4,9 K RON | |
| 78 | 78.ROTOURS INTERNATIONAL S.R.L.▼ 35 | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 20▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | -341,8 K RON | |
| 79 | 79.APETIT CATERING SRL▲ 21 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 20▲ 25 % | ▲ 25 % | -215,1 K RON | |
| 80 | 80.MYSTIC NIGHT SRL▼ 17 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 200,0% | 0,0% | 35,8 K RON | |
| 81 | 81.CLASIRA IMPEX SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 20— | — | — | -55 K RON |
| 82 | 82.LA BROSCUTA COMPLEX TURISTIC SRL▼ 26 | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 19▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 67,7 K RON | |
| 83 | 83.MELODY CENTRAL SRL▼ 33 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 19▼ 17,4 % | ▼ 17,4 % | 111,1 K RON | |
| 84 | 84.HARA SERVCOM SRL▲ 963 | Municipiul Dej, Cluj | 19— | — | 4,3 K RON | |
| 85 | 85.JANIS CLUB SRL▼ 13 | Loc. Huedin, Oraş Huedin, Cluj | 190,0% | 0,0% | -181,7 K RON | |
| 86 | 86.RED BLOCK SRL▼ 30 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 19▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 318,5 K RON | |
| 87 | 87.FRESCO FOOD SRL▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 19▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 799 RON | |
| 88 | 88.MATRIX WORLD SPORTS SRL▼ 51 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 19▼ 34,5 % | ▼ 34,5 % | -443,6 K RON | |
| 89 | 89.KONVIKTUS SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 19▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | -47,6 K RON | |
| 90 | 90.EL GRECO FOOD SRL▼ 18 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 190,0% | 0,0% | -238,8 K RON | |
| 91 | 91.LIM LOM SRL▲ 9 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 19▲ 18,8 % | ▲ 18,8 % | -119,5 K RON | |
| 92 | 92.TIFF EVENTS SRL▲ 33 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 19▲ 35,7 % | ▲ 35,7 % | -23,7 K RON | |
| 93 | 93.VELE PRODSERV SRLnou | Sat Feleacu, Comuna Feleacu, Cluj | 19— | — | — | -201,3 K RON |
| 94 | 94.PRINCE SRL▲ 6 | Municipiul Turda, Cluj | 18▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 9,5 K RON | |
| 95 | 95.REXELITE SRL▼ 15 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 180,0% | 0,0% | 12,3 K RON | |
| 96 | 96.ROCONFORT SRL▼ 24 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 18▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 1 K RON | |
| 97 | 97.EMABELA SRL▼ 17 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 180,0% | 0,0% | -115,7 K RON | |
| 98 | 98.BETA TRANSPORT SA▼ 18 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 180,0% | 0,0% | 163,4 K RON | |
| 99 | 99.NAPOLI INTERNATIONAL SRL▼ 19 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 180,0% | 0,0% | -175,1 K RON | |
| 100 | 100.DAMAZDRO SRL▼ 20 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 180,0% | 0,0% | -167,4 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Cluj
CAEN 5610
Restaurante
595 firme · 672,6 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
274 firme · 564,5 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
163 firme · 498,2 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
457 firme · 282,2 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
135 firme · 147,8 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
399 firme · 95,1 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
134 firme · 77,4 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
22 firme · 31,7 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
11 firme · 23,7 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
27 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
20 firme · 865,4 K RON
CAEN 5540
Intermedieri pentru servicii de cazare
1 firme · 403,9 K RON
CAEN 5640
Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
1 firme · 0 RON