Top 100 firme — Agricultură, silvicultură și pescuit, Cluj după angajați în 2011
415 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 807. Pragul de intrare în top este 2, iar liderul atinge 67.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.HERCULES PRODIMPEX SRL▲ 1 | Sat Valea Drăganului, Comuna Poieni, Cluj | 67▼ 15,2 % | ▼ 15,2 % | 1 mil. RON | |
| 2 | 2.OCOLUL SILVIC VALEA IERII SRL▲ 1 | Sat Valea Ierii, Comuna Valea Ierii, Cluj | 48▲ 11,6 % | ▲ 11,6 % | 186,4 K RON | |
| 3 | 3.AGRONOVA IMPEX SRL▲ 2 | Sat Copaceni, Comuna Sănduleşti, Cluj | 26▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 1,5 mil. RON | |
| 4 | 4.ADA PROD COM SRL▲ 2 | Sat Viişoara, Comuna Viişoara, Cluj | 230,0% | 0,0% | 114,6 K RON | |
| 5 | 5.CONTACT EAST SRL▲ 41 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 23▲ 475 % | ▲ 475 % | 80 K RON | |
| 6 | 6.AGRO LIRA SRL▲ 2 | Municipiul Turda, Cluj | 22▲ 37,5 % | ▲ 37,5 % | 2,3 K RON | |
| 7 | 7.AGROINDUSTRIALA SA▼ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 21▼ 50 % | ▼ 50 % | 14,9 K RON | |
| 8 | 8.ROFRATEL TELECONSTRUCTII SRL▲ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 20▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | -3,8 K RON | |
| 9 | 9.TURISM VALCELE SRLnou | Comuna Feleacu, Cluj | 17▼ 41,4 % | ▼ 41,4 % | 10,4 K RON | |
| 10 | 10.EFEMER COM CONSTRUCT SRL= | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 17▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | -40,6 K RON | |
| 11 | 11.ALE AVIS SRL= | Comuna Gilău, Cluj | 17▲ 21,4 % | ▲ 21,4 % | 618,6 K RON | |
| 12 | 12.PIC ROMANIA S.R.L.▼ 4 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 15▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 2 mil. RON | |
| 13 | 13.OCOLUL SILVIC MĂRGĂU SRLnou | Sat Mărgău, Comuna Mărgău, Cluj | 14— | — | — | 50,9 K RON |
| 14 | 14.ECCLESIA SRL▼ 3 | Sat Nicula, Comuna Fizeşu Gherlii, Cluj | 13▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 18,3 K RON | |
| 15 | 15.ROSICO IMPEX SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 12▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | -192,5 K RON | |
| 16 | 16.GN MURES AGRAR SRL▲ 5 | Sat Luna, Comuna Luna, Cluj | 12▲ 50 % | ▲ 50 % | 10 K RON | |
| 17 | 17.ASENA SRL▲ 18 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 11▲ 120 % | ▲ 120 % | 301,6 K RON | |
| 18 | 18.VEST PLANT SRLnou | Municipiul Turda, Cluj | 11— | — | 60,5 K RON | |
| 19 | 19.AUTOSERVICE M CASEIU SRLnou | Municipiul Dej, Cluj | 10▲ 100 % | ▲ 100 % | 5 K RON | |
| 20 | 20.BASTO IMPORT EXPORT SRL▼ 4 | Sat Apahida, Comuna Apahida, Cluj | 100,0% | 0,0% | 6,1 K RON | |
| 21 | 21.TAPOVA IMPORT EXPORT SRL= | Comuna Chinteni, Cluj | 10▲ 25 % | ▲ 25 % | -550,6 K RON | |
| 22 | 22.SOLEX S.R.L.▼ 4 | Sat Luna, Comuna Luna, Cluj | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | -8 K RON | |
| 23 | 23.SERFLOR SRL▼ 9 | Sat Cuzdrioara, Comuna Cuzdrioara, Cluj | 10▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 11,6 K RON | |
| 24 | 24.BALEX SRL▼ 8 | Sat Valea Ierii, Comuna Valea Ierii, Cluj | 100,0% | 0,0% | 205,7 K RON | |
| 25 | 25.BRAVINVEST SRL▲ 158 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 10— | — | 56,6 K RON | |
| 26 | 26.AMARETO PROD SRLnou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 10— | — | — | 41,1 K RON |
| 27 | 27.SIAMOND PROD SRL▼ 3 | Sat Bărăi, Comuna Căianu, Cluj | 9▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | -201,1 K RON | |
| 28 | 28.AGROMEC MIHAI VITEAZUL SRL▲ 7 | Sat Mihai Viteazu, Comuna Mihai Viteazu, Cluj | 8▲ 60 % | ▲ 60 % | 39,9 K RON | |
| 29 | 29.PATAPROD SRLnou | Comuna Apahida, Cluj | 8▲ 700 % | ▲ 700 % | 88,1 K RON | |
| 30 | 30.CLASIC CHEESE SRL▼ 6 | Sat Năsal, Comuna Ţaga, Cluj | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 2,7 K RON | |
| 31 | 31.DARIDOR COMIMPEX SRL▼ 13 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 8▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 103,5 K RON | |
| 32 | 32.VALIFLOR SRL▲ 85 | Municipiul Gherla, Cluj | 7▲ 600 % | ▲ 600 % | -68,3 K RON | |
| 33 | 33.AGRO TURDEAN IMPEX SRL▼ 15 | Sat Bădeni, Comuna Moldoveneşti, Cluj | 7▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | 532,4 K RON | |
| 34 | 34.FERMA MOSU SRL▼ 10 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 70,0% | 0,0% | 42,5 K RON | |
| 35 | 35.CRISAN I & CO SNCnou | Municipiul Gherla, Cluj | 6— | — | 38,9 K RON | |
| 36 | 36.AGRARUS PROD SRL▼ 6 | Municipiul Turda, Cluj | 60,0% | 0,0% | 550,4 K RON | |
| 37 | 37.INU TRANS SRL▼ 13 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | -683,8 K RON | |
| 38 | 38.CO FOREST SRL▼ 8 | Sat Negreni, Comuna Negreni, Cluj | 60,0% | 0,0% | 38,2 K RON | |
| 39 | 39.AGROECO SRL▲ 7 | Sat Cămăraşu, Comuna Cămăraşu, Cluj | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | 9,2 K RON | |
| 40 | 40.PROVAC IMPEX SRL▼ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 1,9 K RON | |
| 41 | 41.FZF IMPEX SRL▼ 6 | Sat Soporu de Câmpie, Comuna Frata, Cluj | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 64,1 K RON | |
| 42 | 42.IJARUL SRL▲ 20 | Sat Agârbiciu, Comuna Căpusu Mare, Cluj | 6▲ 100 % | ▲ 100 % | 37,5 K RON | |
| 43 | 43.FUN HOUSE SRLnou | Municipiul Dej, Cluj | 6— | — | 33,2 K RON | |
| 44 | 44.KSA TEOCRISTA SRL▲ 38 | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 6▲ 200 % | ▲ 200 % | 50,2 K RON | |
| 45 | 45.CRINELFOREST SRL▲ 17 | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 6▲ 100 % | ▲ 100 % | 790,9 K RON | |
| 46 | 46.AGROTERUEL SRL▲ 137 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 6— | — | 14,6 K RON | |
| 47 | 47.ALFOREST CONSTRUCT SRLnou | Sat Valea Ierii, Comuna Valea Ierii, Cluj | 6— | — | — | 7,3 K RON |
| 48 | 48.PRODNATUR SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | -486,8 K RON | |
| 49 | 49.AGROUTILAJ SERVICE SRL▼ 3 | Municipiul Turda, Cluj | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 140 K RON | |
| 50 | 50.AVRIL PROD SRL▼ 20 | Comuna Măguri-Răcătău, Cluj | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | -31,8 K RON | |
| 51 | 51.FINTINA ALBA COM SRL▲ 66 | Sat Răchitele, Comuna Mărgău, Cluj | 5▲ 400 % | ▲ 400 % | -54,1 K RON | |
| 52 | 52.GRAN ROM SRL▼ 17 | Sat Mihai Viteazu, Comuna Mihai Viteazu, Cluj | 50,0% | 0,0% | 331,5 K RON | |
| 53 | 53.DANCA INTERNATIONAL SRL▲ 9 | Sat Călăraşi, Comuna Călărasi, Cluj | 5▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 392,5 K RON | |
| 54 | 54.FANPIL FERM SRL▼ 24 | Municipiul Turda, Cluj | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | -24,9 K RON | |
| 55 | 55.AGROLEG SRL▼ 31 | Sat Viişoara, Comuna Viişoara, Cluj | 5▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | -162,5 K RON | |
| 56 | 56.SERIM IMPEX SRL▼ 21 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 50,0% | 0,0% | -202,1 K RON | |
| 57 | 57.SZABO SILVA SRL▼ 27 | Sat Sic, Comuna Sic, Cluj | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | -2,6 K RON | |
| 58 | 58.BLACOS SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 50,0% | 0,0% | 25,4 K RON | |
| 59 | 59.LV AGRO PRODEXIM SRL▲ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 553,5 K RON | |
| 60 | 60.CRIPER S.R.L.▼ 14 | Municipiul Gherla, Cluj | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | -167,4 K RON | |
| 61 | 61.TEODORA AGROSERV SRL▼ 15 | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 40,0% | 0,0% | 130 K RON | |
| 62 | 62.PRODLEGUME IMPEX SRL▼ 16 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 40,0% | 0,0% | 2,4 K RON | |
| 63 | 63.BOTANICA SRL▼ 28 | Sat Jucu de Mijloc, Comuna Jucu, Cluj | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 37,2 K RON | |
| 64 | 64.SALPROD COM SRL▼ 18 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 40,0% | 0,0% | 1,7 K RON | |
| 65 | 65.AMILLARIA SRL▲ 17 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4▲ 100 % | ▲ 100 % | 12 K RON | |
| 66 | 66.HOUDAM SRL▼ 31 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 924,1 K RON | |
| 67 | 67.ROMVAC SRL▼ 21 | Sat Ceanu Mare, Comuna Ceanu Mare, Cluj | 40,0% | 0,0% | 51,3 K RON | |
| 68 | 68.TRANSILVANIA ORTOFRUTTA SRL▼ 33 | Municipiul Dej, Cluj | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | -91,9 K RON | |
| 69 | 69.SUCIU ANR SRL▼ 7 | Sat Berchiesu, Comuna Frata, Cluj | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 118,4 K RON | |
| 70 | 70.EVEREST CONCEPT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4▼ 83,3 % | ▼ 83,3 % | -204 K RON | |
| 71 | 71.DANADVICE SRL▼ 25 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 40,0% | 0,0% | 241,3 K RON | |
| 72 | 72.VALEA BRAZILOR SRL▲ 111 | Sat Mărgău, Comuna Mărgău, Cluj | 4— | — | -165,9 K RON | |
| 73 | 73.GABY S FOREST SRL▲ 44 | Sat Măgoaja, Comuna Chiuieşti, Cluj | 4▲ 300 % | ▲ 300 % | 187 RON | |
| 74 | 74.BAIPETFOREST SRLnou | Sat Someşu Rece, Comuna Gilău, Cluj | 4— | — | — | 4,2 K RON |
| 75 | 75.RITAK SRL▼ 13 | Sat Mihai Viteazu, Comuna Mihai Viteazu, Cluj | 30,0% | 0,0% | 177 K RON | |
| 76 | 76.ADN HOLDING IMPEX SRL▼ 14 | Sat Plăieşti, Comuna Moldoveneşti, Cluj | 30,0% | 0,0% | -22 K RON | |
| 77 | 77.MALLUC FISH SRL▼ 15 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 30,0% | 0,0% | -23,5 K RON | |
| 78 | 78.POP AVI SRL▼ 16 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 30,0% | 0,0% | 22,6 K RON | |
| 79 | 79.ANDREISIM SRL▼ 17 | Sat Berindu, Comuna Sinpaul, Cluj | 30,0% | 0,0% | 240,8 K RON | |
| 80 | 80.IMPERIAL MPB SRL▼ 18 | Sat Baciu, Comuna Baciu, Cluj | 30,0% | 0,0% | 749 RON | |
| 81 | 81.FINAS CONSULTING SRL▲ 1 | Municipiul Turda, Cluj | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 32,9 K RON | |
| 82 | 82.KARAGRO SRL▼ 36 | Municipiul Dej, Cluj | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 4,3 K RON | |
| 83 | 83.SASSELLO SRL▼ 48 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3▼ 40 % | ▼ 40 % | -131,6 K RON | |
| 84 | 84.CMD FOREST SRL▼ 22 | Sat Valea Ierii, Comuna Valea Ierii, Cluj | 30,0% | 0,0% | 1,6 K RON | |
| 85 | 85.RELRAMO SRL▼ 23 | Municipiul Gherla, Cluj | 30,0% | 0,0% | -130,2 K RON | |
| 86 | 86.COMPLEX VIPRO SRL▲ 97 | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 3— | — | -18,4 K RON | |
| 87 | 87.DAZROM SRL▲ 30 | Sat Iara, Comuna Iara, Cluj | 3▲ 200 % | ▲ 200 % | -13,3 K RON | |
| 88 | 88.AGRO 33 SRL▼ 6 | Municipiul Dej, Cluj | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 1,4 K RON | |
| 89 | 89.EMOTER SRLnou | Sat Popeşti, Comuna Baciu, Cluj | 3— | — | -127,3 K RON | |
| 90 | 90.MARIUS SI OANA SRL▼ 28 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 30,0% | 0,0% | -2,1 K RON | |
| 91 | 91.SUNTERRA SRL▼ 45 | Sat Chinteni, Comuna Chinteni, Cluj | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 17,5 K RON | |
| 92 | 92.LEMNINVERS SRL▼ 30 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 30,0% | 0,0% | 18,7 K RON | |
| 93 | 93.SUNFISH SRL▼ 31 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 30,0% | 0,0% | 23,6 K RON | |
| 94 | 94.AVIECO BABDIU SRL▲ 23 | Sat Băbdiu, Comuna Bobâlna, Cluj | 3▲ 200 % | ▲ 200 % | 4,2 K RON | |
| 95 | 95.FORESTRY WOOD SRL▲ 88 | Sat Valea Drăganului, Comuna Poieni, Cluj | 3— | — | 70,5 K RON | |
| 96 | 96.MIRADOR BROTHERS SRLnou | Sat Valea Drăganului, Comuna Poieni, Cluj | 3— | — | — | 10 K RON |
| 97 | 97.BASIS RANCH SRLnou | Sat Aiton, Comuna Aiton, Cluj | 3— | — | — | 4,3 K RON |
| 98 | 98.AGROCONS PAROX SRLnou | Sat Boju, Comuna Cojocna, Cluj | 3— | — | — | 7,1 K RON |
| 99 | 99.DOR DE CRAP SRLnou | Sat Buneşti, Comuna Mintiu Gherlii, Cluj | 3— | — | — | -19,4 K RON |
| 100 | 100.ELBAD IMPORT EXPORT SRL▼ 18 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 20,0% | 0,0% | -22,4 K RON |
Codurile CAEN din agricultură, silvicultură și pescuit — Cluj
CAEN 0147
Creșterea păsărilor
23 firme · 279,4 mil. RON
CAEN 0111
Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
132 firme · 143,8 mil. RON
CAEN 0230
Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană
20 firme · 63,8 mil. RON
CAEN 0150
Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
77 firme · 62,8 mil. RON
CAEN 0125
Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi
48 firme · 51,6 mil. RON
CAEN 0220
Exploatarea forestieră
85 firme · 46,6 mil. RON
CAEN 0113
Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor
107 firme · 36,5 mil. RON
CAEN 0145
Creșterea ovinelor și caprinelor
22 firme · 34,6 mil. RON
CAEN 0146
Creșterea porcinelor
10 firme · 23,2 mil. RON
CAEN 0130
Cultivarea plantelor pentru înmulțire
10 firme · 20,9 mil. RON
CAEN 0124
Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
19 firme · 19,3 mil. RON
CAEN 0322
Acvacultura în ape dulci
26 firme · 14,5 mil. RON
CAEN 0163
Activități după recoltare
3 firme · 8,9 mil. RON
CAEN 0128
Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
9 firme · 8 mil. RON
CAEN 0149
Creșterea altor animale
30 firme · 7,2 mil. RON
CAEN 0121
Cultivarea strugurilor
3 firme · 5,8 mil. RON
CAEN 0210
Silvicultură și alte activități forestiere
10 firme · 4,8 mil. RON
CAEN 0119
Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
11 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 0129
Cultivarea altor plante permanente
9 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 0312
Pescuitul în ape dulci
5 firme · 525 K RON
CAEN 0240
Activități de servicii anexe silviculturii
3 firme · 75,8 K RON
CAEN 0170
Vânătoare,capturarea cu capcane a vânatului și activități de servicii anexe vânătorii
2 firme · 0 RON