Top 100 firme — Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri, Cluj după angajați în 2009
278 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 740. Pragul de intrare în top este 2, iar liderul atinge 64.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.IZOREF CONSTRUCTII SRL▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 64▲ 30,6 % | ▲ 30,6 % | 29,8 K RON | |
| 2 | 2.BETONLIFT RO SRL▲ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 40▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -2,7 mil. RON | |
| 3 | 3.MEGA PROMPT SRL▲ 1 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 39▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 79,6 K RON | |
| 4 | 4.VIPP RO LAVORI SRL▲ 10 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 30▲ 130,8 % | ▲ 130,8 % | 2,7 mil. RON | |
| 5 | 5.SAAN RUTTRANS SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 25▼ 21,9 % | ▼ 21,9 % | -2,1 mil. RON | |
| 6 | 6.TOP ACTIV SRL▲ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 22▲ 10 % | ▲ 10 % | -112,6 K RON | |
| 7 | 7.EUROPA CONSTRUCT GRUP SRLnou | Municipiul Turda, Cluj | 21▲ 5 % | ▲ 5 % | 3,7 K RON | |
| 8 | 8.ZODO SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 21▲ 600 % | ▲ 600 % | 131,3 K RON | |
| 9 | 9.EBEN EZER SRL▲ 15 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 18▲ 80 % | ▲ 80 % | 31,3 K RON | |
| 10 | 10.ALV PLUS S.R.L.▼ 4 | Sat Ciucea, Comuna Ciucea, Cluj | 17▼ 43,3 % | ▼ 43,3 % | 42,5 K RON | |
| 11 | 11.NATEX CONSTRUCT SRLnou | Sat Luna de Sus, Comuna Floreşti, Cluj | 16▲ 77,8 % | ▲ 77,8 % | 9,6 K RON | |
| 12 | 12.RENT CONSTRUCT SRL▼ 10 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 15▼ 72,7 % | ▼ 72,7 % | 200,3 K RON | |
| 13 | 13.INCONSTRUCT SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 14▼ 36,4 % | ▼ 36,4 % | 11,9 K RON | |
| 14 | 14.PITRICON SRL▼ 5 | Municipiul Gherla, Cluj | 12▼ 57,1 % | ▼ 57,1 % | 132,8 K RON | |
| 15 | 15.LARCONS SRL▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 120,0% | 0,0% | -195,7 K RON | |
| 16 | 16.RUTTRANS EXPLOATARE SAnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 12— | — | — | -1,4 mil. RON |
| 17 | 17.VIO FAR CONSTRUCT SRL▼ 12 | Municipiul Gherla, Cluj | 10▼ 68,8 % | ▼ 68,8 % | -106,5 K RON | |
| 18 | 18.SAVIROL SRL▲ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 10▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | -34,6 K RON | |
| 19 | 19.C S P 92 SRL▼ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 10▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | -12,1 K RON | |
| 20 | 20.DACONS IMPORT EXPORT SRL▲ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | 63,5 K RON | |
| 21 | 21.3 UP SERV IMPEX SRL▲ 7 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 90,0% | 0,0% | 31,8 K RON | |
| 22 | 22.SAGRADA CONSTRUCT SRL▲ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 90,0% | 0,0% | 59,9 K RON | |
| 23 | 23.EDIL CONTRACT SRL▲ 17 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 9▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 45,4 K RON | |
| 24 | 24.VISKI CONSTRUCT SRL▼ 10 | Sat Luna de Sus, Comuna Floreşti, Cluj | 9▼ 30,8 % | ▼ 30,8 % | -53,2 K RON | |
| 25 | 25.CRISCUTA TRANSCOM SRL▼ 9 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 8▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | -112,3 K RON | |
| 26 | 26.FIBEN CONSTRUCT SRL▼ 10 | Municipiul Gherla, Cluj | 8▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | -17,2 K RON | |
| 27 | 27.LOLAS INSTAL SRL▲ 25 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 7▲ 40 % | ▲ 40 % | -46 K RON | |
| 28 | 28.SIMON HOME CONSTRUCT SRL▲ 20 | Municipiul Gherla, Cluj | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | -3,4 K RON | |
| 29 | 29.COMPEX IMPORT EXPORT SRL▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 6▼ 25 % | ▼ 25 % | -13,6 K RON | |
| 30 | 30.DUO CONS SRL▲ 1 | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 6▼ 25 % | ▼ 25 % | -161,2 K RON | |
| 31 | 31.JUVE SRL▲ 9 | Municipiul Gherla, Cluj | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | -103,1 K RON | |
| 32 | 32.CRISTIAN MITA SRL▲ 8 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 286,5 K RON | |
| 33 | 33.EPITEK CONSTRUCT SRL▼ 2 | Sat Sic, Comuna Sic, Cluj | 6▼ 25 % | ▼ 25 % | -21,1 K RON | |
| 34 | 34.NAGY & PAP CONSTRUCT SRL▲ 18 | Municipiul Gherla, Cluj | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | -42,6 K RON | |
| 35 | 35.TURCONS SRL▼ 19 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 6▼ 50 % | ▼ 50 % | -64,4 K RON | |
| 36 | 36.PILON EXPERT SRL▲ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | -113,9 K RON | |
| 37 | 37.MONA CONSTRUCT SRL▲ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | -165,6 K RON | |
| 38 | 38.SICOREX SRL▲ 2 | Municipiul Turda, Cluj | 5▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | 8,8 K RON | |
| 39 | 39.BOBTUR TURISM PRODCOM SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | -360,3 K RON | |
| 40 | 40.LUTU MIHA CONSTRUCTII SRL▲ 12 | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 50,0% | 0,0% | 11,4 K RON | |
| 41 | 41.2 H CONSTRUCT SRL▼ 10 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5▼ 37,5 % | ▼ 37,5 % | 4,6 K RON | |
| 42 | 42.UNIRII 25 SRL▲ 24 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 218,6 K RON | |
| 43 | 43.CSD CONSTRUCT SRL▲ 23 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 40,8 K RON | |
| 44 | 44.BRIA COM SRL▲ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | -57,1 K RON | |
| 45 | 45.OVIAD COM SRL▲ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | -81,6 K RON | |
| 46 | 46.ADQ COM SRL▲ 20 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 40,0% | 0,0% | 2,2 K RON | |
| 47 | 47.STEFBAD SRL▲ 19 | Loc. Huedin, Oraş Huedin, Cluj | 40,0% | 0,0% | -33,2 K RON | |
| 48 | 48.ECHAPOZ COMPANY SRL▲ 18 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 40,0% | 0,0% | 65,9 K RON | |
| 49 | 49.ANDOR SRL▲ 41 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 54,2 K RON | |
| 50 | 50.EXPERT INVEST SRL▲ 16 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 40,0% | 0,0% | -176,3 K RON | |
| 51 | 51.MAVO TRANSILVANIA SRL▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | -16,2 K RON | |
| 52 | 52.PROMT ECHIPAMENTE SRL▲ 14 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 40,0% | 0,0% | -61,7 K RON | |
| 53 | 53.ANAALPIN SRL▼ 37 | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 4▼ 66,7 % | ▼ 66,7 % | -7,7 K RON | |
| 54 | 54.EMANUEL CONSTRUCT SRL▼ 23 | Sat Baciu, Comuna Baciu, Cluj | 4▼ 50 % | ▼ 50 % | 3,7 K RON | |
| 55 | 55.CORNEL POP CONSTRUCT SRL▲ 11 | Municipiul Turda, Cluj | 40,0% | 0,0% | -53,7 K RON | |
| 56 | 56.CLAUS CONSTRUCT SRL▼ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | -25,4 K RON | |
| 57 | 57.ROZSA CONSTRUCT SRL▼ 26 | Municipiul Gherla, Cluj | 4▼ 50 % | ▼ 50 % | -62,8 K RON | |
| 58 | 58.KVARC SRL▼ 27 | Sat Sâncraiu, Comuna Sâncraiu, Cluj | 4▼ 50 % | ▼ 50 % | 4 K RON | |
| 59 | 59.ORIZONT ALPIN SRL▲ 88 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4▲ 300 % | ▲ 300 % | 12,1 K RON | |
| 60 | 60.88 ALEX SRL▲ 30 | Municipiul Gherla, Cluj | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 34,8 K RON | |
| 61 | 61.RALD CONSTRUCT SRL▲ 29 | Municipiul Gherla, Cluj | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 7,5 K RON | |
| 62 | 62.PAVIMART SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4— | — | — | 14 K RON |
| 63 | 63.SZEKY CONSTRUCT SRL▲ 27 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 30,0% | 0,0% | 15,9 K RON | |
| 64 | 64.ANOREV CONSTRUCT SRL▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 31,8 K RON | |
| 65 | 65.GIMI CONSTRUCT SRL▲ 1 | Sat Someşu Rece, Comuna Gilău, Cluj | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 94 RON | |
| 66 | 66.EDAL SRL= | Sat Bogata, Comuna Călărasi, Cluj | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | -70,7 K RON | |
| 67 | 67.MATRO SRL▼ 1 | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 157,4 K RON | |
| 68 | 68.VERTICALPIN SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 9,5 K RON | |
| 69 | 69.INPOINT SRL▲ 21 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 30,0% | 0,0% | 57,4 K RON | |
| 70 | 70.DRY TEAM RO SRL▲ 20 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 30,0% | 0,0% | 229,2 K RON | |
| 71 | 71.VICRAL SRL▲ 19 | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 30,0% | 0,0% | -36,9 K RON | |
| 72 | 72.KIROX SRL▲ 43 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 2,4 K RON | |
| 73 | 73.LAZ CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Turda, Cluj | 3— | — | — | -6,6 K RON |
| 74 | 74.TIBAC CONSTRUCT SRL▲ 16 | Sat Jucu de Sus, Comuna Jucu, Cluj | 30,0% | 0,0% | -4,3 K RON | |
| 75 | 75.CO RE MA CONSTRUCTII SRLnou | Sat Luna, Comuna Luna, Cluj | 30,0% | 0,0% | -31,8 K RON | |
| 76 | 76.NTN SRL▼ 36 | Sat Palatca, Comuna Palatca, Cluj | 3▼ 57,1 % | ▼ 57,1 % | -10,8 K RON | |
| 77 | 77.UTILCONS SRL▼ 25 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3▼ 40 % | ▼ 40 % | -570,8 K RON | |
| 78 | 78.VIGENT CONSTRUCT SRL▲ 12 | Sat Sic, Comuna Sic, Cluj | 30,0% | 0,0% | -31,9 K RON | |
| 79 | 79.GEANINA CONSTRUCT SRL▲ 36 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | -42,9 K RON | |
| 80 | 80.HAI HIGH SRL▲ 144 | Sat Sălicea, Comuna Ciurila, Cluj | 3— | — | 22,2 K RON | |
| 81 | 81.BAX CONSDESIGN SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3— | — | — | 24,6 K RON |
| 82 | 82.ROULA CRIS CONSTRUCTII IMPORT EXPORT SRL▲ 33 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 20,0% | 0,0% | -123,3 K RON | |
| 83 | 83.ALEXANDRU DAVID SERVICE SRL▲ 32 | Sat Iara, Comuna Iara, Cluj | 20,0% | 0,0% | -57,2 K RON | |
| 84 | 84.TAS & FILL CONSTRUCT SRL▲ 6 | Municipiul Gherla, Cluj | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | -30,5 K RON | |
| 85 | 85.COTRANS SRL▲ 30 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 20,0% | 0,0% | -46,6 K RON | |
| 86 | 86.SEMINEU CONSTRUCT SRL▼ 20 | Comuna Ciurila, Cluj | 2▼ 50 % | ▼ 50 % | -125 K RON | |
| 87 | 87.VECTORIAL CONSTRUCT SRL▲ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 1,8 K RON | |
| 88 | 88.EDIL ROM SRL▲ 27 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 20,0% | 0,0% | 26 K RON | |
| 89 | 89.MISTRIA SRL▲ 26 | Comuna Aschileu, Cluj | 20,0% | 0,0% | -3,9 K RON | |
| 90 | 90.TRIFTRANS SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | -20,3 K RON | |
| 91 | 91.AMI GROUP SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2— | — | 7,3 K RON | |
| 92 | 92.NED LIN SRL▲ 23 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 20,0% | 0,0% | 29,4 K RON | |
| 93 | 93.SATICONS SRL▼ 27 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2▼ 50 % | ▼ 50 % | -47,5 K RON | |
| 94 | 94.GEKO ALPIN SRL▼ 28 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2▼ 50 % | ▼ 50 % | 2 K RON | |
| 95 | 95.DYATIS SRL▼ 29 | Municipiul Turda, Cluj | 2▼ 50 % | ▼ 50 % | -13,3 K RON | |
| 96 | 96.PRECO GRUP SRL▲ 19 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 20,0% | 0,0% | 40,5 K RON | |
| 97 | 97.ARH 2000 CONSTRUCT SRL▲ 50 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | -26,1 K RON | |
| 98 | 98.ANTOMAR SRL▲ 17 | Municipiul Dej, Cluj | 20,0% | 0,0% | -1,9 K RON | |
| 99 | 99.D I DESIGN CON SRL▲ 48 | Municipiul Gherla, Cluj | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | 3,2 K RON | |
| 100 | 100.DANYFER SRL▲ 15 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 20,0% | 0,0% | 36,8 K RON |