Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Caraș-Severin după angajați în 2014
481 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 740. Pragul de intrare în top este 4, iar liderul atinge 39.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.EUROTRANS URSU SRL= | Loc. Oraviţa, Oraş Oraviţa, Caraş-Severin | 39▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 23,1 K RON | |
| 2 | 2.CAMELYSA PRODCOM SRL▲ 1 | Loc. Băile Herculane, Oraş Băile Herculane, Caraş-Severin | 31▲ 29,2 % | ▲ 29,2 % | 41,6 K RON | |
| 3 | 3.LA NICO ALMĂJANU SRL▲ 1 | Loc. Băile Herculane, Oraş Băile Herculane, Caraş-Severin | 24▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | -184,2 K RON | |
| 4 | 4.GAŞPAR ADENICO SA▲ 1 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 190,0% | 0,0% | 2,1 K RON | |
| 5 | 5.LI. ANILARION SRL▲ 1 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 170,0% | 0,0% | -253 K RON | |
| 6 | 6.VIOS 2000 SRL= | Loc. Băile Herculane, Oraş Băile Herculane, Caraş-Severin | 15▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | 185,9 K RON | |
| 7 | 7.PIRNECI FLORIO SRL▲ 10 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 14▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | -237,1 K RON | |
| 8 | 8.CERNA - LA ARCADE SRL▲ 3 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 14▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 5,3 K RON | |
| 9 | 9.ALIDEEA ANGELS SRL▲ 2 | Loc. Băile Herculane, Oraş Băile Herculane, Caraş-Severin | 12▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 1,6 K RON | |
| 10 | 10.TORMA FOREST SRL▲ 3 | Loc. Moldova Nouă, Oraş Moldova Nouă, Caraş-Severin | 11▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | -27,8 K RON | |
| 11 | 11.SILSOR SRL▲ 10 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 100,0% | 0,0% | 996 RON | |
| 12 | 12.BARMAR SRL▲ 15 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | -123,4 K RON | |
| 13 | 13.PALINURO BLU SRL▼ 4 | Sat Brebu, Comuna Brebu, Caraş-Severin | 10▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 5,3 K RON | |
| 14 | 14.OPTIPREST SRL▲ 42 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 9▲ 50 % | ▲ 50 % | 184,9 K RON | |
| 15 | 15.MINOQUE IMPEX SRL▲ 6 | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | -72,1 K RON | |
| 16 | 16.M & M CASIANA COM SRL▲ 298 | Loc. Băile Herculane, Oraş Băile Herculane, Caraş-Severin | 9— | — | 51,8 K RON | |
| 17 | 17.BUTAR VEGA TRADE SRL▲ 10 | Loc. Băile Herculane, Oraş Băile Herculane, Caraş-Severin | 90,0% | 0,0% | 16,3 K RON | |
| 18 | 18.POPICARIE SRL▼ 1 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 9▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | -73,7 K RON | |
| 19 | 19.IMRA 2001 SRL▲ 14 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 19,7 K RON | |
| 20 | 20.TESARO COM SRL▲ 1 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | -197,5 K RON | |
| 21 | 21.INSOMNIA SRL▲ 152 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 9▲ 350 % | ▲ 350 % | -186,8 K RON | |
| 22 | 22.RESTAURANT PIZZERIE CRISTAL SRL▼ 5 | Loc. Băile Herculane, Oraş Băile Herculane, Caraş-Severin | 9▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | -157,3 K RON | |
| 23 | 23.MAGIC BLUE PALACE SRL▼ 10 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 9▼ 25 % | ▼ 25 % | 154,4 K RON | |
| 24 | 24.OVILAR PRODCOM SRL▲ 9 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 80,0% | 0,0% | -46,5 K RON | |
| 25 | 25.L.A. BORADY SRL▲ 31 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 8▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -129,4 K RON | |
| 26 | 26.CASA SIMESCU S.R.L.▲ 7 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 80,0% | 0,0% | 2,4 K RON | |
| 27 | 27.CARAS ADVENTURE TOURS SRL▲ 6 | Sat Sasca Montană, Comuna Sasca Montană, Caraş-Severin | 80,0% | 0,0% | 943 RON | |
| 28 | 28.CERNA - CRISTIAN SRL▲ 16 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 36,2 K RON | |
| 29 | 29.FIENO SRL▲ 4 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 80,0% | 0,0% | -152,1 K RON | |
| 30 | 30.TANTO BELLA ITA SRL▲ 44 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 8▲ 60 % | ▲ 60 % | 26,8 K RON | |
| 31 | 31.TASTY PIZZA ROBERTO SRL▲ 94 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 8▲ 166,7 % | ▲ 166,7 % | -59 K RON | |
| 32 | 32.RULCOM IMPEX SRL▼ 5 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 7▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | -27,4 K RON | |
| 33 | 33.CONEA SRL▲ 23 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | -15,5 K RON | |
| 34 | 34.LUTOSINI TOURS SRL▲ 22 | Sat Bozovici, Comuna Bozovici, Caraş-Severin | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | -104,4 K RON | |
| 35 | 35.MIH & CRIST PREST SRL▼ 22 | Loc. Moldova Nouă, Oraş Moldova Nouă, Caraş-Severin | 7▼ 41,7 % | ▼ 41,7 % | 6,8 K RON | |
| 36 | 36.MILMAR SRL▲ 8 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 70,0% | 0,0% | 7,2 K RON | |
| 37 | 37.BLUE MOON SRL▼ 4 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | -64,5 K RON | |
| 38 | 38.MARGO SRL▼ 5 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 13,6 K RON | |
| 39 | 39.DAHORE GROUP SRL▼ 22 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 7▼ 36,4 % | ▼ 36,4 % | -36,1 K RON | |
| 40 | 40.SANGRIA COMPANY SRL▲ 4 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 70,0% | 0,0% | -27 K RON | |
| 41 | 41.FERDINAND TOBIAS SRL▲ 15 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 7,5 K RON | |
| 42 | 42.PASSO DOMINO SRL▼ 9 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | -123,8 K RON | |
| 43 | 43.UEMR SERVICII SRL▲ 31 | Sat Coronini, Comuna Coronini, Caraş-Severin | 7▲ 40 % | ▲ 40 % | -7,6 K RON | |
| 44 | 44.MGK NOV DISTRIBUTION SRL▲ 12 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 41,8 K RON | |
| 45 | 45.ROM ITAL COM SRL▲ 29 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | -49,9 K RON | |
| 46 | 46.LOMPREP SRL▼ 2 | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 21,6 K RON | |
| 47 | 47.PAN BAVARIA SRL▼ 14 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 6▼ 25 % | ▼ 25 % | 896 RON | |
| 48 | 48.EUROFORT SRL▲ 46 | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | -95,7 K RON | |
| 49 | 49.PENSION LAES SRL▲ 25 | Sat Sasca Română, Comuna Sasca Montană, Caraş-Severin | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | -30,8 K RON | |
| 50 | 50.MOBIALEX SRL▲ 24 | Loc. Oraviţa, Oraş Oraviţa, Caraş-Severin | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | -82,6 K RON | |
| 51 | 51.MAGYAR IRINA SRL▲ 5 | Sat Divici, Comuna Pojejena, Caraş-Severin | 60,0% | 0,0% | -40,5 K RON | |
| 52 | 52.GRAURINI SRL▲ 22 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | -152,9 K RON | |
| 53 | 53.JOJO SRL▼ 20 | Loc. Băile Herculane, Oraş Băile Herculane, Caraş-Severin | 6▼ 25 % | ▼ 25 % | 5,9 K RON | |
| 54 | 54.STOICHINA SRL▲ 2 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 60,0% | 0,0% | -94,7 K RON | |
| 55 | 55.ECATOUR SRL▲ 70 | Sat Berzasca, Comuna Berzasca, Caraş-Severin | 6▲ 100 % | ▲ 100 % | -215 K RON | |
| 56 | 56.GALLUP VEGAS SRL▼ 23 | Sat Bolvaşniţa, Comuna Bolvaşniţa, Caraş-Severin | 6▼ 25 % | ▼ 25 % | 295,5 K RON | |
| 57 | 57.EXOTIC FANTASY SRL▼ 1 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 60,0% | 0,0% | -30,9 K RON | |
| 58 | 58.HANUL DOMNESC ALMĂJAN SRL▲ 115 | Sat Mehadia, Comuna Mehadia, Caraş-Severin | 6▲ 200 % | ▲ 200 % | 185,4 K RON | |
| 59 | 59.SAUER DORINA SRL▼ 15 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | -15,5 K RON | |
| 60 | 60.M.B.S. INTERCONSTRAD SRL▲ 14 | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | -1,2 K RON | |
| 61 | 61.RESTAURANTUL POMUL VERDE SRL▼ 5 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 120,3 K RON | |
| 62 | 62.ERASCO PRODIMPEX SRL▼ 6 | Loc. Oraviţa, Oraş Oraviţa, Caraş-Severin | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 11,2 K RON | |
| 63 | 63.STILMAN IMPEX SRL▲ 31 | Loc. Băile Herculane, Oraş Băile Herculane, Caraş-Severin | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 1,3 K RON | |
| 64 | 64.M.I. SIAN PREST SRL▲ 10 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 50,0% | 0,0% | -72 K RON | |
| 65 | 65.TMC WOOD INVEST TRANZIT S.R.L.▲ 60 | Sat Topleţ, Comuna Topleţ, Caraş-Severin | 5▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | -367,6 K RON | |
| 66 | 66.LA VENATORIA TOURS SRL▼ 10 | Loc. Moldova Nouă, Oraş Moldova Nouă, Caraş-Severin | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | -52,7 K RON | |
| 67 | 67.L.M.P. DIMITRIOS SRL▼ 23 | Loc. Băile Herculane, Oraş Băile Herculane, Caraş-Severin | 5▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | 9,6 K RON | |
| 68 | 68.MANEA COMTRANS SRL▼ 24 | Sat Poiana Mărului, Comuna Zăvoi, Caraş-Severin | 5▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | 341 RON | |
| 69 | 69.VALLVIP SRL▼ 13 | Loc. Anina, Oraş Anina, Caraş-Severin | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | -78 K RON | |
| 70 | 70.PIZZERIA REGINA MARGHERITA SRL▲ 4 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 50,0% | 0,0% | -58,2 K RON | |
| 71 | 71.DENIS IMPERIAL SPACE SRL▲ 23 | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | -41,6 K RON | |
| 72 | 72.SARAH NICOLE HOLDING SRL▼ 28 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 5▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | -69,6 K RON | |
| 73 | 73.RAFA AFTER CLUB SRLnou | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 5— | — | — | -4,3 K RON |
| 74 | 74.UNIVERS IMPEX SRL▲ 51 | Loc. Băile Herculane, Oraş Băile Herculane, Caraş-Severin | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 5,3 K RON | |
| 75 | 75.SIPETROCOM SRL▼ 31 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 4▼ 42,9 % | ▼ 42,9 % | 18,4 K RON | |
| 76 | 76.FORZA EXPROD SRL▲ 162 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 4▲ 300 % | ▲ 300 % | 22,7 K RON | |
| 77 | 77.COM-TASS SRL▲ 17 | Loc. Moldova Nouă, Oraş Moldova Nouă, Caraş-Severin | 40,0% | 0,0% | 101 RON | |
| 78 | 78.SANELA 2000 SRL▲ 16 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 40,0% | 0,0% | -84,7 K RON | |
| 79 | 79.ESENTIAL SYSTEM SRL▲ 15 | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 40,0% | 0,0% | 11,6 K RON | |
| 80 | 80.CONSJUDSIND CS SRL▲ 14 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 40,0% | 0,0% | 4 K RON | |
| 81 | 81.ROLLO COMPANY SRL▼ 25 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 4▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | -39,4 K RON | |
| 82 | 82.EMIGRANTUL SRL▼ 26 | Loc. Oraviţa, Oraş Oraviţa, Caraş-Severin | 4▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | -65,3 K RON | |
| 83 | 83.IOANNOU SRL▲ 11 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 40,0% | 0,0% | -31,9 K RON | |
| 84 | 84.HEIMATSTUB'N ZU WOLFSBERG SRL▲ 10 | Sat Gărâna, Comuna Brebu Nou, Caraş-Severin | 40,0% | 0,0% | -7,1 K RON | |
| 85 | 85.SANDYPOL 2006 SRL▲ 88 | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 4▲ 100 % | ▲ 100 % | -85,1 K RON | |
| 86 | 86.FLAVIA SRL▼ 12 | Loc. Anina, Oraş Anina, Caraş-Severin | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | -98,4 K RON | |
| 87 | 87.RIMER SRL▲ 7 | Sat Caraşova, Comuna Caraşova, Caraş-Severin | 40,0% | 0,0% | -55,1 K RON | |
| 88 | 88.MYLUŞKA SRL▲ 37 | Loc. Băile Herculane, Oraş Băile Herculane, Caraş-Severin | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -64,1 K RON | |
| 89 | 89.BFF COMPANY SRL▲ 5 | Sat Lăpuşnicu Mare, Comuna Lăpuşnicu Mare, Caraş-Severin | 40,0% | 0,0% | -77,9 K RON | |
| 90 | 90.PARADOR DE SOL SRLnou | Loc. Pecinişca, Oraş Băile Herculane, Caraş-Severin | 4— | — | — | -50,4 K RON |
| 91 | 91.PEDRO-OBREJANU SRL▼ 35 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 4▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 19,5 K RON | |
| 92 | 92.CAZARE ŞI SERVICII PUBLICE SRL▲ 33 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -496,8 K RON | |
| 93 | 93.ALI. NIK. DOROS SRLnou | Loc. Moldova Nouă, Oraş Moldova Nouă, Caraş-Severin | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -58 K RON | |
| 94 | 94.DUMY & NYCO MAGNETIC SRL▲ 31 | Sat Globurău, Comuna Mehadia, Caraş-Severin | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 1,7 K RON | |
| 95 | 95.NEW RIBODI SRL▲ 30 | Sat Păltiniş, Comuna Păltiniş, Caraş-Severin | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -14,2 K RON | |
| 96 | 96.MEMENTO HAUSE SRL▼ 2 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 40,0% | 0,0% | 43,7 K RON | |
| 97 | 97.YENDISNIC SRL▲ 76 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 4▲ 100 % | ▲ 100 % | -5,8 K RON | |
| 98 | 98.BECUL ROŞU SRL▲ 27 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -14,4 K RON | |
| 99 | 99.KFD TOP DANFIL SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 4— | — | — | 35,8 K RON |
| 100 | 100.DIMCOS SYSTEM TRADING SRL▲ 25 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -38,2 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Caraș-Severin
CAEN 5610
Restaurante
150 firme · 96,7 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
128 firme · 48,5 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
36 firme · 40,8 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
145 firme · 33,2 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
60 firme · 31,3 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
36 firme · 16,9 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
9 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
6 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
7 firme · 490,9 K RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
6 firme · 274,9 K RON
CAEN 5540
Intermedieri pentru servicii de cazare
1 firme · 0 RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
1 firme · 0 RON