Top 100 firme — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale, Călărași după angajați în 2019
320 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 1.143. Pragul de intrare în top este 3, iar liderul atinge 116.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.DECORA REZIDENT SRL= | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 116▲ 13,7 % | ▲ 13,7 % | 222 K RON | |
| 2 | 2.DALCONS CONSTRUCT SRL▲ 1 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 56▲ 21,7 % | ▲ 21,7 % | 548,4 K RON | |
| 3 | 3.NICO CONSTRUCT SRL▲ 1 | Sat Ciocăneşti, Comuna Ciocăneşti, Călăraşi | 46▲ 21,1 % | ▲ 21,1 % | 882,2 K RON | |
| 4 | 4.CONSIM INVEST SRL▲ 7 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 43▲ 65,4 % | ▲ 65,4 % | 2,1 mil. RON | |
| 5 | 5.OPTIM SA▲ 2 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 38▲ 22,6 % | ▲ 22,6 % | 63 K RON | |
| 6 | 6.AQUA SRL▲ 6 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 35▲ 40 % | ▲ 40 % | 942 K RON | |
| 7 | 7.ALEX GIURCAN CONSTRUCT SRL▼ 2 | Sat Stancea, Comuna Spanţov, Călăraşi | 33▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | 436,9 K RON | |
| 8 | 8.BUILDROM S.A.▼ 6 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 31▼ 56,9 % | ▼ 56,9 % | 2,2 mil. RON | |
| 9 | 9.VILLA INVEST SRL▼ 2 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 29▼ 6,5 % | ▼ 6,5 % | 764,1 K RON | |
| 10 | 10.GESIM UTILAJ SRL▲ 29 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 23▲ 283,3 % | ▲ 283,3 % | 97,4 K RON | |
| 11 | 11.EVALENIA PREST SRL▼ 1 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 23▼ 14,8 % | ▼ 14,8 % | -424,4 K RON | |
| 12 | 12.ROMCONFORT SRL▲ 7 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 21▲ 40 % | ▲ 40 % | 103,8 K RON | |
| 13 | 13.RINION CONSTRUCT SRL= | Sat Mitreni, Comuna Mitreni, Călăraşi | 20▼ 13 % | ▼ 13 % | 428,2 K RON | |
| 14 | 14.NECULA ŞTEF CONSTRUCT SRL▼ 5 | Sat Ciocăneşti, Comuna Ciocăneşti, Călăraşi | 18▼ 35,7 % | ▼ 35,7 % | 202,6 K RON | |
| 15 | 15.AUR ALEX CONSTRUCT SRL▲ 4 | Sat Progresu, Comuna Sohatu, Călăraşi | 17▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 271,7 K RON | |
| 16 | 16.COLT S.R.L.= | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 16▼ 15,8 % | ▼ 15,8 % | 30,3 K RON | |
| 17 | 17.HAUT GEANI CONSTRUCT S.R.L.▲ 13 | Sat Borcea, Comuna Borcea, Călăraşi | 16▲ 100 % | ▲ 100 % | -177,1 K RON | |
| 18 | 18.NICU SI CRISTINA SRL▲ 8 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 15▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 1 mil. RON | |
| 19 | 19.CAMPIS SRL= | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 150,0% | 0,0% | 896,7 K RON | |
| 20 | 20.PCS-MADCOM GRUP SRL▲ 162 | Sat Orăşti, Comuna Frumuşani, Călăraşi | 15— | — | 833,2 K RON | |
| 21 | 21.ECONLOGISTIC GRUP SRL▲ 36 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 14▲ 250 % | ▲ 250 % | -144,2 K RON | |
| 22 | 22.EXPERT CONSTRUCT CL SRL▲ 17 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 14▲ 133,3 % | ▲ 133,3 % | 131,4 K RON | |
| 23 | 23.HERMANOS MOISE SRL▼ 6 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 14▼ 17,7 % | ▼ 17,7 % | 193,6 K RON | |
| 24 | 24.FARMPLANT CONSTRUCTMED SRL▼ 10 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 14▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | -76,1 K RON | |
| 25 | 25.GRAND CONSTRUCT SRL▼ 11 | Loc. Lehliu-Gară, Oraş Lehliu Gară, Călăraşi | 13▼ 38,1 % | ▼ 38,1 % | 518,9 K RON | |
| 26 | 26.ELCO TRADE SRL▼ 4 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 13▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 311 K RON | |
| 27 | 27.MALEX BYG PREST S.R.L.nou | Sat Rasa, Comuna Gradiştea, Călăraşi | 13▲ 116,7 % | ▲ 116,7 % | 99,2 K RON | |
| 28 | 28.SOS WORK & CONSTRUCT S.R.L.nou | Loc. Budeşti, Oraş Budeşti, Călăraşi | 12— | — | — | 2,3 mil. RON |
| 29 | 29.MVO CIVIL CONSTRUCT SRL▼ 7 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 11▼ 21,4 % | ▼ 21,4 % | 99,5 K RON | |
| 30 | 30.POLAND MARIO SRL▲ 27 | Loc. Budeşti, Oraş Budeşti, Călăraşi | 11▲ 175 % | ▲ 175 % | 774,6 K RON | |
| 31 | 31.DIANA & VLAD PREST SRL▲ 8 | Sat Frumuşani, Comuna Frumuşani, Călăraşi | 10▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 257,3 K RON | |
| 32 | 32.BLOCKS BUILDER SRL▲ 7 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 10▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 264,2 K RON | |
| 33 | 33.DAMAR HOLDING SRL▲ 40 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 10▲ 233,3 % | ▲ 233,3 % | 93,7 K RON | |
| 34 | 34.STOICA GRUP INSTAL SRL▼ 28 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 9▼ 71,9 % | ▼ 71,9 % | 98,1 K RON | |
| 35 | 35.ANDREY BYO CONSTRUCT SRL▼ 5 | Sat Independenţa, Comuna Independenţa, Călăraşi | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 480,6 K RON | |
| 36 | 36.AVDF DESIGN S.R.L.▲ 37 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 9▲ 200 % | ▲ 200 % | 5 K RON | |
| 37 | 37.BAREX SERV CONSTRUCT SRL▼ 7 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 491,8 K RON | |
| 38 | 38.MOGA HOUSE CONSTRUCT SRL▲ 1 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 9▲ 50 % | ▲ 50 % | 77,3 K RON | |
| 39 | 39.GUGIU CONSTRUCT SRL▼ 14 | Sat Dorobanţu, Comuna Dorobanţu, Călăraşi | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | 319,5 K RON | |
| 40 | 40.CONTEC BUILDING S.R.L.nou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 9— | — | — | 323,4 K RON |
| 41 | 41.CLV EUROP CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Modelu, Comuna Modelu, Călăraşi | 9— | — | — | -195,7 K RON |
| 42 | 42.IMPEX PAN CON SRL▲ 31 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 8▲ 166,7 % | ▲ 166,7 % | -64,9 K RON | |
| 43 | 43.VI CONS GROUP SRL▼ 13 | Sat Chiselet, Comuna Chiselet, Călăraşi | 80,0% | 0,0% | 243,7 K RON | |
| 44 | 44.CONART GROUP SRL▲ 5 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 8▲ 60 % | ▲ 60 % | 21,7 K RON | |
| 45 | 45.ALEX STAR SRL▼ 11 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 147 K RON | |
| 46 | 46.ADI & ROBERT SRLnou | Loc. Budeşti, Oraş Budeşti, Călăraşi | 8— | — | 685,9 K RON | |
| 47 | 47.SIGMA HOUSE CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 8— | — | 268,4 K RON | |
| 48 | 48.PERFECT WORK CERNICA SRL▼ 9 | Sat Dragoş Vodă, Comuna Dragoş Vodă, Călăraşi | 8▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 166,6 K RON | |
| 49 | 49.MAREŞALU CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 8— | — | — | 31,4 K RON |
| 50 | 50.CONFORT SA▼ 24 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 7▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | 548,7 K RON | |
| 51 | 51.BALANŢ PREST SRL▼ 17 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 70,0% | 0,0% | -57,2 K RON | |
| 52 | 52.NEW LED SMD SRL▼ 13 | Sat Ciocăneşti, Comuna Ciocăneşti, Călăraşi | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 195,1 K RON | |
| 53 | 53.CRISTIMIR CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Ştefăneşti, Comuna Ileana, Călăraşi | 7— | — | — | 63,8 K RON |
| 54 | 54.VALICĂT SRL▲ 39 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 6▲ 200 % | ▲ 200 % | 375,8 K RON | |
| 55 | 55.NEW CRISTALIN DISTRIBUTION SRLnou | Sat Vasilaţi, Comuna Vasilaţi, Călăraşi | 6— | — | 404,9 K RON | |
| 56 | 56.ROVISA DECOR SRL▼ 17 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 60,0% | 0,0% | 86,5 K RON | |
| 57 | 57.PRESTO MET PRIM S.R.L.= | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | 6,5 K RON | |
| 58 | 58.MACOM GROUP SRL▼ 1 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | -204,7 K RON | |
| 59 | 59.ROMTRANS METAL SRL▲ 34 | Sat Cuza Vodă, Comuna Cuza Vodă, Călăraşi | 5▲ 150 % | ▲ 150 % | 455,5 K RON | |
| 60 | 60.CHEMANA CONSTRUCT SRL▼ 3 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 30,8 K RON | |
| 61 | 61.TENEA EDIL CAFE SRL▼ 27 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 5▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | -67,6 K RON | |
| 62 | 62.TOP MARELA SRL▲ 53 | Sat Belciugatele, Comuna Belciugatele, Călăraşi | 5▲ 400 % | ▲ 400 % | 212,8 K RON | |
| 63 | 63.MAVE ENGINEERING S.R.L.▲ 10 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 5▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 6 K RON | |
| 64 | 64.CRISTALROM CONSTRUCT SRL▼ 7 | Sat Ciocăneşti, Comuna Ciocăneşti, Călăraşi | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 149,3 K RON | |
| 65 | 65.ASFALTERRA BETA CONSTRUCT S.R.L.▲ 117 | Sat Seinoiu, Comuna Tămădău Mare, Călăraşi | 5— | — | 161,2 K RON | |
| 66 | 66.VMR WORKS&CONSTRUCT S.R.L.▲ 27 | Sat Gălbinaşi, Comuna Gălbinaşi, Călăraşi | 5▲ 150 % | ▲ 150 % | 419 K RON | |
| 67 | 67.ALBERTO & LILI CONSTRUCT S.R.L.▲ 48 | Sat Frumuşani, Comuna Frumuşani, Călăraşi | 5▲ 400 % | ▲ 400 % | 373,5 K RON | |
| 68 | 68.EAST BUILDING SOLUTION S.R.L.▼ 34 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 5▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | 236,8 K RON | |
| 69 | 69.NAE BRUND CONSTRUCT S.R.L.▲ 46 | Loc. Fundulea, Oraş Fundulea, Călăraşi | 5▲ 400 % | ▲ 400 % | 14,9 K RON | |
| 70 | 70.UNIVERSAL NIK CONSTRUCT S.R.L.▲ 3 | Sat Perişoru, Comuna Perişoru, Călăraşi | 5▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 63,5 K RON | |
| 71 | 71.AMIRA MARIA STAR S.R.L.nou | Loc. Budeşti, Oraş Budeşti, Călăraşi | 5— | — | — | 236,6 K RON |
| 72 | 72.OSTROVEANU PREST SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -8,1 K RON | |
| 73 | 73.FIRMA CONSTRUCT SRL= | Loc. Lehliu-Gară, Oraş Lehliu Gară, Călăraşi | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 10,5 K RON | |
| 74 | 74.IRON & STEEL DESIGN S.R.L.nou | Loc. Budeşti, Oraş Budeşti, Călăraşi | 40,0% | 0,0% | 110,3 K RON | |
| 75 | 75.TEEN PROJECT SRL▼ 18 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 40,0% | 0,0% | 46,3 K RON | |
| 76 | 76.EUROMIST URBAN SRL▼ 3 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -36,2 K RON | |
| 77 | 77.DAN RIZ GEO CONSTRUCT SRLnou | Loc. Budeşti, Oraş Budeşti, Călăraşi | 4▲ 100 % | ▲ 100 % | 68,9 K RON | |
| 78 | 78.NEUFELD CONSULTING SRL▲ 15 | Sat Rasa, Comuna Gradiştea, Călăraşi | 4▲ 100 % | ▲ 100 % | 7,3 K RON | |
| 79 | 79.POP ALI CONSTRUCT SRL▼ 30 | Loc. Lehliu-Gară, Oraş Lehliu Gară, Călăraşi | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 8,3 K RON | |
| 80 | 80.ALEX HOUSE CONSTRUCT SRL▼ 7 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 163,3 K RON | |
| 81 | 81.ORESTEES TEAM SRL▼ 8 | Loc. Budeşti, Oraş Budeşti, Călăraşi | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 305,9 K RON | |
| 82 | 82.SEBAMIH DIVERS S.R.L.nou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 4— | — | — | 57,7 K RON |
| 83 | 83.VICKY & MATEI S.R.L.▼ 26 | Sat Ulmeni, Comuna Ulmeni, Călăraşi | 40,0% | 0,0% | 43 K RON | |
| 84 | 84.VOICU MARIAN CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Stancea, Comuna Spanţov, Călăraşi | 4— | — | — | 89,4 K RON |
| 85 | 85.STOICA CONSTRUCT SRL▼ 12 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 30,0% | 0,0% | 12,6 K RON | |
| 86 | 86.MARISAD CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 116,8 K RON | |
| 87 | 87.PROVISO CON SRL▼ 14 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 30,0% | 0,0% | 45,6 K RON | |
| 88 | 88.AURICĂ IZOLATORUL SRL▲ 27 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 3▲ 200 % | ▲ 200 % | -28,7 K RON | |
| 89 | 89.CATZIA CONSULTING S.R.L.▼ 55 | Sat Nuci, Comuna Vasilaţi, Călăraşi | 3▼ 57,1 % | ▼ 57,1 % | 7,8 K RON | |
| 90 | 90.ANILADY BUILDING SRL▼ 41 | Sat Ciocăneşti, Comuna Ciocăneşti, Călăraşi | 3▼ 40 % | ▼ 40 % | 458,9 K RON | |
| 91 | 91.SUPER CONSTRUCT NEVADA SRL▼ 34 | Sat Borcea, Comuna Borcea, Călăraşi | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 374 K RON | |
| 92 | 92.MONTAJ CONSULTING SRL▼ 19 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 30,0% | 0,0% | 322,8 K RON | |
| 93 | 93.MEȘTERUL FLORIN SRL▼ 20 | Sat Mitreni, Comuna Mitreni, Călăraşi | 30,0% | 0,0% | 111,6 K RON | |
| 94 | 94.INTER MEGA CONSTRUCT SRL▲ 21 | Sat Bogdana, Comuna Dragoş Vodă, Călăraşi | 3▲ 200 % | ▲ 200 % | 301,8 K RON | |
| 95 | 95.KAROM CONSTRUCT MOBIL SRL▲ 20 | Sat Plumbuita, Comuna Tămădău Mare, Călăraşi | 3▲ 200 % | ▲ 200 % | 52,2 K RON | |
| 96 | 96.DEIANA BIOENERGY S.R.L.nou | Sat Modelu, Comuna Modelu, Călăraşi | 3— | — | — | -224,3 K RON |
| 97 | 97.VIDYA CONSTRUCT D.M.I. SRL▲ 85 | Loc. Fundulea, Oraş Fundulea, Călăraşi | 3— | — | 8,4 K RON | |
| 98 | 98.PUIU ŞTEFY SRL▼ 5 | Sat Frumuşani, Comuna Frumuşani, Călăraşi | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 143,6 K RON | |
| 99 | 99.BST CON R&F SRL▼ 42 | Sat Căscioarele, Comuna Căscioarele, Călăraşi | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 9 K RON | |
| 100 | 100.CARABULEA CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Înfrăţirea, Comuna Dor Mărunt, Călăraşi | 3— | — | — | 75 K RON |