Top 100 firme — Agricultură, silvicultură și pescuit, Buzău după angajați în 2013
459 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 1.951. Pragul de intrare în top este 5, iar liderul atinge 449.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.AVICOLA BUZAU SA= | Municipiul Buzău, Buzău | 449▲ 16,3 % | ▲ 16,3 % | 62,8 K RON | |
| 2 | 2.VIS AGRI SRL= | Sat Glodeanu-Siliştea, Comuna Glodeanu-Siliştea, Buzău | 186▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 2,5 mil. RON | |
| 3 | 3.LABORATOR EXPERT SRL▲ 7 | Municipiul Buzău, Buzău | 78▲ 178,6 % | ▲ 178,6 % | 203,6 K RON | |
| 4 | 4.VIS CAMPI SRL▼ 1 | Sat Dulbanu, Comuna Amaru, Buzău | 54▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 3,7 mil. RON | |
| 5 | 5.AVIS LIPIA SA▼ 1 | Sat Lipia, Comuna Merei, Buzău | 410,0% | 0,0% | 93,8 K RON | |
| 6 | 6.ALEX COMEXPO 94 SRL▼ 1 | Sat Padina, Comuna Padina, Buzău | 38▼ 5 % | ▼ 5 % | 227,5 K RON | |
| 7 | 7.AVIROM SRL▲ 1 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 34▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 24,3 K RON | |
| 8 | 8.AGRISAN SRL▼ 2 | Sat Şarânga, Comuna Pietroasele, Buzău | 32▼ 15,8 % | ▼ 15,8 % | 3,5 mil. RON | |
| 9 | 9.CRISAGRA 2003 SRL▲ 4 | Sat Lanurile, Comuna Ziduri, Buzău | 32▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 291,5 K RON | |
| 10 | 10.OCOLUL SILVIC SIRIU SRL▲ 1 | Sat Caşoca, Comuna Siriu, Buzău | 28▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 87,9 K RON | |
| 11 | 11.FGM VINPRODUCT SRL▲ 2 | Sat Finţeşti, Comuna Năeni, Buzău | 26▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | -1,9 mil. RON | |
| 12 | 12.AGROMEC SMEENI SA▲ 3 | Sat Smeeni, Comuna Smeeni, Buzău | 230,0% | 0,0% | 1,4 mil. RON | |
| 13 | 13.RO AGRO ITAL SRL▼ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 23▼ 11,5 % | ▼ 11,5 % | 1,4 mil. RON | |
| 14 | 14.SIKVET SRL▲ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 230,0% | 0,0% | -36,5 K RON | |
| 15 | 15.OCOLUL SILVIC NEHOIU PRIVAT SRL▲ 5 | Loc. Nehoiu, Oraş Nehoiu, Buzău | 23▲ 35,3 % | ▲ 35,3 % | -6,6 K RON | |
| 16 | 16.AGROGLOBAL SA▲ 1 | Sat Lipia, Comuna Merei, Buzău | 21▲ 5 % | ▲ 5 % | 49,3 K RON | |
| 17 | 17.PROIECT AGRO VERGULEASA SRL▲ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 21▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 144,7 K RON | |
| 18 | 18.B A N AGROTRANS SRL▲ 1 | Sat Heliade Rădulescu, Comuna Ziduri, Buzău | 19▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 2,1 mil. RON | |
| 19 | 19.TOTALAGRO SRL▼ 11 | Sat Poşta Cîlnău, Comuna Poşta Cîlnău, Buzău | 19▼ 36,7 % | ▼ 36,7 % | -36,1 mil. RON | |
| 20 | 20.AGRICOM SERVIMPEX SRL= | Sat Gara Cilibia, Comuna Cilibia, Buzău | 170,0% | 0,0% | 261,6 K RON | |
| 21 | 21.FERMA BUZOIANĂ SRL▲ 186 | Municipiul Buzău, Buzău | 17▲ 1.600 % | ▲ 1.600 % | 1,6 K RON | |
| 22 | 22.ECOAVIS BEST PROIECT SRL= | Municipiul Buzău, Buzău | 17▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | -108,3 K RON | |
| 23 | 23.GEMENII PROD COM SRL▲ 22 | Sat Bentu, Comuna Gălbinaşi, Buzău | 16▲ 60 % | ▲ 60 % | -29,8 K RON | |
| 24 | 24.EXPLOSILVA SRL▲ 1 | Sat Bâsca Rozilei, Oraş Nehoiu, Buzău | 16▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 227,9 K RON | |
| 25 | 25.PARADISUL INFLORIT SRL▼ 3 | Sat Podgoria, Comuna Podgoria, Buzău | 160,0% | 0,0% | 1,1 mil. RON | |
| 26 | 26.PALMIFARM SRL▼ 1 | Sat Fundeni, Comuna Zărneşti, Buzău | 16▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 204,8 K RON | |
| 27 | 27.AGROVIN TRANSPORT TOTAL S.A.▼ 20 | Loc. Pogoanele, Oraş Pogoanele, Buzău | 15▼ 51,6 % | ▼ 51,6 % | -1,3 mil. RON | |
| 28 | 28.AGROEST SA▼ 3 | Sat Balta Albă, Comuna Balta Albă, Buzău | 150,0% | 0,0% | 235,3 K RON | |
| 29 | 29.AGROLOIAL 2006 SRL▼ 7 | Sat Blăjani, Comuna Blăjani, Buzău | 15▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 203,3 K RON | |
| 30 | 30.DANCIU DĂNUŢ SRL▼ 1 | Sat Caşoca, Comuna Siriu, Buzău | 140,0% | 0,0% | 65,5 K RON | |
| 31 | 31.DOBRE ALEXION SRL▲ 1 | Loc. Căldărăşti, Oraş Pogoanele, Buzău | 14▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 1,4 mil. RON | |
| 32 | 32.COSMO 2001 SRLnou | Sat Fundeni, Comuna Zărneşti, Buzău | 14▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 29,4 K RON | |
| 33 | 33.BION SILV SRL▲ 7 | Sat Bâsca Rozilei, Oraş Nehoiu, Buzău | 14▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | 115,3 K RON | |
| 34 | 34.DUREX SRL▲ 2 | Sat Cislău, Comuna Cislău, Buzău | 120,0% | 0,0% | 165,8 K RON | |
| 35 | 35.AGRO RODION SRL▼ 3 | Loc. Pogoanele, Oraş Pogoanele, Buzău | 12▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 314,8 K RON | |
| 36 | 36.REMADO COMEXPO SRL▼ 11 | Municipiul Buzău, Buzău | 12▼ 20 % | ▼ 20 % | 418 K RON | |
| 37 | 37.AGROTEHNICA SRL▲ 8 | Sat Padina, Comuna Padina, Buzău | 12▲ 20 % | ▲ 20 % | 681,7 K RON | |
| 38 | 38.GRUP AGRO SRL▼ 9 | Sat Scutelnici, Comuna Scutelnici, Buzău | 12▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 49,2 K RON | |
| 39 | 39.V&G FOREST SRL▼ 3 | Loc. Nehoiu, Oraş Nehoiu, Buzău | 120,0% | 0,0% | 40 K RON | |
| 40 | 40.MARIAN GEX FOREST SRL▲ 20 | Sat Pestriţu, Comuna Lopătari, Buzău | 12▲ 50 % | ▲ 50 % | 14,3 K RON | |
| 41 | 41.CRISTFOREST VARLAAM SRL▼ 1 | Sat Varlaam, Comuna Gura Teghii, Buzău | 110,0% | 0,0% | -906 RON | |
| 42 | 42.CALLA PLATINUM SRL▲ 76 | Sat Mihăileşti, Comuna Mihăileşti, Buzău | 11▲ 175 % | ▲ 175 % | 59,5 K RON | |
| 43 | 43.ALINFOREST SRL▲ 2 | Sat Lunca Priporului, Oraş Nehoiu, Buzău | 11▲ 10 % | ▲ 10 % | 68,3 K RON | |
| 44 | 44.TARA AGRORURAL SRL▼ 12 | Sat Găvăneşti, Comuna Săgeata, Buzău | 11▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 73,5 K RON | |
| 45 | 45.ARTELI SRL▲ 15 | Sat Brădeanu, Comuna Brădeanu, Buzău | 10▲ 25 % | ▲ 25 % | -79,9 K RON | |
| 46 | 46.EXPLOFOREST 71 SRL▲ 7 | Sat Buda, Comuna Buda, Buzău | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 298 RON | |
| 47 | 47.ROMAGRON SRL▼ 2 | Sat Satu Nou, Comuna Glodeanu-Siliştea, Buzău | 100,0% | 0,0% | 461,5 K RON | |
| 48 | 48.AGROINDUSTRIAL FRASINU SA▼ 19 | Municipiul Buzău, Buzău | 10▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | 43,3 K RON | |
| 49 | 49.VIO AGROSERV SRL▲ 4 | Sat Padina, Comuna Padina, Buzău | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 1 mil. RON | |
| 50 | 50.UNIVERSAL GROUP IMPEX S.A.▲ 10 | Sat Săgeata, Comuna Săgeata, Buzău | 10▲ 25 % | ▲ 25 % | 546,4 K RON | |
| 51 | 51.AQUILA SRL▼ 11 | Sat Valea Râmnicului, Comuna Valea Râmnicului, Buzău | 10▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 7,4 K RON | |
| 52 | 52.LEXYBOGD SRL▼ 7 | Sat Bâsca Chiojdului, Comuna Chiojdu, Buzău | 100,0% | 0,0% | -84,4 K RON | |
| 53 | 53.DANCEREAL SRL▲ 217 | Sat Bălăceanu, Comuna Bălăceanu, Buzău | 10— | — | 85,3 K RON | |
| 54 | 54.VIVA PETRO FOREST SRL▼ 1 | Loc. Nehoiu, Oraş Nehoiu, Buzău | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 18,5 K RON | |
| 55 | 55.INDAC AVISTAR SRL▲ 5 | Municipiul Buzău, Buzău | 10▲ 25 % | ▲ 25 % | 270,7 K RON | |
| 56 | 56.UNIVERSAL PRODCOM 94 SRL▲ 33 | Sat Ziduri, Comuna Ziduri, Buzău | 9▲ 50 % | ▲ 50 % | 5 K RON | |
| 57 | 57.ION IACOB SRL▼ 21 | Loc. Căldărăşti, Oraş Pogoanele, Buzău | 9▼ 25 % | ▼ 25 % | 233,1 K RON | |
| 58 | 58.EXPLOLEMN TUDOR SRL▲ 2 | Sat Robeşti, Comuna Pîrscov, Buzău | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 77,1 K RON | |
| 59 | 59.AGROEXPO SRL▼ 6 | Sat Cilibia, Comuna Cilibia, Buzău | 90,0% | 0,0% | 97 K RON | |
| 60 | 60.AGROSUD S.R.L.= | Sat Ruşeţu, Comuna Ruşeţu, Buzău | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 49,8 K RON | |
| 61 | 61.OPREA FLORIAN TEAM SRL▼ 8 | Sat Săgeata, Comuna Săgeata, Buzău | 90,0% | 0,0% | 47,7 K RON | |
| 62 | 62.AGROMIH SRL▲ 56 | Sat Bălăceanu, Comuna Bălăceanu, Buzău | 9▲ 125 % | ▲ 125 % | 293,6 K RON | |
| 63 | 63.EUROVAL 2005 SRL▼ 18 | Sat Satu Nou, Comuna Glodeanu-Siliştea, Buzău | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | 68,6 K RON | |
| 64 | 64.GT GREEN GOLD SRL▼ 11 | Sat Furtuneşti, Comuna Gura Teghii, Buzău | 90,0% | 0,0% | 179 K RON | |
| 65 | 65.GREENFRESH FARM SRL▼ 33 | Sat Ghergheasa, Comuna Ghergheasa, Buzău | 9▼ 30,8 % | ▼ 30,8 % | -294,8 K RON | |
| 66 | 66.AGRO STOICA SRL▲ 12 | Sat Stâlpu, Comuna Stâlpu, Buzău | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 513,1 K RON | |
| 67 | 67.AGRORAL SRL▼ 7 | Sat Dascăleşti, Comuna Puieşti, Buzău | 80,0% | 0,0% | 893,3 K RON | |
| 68 | 68.SILV EXFOR PREST SRL▼ 8 | Loc. Nehoiu, Oraş Nehoiu, Buzău | 80,0% | 0,0% | 86,1 K RON | |
| 69 | 69.LAND STAR SRL▼ 9 | Sat Corbu, Comuna Glodeanu-Siliştea, Buzău | 80,0% | 0,0% | 1,2 K RON | |
| 70 | 70.AGRIPRESTCOM MĂDĂ SRL▲ 8 | Sat Colţi, Comuna Colţi, Buzău | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 14,5 K RON | |
| 71 | 71.FERMA CĂTĂLIN SRL▼ 26 | Loc. Pogoanele, Oraş Pogoanele, Buzău | 8▼ 20 % | ▼ 20 % | 76,7 K RON | |
| 72 | 72.EGRETA SRL▲ 17 | Municipiul Buzău, Buzău | 8▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -119,9 K RON | |
| 73 | 73.TERACADO HOLDING SRL▼ 13 | Loc. Pogoanele, Oraş Pogoanele, Buzău | 80,0% | 0,0% | 29,8 K RON | |
| 74 | 74.OCOLUL SILVIC CHIOJDU SRL▼ 34 | Sat Lunca Jariştei, Comuna Siriu, Buzău | 8▼ 27,3 % | ▼ 27,3 % | 5,3 K RON | |
| 75 | 75.FLOREA COMFLOR SRL▼ 15 | Sat Lipia, Comuna Merei, Buzău | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 498,7 K RON | |
| 76 | 76.GHEORGHE AURELIAN SRL▲ 13 | Sat Podgoria, Comuna Podgoria, Buzău | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 208 K RON | |
| 77 | 77.COMERCIAL INFRATIREA SRL▼ 17 | Sat Zoiţa, Comuna Ziduri, Buzău | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 935,6 K RON | |
| 78 | 78.MANETI PROD COM SRL= | Sat Cătina, Comuna Cătina, Buzău | 70,0% | 0,0% | -23 K RON | |
| 79 | 79.CRIS SILISTEA 2004 SRL▼ 1 | Sat Glodeanu-Siliştea, Comuna Glodeanu-Siliştea, Buzău | 70,0% | 0,0% | -351,7 K RON | |
| 80 | 80.AGROMARA CONSULTING SRL▼ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 70,0% | 0,0% | 321,8 K RON | |
| 81 | 81.AGROZAH 2005 SRL▲ 25 | Loc. Pogoanele, Oraş Pogoanele, Buzău | 7▲ 40 % | ▲ 40 % | 536,4 K RON | |
| 82 | 82.EUSMOSILV SRL▼ 4 | Sat Vâlcelele, Comuna Vâlcelele, Buzău | 70,0% | 0,0% | 3,9 K RON | |
| 83 | 83.ETNO AGRO SRL▲ 6 | Sat Brădeanu, Comuna Brădeanu, Buzău | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 19,7 K RON | |
| 84 | 84.TEHNOSTER COMPACT SRL▲ 22 | Sat Gura Teghii, Comuna Gura Teghii, Buzău | 7▲ 40 % | ▲ 40 % | 141,7 K RON | |
| 85 | 85.RUSEN COMPEX SRL▲ 4 | Municipiul Buzău, Buzău | 60,0% | 0,0% | 85,3 K RON | |
| 86 | 86.FERME COM SRL▲ 3 | Sat Verneşti, Comuna Verneşti, Buzău | 60,0% | 0,0% | 26,2 K RON | |
| 87 | 87.ISABEL PRODEX 97 SRL▲ 2 | Sat Vâlcelele, Comuna Vâlcelele, Buzău | 60,0% | 0,0% | 263,3 K RON | |
| 88 | 88.TARRA MADIN SRL▲ 86 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 6▲ 200 % | ▲ 200 % | 240,2 K RON | |
| 89 | 89.CEREALIT RO SRL▲ 17 | Sat Scutelnici, Comuna Scutelnici, Buzău | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 254,5 K RON | |
| 90 | 90.TIMIUS PROD 04 SRL▼ 30 | Municipiul Buzău, Buzău | 6▼ 25 % | ▼ 25 % | 133,4 K RON | |
| 91 | 91.ILIAGRO 04 SRL▼ 2 | Sat Nicoleşti, Comuna Puieşti, Buzău | 60,0% | 0,0% | 409,6 K RON | |
| 92 | 92.S & B TRANS BĂRĂGAN SRL▼ 3 | Sat Vâlcelele, Comuna Vâlcelele, Buzău | 60,0% | 0,0% | 209,5 K RON | |
| 93 | 93.AQUAPROD SRL▲ 114 | Municipiul Buzău, Buzău | 6▲ 500 % | ▲ 500 % | 95,3 K RON | |
| 94 | 94.NELBINVEST SRL▲ 24 | Municipiul Buzău, Buzău | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | 80,8 K RON | |
| 95 | 95.DAMAR WOOD SERV SRL▼ 35 | Sat Cislău, Comuna Cislău, Buzău | 6▼ 25 % | ▼ 25 % | 23,8 K RON | |
| 96 | 96.RODI FOR CONSTRUCT SRL▼ 7 | Sat Ploştina, Comuna Lopătari, Buzău | 60,0% | 0,0% | 231,3 K RON | |
| 97 | 97.UNION AGROLAND GRAND SRL▼ 19 | Sat Băile, Comuna Balta Albă, Buzău | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 446,7 K RON | |
| 98 | 98.DUO SIR FOREST SRL▲ 20 | Sat Lunca Jariştei, Comuna Siriu, Buzău | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | 94,7 K RON | |
| 99 | 99.EMMY CARGO FOREST SRL▲ 19 | Sat Gura Teghii, Comuna Gura Teghii, Buzău | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | 103,1 K RON | |
| 100 | 100.CARPATI PRODLEMN SRL▼ 22 | Sat Brăeşti, Comuna Brăeşti, Buzău | 5▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | 58,4 K RON |
Codurile CAEN din agricultură, silvicultură și pescuit — Buzău
CAEN 0111
Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
285 firme · 582 mil. RON
CAEN 0147
Creșterea păsărilor
16 firme · 330,8 mil. RON
CAEN 0150
Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
9 firme · 130,9 mil. RON
CAEN 0113
Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor
33 firme · 78,6 mil. RON
CAEN 0220
Exploatarea forestieră
75 firme · 77,1 mil. RON
CAEN 0146
Creșterea porcinelor
16 firme · 29,4 mil. RON
CAEN 0124
Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
5 firme · 9,2 mil. RON
CAEN 0210
Silvicultură și alte activități forestiere
10 firme · 8,9 mil. RON
CAEN 0145
Creșterea ovinelor și caprinelor
10 firme · 7,1 mil. RON
CAEN 0125
Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi
21 firme · 5,9 mil. RON
CAEN 0121
Cultivarea strugurilor
13 firme · 5,4 mil. RON
CAEN 0130
Cultivarea plantelor pentru înmulțire
9 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 0312
Pescuitul în ape dulci
4 firme · 794,2 K RON
CAEN 0149
Creșterea altor animale
4 firme · 324,4 K RON
CAEN 0322
Acvacultura în ape dulci
5 firme · 274,8 K RON
CAEN 0119
Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
4 firme · 267,2 K RON
CAEN 0112
Cultivarea orezului
2 firme · 75,3 K RON
CAEN 0129
Cultivarea altor plante permanente
2 firme · 32,1 K RON
CAEN 0115
Cultivarea tutunului
1 firme · 25,3 K RON
CAEN 0128
Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
1 firme · 0 RON
CAEN 0240
Activități de servicii anexe silviculturii
1 firme · 0 RON
CAEN 0230
Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană
1 firme · 0 RON
CAEN 0163
Activități după recoltare
1 firme · 0 RON