Top 100 firme — Învățământ, București după angajați în 2020
2.956 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 1.924. Pragul de intrare în top este 9, iar liderul atinge 173.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.LUMINA INSTITUTII DE INVATAMINT S.A.▲ 9 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 173▲ 343,6 % | ▲ 343,6 % | 9 mil. RON | |
| 2 | 2.CENTRUL CULTURAL DE LIMBA ENGLEZA SHAKESPEARE SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 52▲ 2 % | ▲ 2 % | 2,6 mil. RON | |
| 3 | 3.CENTRUL NAȚIONAL DE ÎNVĂȚĂMÂNT TURISTIC S.A.▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 50▼ 23,1 % | ▼ 23,1 % | 441,8 K RON | |
| 4 | 4.MAARIF - INSTITUŢII INTERNAŢIONALE DE ÎNVĂŢĂMÂNT S.A.▲ 13 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 49▲ 53,1 % | ▲ 53,1 % | -2,5 mil. RON | |
| 5 | 5.BIDI TRANS SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 48▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 310,7 K RON | |
| 6 | 6.LEXIS SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 44▼ 30,2 % | ▼ 30,2 % | 277,8 K RON | |
| 7 | 7.VOCEA PARINTILOR SRL▲ 34 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 42▲ 133,3 % | ▲ 133,3 % | 1,3 mil. RON | |
| 8 | 8.QS EASTERN EUROPE SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 400,0% | 0,0% | 454,9 K RON | |
| 9 | 9.LITTLE TEAM SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 38▼ 22,5 % | ▼ 22,5 % | 605,6 K RON | |
| 10 | 10.MONTESSORI LAND 2016 SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 35▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | 286,3 K RON | |
| 11 | 11.PICK ME SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 32▼ 25,6 % | ▼ 25,6 % | 884 K RON | |
| 12 | 12.PERFECT AUTO VYO SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 30▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 457 K RON | |
| 13 | 13.ILBAH STUDIO SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 30▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 891,5 K RON | |
| 14 | 14.MICUL LORD SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 29▼ 19,4 % | ▼ 19,4 % | 733,3 K RON | |
| 15 | 15.UNIVERSAL TOP CONSTRUCT SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 28▼ 26,3 % | ▼ 26,3 % | 372,7 K RON | |
| 16 | 16.CEM ALTED SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 28▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 54,4 K RON | |
| 17 | 17.INTEGRALEDU SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 27▼ 20,6 % | ▼ 20,6 % | 406,9 K RON | |
| 18 | 18.KIDS PALACE SRL▲ 5 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 26▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | 2,5 mil. RON | |
| 19 | 19.FORMENERG - S.A.▲ 9 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 25▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | -2,2 mil. RON | |
| 20 | 20.IHB LANGUAGE TRAINING CENTER SRL▲ 13 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 25▲ 19,1 % | ▲ 19,1 % | 964,1 K RON | |
| 21 | 21.GRAND BUSINESS CONSULTING SRL▲ 18 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 25▲ 31,6 % | ▲ 31,6 % | 133,4 K RON | |
| 22 | 22.OLGA GUDYNN INTERNATIONAL SCHOOL SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 24▼ 17,2 % | ▼ 17,2 % | 10,9 K RON | |
| 23 | 23.COMAN EDUCATIONAL SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 24▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 1,7 mil. RON | |
| 24 | 24.TOURISM, HOTEL AND RESTAURANT CONSULTING GROUP SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 23▼ 17,9 % | ▼ 17,9 % | 39,9 K RON | |
| 25 | 25.LINK GROUP EDUCATION SERVICES SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 21▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | 2,3 mil. RON | |
| 26 | 26.SPRINGFIELD CENTER SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 21▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | 158,9 K RON | |
| 27 | 27.ALERON TRAINING CENTER SRL▲ 8 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 200,0% | 0,0% | 10,3 K RON | |
| 28 | 28.ABITRANS DRIVE SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 20▼ 23,1 % | ▼ 23,1 % | 5,2 K RON | |
| 29 | 29.NELI COM 2000 SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 19▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 290 K RON | |
| 30 | 30.BSB SPORTS & SERVICES SRL▲ 9 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 190,0% | 0,0% | -1,3 mil. RON | |
| 31 | 31.CENTRUL EDUCATIONAL "FECIOARA MARIA" SRL▼ 13 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 19▼ 38,7 % | ▼ 38,7 % | 345,2 K RON | |
| 32 | 32.TOP INSTRUCTOR AMI S.R.L.▲ 11 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 19▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 1,1 K RON | |
| 33 | 33.ADNAN PROD COM SRL▲ 10 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 18▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 34,3 K RON | |
| 34 | 34.AUTO - BEST DRIVE S.R.L.▲ 13 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 18▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | -279,7 K RON | |
| 35 | 35.BURLINGTON ENGLISH S.R.L.▲ 111 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 18▲ 157,1 % | ▲ 157,1 % | -1,4 mil. RON | |
| 36 | 36.ART EDUCATION SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 17▼ 15 % | ▼ 15 % | 74 K RON | |
| 37 | 37.AUTO INDEPENDENT SRL▲ 6 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 170,0% | 0,0% | -149,4 K RON | |
| 38 | 38.AUTO DANY DRIVE SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 17▼ 15 % | ▼ 15 % | 4,7 K RON | |
| 39 | 39.AUTOTRANSPORT DINU SRL▲ 8 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 17▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | -109,9 K RON | |
| 40 | 40.RIO SMART KIDS S.R.L.▲ 13 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 17▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 20,3 K RON | |
| 41 | 41.ECDL ROMANIA SA▼ 14 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 15▼ 37,5 % | ▼ 37,5 % | 89,9 K RON | |
| 42 | 42.PAWERTUTORS S.R.L.▲ 24 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 15▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 65,9 K RON | |
| 43 | 43.LEARNING KIDS SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 15▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 148,1 K RON | |
| 44 | 44.G.S. TRAINING SERV SRL▲ 102 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 15▲ 114,3 % | ▲ 114,3 % | 122,7 K RON | |
| 45 | 45.MASTER CAR 4 DRIVER SRL▲ 8 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 150,0% | 0,0% | -130,6 K RON | |
| 46 | 46.ROAD CENTRE SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 14▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | 290 K RON | |
| 47 | 47.TRAINING & TEACHING GROUP SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 14— | — | 12,5 K RON | |
| 48 | 48.SOSO AUTO ERP SRL▲ 27 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 14▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 33,6 K RON | |
| 49 | 49.AUTOGENERAL SA▼ 26 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 13▼ 51,9 % | ▼ 51,9 % | -890,1 K RON | |
| 50 | 50.STEF BUSINESS CONCEPT SRL▲ 10 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 13▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | -102,4 K RON | |
| 51 | 51.IOANA AUTO TRANS SRL▲ 68 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 13▲ 62,5 % | ▲ 62,5 % | -215,5 K RON | |
| 52 | 52.SPLASH REPUBLIK SRL▲ 8 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 13▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 235,4 K RON | |
| 53 | 53.DINU AUTO TOTAL SRL▲ 13 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 130,0% | 0,0% | 164,3 K RON | |
| 54 | 54.AUTO EMI PROFESIONAL SRL▲ 12 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 130,0% | 0,0% | -69,9 K RON | |
| 55 | 55.DRIVE SAFE DRS S.R.L.▼ 8 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 13▼ 18,8 % | ▼ 18,8 % | 7,9 K RON | |
| 56 | 56.MOTO SSD SRL▲ 10 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 130,0% | 0,0% | -69,5 K RON | |
| 57 | 57.DIDACTIKA EDUCATION S.R.L.▲ 18 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 13▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | -7,4 K RON | |
| 58 | 58.SCHNUFFEL ZENTRUM SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 13— | — | -582,9 K RON | |
| 59 | 59.EURO BEST TEAM SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 12▼ 20 % | ▼ 20 % | 528,1 K RON | |
| 60 | 60.INOVA TRANSLATIONS SRL▲ 6 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 12▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 215,3 K RON | |
| 61 | 61.NEDELCU EDUARD SERVICE SRL▼ 14 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 12▼ 25 % | ▼ 25 % | -305,7 K RON | |
| 62 | 62.WORLD OF ART & PLAY SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 12▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 42,1 K RON | |
| 63 | 63.CASTELUL BUCURIEI SRL▼ 10 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 12▼ 20 % | ▼ 20 % | 241,3 K RON | |
| 64 | 64.FOLLOWME CENTER SRL▲ 11 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 120,0% | 0,0% | 94 K RON | |
| 65 | 65.AUTO LYN SUCCESS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 12— | — | — | -64,5 K RON |
| 66 | 66.KRUGER BRENT AGENCY SRL▲ 9 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 11▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | -352,6 K RON | |
| 67 | 67.EUROCOR - INSTITUTUL EUROPEAN DE CURSURI PRIN CORESPONDENTA SRL▼ 7 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 11▼ 21,4 % | ▼ 21,4 % | 38,4 K RON | |
| 68 | 68.ASIT SERVICES SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 110,0% | 0,0% | 8,1 mil. RON | |
| 69 | 69.IANCU STAR SRL▲ 31 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 11▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | -69,1 K RON | |
| 70 | 70.MAGIC WORLD EDUCATION SRL▲ 1.237 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 11— | — | 242,2 K RON | |
| 71 | 71.CASTELUL FERMECAT SRL▲ 17 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 11▲ 10 % | ▲ 10 % | 3,8 K RON | |
| 72 | 72.SOTIRIS KINDERGARTEN SRL▲ 16 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 11▲ 10 % | ▲ 10 % | 26,7 K RON | |
| 73 | 73.COPIL CU MINTE SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 11— | — | -488 RON | |
| 74 | 74.ELENA HAPPY KIDS SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 11▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | -46 K RON | |
| 75 | 75.DRIVE LILI-BRO S.R.L.▲ 7 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 110,0% | 0,0% | -75 K RON | |
| 76 | 76.ECOLE FRANCAISE INTERNATIONALE BUCAREST S.R.L.▲ 43 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 11▲ 37,5 % | ▲ 37,5 % | -2,4 mil. RON | |
| 77 | 77.INTRATEST S.A.▼ 30 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 10▼ 37,5 % | ▼ 37,5 % | 130,7 K RON | |
| 78 | 78.DAS TRANSCOMEXIM CONSULT SRL▼ 43 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 10▼ 50 % | ▼ 50 % | 69,3 K RON | |
| 79 | 79.ALLSPEED IDEALTRANS SRL▼ 13 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 10▼ 23,1 % | ▼ 23,1 % | -84,5 K RON | |
| 80 | 80.FAMILY KIDS SRL▼ 14 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 10▼ 23,1 % | ▼ 23,1 % | -28,4 K RON | |
| 81 | 81.NELIT EVOLUTION SRL▲ 38 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 10▲ 25 % | ▲ 25 % | 237,3 K RON | |
| 82 | 82.FIRST EDILIS TEAM S.R.L.▼ 51 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 10▼ 54,6 % | ▼ 54,6 % | 15,2 K RON | |
| 83 | 83.GRADINITA CASTELUL SRL▲ 36 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 10▲ 25 % | ▲ 25 % | 36,5 K RON | |
| 84 | 84.OTTO AUTO DRIVE SRL▲ 16 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 4,4 K RON | |
| 85 | 85.VIP AUTO EXPERT SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 100,0% | 0,0% | -305,7 K RON | |
| 86 | 86.PREVENT TEAM SRL▲ 14 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 612,1 K RON | |
| 87 | 87.AUTO BEST DRIVE CONCEPT SRL▲ 13 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | -198,2 K RON | |
| 88 | 88.ANA & THE SMURFS S.R.L.▲ 58 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 10▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | -29,3 K RON | |
| 89 | 89.INTACT MEDIA ADVISORS SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | 1,3 mil. RON | |
| 90 | 90.AQUA SPORT SISTEM SRL▼ 30 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 9▼ 35,7 % | ▼ 35,7 % | -113,9 K RON | |
| 91 | 91.AVANGARDE BUSINESS GROUP SRL▲ 9 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 90,0% | 0,0% | 391,3 K RON | |
| 92 | 92.ADMIS TOTAL AUTO SRL▲ 8 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 90,0% | 0,0% | -184,3 K RON | |
| 93 | 93.FOLLOWME EDUCATION SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | 206,8 K RON | |
| 94 | 94.ENGEL & BENGEL SRL▲ 95 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 9▲ 50 % | ▲ 50 % | -117,1 K RON | |
| 95 | 95.DRIVE IMPEX SERV SRL▼ 13 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 9▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | -6,1 K RON | |
| 96 | 96.AUTO ALAZET SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 9— | — | 27,1 K RON | |
| 97 | 97.SMURFS VILLAGE SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 90,0% | 0,0% | 97,7 K RON | |
| 98 | 98.LITTLE LEARNERS SRL▼ 10 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | -181,2 K RON | |
| 99 | 99.FORGE OF TALENTS S.R.L.▲ 176 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 9▲ 125 % | ▲ 125 % | -460,4 K RON | |
| 100 | 100.KOGAION GIFTED CHILDREN S.R.L.▲ 89 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 9▲ 50 % | ▲ 50 % | -58,9 K RON |
Codurile CAEN din învățământ — București
CAEN 8559
Alte forme de învățământ n.c.a.
2.887 firme · 946 mil. RON
CAEN 8552
Învățământ în domeniul cultural (limbi străine, muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)
606 firme · 141,5 mil. RON
CAEN 8510
Învățământ preșcolar
139 firme · 118,1 mil. RON
CAEN 8553
Școli de conducere (pilotaj)
173 firme · 100,4 mil. RON
CAEN 8560
Activități de servicii suport pentru învățământ
159 firme · 70 mil. RON
CAEN 8532
Învățământ secundar, tehnic sau profesional
46 firme · 69 mil. RON
CAEN 8551
Învățământ în domeniul sportiv și recreațional
419 firme · 64,6 mil. RON
CAEN 8569
Activități de servicii suport pentru învățământ
68 firme · 38,9 mil. RON
CAEN 8531
Învățământ secundar general
7 firme · 19,8 mil. RON
CAEN 8520
Învățământ primar
16 firme · 15,8 mil. RON
CAEN 8541
Învățământ superior non- universitar
7 firme · 992 K RON
CAEN 8561
Activități de intermediere pentru cursuri și tutori (îndrumători, profesori)
3 firme · 224,1 K RON
CAEN 8540
Învățământ superior universitar
1 firme · 0 RON
CAEN 8542
Învățământ superior universitar
1 firme · 0 RON