Top 100 firme — Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing, București după angajați în 2020
1.205 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 2.295. Pragul de intrare în top este 3, iar liderul atinge 1.119.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ADMINISTRATIA NATIONALA DE METEOROLOGIE RA= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1.119▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 1,4 mil. RON | |
| 2 | 2.RINA SIMTEX - ORGANISMUL DE CERTIFICARE SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 89▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | -215,1 K RON | |
| 3 | 3.SPORTS ANALYTICS SERVICES SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 86▼ 5,5 % | ▼ 5,5 % | 1,2 mil. RON | |
| 4 | 4.OMA GLOBAL SOLUTIONS SRL▲ 47 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 71▲ 914,3 % | ▲ 914,3 % | 1,3 mil. RON | |
| 5 | 5.SEATBELT CONSULTING SRL= | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 42▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 6,2 mil. RON | |
| 6 | 6.ROMINVENT SA▲ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 33▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | 2,7 mil. RON | |
| 7 | 7.AC&CA CONSULTING SERVICES SRL= | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 33▼ 13,2 % | ▼ 13,2 % | 1,7 mil. RON | |
| 8 | 8.PIONIX MARKETING SOLUTIONS SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 30▼ 34,8 % | ▼ 34,8 % | 120,5 K RON | |
| 9 | 9.PHARMACONS PHVC SRL▲ 34 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 29▲ 262,5 % | ▲ 262,5 % | 1,6 mil. RON | |
| 10 | 10.ELECTRONIC WASTE MANAGEMENT SRL= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 27▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 2,4 mil. RON | |
| 11 | 11.LTV INVESTMENT SOLUTION SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 26▲ 2.500 % | ▲ 2.500 % | 2,1 mil. RON | |
| 12 | 12.INDRA SOLUCIONES TECNOLOGIAS DE LA INFORMACION ROMANIA S.A.▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 23▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 1,6 mil. RON | |
| 13 | 13.META WIN S.R.L.▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 230,0% | 0,0% | 413,9 K RON | |
| 14 | 14.CONSTANT ART SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 22▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 280,3 K RON | |
| 15 | 15.STAR BUILDING DTI SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 22▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 205,3 K RON | |
| 16 | 16.WEIZMANN ARIANA & PARTNERS AGENŢIE DE PROPRIETATE INTELECTUALĂ SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 21▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 210,8 K RON | |
| 17 | 17.CONDRA SPECIAL CONSTRUCT S.R.L.▲ 6 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 20▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 520,2 K RON | |
| 18 | 18.RaSib Partner SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 19▼ 5 % | ▼ 5 % | 30 K RON | |
| 19 | 19.ELECTRIC PRODUCTS CERTIFICATION INDEPENDENT BODY -OICPE SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 19▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 1,2 mil. RON | |
| 20 | 20.EPC - CONSULTANTA DE MEDIU SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 18▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | -447,5 K RON | |
| 21 | 21.ALAVIE CONSULTING SOLUTIONS SRL▲ 13 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 16▲ 60 % | ▲ 60 % | 486,5 K RON | |
| 22 | 22.WORLDWIDE CLINICAL TRIALS LIMITED LONDRA SUCURSALA BUCURESTI▲ 3 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 15▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 404,6 K RON | |
| 23 | 23.GOPA R & S SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 150,0% | 0,0% | 3 K RON | |
| 24 | 24.ARIFA GRUP SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 140,0% | 0,0% | 1,2 mil. RON | |
| 25 | 25.NATURALIS SRL▲ 235 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 14▲ 1.300 % | ▲ 1.300 % | 16,1 mil. RON | |
| 26 | 26.SCHINKEL IMPEX SRL▼ 7 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 13▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | -696,8 K RON | |
| 27 | 27.INSTAL STING 99 SRL▼ 8 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 12▼ 20 % | ▼ 20 % | -70 K RON | |
| 28 | 28.CARTIERUL CAROL SRL▼ 9 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 12▼ 20 % | ▼ 20 % | 1 mil. RON | |
| 29 | 29.QUALITY-CERT SA▼ 4 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 11▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 240,4 K RON | |
| 30 | 30.ROM-OFFSET MANAGEMENT & PRODUCTION SRL= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 110,0% | 0,0% | 2,6 mil. RON | |
| 31 | 31.GCT EVAL SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 11▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 583,2 K RON | |
| 32 | 32.FORWARD MUSIC AGENCY SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 110,0% | 0,0% | -446,3 K RON | |
| 33 | 33.DAS STRATEGIC PROJECT SRL▲ 21 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 10▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 34 | 34.INVENTA AGENTIE DE PROPRIETATE INTELECTUALA SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 9▼ 25 % | ▼ 25 % | 806,5 K RON | |
| 35 | 35.LEXMARK INTERNATIONAL TECHNOLOGY ROMANIA SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 9▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | 264 K RON | |
| 36 | 36.SCHINKEL CONFERINTE SOLUTII (S.C.S.) SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | 10,9 K RON | |
| 37 | 37.BATIST ENERGY S.R.L.▲ 17 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 9▲ 50 % | ▲ 50 % | 3,5 mil. RON | |
| 38 | 38.STRATOS MANAGEMENT S.R.L.▼ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | 1,7 mil. RON | |
| 39 | 39.DOZIMED S.R.L.▼ 5 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 8▼ 20 % | ▼ 20 % | 944,4 K RON | |
| 40 | 40.RATZA SI RATZA SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 8▼ 20 % | ▼ 20 % | 1,1 mil. RON | |
| 41 | 41.DNV BUSINESS ASSURANCE ROMANIA S.R.L.▲ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 80,0% | 0,0% | 102,6 K RON | |
| 42 | 42.PRODAV CONSULTING SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 8▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 266,9 K RON | |
| 43 | 43.SOCIETATEA DE CERTIFICARE-ICECON CERT SRL= | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 80,0% | 0,0% | 62,1 K RON | |
| 44 | 44.MIRDRA LINE SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 8▲ 700 % | ▲ 700 % | -99,2 K RON | |
| 45 | 45.EVOTECH ENGINEERING CONCEPT SRL▲ 36 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 7▲ 75 % | ▲ 75 % | -465,7 K RON | |
| 46 | 46.VITAL TERMO CONSTRUCT SRL▲ 35 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 7▲ 75 % | ▲ 75 % | 442,5 K RON | |
| 47 | 47.SIGURA - TOTAL FIRE & BUILDING ENGINEERING SRL▼ 22 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 7▼ 46,2 % | ▼ 46,2 % | 329,9 K RON | |
| 48 | 48.EVONER SRL▼ 14 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 7▼ 30 % | ▼ 30 % | -114,8 K RON | |
| 49 | 49.HVL SSM CONSULTING SRL▲ 16 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 7▲ 40 % | ▲ 40 % | 36,9 K RON | |
| 50 | 50.SSM FIRE CONSULTING SRL▼ 7 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 399,4 K RON | |
| 51 | 51.COSMOVICI SI ASOCIATII SRL▼ 8 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 1,8 mil. RON | |
| 52 | 52.OPTIM HEALTH & SAFETY SRL▼ 9 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 233,4 K RON | |
| 53 | 53.PRO CAR SOLUTIONS LOGISTIC SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 70,0% | 0,0% | 362,8 K RON | |
| 54 | 54.PRO BIODIVERSITAS SRL= | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 407,2 K RON | |
| 55 | 55.X-TREME ADVANCE CONSULT SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 60,0% | 0,0% | 723,3 K RON | |
| 56 | 56.INTERNATIONAL CONSULTING PROTECT SRL▼ 13 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 6▼ 25 % | ▼ 25 % | 534,4 K RON | |
| 57 | 57.IN GLAMOUR FASHION & COSMETICS SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 60,0% | 0,0% | 15,1 K RON | |
| 58 | 58.T.A.T.A. CONSULT EX SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 60,0% | 0,0% | 292 K RON | |
| 59 | 59.LOGOS SFERA GRUP SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 60,0% | 0,0% | -160,4 K RON | |
| 60 | 60.CÂMPEAN CONSULTING SRL▼ 9 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 324,6 K RON | |
| 61 | 61.SAFETY MENTOR SRL▼ 7 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 60,0% | 0,0% | 516,3 K RON | |
| 62 | 62.ISERA CONSULTING SERVICES SRL▼ 22 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 6▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 171,9 K RON | |
| 63 | 63.CHINA INTERNATIONAL TRAVEL SERVICE V CENTER S.R.L.▼ 9 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 60,0% | 0,0% | -1,5 mil. RON | |
| 64 | 64.WASSERTECH SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 50,0% | 0,0% | 157,2 K RON | |
| 65 | 65.SALVUS SRL▲ 195 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 5▲ 400 % | ▲ 400 % | 62,6 K RON | |
| 66 | 66.EXPERT COMPANY OIL SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 50,0% | 0,0% | 174,5 K RON | |
| 67 | 67.ENVIRO LABORATORY CONSULT SRL▲ 35 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 5▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 47,2 K RON | |
| 68 | 68.LIFE CONSULTING SERVICES SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 50,0% | 0,0% | 49,6 K RON | |
| 69 | 69.MD GREEN CONSULTING SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 50,0% | 0,0% | 193,7 K RON | |
| 70 | 70.BENTEN MEDICAL SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 863,4 K RON | |
| 71 | 71.IN - SPEKT SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 2,5 mil. RON | |
| 72 | 72.MONTSAV SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 433 K RON | |
| 73 | 73.ISOLTEC SERVICE SRL▲ 29 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 149,1 K RON | |
| 74 | 74.PETOSEVIC SRL▼ 9 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 125,9 K RON | |
| 75 | 75.Standard Casting Agency SRL▲ 78 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 4▲ 100 % | ▲ 100 % | 194,1 K RON | |
| 76 | 76.GILCO SERV CONSULT SRL▲ 26 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 754,1 K RON | |
| 77 | 77.INTELLEXIS SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 40,0% | 0,0% | 438,7 K RON | |
| 78 | 78.MAEL IT SRL▼ 13 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 154,4 K RON | |
| 79 | 79.PRO RISC SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 40,0% | 0,0% | 8,7 K RON | |
| 80 | 80.EURO INVEST CONSULTING & MANAGEMENT SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 40,0% | 0,0% | 57 K RON | |
| 81 | 81.REGAL PHARMA CONSULTING SRL▼ 27 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 4▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 274,4 K RON | |
| 82 | 82.ANTECA EVALUARI SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 40,0% | 0,0% | 441,2 K RON | |
| 83 | 83.ATENA TEAMIMPROVE SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 40,0% | 0,0% | 400 K RON | |
| 84 | 84.CRISTINA MARIA SARACUT MODEL SRL▲ 18 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 1,3 mil. RON | |
| 85 | 85.IWI MASTER UNIQUE SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4— | — | -83,2 K RON | |
| 86 | 86.QUADRA QUALITY SOLUTIONS SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 40,0% | 0,0% | 59,8 K RON | |
| 87 | 87.SMART ENVIRONMENT SRL▼ 22 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 519,2 K RON | |
| 88 | 88.SPERO EXIM SRL▲ 14 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 30,0% | 0,0% | 135 K RON | |
| 89 | 89.COOPER TRADING SRL▲ 13 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 30,0% | 0,0% | -15,7 K RON | |
| 90 | 90.SIMONA KESSLER INTERNATIONAL COPYRIGHT AGENCY SRL▲ 63 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 207,4 K RON | |
| 91 | 91.CLOTHING DEVELOPMENT ROMANIA CO SRL▼ 26 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 3▼ 40 % | ▼ 40 % | 46,8 K RON | |
| 92 | 92.SORELI CONSULTING P M SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 367,9 K RON | |
| 93 | 93.LIM CONSULT INTERNATIONAL SRL▲ 60 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | -42,8 K RON | |
| 94 | 94.FORMA CREATIV DESIGN▼ 29 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 3▼ 40 % | ▼ 40 % | -211,2 K RON | |
| 95 | 95.MAPPS - MASTER APPRAISAL SRL▲ 7 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 30,0% | 0,0% | 93,8 K RON | |
| 96 | 96.HSET PRO CONSULTING SRL▼ 15 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 281,2 K RON | |
| 97 | 97.SOCCER PLUS SRL▲ 5 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 30,0% | 0,0% | -5,8 K RON | |
| 98 | 98.MADA HUMAN RESOURCES CONSULTING SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 30,0% | 0,0% | 39,5 K RON | |
| 99 | 99.P & PARTNERS CONSULTING SERVICES SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 30,0% | 0,0% | -55,2 K RON | |
| 100 | 100.SSM-PSI CONSULTING SRL▲ 53 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 122,1 K RON |