Top 100 firme — Transporturi de pasageri cu funiculare, teleferice și schilifturi, București după angajați în 2022
1.903 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 2.084. Pragul de intrare în top este 6, iar liderul atinge 422.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MADCOM D.L.S. IMPEX SRL= | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 422▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 8 mil. RON | |
| 2 | 2.MILLENIUM TRANS IMPEX SRL= | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 135▼ 10,6 % | ▼ 10,6 % | 51,9 K RON | |
| 3 | 3.GENETRIX S.A.▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 49▼ 41 % | ▼ 41 % | 22,3 K RON | |
| 4 | 4.C & I GRUP INTERNATIONAL SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 48▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 279,9 K RON | |
| 5 | 5.LILIAN EXPRESS EL-RO SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 41▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 20,7 K RON | |
| 6 | 6.RAMONA SPRINT S.R.L.▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 40▼ 51,8 % | ▼ 51,8 % | 1 mil. RON | |
| 7 | 7.AUTOTRANS CALATORI FILARET SA▲ 1 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 38▼ 15,6 % | ▼ 15,6 % | 1,6 mil. RON | |
| 8 | 8.CHRISTIAN TECHNOLOGY SRL▲ 11 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 38▲ 58,3 % | ▲ 58,3 % | -2,3 mil. RON | |
| 9 | 9.IMPACT EFECTIV AUTO S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 37— | — | -899,6 K RON | |
| 10 | 10.AMIC TRANSPORT SRL▲ 11 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 34▲ 47,8 % | ▲ 47,8 % | 80,9 K RON | |
| 11 | 11.MANOLE. TRANS. SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 34▲ 9,7 % | ▲ 9,7 % | 1,6 mil. RON | |
| 12 | 12.LI & DC TRANSLOGISTIC S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 31— | — | — | 105,4 K RON |
| 13 | 13.BLUE DRIVE ADI CONTINENTAL S.R.L.= | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 30▼ 18,9 % | ▼ 18,9 % | -2,2 mil. RON | |
| 14 | 14.ALLEGRO MAXI TAXI SA= | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 28▼ 17,7 % | ▼ 17,7 % | 18,1 K RON | |
| 15 | 15.ACOMAR IMPEX 97 SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 28▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 493,7 K RON | |
| 16 | 16.IRENTCAPITAL S.R.L.▲ 15 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 27▲ 50 % | ▲ 50 % | 686,8 K RON | |
| 17 | 17.UNION IVKONI S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 27— | — | -3,6 mil. RON | |
| 18 | 18.DREAM MONT S.R.L.▲ 18 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 23▲ 43,8 % | ▲ 43,8 % | -98,8 K RON | |
| 19 | 19.SOIMUL PEREGRIN SRL▲ 7 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 23▲ 15 % | ▲ 15 % | 184,4 K RON | |
| 20 | 20.TRAFIC CITY S.R.L.▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 23▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 1,1 mil. RON | |
| 21 | 21.NICK RS AUTOMOTIVE S.R.L.▲ 839 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 23— | — | -573,3 K RON | |
| 22 | 22.MOUSE BUS LINES SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 22▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 252,4 K RON | |
| 23 | 23.IONADI PRODCOM SERV SRL▲ 11 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 22▲ 29,4 % | ▲ 29,4 % | 815,5 K RON | |
| 24 | 24.TRANS ELENA BAT INTERNATIONAL SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 22▲ 10 % | ▲ 10 % | 1 mil. RON | |
| 25 | 25.GEDY TRANS INTERNATIONAL SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 210,0% | 0,0% | 586 K RON | |
| 26 | 26.IANCA SERV INVESTMENT S.R.L.▲ 28 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 21▲ 90,9 % | ▲ 90,9 % | 15,8 K RON | |
| 27 | 27.MARBEA WAY S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 21— | — | — | -233,4 K RON |
| 28 | 28.AUTOGARA MILITARI SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 20▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 577,8 K RON | |
| 29 | 29.EXECUTIVE TRANSPORT SOLUTIONS S.R.L.▲ 84 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 20▲ 400 % | ▲ 400 % | -23,3 K RON | |
| 30 | 30.DORINI COMPRODEXIM SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 19▼ 5 % | ▼ 5 % | 639,1 K RON | |
| 31 | 31.ROMTRANSPORT SERVICES SRL▼ 8 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 19▼ 13,6 % | ▼ 13,6 % | 115 K RON | |
| 32 | 32.PERLA TRANS SRL▼ 16 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 19▼ 26,9 % | ▼ 26,9 % | 18,4 K RON | |
| 33 | 33.DELTA MICROTRANS S.R.L.▲ 11 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 19▲ 58,3 % | ▲ 58,3 % | -1,4 mil. RON | |
| 34 | 34.DYNAMIS DR.TEAM SRL▲ 10 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 18▲ 50 % | ▲ 50 % | 506,9 K RON | |
| 35 | 35.ISM ZUBCITY 2018 S.R.L.▲ 9 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 18▲ 50 % | ▲ 50 % | -1,1 mil. RON | |
| 36 | 36.MRR-LUL TRANS S.R.L.▲ 95 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 18▲ 500 % | ▲ 500 % | -1,5 mil. RON | |
| 37 | 37.CLAR FOCUS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 18— | — | — | 11,6 K RON |
| 38 | 38.DORMAR TRANS SRL▲ 16 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 17▲ 54,6 % | ▲ 54,6 % | 1,2 mil. RON | |
| 39 | 39.YENI OZ MURAT SRL▼ 8 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 16▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 6,7 K RON | |
| 40 | 40.RAPID TRANS AMI SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 15▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 263,3 K RON | |
| 41 | 41.MILENIUM EXPO 2000 SRL= | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 150,0% | 0,0% | 276,2 K RON | |
| 42 | 42.FERMAVI INTERNATIONAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 14▲ 250 % | ▲ 250 % | 548,4 K RON | |
| 43 | 43.EXPRESS RAPID TRANS AMI SRL▼ 9 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 14▼ 17,7 % | ▼ 17,7 % | 201,5 K RON | |
| 44 | 44.LUKADI TRANSPORT SRL▲ 22 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 14▲ 55,6 % | ▲ 55,6 % | 38,6 K RON | |
| 45 | 45.YMH RENT S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 14— | — | 20,9 K RON | |
| 46 | 46.DOUBLE T TURISM TRANSPORT SRL▼ 10 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 13▼ 18,8 % | ▼ 18,8 % | 316,8 K RON | |
| 47 | 47.YOUNG STYLE SRL▲ 7 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 13▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 86,8 K RON | |
| 48 | 48.PROTOCOL ALEX SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 13▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 707,8 K RON | |
| 49 | 49.ANDCO TRANSEXPRESS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 13— | — | — | 297,2 K RON |
| 50 | 50.KARPATEN LOGISTICS & TOURS SRL▲ 34 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 12▲ 100 % | ▲ 100 % | -315,6 K RON | |
| 51 | 51.BOSFOR LUX SRL▼ 15 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 12▼ 25 % | ▼ 25 % | 8,6 K RON | |
| 52 | 52.DRIVE URBAN GOLD S.R.L.▲ 19 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 12▲ 50 % | ▲ 50 % | -62,3 K RON | |
| 53 | 53.NIC & GIL IMPEX SRL▼ 9 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 11▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 24,4 K RON | |
| 54 | 54.ANBO SRL= | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 110,0% | 0,0% | 1,2 mil. RON | |
| 55 | 55.AER TRANS SRL▼ 11 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 11▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 1,2 mil. RON | |
| 56 | 56.LEON & RAL TRANS SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 11▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 914,9 K RON | |
| 57 | 57.SHIFT CONCEPT SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 11▲ 10 % | ▲ 10 % | 2,6 K RON | |
| 58 | 58.VEREV DISTRIBUTION S.R.L.▲ 26 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 11▲ 83,3 % | ▲ 83,3 % | 36,6 K RON | |
| 59 | 59.CHIRILĂ TOP TRANSPORT S.R.L.▲ 103 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 11▲ 450 % | ▲ 450 % | 235,3 K RON | |
| 60 | 60.VICTOR&VLADIMIR TRANS S.R.L.▼ 19 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 11▼ 26,7 % | ▼ 26,7 % | -831,1 K RON | |
| 61 | 61.PACIFIC TRANS TOURS SRL▼ 17 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 10▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | -462,1 K RON | |
| 62 | 62.ADELY TRANS COMPANY SRL▼ 18 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 10▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 1,7 mil. RON | |
| 63 | 63.NICK TRANS COM SRL▼ 19 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 9▼ 25 % | ▼ 25 % | 769,9 K RON | |
| 64 | 64.GRIL IMPEX SRL▲ 7 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | -83,3 K RON | |
| 65 | 65.ITALTONY SERVICE SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | 341,4 K RON | |
| 66 | 66.BEA TRANS CAPITAL SRL▲ 18 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 9▲ 50 % | ▲ 50 % | 640,4 K RON | |
| 67 | 67.MAT CARS TRANS S.R.L.▲ 793 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 9— | — | 247,6 K RON | |
| 68 | 68.DANCIU TRANS SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 80,0% | 0,0% | 18,6 K RON | |
| 69 | 69.CORIDAN TRANSPORT SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 8▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 150,1 K RON | |
| 70 | 70.MIRTRANS - EXPRESS SRL▲ 92 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 8▲ 300 % | ▲ 300 % | 3 mil. RON | |
| 71 | 71.EXCELSIOR TOUR SRL= | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 80,0% | 0,0% | 268,7 K RON | |
| 72 | 72.ORTADOGU SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 8— | — | -138,1 K RON | |
| 73 | 73.FLIXBUS RO SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 8— | — | 284,7 K RON | |
| 74 | 74.COPATRANS ALEODOR S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 8— | — | -74,3 K RON | |
| 75 | 75.MNS ZUBLINE S.R.L.▲ 38 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 8▲ 100 % | ▲ 100 % | -383,1 K RON | |
| 76 | 76.TRANSALT BUCURESTI S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 8— | — | — | -49,4 K RON |
| 77 | 77.CABLE CAR EXPERIENCE S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 8— | — | — | 45,9 K RON |
| 78 | 78.COMANTO 94 SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 7— | — | -339,6 K RON | |
| 79 | 79.TRANS CYTY 2002 SRL▲ 5 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 31,4 K RON | |
| 80 | 80.ROLANS COM IMPEX SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 70,0% | 0,0% | 186,1 K RON | |
| 81 | 81.ALLEGRIA CLASS TRAVEL SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 70,0% | 0,0% | 74,6 K RON | |
| 82 | 82.ALX GRAS SPEED SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 106,4 K RON | |
| 83 | 83.DBR ARIS LINES S.R.L.▲ 11 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 7▲ 40 % | ▲ 40 % | -94,6 K RON | |
| 84 | 84.MATCAR TRANSPORT S.R.L.▲ 776 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 7— | — | -108,3 K RON | |
| 85 | 85.NATALY RIDESHARING S.R.L.▲ 169 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 7▲ 600 % | ▲ 600 % | 51,8 K RON | |
| 86 | 86.VACESO RENTALS S.R.L.▲ 27 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 7▲ 75 % | ▲ 75 % | -97,9 K RON | |
| 87 | 87.ROYAL RIDE ATTITUDE S.R.L.▲ 26 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 7▲ 75 % | ▲ 75 % | -312,6 K RON | |
| 88 | 88.FAN SERVICE SRL▲ 6 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | -22,1 K RON | |
| 89 | 89.SORIN TOURING SRL▲ 5 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 2,2 mil. RON | |
| 90 | 90.SHUTTLE SERVICE ROMANIA SRL▲ 23 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | 182,7 K RON | |
| 91 | 91.MARITRANS EXCLUSIV SRL▲ 71 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 6▲ 200 % | ▲ 200 % | 207,6 K RON | |
| 92 | 92.TRESTIANA EXPRESS SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 6— | — | -570,7 K RON | |
| 93 | 93.EURO BACK-UP LOGISTICS S.R.L.▼ 9 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 60,0% | 0,0% | -288,3 K RON | |
| 94 | 94.CARFLUENT SRL▼ 15 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | -987,1 K RON | |
| 95 | 95.PAPI POWER CARS S.R.L.▼ 24 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 6▼ 25 % | ▼ 25 % | -311,1 K RON | |
| 96 | 96.NYK RENT SERV S.R.L.▼ 12 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 60,0% | 0,0% | -484,4 K RON | |
| 97 | 97.UBERFLEET PARTNER S.R.L.▼ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 38,2 K RON | |
| 98 | 98.AUTO CAB LOGISTIC S.R.L.▲ 64 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 6▲ 200 % | ▲ 200 % | -194,3 K RON | |
| 99 | 99.SMART BUCHAREST LOGISTIC S.R.L.▲ 32 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 6▲ 100 % | ▲ 100 % | 205,9 K RON | |
| 100 | 100.NAILAC TRANSPORT S.R.L.▲ 154 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 6▲ 500 % | ▲ 500 % | -510,2 K RON |