Top 100 firme — Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil, București după angajați în 2013
335 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 10.271. Pragul de intrare în top este 6, iar liderul atinge 2.002.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.TEHNOLOGICA RADION SRL= | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 2.002▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | 3,9 mil. RON | |
| 2 | 2.DELTA ANTREPRIZA DE CONSTRUCTII SI MONTAJ 93 S.R.L.= | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1.562▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 38,9 mil. RON | |
| 3 | 3.EURO CONSTRUCT TRADING 98 SRL= | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 833▼ 10 % | ▼ 10 % | 25 mil. RON | |
| 4 | 4.STRACO GRUP SRL= | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 587▼ 28 % | ▼ 28 % | 875,9 K RON | |
| 5 | 5.DIMAR SRL= | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 568▼ 23,7 % | ▼ 23,7 % | 631,6 K RON | |
| 6 | 6.SOCIETATEA DE CONSTRUCTII IN TRANSPORTURI BUCURESTI SA= | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 454▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | 244,4 K RON | |
| 7 | 7.SHAPIR STRUCTURES SRL= | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 416▼ 8,6 % | ▼ 8,6 % | -33,7 mil. RON | |
| 8 | 8.CONSTRUCŢII FEROVIARE IAŞI S.A.= | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 232▼ 32,2 % | ▼ 32,2 % | -12 mil. RON | |
| 9 | 9.FCC CONSTRUCCION SA BARCELONA SUCURSALA BUCURESTI▲ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 231▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | -24,6 mil. RON | |
| 10 | 10.VIAROM CONSTRUCT SRL= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 218▼ 7,6 % | ▼ 7,6 % | 1,2 mil. RON | |
| 11 | 11.REAL CONSTRUCT MANAGEMENT SRL= | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 202▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | 9,8 mil. RON | |
| 12 | 12.CONSTRUCT PLUS TEAM SRL= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 183▼ 15,7 % | ▼ 15,7 % | 915,1 K RON | |
| 13 | 13.KIAT GROUP CONSTRUCT SRL▲ 7 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 158▲ 83,7 % | ▲ 83,7 % | 4,6 mil. RON | |
| 14 | 14.CCCF-DRUMURI ŞI PODURI TIMIŞOARA SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 139▼ 44 % | ▼ 44 % | 593,9 K RON | |
| 15 | 15.EUROPAN PROD FILIALA RM. VALCEA S.R.L.= | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 1370,0% | 0,0% | 5,8 mil. RON | |
| 16 | 16.EUROVIA-CONSTRUCT INTERNATIONAL SA= | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 133▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | -1,9 mil. RON | |
| 17 | 17.ROMAIRPORT SRL ROMA SUCURSALA BUCURESTI▼ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 121▼ 23,9 % | ▼ 23,9 % | -11,6 mil. RON | |
| 18 | 18.MAX BOEGL ROMANIA SRL▲ 5 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 98▲ 22,5 % | ▲ 22,5 % | 3,4 mil. RON | |
| 19 | 19.OPREA EDILCONSTRUCT SRL▲ 182 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 95— | — | 17,9 K RON | |
| 20 | 20.WINCI INC S.R.L.▲ 1 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 90▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 582,6 K RON | |
| 21 | 21.STRADEM CONSTRUCT SRL▲ 5 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 86▲ 32,3 % | ▲ 32,3 % | 200,8 K RON | |
| 22 | 22.REMIX-ROM 2000 SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 82▼ 6,8 % | ▼ 6,8 % | 23,6 K RON | |
| 23 | 23.C & D TRANS CONSTRUCTII SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 74▲ 12,1 % | ▲ 12,1 % | 54,9 K RON | |
| 24 | 24.GHECON CONSTRUCT SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 66▼ 25 % | ▼ 25 % | 1,9 mil. RON | |
| 25 | 25.PLASTIDRUM SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 58▼ 31,8 % | ▼ 31,8 % | 12,5 mil. RON | |
| 26 | 26.BITUNOVA Romania SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 56▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 2,8 mil. RON | |
| 27 | 27.PROIECT ALFA CAPITAL CONSTRUCT SRL▲ 174 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 55— | — | -25,7 mil. RON | |
| 28 | 28.ANDUNA SERVIMOB SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 54▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 516,1 K RON | |
| 29 | 29.S E CO L ROMANIA SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 510,0% | 0,0% | 39,6 K RON | |
| 30 | 30.ANTREPRIZA DE CONSTRUCŢII DRUMURI ŞI AUTOSTRĂZI S.R.L.▲ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 49▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 37,2 K RON | |
| 31 | 31.INSCUT BUCURESTI SRL▲ 8 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 47▲ 27 % | ▲ 27 % | 591,1 K RON | |
| 32 | 32.TELOXIM CON SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 46▲ 142,1 % | ▲ 142,1 % | 2,9 mil. RON | |
| 33 | 33.TACT GRUP SRL▼ 9 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 42▼ 41,7 % | ▼ 41,7 % | 1,6 mil. RON | |
| 34 | 34.EDIFICIA STAR CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 42— | — | — | 68 K RON |
| 35 | 35.NEMAR EDIL-CONSTRUCT SRL▲ 8 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 39▲ 30 % | ▲ 30 % | 420,4 K RON | |
| 36 | 36.SC PRES EDIL GENERAL SRL▲ 60 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 37▲ 516,7 % | ▲ 516,7 % | 11,3 K RON | |
| 37 | 37.DUAL GENERAL CONSTRUCT SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 32▼ 36 % | ▼ 36 % | 210,6 K RON | |
| 38 | 38.X-WAY INFRASTRUCTURE S.R.L.▲ 24 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 32▲ 100 % | ▲ 100 % | 1,5 mil. RON | |
| 39 | 39.REAL STOC CONSTRUCT SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 31▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | 15,5 K RON | |
| 40 | 40.SPERANTA SERV CONSTRUCT SRL▼ 14 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 30▼ 53,9 % | ▼ 53,9 % | 29,1 K RON | |
| 41 | 41.FIZIC CONS.INVEST SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 290,0% | 0,0% | 933,9 K RON | |
| 42 | 42.TERRA - NOVA CONSTRUCT SRL▼ 25 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 29▼ 73,4 % | ▼ 73,4 % | -8,6 mil. RON | |
| 43 | 43.GAMA CONS PROIECT SRL= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 29▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | -575 K RON | |
| 44 | 44.GENESIS INTERNATIONAL SRL▲ 29 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 28▲ 100 % | ▲ 100 % | -3,4 mil. RON | |
| 45 | 45.DANUBE PROJECT MANAGEMENT SRL▲ 22 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 28▲ 86,7 % | ▲ 86,7 % | -134 K RON | |
| 46 | 46.ALEXANDER HIDRO PROJECTS SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 26▼ 18,8 % | ▼ 18,8 % | 421,2 K RON | |
| 47 | 47.OTPROM BUSINESS INVEST SRL▲ 113 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 25▲ 2.400 % | ▲ 2.400 % | 0 RON | |
| 48 | 48.PRES EDIL CONSTRUCT SRL▼ 13 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 24▼ 51 % | ▼ 51 % | 5,1 K RON | |
| 49 | 49.NETTSTRADE JK SOLUTION S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 23▼ 14,8 % | ▼ 14,8 % | 20,5 K RON | |
| 50 | 50.TAKTIK SISTEM SRL▲ 151 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 22— | — | 570 K RON | |
| 51 | 51.TURNER CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 22— | — | — | 48,4 K RON |
| 52 | 52.MARCATIN SA▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 21▲ 5 % | ▲ 5 % | 102,9 K RON | |
| 53 | 53.DUMAVA SEMNALIZARE SRL= | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 21▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 3,5 mil. RON | |
| 54 | 54.CONDEM PARTNER SRL▼ 9 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 19▼ 34,5 % | ▼ 34,5 % | 142,8 K RON | |
| 55 | 55.TORA EXPERT CONSPROIECT SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 17▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 694 RON | |
| 56 | 56.MACROTECH BUSINESS GROUP SRL▲ 17 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 15▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 572,5 K RON | |
| 57 | 57.CONSTRUCTII FEROVIARE CFB S.A.▼ 6 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 14▼ 30 % | ▼ 30 % | 33,7 K RON | |
| 58 | 58.SORIKON INSTAL SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 14▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 398,2 K RON | |
| 59 | 59.CARPATIC MEGACONSTRUCT SRL▲ 26 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 14▲ 75 % | ▲ 75 % | 128,5 K RON | |
| 60 | 60.CELAROM SRL▲ 7 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 13▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | 172 K RON | |
| 61 | 61.AEDILLIA CONSTRUCT 90 SRL▲ 6 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 13▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | 148,3 K RON | |
| 62 | 62.CORONA 94 CONTRANS SRL▲ 20 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 12▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 280,9 K RON | |
| 63 | 63.STRADA LUX SRL▲ 13 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 12▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 902,5 K RON | |
| 64 | 64.TERAX CONSTRUCT SRL▲ 12 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 12▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | -266 K RON | |
| 65 | 65.ERCOM EDIL CONSTRUCT SRL▲ 8 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 12▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | -129,8 K RON | |
| 66 | 66.APOLODOR EDILITARE NORD SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 12▼ 25 % | ▼ 25 % | 83,7 K RON | |
| 67 | 67.PUENTES Y CALZADAS INFRAESTRUCTURAS S.L. SIGUEIRO SUCURSALA BUCURESTI▼ 30 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 12▼ 70 % | ▼ 70 % | -3,8 mil. RON | |
| 68 | 68.COMSA SA BARCELONA SUCURSALA BUCURESTInou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 12— | — | — | -1,7 mil. RON |
| 69 | 69.IDEAL '95 CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 11— | — | 132,7 K RON | |
| 70 | 70.TEO TRANS CONSULTING SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 11▲ 10 % | ▲ 10 % | 71,1 K RON | |
| 71 | 71.ELEVOLUTION - ENGENHARIA, S.A. PORTUGALIA SUCURSALA BUCUREŞTI▼ 24 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 11▼ 54,2 % | ▼ 54,2 % | -13,3 mil. RON | |
| 72 | 72.FRAY DALMYT CO SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 11▼ 26,7 % | ▼ 26,7 % | -5,5 K RON | |
| 73 | 73.ASPROM S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 11— | — | — | 104,6 K RON |
| 74 | 74.TSL CERNAFOREST SRL▲ 127 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 11— | — | -9 K RON | |
| 75 | 75.SOLEL BONEH INTERNATIONAL ROMANIA SRL▼ 22 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 10▼ 44,4 % | ▼ 44,4 % | -1,9 mil. RON | |
| 76 | 76.AEGEF GRUP SRL▲ 9 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 10▲ 25 % | ▲ 25 % | -3,6 mil. RON | |
| 77 | 77.RDA TEHNIC SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 10— | — | — | 88,4 K RON |
| 78 | 78.POLICONSTRUCT GRUP SRL▲ 24 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 10▲ 100 % | ▲ 100 % | -290,3 K RON | |
| 79 | 79.DRUM ART SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 90,0% | 0,0% | -716 K RON | |
| 80 | 80.ELTECO CONSTRUCT SRL▼ 32 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 9▼ 60,9 % | ▼ 60,9 % | 25,5 K RON | |
| 81 | 81.CO GER CONSTRUCTII SRL▲ 120 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 9— | — | -797,5 K RON | |
| 82 | 82.SAGA CONSTRUCT CORPORATION SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 563 RON | |
| 83 | 83.PREMIER LEADER CONSTRUCT SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 9▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | -148,1 K RON | |
| 84 | 84.BIMARO ACTIV SRL▲ 12 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 9▲ 50 % | ▲ 50 % | 16,8 K RON | |
| 85 | 85.ROAD MIX TECHNOLOGY SRL= | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 1,5 mil. RON | |
| 86 | 86.BIMA INFRASTRUCTURI SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 9— | — | — | 20,1 K RON |
| 87 | 87.VAL EDIL SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 80,0% | 0,0% | 194,9 K RON | |
| 88 | 88.VIA CARPATIA CONSULT SRL▼ 7 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 8▼ 20 % | ▼ 20 % | -212,7 K RON | |
| 89 | 89.BAUTECH CONCEPT TRUST SRL▼ 30 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 8▼ 52,9 % | ▼ 52,9 % | 104,2 K RON | |
| 90 | 90.MIRA CONSTRUCTII 2000 SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 70,0% | 0,0% | -16,3 K RON | |
| 91 | 91.FORMA CONSTRUCT SRL▼ 38 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 7▼ 61,1 % | ▼ 61,1 % | -51,3 K RON | |
| 92 | 92.CRIBO STAR SRL▼ 7 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 311,8 K RON | |
| 93 | 93.LENA CONSTRUCTII ROMANIA SRL▼ 45 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 7▼ 69,6 % | ▼ 69,6 % | -2,1 mil. RON | |
| 94 | 94.MAXPET CONSTRUCT 98 SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 7— | — | -169,4 K RON | |
| 95 | 95.STARC SRL▲ 106 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 6— | — | 133,7 K RON | |
| 96 | 96.TEHNIC SERV CONSTRUCT SRL▲ 6 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | -39,2 K RON | |
| 97 | 97.TRAF CONSTRUCT SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 60,0% | 0,0% | 78,4 K RON | |
| 98 | 98.STRONG CONSTRUCT SRL▼ 36 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 6▼ 62,5 % | ▼ 62,5 % | 80,2 K RON | |
| 99 | 99.DRUM CONSTRUCT TEAM SRL▼ 14 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 6▼ 25 % | ▼ 25 % | -313,4 K RON | |
| 100 | 100.DELTA CONSTRUCTII MONTAJ SRL▼ 18 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 6▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 54,1 K RON |