Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Brașov după angajați în 2024
2.156 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 4.639. Pragul de intrare în top este 18, iar liderul atinge 275.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CARTOFISSERIE S.A.▲ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 275▲ 17 % | ▲ 17 % | 4,4 mil. RON | |
| 2 | 2.ALTIUS SRL▼ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 260▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 6 mil. RON | |
| 3 | 3.OLIN FOODS SRL= | Municipiul Braşov, Braşov | 243▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | 477,1 K RON | |
| 4 | 4.CHEILE GRADISTEI SRL= | Municipiul Braşov, Braşov | 228▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 18,5 mil. RON | |
| 5 | 5.ALPIN 2003 SRL= | Loc. Poiana Braşov, Municipiul Braşov, Braşov | 172▲ 12,4 % | ▲ 12,4 % | 5,1 mil. RON | |
| 6 | 6.V.L.B. TOUR SRL▲ 1 | Sat Sohodol, Comuna Bran, Braşov | 168▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 2 mil. RON | |
| 7 | 7.BELVEDERE HORECA SRL▼ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 133▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 8,1 mil. RON | |
| 8 | 8.ARO-PALACE SA▲ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 128▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 1,6 mil. RON | |
| 9 | 9.TINT SRL▼ 1 | Loc. Poiana Braşov, Municipiul Braşov, Braşov | 123▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 11,2 mil. RON | |
| 10 | 10.EURO-TOUR SRL= | Municipiul Braşov, Braşov | 87▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 4,7 mil. RON | |
| 11 | 11.QOSMO HOTELS S.R.L.▲ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 84▲ 15,1 % | ▲ 15,1 % | 2 mil. RON | |
| 12 | 12.AMRITA COM SRL▲ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 80▲ 12,7 % | ▲ 12,7 % | 45,6 K RON | |
| 13 | 13.HB HOTELS SA▲ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 64▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | 301,5 K RON | |
| 14 | 14.GURMAND PLĂMĂDEALĂ SRL▲ 14 | Sat Tărlungeni, Comuna Tărlungeni, Braşov | 63▲ 46,5 % | ▲ 46,5 % | 2,1 mil. RON | |
| 15 | 15.RA-RA HOTELS SRL= | Municipiul Braşov, Braşov | 600,0% | 0,0% | -706,2 K RON | |
| 16 | 16.PRESCON PIATRA MARE SA▲ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 58▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | 5,4 mil. RON | |
| 17 | 17.H.P. TOWER ONE SRL▲ 5 | Municipiul Săcele, Braşov | 58▲ 20,8 % | ▲ 20,8 % | -2,5 mil. RON | |
| 18 | 18.ALISA-TURISM SRL▼ 2 | Sat Bran, Comuna Bran, Braşov | 580,0% | 0,0% | -855,3 K RON | |
| 19 | 19.STINA TURISTICA SRL▼ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 57▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | 3,4 mil. RON | |
| 20 | 20.B ART RESTAURANTE SRL▼ 3 | Sat Sânpetru, Comuna Sânpetru, Braşov | 55▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 1,6 mil. RON | |
| 21 | 21.ARTEGIANALEBYHVA S.R.L.▲ 15 | Municipiul Braşov, Braşov | 54▲ 42,1 % | ▲ 42,1 % | 2,2 mil. RON | |
| 22 | 22.DANI DRAG SRL▲ 3 | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 48▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 23 | 23.TRANSILVANIA HOTELS & RESTAURANTS SRL▲ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 45▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 1,3 mil. RON | |
| 24 | 24.TUCANO C.M. SRL▲ 6 | Municipiul Braşov, Braşov | 45▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 979 K RON | |
| 25 | 25.STICK SERV SRL= | Municipiul Braşov, Braşov | 42▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 1,3 mil. RON | |
| 26 | 26.RIVOLI PROD SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 41▲ 20,6 % | ▲ 20,6 % | 31,4 K RON | |
| 27 | 27.ROATA NOROCULUI SRL▲ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 40▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 2,9 mil. RON | |
| 28 | 28.LIBERTY PROMOTION SRL▲ 11 | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 40▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 539,7 K RON | |
| 29 | 29.ENRON GOLD SRL▲ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 40▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 254,7 K RON | |
| 30 | 30.RESTAURANT COLIBA S.R.L.▲ 2 | Sat Cristian, Comuna Cristian, Braşov | 400,0% | 0,0% | 2 mil. RON | |
| 31 | 31.CICOMTUR SRL▲ 1 | Sat Bran, Comuna Bran, Braşov | 38▼ 5 % | ▼ 5 % | 1,4 K RON | |
| 32 | 32.HANUL DOMNESC SRL▼ 4 | Municipiul Săcele, Braşov | 38▼ 11,6 % | ▼ 11,6 % | 301,7 K RON | |
| 33 | 33.PROMENADA SISI SRL▲ 3 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 380,0% | 0,0% | 812,6 K RON | |
| 34 | 34.SERENITY RESORT S.R.L.= | Municipiul Codlea, Braşov | 35▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | 256,4 K RON | |
| 35 | 35.R.B.COREC SRL▲ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 340,0% | 0,0% | 1,1 mil. RON | |
| 36 | 36.BISTRO DE L'ARTE SRL▲ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 34▲ 3 % | ▲ 3 % | 730,7 K RON | |
| 37 | 37.KOLPING CONCEPT SRL▲ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 330,0% | 0,0% | 1,3 mil. RON | |
| 38 | 38.IMAN CONSULT S.A.▲ 1.334 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 32— | — | 585,8 K RON | |
| 39 | 39.BACK 4 YOU SRL▼ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 32▼ 13,5 % | ▼ 13,5 % | 1 mil. RON | |
| 40 | 40.BISTRO A-HA SRL▲ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 32▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 505,9 K RON | |
| 41 | 41.KRONSTADT 3D S.R.L.▲ 14 | Municipiul Braşov, Braşov | 32▲ 18,5 % | ▲ 18,5 % | 800,2 K RON | |
| 42 | 42.LUX DIVINA SRL▲ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 32▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | -2,7 mil. RON | |
| 43 | 43.HOTEL ROZMARIN SRL▲ 2 | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 310,0% | 0,0% | 929,5 K RON | |
| 44 | 44.HANU PAPRIKA S.R.L.▲ 14 | Municipiul Braşov, Braşov | 31▲ 19,2 % | ▲ 19,2 % | 1,9 mil. RON | |
| 45 | 45.B ART GASTRONOMIE S.R.L.▼ 4 | Sat Sânpetru, Comuna Sânpetru, Braşov | 31▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | 293,3 K RON | |
| 46 | 46.TWO GUYS DELIVERY S.R.L.▲ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 31▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 1,4 mil. RON | |
| 47 | 47.DAPO MANAGEMENT SRL▲ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 300,0% | 0,0% | 223,4 K RON | |
| 48 | 48.PAMAC PRODIMPEX SRL▼ 7 | Municipiul Braşov, Braşov | 29▼ 12,1 % | ▼ 12,1 % | 750,5 K RON | |
| 49 | 49.GALERIA BRAN SRL▲ 4 | Sat Bran, Comuna Bran, Braşov | 29▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 1 mil. RON | |
| 50 | 50.TOTAL INTERNATIONAL COMPANY SRL▲ 22 | Municipiul Braşov, Braşov | 27▲ 22,7 % | ▲ 22,7 % | 996,1 K RON | |
| 51 | 51.MATTINO-CONSTRUCT SRL▲ 4 | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 270,0% | 0,0% | 341,3 K RON | |
| 52 | 52.RINDMOB S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 27▲ 285,7 % | ▲ 285,7 % | -338,9 K RON | |
| 53 | 53.PREDEAL HOLIDAYS SRL▼ 3 | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 26▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | 528 K RON | |
| 54 | 54.E.C.R.TRADEING SRL▲ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 260,0% | 0,0% | 863,4 K RON | |
| 55 | 55.EXPER-PRO SRL▲ 23 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 26▲ 23,8 % | ▲ 23,8 % | 82,4 K RON | |
| 56 | 56.GOLD CLASS SRL▲ 12 | Sat Simon, Comuna Bran, Braşov | 26▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 1,6 mil. RON | |
| 57 | 57.SCHWARZ PUB SRL▲ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 260,0% | 0,0% | 24,5 K RON | |
| 58 | 58.AVEM PIZZERIE SRL▲ 51 | Sat Drăguş, Comuna Drăguş, Braşov | 26▲ 52,9 % | ▲ 52,9 % | 228,2 K RON | |
| 59 | 59.FAMILY RENT S.R.L.▼ 1 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 260,0% | 0,0% | 925,7 K RON | |
| 60 | 60.TRICKSHOT ENTERTAINMENT S.R.L.▲ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 26▲ 4 % | ▲ 4 % | -1,3 mil. RON | |
| 61 | 61.ITA PRESCOM SRL▲ 7 | Comuna Hoghiz, Braşov | 25▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 718,7 K RON | |
| 62 | 62.N & C TURISM SRL▼ 35 | Municipiul Braşov, Braşov | 25▼ 43,2 % | ▼ 43,2 % | -330,2 K RON | |
| 63 | 63.NĂPAR V.V. S.R.L.▼ 13 | Municipiul Braşov, Braşov | 25▼ 13,8 % | ▼ 13,8 % | 1,6 mil. RON | |
| 64 | 64.MONGRILL RAPID S.R.L.▲ 6 | Municipiul Braşov, Braşov | 25▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 1,5 mil. RON | |
| 65 | 65.CABANA PLAIUL FOII S.R.L.▼ 15 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 25▼ 13,8 % | ▼ 13,8 % | 694,8 K RON | |
| 66 | 66.SIRENA SRL▼ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 24▼ 4 % | ▼ 4 % | 932,4 K RON | |
| 67 | 67.CUCININO PASTA BAR S.R.L.▲ 18 | Municipiul Braşov, Braşov | 24▲ 20 % | ▲ 20 % | 11,2 K RON | |
| 68 | 68.N&C DINAMIC S.R.L.▲ 700 | Municipiul Braşov, Braşov | 24▲ 2.300 % | ▲ 2.300 % | 995,6 K RON | |
| 69 | 69.COMBIST SRL▼ 11 | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 23▼ 11,5 % | ▼ 11,5 % | 42 K RON | |
| 70 | 70.IMPEX COMTURISM STANDAVID SRL▲ 15 | Sat Persani, Comuna Şinca, Braşov | 22▲ 10 % | ▲ 10 % | 1,2 mil. RON | |
| 71 | 71.FANCEA PROD SRL▲ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 220,0% | 0,0% | 358,7 K RON | |
| 72 | 72.ANDALAD BOB SRL▲ 6 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 22▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 798,5 K RON | |
| 73 | 73.CUPTORUL LAGUNEI S.R.L.▼ 20 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 22▼ 21,4 % | ▼ 21,4 % | 1,1 mil. RON | |
| 74 | 74.CRAIASA MUNTILOR SRL▼ 2 | Sat Moieciu de Sus, Comuna Moieciu, Braşov | 21▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 1,4 mil. RON | |
| 75 | 75.REPS SRL▲ 19 | Loc. Rupea, Oraş Rupea, Braşov | 21▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 194,4 K RON | |
| 76 | 76.TRAVEL MONT SRL▲ 2 | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 210,0% | 0,0% | 228,7 K RON | |
| 77 | 77.CASA ROMA SRL▼ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 21▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 6 K RON | |
| 78 | 78.ANTONIO RISTORANTE SRL▲ 7 | Municipiul Braşov, Braşov | 21▲ 5 % | ▲ 5 % | 854,8 K RON | |
| 79 | 79.LURO INVESTMENT SRL▲ 30 | Municipiul Braşov, Braşov | 21▲ 23,5 % | ▲ 23,5 % | 1,3 mil. RON | |
| 80 | 80.GASTHOF WAGNER S.R.L.▼ 17 | Municipiul Braşov, Braşov | 21▼ 16 % | ▼ 16 % | -144,1 K RON | |
| 81 | 81.CUGINI ZET S.R.L.▲ 37 | Municipiul Săcele, Braşov | 21▲ 31,3 % | ▲ 31,3 % | 171,8 K RON | |
| 82 | 82.CARTIER BIO 888 S.R.L.▲ 36 | Municipiul Braşov, Braşov | 21▲ 31,3 % | ▲ 31,3 % | 308,9 K RON | |
| 83 | 83.ACTIVA CONSTRUCTII SA▲ 35 | Municipiul Braşov, Braşov | 20▲ 25 % | ▲ 25 % | 494,8 K RON | |
| 84 | 84.ALISTOR COMEXIM SRL▲ 1 | Comuna Tărlungeni, Braşov | 200,0% | 0,0% | 345,8 K RON | |
| 85 | 85.RATUR TRANS SRL▲ 9 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 20▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 1,6 mil. RON | |
| 86 | 86.IONUT TURISM SRL▼ 8 | Sat Hoghiz, Comuna Hoghiz, Braşov | 20▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 31,7 K RON | |
| 87 | 87.DIOALY COMPANY SRL▲ 7 | Municipiul Braşov, Braşov | 20▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 856 K RON | |
| 88 | 88.SWISS MANAGEMENT COMPANY S.R.L.▲ 1.284 | Municipiul Braşov, Braşov | 20— | — | -3,7 mil. RON | |
| 89 | 89.WINE BAR CONCEPT S.R.L.▼ 19 | Municipiul Braşov, Braşov | 20▼ 13 % | ▼ 13 % | 193,9 K RON | |
| 90 | 90.PROTECTIA SOLULUI SI A REZERVOARELOR - PSR SRL▲ 11 | Sat Sânpetru, Comuna Sânpetru, Braşov | 19▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 696 K RON | |
| 91 | 91.ROCKSTADT MUSIK HALLE SRL▲ 130 | Municipiul Braşov, Braşov | 19▲ 111,1 % | ▲ 111,1 % | 682,2 K RON | |
| 92 | 92.RETRAIESTECUDOR S.R.L.▼ 7 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 19▼ 5 % | ▼ 5 % | 118,9 K RON | |
| 93 | 93.HOTEL SORIN MIHAI S.R.L.▲ 128 | Sat Cristian, Comuna Cristian, Braşov | 19▲ 111,1 % | ▲ 111,1 % | -803,1 K RON | |
| 94 | 94.BICOR IMPEX SRL▼ 31 | Municipiul Braşov, Braşov | 18▼ 28 % | ▼ 28 % | 47,7 K RON | |
| 95 | 95.LORION SRL▼ 1 | Comuna Prejmer, Braşov | 18▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | -93,1 K RON | |
| 96 | 96.BARMIKOR S.R.L.▼ 11 | Municipiul Braşov, Braşov | 18▼ 10 % | ▼ 10 % | -373,6 K RON | |
| 97 | 97.OYRA FOOD S.R.L.▲ 1.275 | Municipiul Braşov, Braşov | 18— | — | 293,6 K RON | |
| 98 | 98.FLAV HO & RESTA SRL▲ 70 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 18▲ 50 % | ▲ 50 % | -130 K RON | |
| 99 | 99.KRONSTADT IRISH PUB S.R.L.▼ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 18▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 15,1 K RON | |
| 100 | 100.SK - HG DIENSTE S.R.L.▲ 9 | Municipiul Braşov, Braşov | 18▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 224,7 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Brașov
CAEN 5610
Restaurante
399 firme · 706,6 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
196 firme · 583,5 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
184 firme · 400,1 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
568 firme · 182,3 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
263 firme · 156,4 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
278 firme · 134,5 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
56 firme · 47,6 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
18 firme · 15,2 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
2 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
26 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
20 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 5540
Intermedieri pentru servicii de cazare
1 firme · 117,9 K RON