Top 100 firme — Construcții, Brașov după angajați în 2014
2.704 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 6.729. Pragul de intrare în top este 23, iar liderul atinge 526.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CONDMAG SA▲ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 526▼ 32,8 % | ▼ 32,8 % | -14,4 mil. RON | |
| 2 | 2.VECTRA SERVICE SRL▼ 1 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 441▼ 50,3 % | ▼ 50,3 % | -22,2 mil. RON | |
| 3 | 3.AGETAPS SRL= | Municipiul Braşov, Braşov | 343▼ 14 % | ▼ 14 % | 277,6 K RON | |
| 4 | 4.RECON SA= | Municipiul Braşov, Braşov | 268▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 3,8 mil. RON | |
| 5 | 5.TECHNO MONTAJ SRL= | Municipiul Braşov, Braşov | 254▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 3,7 mil. RON | |
| 6 | 6.GEIGER BRAȘOV S.R.L.▲ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 253▲ 68,7 % | ▲ 68,7 % | 6,7 mil. RON | |
| 7 | 7.CONFOREST SA▲ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 162▲ 10,2 % | ▲ 10,2 % | -3,8 mil. RON | |
| 8 | 8.IMSAT-CUADRIPOL SA▼ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 158▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 22 K RON | |
| 9 | 9.GRUP ARCONS SA▼ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 145▼ 13,7 % | ▼ 13,7 % | 149,9 K RON | |
| 10 | 10.TRIVAG IMOB S.R.L.▲ 6 | Sat Bod, Comuna Bod, Braşov | 130▲ 17,1 % | ▲ 17,1 % | 2,8 mil. RON | |
| 11 | 11.TUNELE SA▲ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 121▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | -3,1 mil. RON | |
| 12 | 12.C.C.C. KRONSTADT SRL= | Sat Hărman, Comuna Hărman, Braşov | 121▼ 7,6 % | ▼ 7,6 % | 1,3 mil. RON | |
| 13 | 13.RAPTRONIC SRL▲ 10 | Municipiul Braşov, Braşov | 119▲ 54,6 % | ▲ 54,6 % | 4,7 mil. RON | |
| 14 | 14.ICCO-SYSTEMS SRL= | Oraş Ghimbav, Braşov | 113▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | 118,8 K RON | |
| 15 | 15.EURO STRADA SRL▼ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 112▼ 10,4 % | ▼ 10,4 % | 12 mil. RON | |
| 16 | 16.BOCCARD ROMANIA SRL▲ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 110▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 1,7 mil. RON | |
| 17 | 17.ICCO INSTAL SRL▲ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 107▲ 23 % | ▲ 23 % | 216 K RON | |
| 18 | 18.R.C.T.I. COMPANY SRL▲ 18 | Municipiul Braşov, Braşov | 105▲ 72,1 % | ▲ 72,1 % | 1,3 mil. RON | |
| 19 | 19.SCORILLO INTERCOM SRL▼ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 90▼ 10,9 % | ▼ 10,9 % | 176,1 K RON | |
| 20 | 20.GOTIC SA▼ 12 | Municipiul Braşov, Braşov | 90▼ 43,4 % | ▼ 43,4 % | 10,1 K RON | |
| 21 | 21.URBAN INVEST SRL▲ 6 | Municipiul Braşov, Braşov | 86▲ 22,9 % | ▲ 22,9 % | 2,6 mil. RON | |
| 22 | 22.COBCO PROJECTS SRL▲ 55 | Municipiul Braşov, Braşov | 83▲ 176,7 % | ▲ 176,7 % | 169,8 K RON | |
| 23 | 23.EREN CONS SRL▲ 7 | Municipiul Braşov, Braşov | 73▲ 9 % | ▲ 9 % | 1,2 mil. RON | |
| 24 | 24.INSTALATII MONTAJ 91 SA▼ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 71▼ 10,1 % | ▼ 10,1 % | -621,3 K RON | |
| 25 | 25.CONSTRUCTII INDUSTRIALE CIVILE SRL ( C.I.C.SRL )▲ 4 | Municipiul Săcele, Braşov | 680,0% | 0,0% | 119,1 K RON | |
| 26 | 26.VIASTRUCT SRL▲ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 66▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 599,3 K RON | |
| 27 | 27.ELECTROCONSTRUCTIA ELECON SA▼ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 64▼ 13,5 % | ▼ 13,5 % | 476,2 K RON | |
| 28 | 28.DAVICANI COOL SRL▲ 6 | Municipiul Braşov, Braşov | 60▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | -356,3 K RON | |
| 29 | 29.MAURER IMOBILIARE S.R.L.▲ 21 | Municipiul Braşov, Braşov | 55▲ 34,2 % | ▲ 34,2 % | 15,4 mil. RON | |
| 30 | 30.ICCO ELECTRIC SRL▼ 21 | Municipiul Braşov, Braşov | 52▼ 66,2 % | ▼ 66,2 % | -2,7 mil. RON | |
| 31 | 31.THERMO FIX SRL▲ 28 | Municipiul Braşov, Braşov | 52▲ 40,5 % | ▲ 40,5 % | 30,9 K RON | |
| 32 | 32.TONG CONSTRUCT SRL▲ 43 | Municipiul Braşov, Braşov | 50▲ 61,3 % | ▲ 61,3 % | 49,7 K RON | |
| 33 | 33.TUNELE BRASOV SRL▲ 9 | Sat Hărman, Comuna Hărman, Braşov | 48▼ 4 % | ▼ 4 % | 15,1 K RON | |
| 34 | 34.M.D. TRUST SRL▲ 19 | Municipiul Braşov, Braşov | 48▲ 20 % | ▲ 20 % | 2,6 mil. RON | |
| 35 | 35.TECTON TRUST SRL▲ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 46▼ 9,8 % | ▼ 9,8 % | 676,8 K RON | |
| 36 | 36.ARHITRAVA SRL▲ 3 | Comuna Sânpetru, Braşov | 45▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | -568 K RON | |
| 37 | 37.ELECTROMATIC-SYSTEMS SRL▲ 18 | Municipiul Braşov, Braşov | 45▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 2,6 mil. RON | |
| 38 | 38.TREPTE SRL▼ 12 | Municipiul Braşov, Braşov | 45▼ 36,6 % | ▼ 36,6 % | 522,2 K RON | |
| 39 | 39.PRESCON MURES SA▲ 6 | Municipiul Braşov, Braşov | 45▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 114 K RON | |
| 40 | 40.CUADRIPOL SA▲ 6 | Municipiul Braşov, Braşov | 44▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 8,3 K RON | |
| 41 | 41.KRONSTADT ENERGII REGENERABILE SRL▲ 9 | Municipiul Braşov, Braşov | 44▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | 151,8 K RON | |
| 42 | 42.ENERGOCONSTRUCT 97 SRL▼ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 43▼ 25,9 % | ▼ 25,9 % | 108,8 K RON | |
| 43 | 43.AZA BRASOV SRL▲ 38 | Municipiul Braşov, Braşov | 43▲ 48,3 % | ▲ 48,3 % | 171,3 K RON | |
| 44 | 44.REB COMTEL SRL▲ 24 | Municipiul Braşov, Braşov | 41▲ 20,6 % | ▲ 20,6 % | 466,9 K RON | |
| 45 | 45.NANDESZ COMPANY SRLnou | Municipiul Săcele, Braşov | 41— | — | — | -198,4 K RON |
| 46 | 46.STEEL & ALU BUILDING SRL▼ 16 | Municipiul Braşov, Braşov | 40▼ 40,3 % | ▼ 40,3 % | -760,9 K RON | |
| 47 | 47.KLAUSS ALICOM CONSTRUCT SRL▲ 8 | Municipiul Braşov, Braşov | 40▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | -469,9 K RON | |
| 48 | 48.LOGOSOL RENT SRL▲ 33 | Municipiul Braşov, Braşov | 39▲ 34,5 % | ▲ 34,5 % | 827,4 K RON | |
| 49 | 49.INSTERMON SRL▲ 10 | Municipiul Braşov, Braşov | 38▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 179,9 K RON | |
| 50 | 50.VEST CONSTRUCT SRL▼ 11 | Municipiul Braşov, Braşov | 38▼ 25,5 % | ▼ 25,5 % | 2,4 mil. RON | |
| 51 | 51.INDUSTRIAL CASE SRL▲ 140 | Municipiul Braşov, Braşov | 38▲ 171,4 % | ▲ 171,4 % | -318,9 K RON | |
| 52 | 52.ROATA SRL▲ 35 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 37▲ 32,1 % | ▲ 32,1 % | 22,3 K RON | |
| 53 | 53.L.U.C.S. SA▼ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 35▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | -578,9 K RON | |
| 54 | 54.INSTALATII TRUST SA▲ 13 | Municipiul Braşov, Braşov | 350,0% | 0,0% | 1,6 mil. RON | |
| 55 | 55.IZOPOL SRL▲ 56 | Municipiul Braşov, Braşov | 35▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 2,4 mil. RON | |
| 56 | 56.DAVINA SRL▲ 83 | Sat Cristian, Comuna Cristian, Braşov | 34▲ 88,9 % | ▲ 88,9 % | 70,5 K RON | |
| 57 | 57.POLLUX-IMPEX SRL▼ 10 | Loc. Victoria, Oraş Victoria, Braşov | 33▼ 25 % | ▼ 25 % | -92,7 K RON | |
| 58 | 58.PAMAC PRODIMPEX SRL▲ 29 | Municipiul Braşov, Braşov | 33▲ 17,9 % | ▲ 17,9 % | 772,4 K RON | |
| 59 | 59.ROMADOR SRL▼ 26 | Municipiul Braşov, Braşov | 33▼ 47,6 % | ▼ 47,6 % | 61,6 K RON | |
| 60 | 60.NORVIA TRADING SRL▼ 22 | Municipiul Săcele, Braşov | 33▼ 41,1 % | ▼ 41,1 % | -7,9 mil. RON | |
| 61 | 61.KD INVESTMENT PREJMER S.R.L.▼ 19 | Municipiul Braşov, Braşov | 33▼ 34 % | ▼ 34 % | -534,8 K RON | |
| 62 | 62.NITON CONSTRUCT SRL▲ 54 | Municipiul Braşov, Braşov | 32▲ 60 % | ▲ 60 % | 463,7 K RON | |
| 63 | 63.DICON COMPANY SRL▲ 157 | Municipiul Braşov, Braşov | 32▲ 166,7 % | ▲ 166,7 % | -84,1 K RON | |
| 64 | 64.MOTCAR SRL▲ 23 | Municipiul Braşov, Braşov | 31▲ 10,7 % | ▲ 10,7 % | 501,1 K RON | |
| 65 | 65.TECADE SRL▼ 23 | Municipiul Braşov, Braşov | 30▼ 40 % | ▼ 40 % | 73,2 K RON | |
| 66 | 66.AUTOMATION ELEKTRO KREUTZPOINTNER-AER SRL▼ 18 | Municipiul Braşov, Braşov | 30▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | 353 K RON | |
| 67 | 67.A & C METAL INDUSTRY SRL▲ 14 | Municipiul Braşov, Braşov | 30▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 398,4 K RON | |
| 68 | 68.ZADA SA▲ 1 | Municipiul Codlea, Braşov | 29▼ 12,1 % | ▼ 12,1 % | 9 K RON | |
| 69 | 69.RAMB SISTEM SRL▼ 10 | Municipiul Braşov, Braşov | 28▼ 24,3 % | ▼ 24,3 % | 782,9 K RON | |
| 70 | 70.LOTUS SRL▼ 1 | Comuna Cristian, Braşov | 28▼ 15,2 % | ▼ 15,2 % | -81,3 K RON | |
| 71 | 71.TRANSILCOM SERV SRL▲ 61 | Municipiul Braşov, Braşov | 28▲ 47,4 % | ▲ 47,4 % | 39,5 K RON | |
| 72 | 72.TELECOD INVEST SRL▼ 7 | Municipiul Braşov, Braşov | 28▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | -646,8 K RON | |
| 73 | 73.ELVAS DECO SRL▲ 147 | Municipiul Braşov, Braşov | 28▲ 133,3 % | ▲ 133,3 % | 468,9 K RON | |
| 74 | 74.SOLO SRL▼ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 27▼ 15,6 % | ▼ 15,6 % | 4,2 K RON | |
| 75 | 75.LISSCOM SRL▲ 6 | Municipiul Braşov, Braşov | 27▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 94,7 K RON | |
| 76 | 76.UNIO IMPEX SRL▼ 3 | Municipiul Săcele, Braşov | 27▼ 15,6 % | ▼ 15,6 % | 13,8 K RON | |
| 77 | 77.ALPEBOCOM SRL▲ 34 | Municipiul Braşov, Braşov | 27▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 237,4 K RON | |
| 78 | 78.EUROMONT SRL▲ 12 | Municipiul Braşov, Braşov | 26▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | 339,4 K RON | |
| 79 | 79.BONABEER SRL▼ 2 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 26▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | -478,7 K RON | |
| 80 | 80.RIZZO REAL ESTATE S.R.L.▲ 20 | Loc. Poiana Braşov, Municipiul Braşov, Braşov | 26▲ 13 % | ▲ 13 % | 421,5 K RON | |
| 81 | 81.MONDO COM SRL▲ 139 | Sat Cristian, Comuna Cristian, Braşov | 26▲ 116,7 % | ▲ 116,7 % | -105,5 K RON | |
| 82 | 82.DADRA CON SRL▲ 255 | Municipiul Codlea, Braşov | 25▲ 257,1 % | ▲ 257,1 % | 825,6 K RON | |
| 83 | 83.ICCO CONSTRUCT SRL▼ 59 | Municipiul Braşov, Braşov | 25▼ 66,7 % | ▼ 66,7 % | -4,1 mil. RON | |
| 84 | 84.PROVILLE SRL▼ 64 | Municipiul Braşov, Braşov | 25▼ 73,1 % | ▼ 73,1 % | 37,2 K RON | |
| 85 | 85.ELGOM SRL▲ 6 | Municipiul Braşov, Braşov | 250,0% | 0,0% | 717,3 K RON | |
| 86 | 86.PIRAMIS CONSTRUCT SRL▼ 27 | Loc. Ghimbav, Oraş Ghimbav, Braşov | 25▼ 32,4 % | ▼ 32,4 % | 165,8 K RON | |
| 87 | 87.ENERGODOT INTERNATIONAL SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 25▲ 2.400 % | ▲ 2.400 % | 58,9 K RON | |
| 88 | 88.HAR & H SRL▲ 75 | Municipiul Braşov, Braşov | 25▲ 56,3 % | ▲ 56,3 % | 293 K RON | |
| 89 | 89.ERDOC IMPEX SRL▲ 22 | Municipiul Braşov, Braşov | 25▲ 19,1 % | ▲ 19,1 % | -227,8 K RON | |
| 90 | 90.KEBAMO CONSTRUCT SRL▲ 182 | Municipiul Săcele, Braşov | 25▲ 177,8 % | ▲ 177,8 % | -1,5 mil. RON | |
| 91 | 91.INTELKASIM SRL▲ 12 | Municipiul Braşov, Braşov | 25▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 96 K RON | |
| 92 | 92.SAMUEL & COMPANY SRL▲ 24 | Municipiul Braşov, Braşov | 24▲ 20 % | ▲ 20 % | -72,5 K RON | |
| 93 | 93.CLACOSI CLIMA SRL▲ 23 | Municipiul Codlea, Braşov | 24▲ 20 % | ▲ 20 % | 9,4 K RON | |
| 94 | 94.B.G.S. CONSTRUCT SRL▲ 9 | Sat Hurez, Comuna Beclean, Braşov | 24▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 19,1 K RON | |
| 95 | 95.BRACOMA SPORT SRL▲ 53 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 24▲ 41,2 % | ▲ 41,2 % | 1,5 mil. RON | |
| 96 | 96.KRONSTADT INSTALAŢII SERVICE SRL▼ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 24▼ 4 % | ▼ 4 % | 34,1 K RON | |
| 97 | 97.KASPER DEVELOPMENT KDC S.R.L.▲ 423 | Municipiul Braşov, Braşov | 24▲ 500 % | ▲ 500 % | 2,4 mil. RON | |
| 98 | 98.GETIMROM INSTAL SRL▲ 18 | Municipiul Braşov, Braşov | 23▲ 15 % | ▲ 15 % | 272,9 K RON | |
| 99 | 99.TEHNOGAZ GRUP SRL▼ 44 | Municipiul Săcele, Braşov | 23▼ 41 % | ▼ 41 % | 7,7 K RON | |
| 100 | 100.ALITAO SRL▲ 63 | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 23▲ 43,8 % | ▲ 43,8 % | -50 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Brașov
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
1.217 firme · 1,4 mld. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
423 firme · 1,1 mld. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
341 firme · 727,6 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
370 firme · 650,4 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
152 firme · 298,9 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
26 firme · 289,4 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
44 firme · 287,4 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
229 firme · 271 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
15 firme · 106,2 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
111 firme · 71,6 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
55 firme · 60,7 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
24 firme · 56,5 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
32 firme · 44,5 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
85 firme · 42,9 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
28 firme · 29 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
61 firme · 21,3 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
55 firme · 21 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
19 firme · 12,6 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
15 firme · 12,3 mil. RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
2 firme · 11,3 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
5 firme · 7,4 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
24 firme · 4,7 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
2 firme · 4,3 mil. RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
4 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 4350
Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
1 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
1 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
16 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
7 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
7 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 4360
Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
1 firme · 114 K RON