Top 100 firme — Agricultură, silvicultură și pescuit, Brașov după angajați în 2021
580 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 2.298. Pragul de intrare în top este 5, iar liderul atinge 427.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.BRAVCOD S.R.L.= | Municipiul Codlea, Braşov | 427▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | -21,1 mil. RON | |
| 2 | 2.EUROPIG SA= | Comuna Şercaia, Braşov | 195▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | -6 mil. RON | |
| 3 | 3.DORIPESCO SA= | Comuna Hălchiu, Braşov | 89▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | 746,4 K RON | |
| 4 | 4.AGRONOVA SRL= | Municipiul Braşov, Braşov | 77▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | 4,4 mil. RON | |
| 5 | 5.DORIPESCO PROD SRL= | Comuna Hălchiu, Braşov | 67▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 721,5 K RON | |
| 6 | 6.NECRI SAN SRL▲ 2 | Sat Bran, Comuna Bran, Braşov | 56▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 2,9 mil. RON | |
| 7 | 7.REGIA PUBLICĂ LOCALĂ OCOLUL SILVIC PĂDURILE ŞINCII RA▼ 1 | Sat Sercaia, Comuna Şercaia, Braşov | 53▼ 7 % | ▼ 7 % | 1,7 mil. RON | |
| 8 | 8.REGIA PUBLICA LOCALA A PADURILOR KRONSTADT RA▼ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 46▼ 13,2 % | ▼ 13,2 % | 178,7 K RON | |
| 9 | 9.YURTA-PROD SRL= | Municipiul Săcele, Braşov | 45▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | 3 mil. RON | |
| 10 | 10.ROM BALKANELLAS IMPEX SRL▲ 3 | Sat Crizbav, Comuna Crizbav, Braşov | 42▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 6,1 mil. RON | |
| 11 | 11.REGIA PUBLICĂ LOCALĂ A PĂDURILOR MĂIERUŞ RA= | Sat Măierus, Comuna Măieruş, Braşov | 41▼ 8,9 % | ▼ 8,9 % | 1,6 mil. RON | |
| 12 | 12.REGIA PUBLICA LOCALA A PADURILOR SACELE RA▲ 3 | Municipiul Săcele, Braşov | 39▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 2,5 mil. RON | |
| 13 | 13.REGIA PUBLICA LOCALA A PADURILOR PIATRA CRAIULUI RA▼ 1 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 39▼ 9,3 % | ▼ 9,3 % | 491,3 K RON | |
| 14 | 14.OCOLUL SILVIC BUCEGI PIATRA CRAIULUI CIUCAS RA▲ 2 | Comuna Cristian, Braşov | 39▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 1,5 mil. RON | |
| 15 | 15.A.J.T. FARMING SRL▼ 2 | Sat Sercaia, Comuna Şercaia, Braşov | 39▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | -2,1 mil. RON | |
| 16 | 16.REGIA PUBLICA LOCALA A PADURILOR STEJARUL RA▲ 3 | Loc. Rupea, Oraş Rupea, Braşov | 33▲ 10 % | ▲ 10 % | 5,7 mil. RON | |
| 17 | 17.OCOLUL SILVIC CIUCAS RA= | Sat Tărlungeni, Comuna Tărlungeni, Braşov | 320,0% | 0,0% | 254,3 K RON | |
| 18 | 18.ROMLAND TRANSILVANIA SRL▲ 7 | Sat Crizbav, Comuna Crizbav, Braşov | 32▲ 18,5 % | ▲ 18,5 % | 139,6 K RON | |
| 19 | 19.OCOLUL SILVIC AL ORASULUI RASNOV RA= | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 29▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | 882,9 K RON | |
| 20 | 20.OCOLUL SILVIC CODRII CETATILOR RA▲ 2 | Municipiul Codlea, Braşov | 290,0% | 0,0% | 1,7 mil. RON | |
| 21 | 21.REGIA PUBLICĂ LOCALĂ OCOLUL SILVIC PĂDUREA BOGĂŢII RA▲ 2 | Sat Homorod, Comuna Homorod, Braşov | 280,0% | 0,0% | 200,5 K RON | |
| 22 | 22.CARPATHIA AGRO & FINANCE SRL▲ 36 | Sat Cobor, Comuna Ticusu, Braşov | 28▲ 180 % | ▲ 180 % | 148,2 K RON | |
| 23 | 23.GUSUTRI COM SRL▼ 5 | Sat Drăguş, Comuna Drăguş, Braşov | 26▼ 16,1 % | ▼ 16,1 % | 272,6 K RON | |
| 24 | 24.TRANSYLVANIAN NATURAL PRODUCTS SRL▼ 5 | Loc. Rupea, Oraş Rupea, Braşov | 22▼ 26,7 % | ▼ 26,7 % | -1,8 mil. RON | |
| 25 | 25.AGAMEX TRADE SRL▲ 1 | Sat Colonia 1 Mai, Comuna Vulcan, Braşov | 21▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 247,4 K RON | |
| 26 | 26.L & D LUCA IND SRL▲ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 180,0% | 0,0% | 865,9 K RON | |
| 27 | 27.DARUL PĂDURILOR SRL▲ 4 | Sat Dopca, Comuna Hoghiz, Braşov | 18▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | -157,7 K RON | |
| 28 | 28.OCTOGON M.K.Z. S.R.L.▼ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 18▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 146,9 K RON | |
| 29 | 29.MANOS AGRO SRL▲ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 17▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 113,1 K RON | |
| 30 | 30.TUDFOREST 2009 SRL▲ 21 | Sat Sâmbata de Sus, Comuna Sâmbăta de Sus, Braşov | 17▲ 54,6 % | ▲ 54,6 % | 546,1 K RON | |
| 31 | 31.BAVARIA FARMING SRL▼ 2 | Sat Prejmer, Comuna Prejmer, Braşov | 17▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 2,6 mil. RON | |
| 32 | 32.WOODCUTTER SRL▼ 5 | Sat Vulcan, Comuna Vulcan, Braşov | 15▼ 21,1 % | ▼ 21,1 % | 222,5 K RON | |
| 33 | 33.D.N.Y. EXPLO SRL▲ 11 | Sat Olteţ, Comuna Vistea, Braşov | 15▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 1 mil. RON | |
| 34 | 34.VALENTIN & ALINA IMPEX SRL▼ 1 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 14▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 164,4 K RON | |
| 35 | 35.MANCOR SRL▼ 4 | Municipiul Codlea, Braşov | 14▼ 17,7 % | ▼ 17,7 % | 531,9 K RON | |
| 36 | 36.R.N.P. ROMSILVA - ADMINISTRAŢIA PARCULUI NAŢIONAL PIATRA CRAIULUI RA▲ 3 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 140,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 37 | 37.VIGEROX TRANS SRL▲ 1 | Sat Vistea de Jos, Comuna Vistea, Braşov | 13▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | 393,6 K RON | |
| 38 | 38.CREASTA DE VIS IMPEX SRL▲ 9 | Sat Comana de Jos, Comuna Comana, Braşov | 13▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 625,7 K RON | |
| 39 | 39.TURFOREST SRL= | Sat Moieciu de Sus, Comuna Moieciu, Braşov | 13▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 1,5 mil. RON | |
| 40 | 40.DON SILVA SRL▲ 18 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 13▲ 30 % | ▲ 30 % | 741,7 K RON | |
| 41 | 41.AGRIFARM SRL▼ 18 | Sat Vulcan, Comuna Vulcan, Braşov | 13▼ 53,6 % | ▼ 53,6 % | 4,6 mil. RON | |
| 42 | 42.DIO GARDEN SRL▼ 9 | Municipiul Săcele, Braşov | 13▼ 18,8 % | ▼ 18,8 % | 10,2 K RON | |
| 43 | 43.AGROINDUSTRIALA RISNOV SA▲ 4 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 120,0% | 0,0% | 328,7 K RON | |
| 44 | 44.DANFOR SRL▲ 22 | Sat Moieciu de Jos, Comuna Moieciu, Braşov | 12▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 996,5 K RON | |
| 45 | 45.LOREBEKA SRL▼ 12 | Sat Jibert, Comuna Jibert, Braşov | 12▼ 25 % | ▼ 25 % | -3,4 K RON | |
| 46 | 46.SKOVEN FOREST SRL▼ 7 | Municipiul Braşov, Braşov | 12▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 1,5 mil. RON | |
| 47 | 47.HIBRIDUL S.R.L.▼ 3 | Sat Prejmer, Comuna Prejmer, Braşov | 11▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 1,3 mil. RON | |
| 48 | 48.VLAD-AGRO-ZAHAR SRL▲ 3 | Sat Colonia Bod, Comuna Bod, Braşov | 110,0% | 0,0% | 13 K RON | |
| 49 | 49.RUSEVI SRL▼ 5 | Sat Crizbav, Comuna Crizbav, Braşov | 11▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 84,2 K RON | |
| 50 | 50.K.P.M.W. AGRO SRL▲ 16 | Sat Satu Nou, Comuna Hălchiu, Braşov | 11▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 1,1 mil. RON | |
| 51 | 51.NERVACOM SRL▼ 4 | Municipiul Codlea, Braşov | 10▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 136,8 K RON | |
| 52 | 52.ADICEN IMPEX SRL▲ 6 | Sat Cheia, Comuna Moieciu, Braşov | 100,0% | 0,0% | 1,4 mil. RON | |
| 53 | 53.GORACO SRL▼ 2 | Comuna Vama Buzăului, Braşov | 10▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 45,6 K RON | |
| 54 | 54.VICFOR SRL▼ 15 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 10▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | 677,8 K RON | |
| 55 | 55.AGRO-ZOO TRUETSCH SRL▼ 4 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 10▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 176,4 K RON | |
| 56 | 56.PINEXFOR SRL▲ 2 | Sat Zizin, Comuna Tărlungeni, Braşov | 100,0% | 0,0% | 237,3 K RON | |
| 57 | 57.WYN AGRO GRUP SRL▲ 1 | Municipiul Codlea, Braşov | 100,0% | 0,0% | 103 K RON | |
| 58 | 58.STONEAGE SRL= | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | 224,7 K RON | |
| 59 | 59.ALEXDI IMPEX SRL▼ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | 107,6 K RON | |
| 60 | 60.PRESCON MURES SA▼ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | -338,1 K RON | |
| 61 | 61.NATURAL IMPEX SRL▲ 19 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 9▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 147,7 K RON | |
| 62 | 62.FOREST BIRSA SRL▼ 11 | Municipiul Braşov, Braşov | 9▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | 1 mil. RON | |
| 63 | 63.TORNATOR SRL▲ 10 | Municipiul Braşov, Braşov | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 7,2 mil. RON | |
| 64 | 64.ROVEN MARTES SRL▲ 9 | Municipiul Săcele, Braşov | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 994 K RON | |
| 65 | 65.AGRO NARIMAN S.R.L.▲ 1 | Sat Crizbav, Comuna Crizbav, Braşov | 90,0% | 0,0% | 732,8 K RON | |
| 66 | 66.REGALINA PLANT SRL= | Sat Vulcan, Comuna Vulcan, Braşov | 90,0% | 0,0% | 2,1 mil. RON | |
| 67 | 67.DACO SILVA FOREST S.R.L.▲ 6 | Municipiul Braşov, Braşov | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 11,4 K RON | |
| 68 | 68.DENHAM DAARLE SRL▲ 5 | Loc. Victoria, Oraş Victoria, Braşov | 80,0% | 0,0% | 9,1 K RON | |
| 69 | 69.COMSERVFOREST SRL▲ 18 | Municipiul Braşov, Braşov | 8▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 735,2 K RON | |
| 70 | 70.TAVERNA SASULUI SRL▼ 4 | Municipiul Codlea, Braşov | 8▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 352,9 K RON | |
| 71 | 71.ANA KERESZTES CONSULTANTA FINANCIARA SRL▲ 2 | Sat Cărpinis, Comuna Tărlungeni, Braşov | 80,0% | 0,0% | 110,6 K RON | |
| 72 | 72.HORFOREST SRL▼ 21 | Sat Acris, Comuna Vama Buzăului, Braşov | 8▼ 27,3 % | ▼ 27,3 % | 102,6 K RON | |
| 73 | 73.OVO GOLD SRL▲ 7 | Sat Vulcan, Comuna Vulcan, Braşov | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 65,5 K RON | |
| 74 | 74.DIRUSA PREST COM SRLnou | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 8▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 640 K RON | |
| 75 | 75.TRANSERB OAK S.R.L.▲ 21 | Sat Vulcan, Comuna Vulcan, Braşov | 8▲ 60 % | ▲ 60 % | 274,6 K RON | |
| 76 | 76.SELVA BELAZ SRL▼ 25 | Sat Bucium, Comuna Şinca, Braşov | 8▼ 27,3 % | ▼ 27,3 % | 265,1 K RON | |
| 77 | 77.AGRIFAN VULCAN SRL▼ 4 | Sat Vulcan, Comuna Vulcan, Braşov | 80,0% | 0,0% | 28,8 K RON | |
| 78 | 78.PRESTBIO BANCIU S.R.L.▲ 9 | Sat Vama Buzăului, Comuna Vama Buzăului, Braşov | 8▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 62,4 K RON | |
| 79 | 79.MELINDA SRL▲ 1 | Comuna Vulcan, Braşov | 70,0% | 0,0% | 313,3 K RON | |
| 80 | 80.FRATU COM SRL= | Sat Berivoi, Comuna Recea, Braşov | 70,0% | 0,0% | 297,6 K RON | |
| 81 | 81.GOLDEN GALINA SRL▼ 1 | Sat Vulcan, Comuna Vulcan, Braşov | 70,0% | 0,0% | 191 K RON | |
| 82 | 82.FINANŢARE 365 SRL▼ 16 | Sat Cărpinis, Comuna Tărlungeni, Braşov | 7▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | 70,2 K RON | |
| 83 | 83.A.G. RONECO FARM SRL▼ 50 | Sat Feldioara, Comuna Feldioara, Braşov | 7▼ 56,3 % | ▼ 56,3 % | -3,4 mil. RON | |
| 84 | 84.GALLI GALLO SRL▼ 45 | Municipiul Codlea, Braşov | 6▼ 57,1 % | ▼ 57,1 % | -770,4 K RON | |
| 85 | 85.GALEXFORTRANS SRL▲ 2 | Comuna Vulcan, Braşov | 60,0% | 0,0% | 24,5 K RON | |
| 86 | 86.MIREL COM SRL▼ 6 | Sat Poiana Mărului, Comuna Poiana Mărului, Braşov | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 87 | 87.GESTIONES INTEGRALES SRL= | Sat Crizbav, Comuna Crizbav, Braşov | 60,0% | 0,0% | 115,5 K RON | |
| 88 | 88.OGRADA CU ANIMALE SRL▲ 16 | Municipiul Codlea, Braşov | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | 2,1 K RON | |
| 89 | 89.ZARSILVA SRL▲ 7 | Sat Moieciu de Jos, Comuna Moieciu, Braşov | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 820,9 K RON | |
| 90 | 90.HIRUDOVER SRL▲ 6 | Sat Cristian, Comuna Cristian, Braşov | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 239,8 K RON | |
| 91 | 91.SILVA CONFER CĂTĂ SRL▲ 13 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | 45,4 K RON | |
| 92 | 92.CATY & DANY FORST S.R.L.▲ 85 | Municipiul Codlea, Braşov | 6▲ 500 % | ▲ 500 % | -337,4 K RON | |
| 93 | 93.SALMONTANA SRL▼ 6 | Comuna Prejmer, Braşov | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 101,2 K RON | |
| 94 | 94.AGRAR INVEST SRL▲ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 50,0% | 0,0% | -197,5 K RON | |
| 95 | 95.FORTUR PROD SRL▲ 21 | Sat Moieciu de Jos, Comuna Moieciu, Braşov | 5▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 340,3 K RON | |
| 96 | 96.ORZIN TRANS SRL▲ 8 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 730,5 K RON | |
| 97 | 97.ABP-AGROM SRL▼ 10 | Sat Crizbav, Comuna Crizbav, Braşov | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | -44,1 K RON | |
| 98 | 98.MARVAS RATIONAL SRL▲ 6 | Sat Vama Buzăului, Comuna Vama Buzăului, Braşov | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | -89,4 K RON | |
| 99 | 99.NIŢU LAND SRL▲ 17 | Municipiul Codlea, Braşov | 5▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 1,4 mil. RON | |
| 100 | 100.BETRIKO SRL▼ 20 | Sat Racoş, Comuna Racoş, Braşov | 5▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | 108,8 K RON |
Codurile CAEN din agricultură, silvicultură și pescuit — Brașov
CAEN 0147
Creșterea păsărilor
24 firme · 411,5 mil. RON
CAEN 0145
Creșterea ovinelor și caprinelor
11 firme · 266,4 mil. RON
CAEN 0210
Silvicultură și alte activități forestiere
48 firme · 214,3 mil. RON
CAEN 0146
Creșterea porcinelor
10 firme · 204,6 mil. RON
CAEN 0111
Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
74 firme · 171,6 mil. RON
CAEN 0220
Exploatarea forestieră
107 firme · 108,1 mil. RON
CAEN 0150
Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
55 firme · 88,4 mil. RON
CAEN 0125
Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi
50 firme · 47,5 mil. RON
CAEN 0130
Cultivarea plantelor pentru înmulțire
9 firme · 47,3 mil. RON
CAEN 0149
Creșterea altor animale
9 firme · 44,4 mil. RON
CAEN 0322
Acvacultura în ape dulci
29 firme · 43,4 mil. RON
CAEN 0230
Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană
1 firme · 13,4 mil. RON
CAEN 0240
Activități de servicii anexe silviculturii
19 firme · 7,4 mil. RON
CAEN 0113
Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor
32 firme · 4,7 mil. RON
CAEN 0163
Activități după recoltare
3 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 0124
Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
2 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 0119
Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
4 firme · 1 mil. RON
CAEN 0312
Pescuitul în ape dulci
2 firme · 86,1 K RON
CAEN 0170
Vânătoare,capturarea cu capcane a vânatului și activități de servicii anexe vânătorii
4 firme · 13 K RON
CAEN 0128
Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
3 firme · 5,4 K RON
CAEN 0121
Cultivarea strugurilor
1 firme · 0 RON
CAEN 0112
Cultivarea orezului
1 firme · 0 RON