Top 100 firme — Activități profesionale, Brașov după angajați în 2016
2.846 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 2.512. Pragul de intrare în top este 9, iar liderul atinge 321.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.TECHNYX EURO SERVICES SRL= | Municipiul Braşov, Braşov | 321▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 1,6 mil. RON | |
| 2 | 2.GREGOR'S LOGISTIC SRL= | Municipiul Braşov, Braşov | 142▼ 36 % | ▼ 36 % | 356,5 K RON | |
| 3 | 3.INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE DEZVOLTARE PENTRU CARTOF SI SFECLA DE ZAHAR-BRASOV= | Municipiul Braşov, Braşov | 1010,0% | 0,0% | 49,9 K RON | |
| 4 | 4.RAPTRONIC PROCESS ENGINEERING SRL▲ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 89▲ 85,4 % | ▲ 85,4 % | 1,3 mil. RON | |
| 5 | 5.PRESCON GROUP DEVELOPMENT SRL▼ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 80▲ 35,6 % | ▲ 35,6 % | 2,5 mil. RON | |
| 6 | 6.KLIMAVENT SRL▼ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 79▲ 61,2 % | ▲ 61,2 % | 155,9 K RON | |
| 7 | 7.M & S CEM SRL▲ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 54▲ 14,9 % | ▲ 14,9 % | 252,2 K RON | |
| 8 | 8.DENNEMEYER SRL▼ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 51▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 3,4 mil. RON | |
| 9 | 9.DENNEMEYER & ASSOCIATES SRL▲ 8 | Municipiul Braşov, Braşov | 43▲ 48,3 % | ▲ 48,3 % | 5,9 mil. RON | |
| 10 | 10.EHRLICH & FENSTER SRL▲ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 43▲ 34,4 % | ▲ 34,4 % | 717,6 K RON | |
| 11 | 11.DANINA STAR SRL▼ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 39▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 974,2 K RON | |
| 12 | 12.CAIQ ROMANIA S.R.L.▲ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 34▲ 17,2 % | ▲ 17,2 % | 639,6 K RON | |
| 13 | 13.GIS SERVICES T.D. SRL▼ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 34▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | -1,2 mil. RON | |
| 14 | 14.FAIMONS CONSULTING SRL▼ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 33▼ 13,2 % | ▼ 13,2 % | 15,4 K RON | |
| 15 | 15.CADITEC SRL▲ 7 | Municipiul Braşov, Braşov | 33▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 176,9 K RON | |
| 16 | 16.ELBRUS 73 SRL▲ 28 | Municipiul Braşov, Braşov | 32▲ 100 % | ▲ 100 % | 97,6 K RON | |
| 17 | 17.GAZPROIECT SA▼ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 31▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | 1,9 K RON | |
| 18 | 18.METROMAT SRL▼ 1 | Municipiul Săcele, Braşov | 31▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 1,3 mil. RON | |
| 19 | 19.SORIN MIHAI,UTILAJE PTR.PRELUCRAREA LEMNULUI SRL▼ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 29▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | 1,4 mil. RON | |
| 20 | 20.PROTESAN SERV SRL▼ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 290,0% | 0,0% | 9,9 K RON | |
| 21 | 21.GREAT PEOPLE INSIDE SRL▲ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 29▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 5,3 K RON | |
| 22 | 22.RAPTOR OIL SRL▲ 6 | Municipiul Braşov, Braşov | 29▲ 20,8 % | ▲ 20,8 % | 14,3 K RON | |
| 23 | 23.BRAHMS INTERNATIONAL SRL▲ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 28▲ 12 % | ▲ 12 % | 95,4 K RON | |
| 24 | 24.ROMTRAIN SRL▼ 7 | Municipiul Braşov, Braşov | 28▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 88,6 K RON | |
| 25 | 25.MIRSAND SRL▼ 10 | Municipiul Braşov, Braşov | 26▼ 16,1 % | ▼ 16,1 % | 2 mil. RON | |
| 26 | 26.ALTRAN SOLUTIONS SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 26— | — | — | 42,1 K RON |
| 27 | 27.CANAM STEEL ROMANIA SRL▲ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 25▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | -610,9 K RON | |
| 28 | 28.CONCEPT 3T SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 25▲ 31,6 % | ▲ 31,6 % | 692,1 K RON | |
| 29 | 29.PROIECT BRASOV SA▼ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 23▼ 8 % | ▼ 8 % | 10,4 K RON | |
| 30 | 30.CYROM INVESTMENTS SRL▼ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 23▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 646,9 K RON | |
| 31 | 31.DEVELOPMENT CONSULTING SRL▲ 20 | Municipiul Braşov, Braşov | 23▲ 53,3 % | ▲ 53,3 % | 864,7 K RON | |
| 32 | 32.QSCERT SRL▼ 8 | Municipiul Braşov, Braşov | 23▼ 11,5 % | ▼ 11,5 % | 100,2 K RON | |
| 33 | 33.FINCONT PLUS CENTER SRL▼ 8 | Municipiul Braşov, Braşov | 23▼ 8 % | ▼ 8 % | 685,7 K RON | |
| 34 | 34.AMCO ADVERTISING SRL▲ 17 | Municipiul Braşov, Braşov | 21▲ 40 % | ▲ 40 % | -48,8 K RON | |
| 35 | 35.ALMA CONSULTING SRL▲ 2 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 21▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 87,8 K RON | |
| 36 | 36.MEDIA TECH SERVICES SRL▲ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 20▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 624,7 K RON | |
| 37 | 37.FOTO IMPACT SRL▼ 6 | Municipiul Braşov, Braşov | 19▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 13,3 K RON | |
| 38 | 38.MS MAŞINI PENTRU FABRICAREA MOBILEI SRL▼ 7 | Municipiul Braşov, Braşov | 19▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 1,6 mil. RON | |
| 39 | 39.A & S-DIGITAL ENGINEERING SRL▲ 28 | Municipiul Braşov, Braşov | 18▲ 50 % | ▲ 50 % | 146 K RON | |
| 40 | 40.PHARMCONNECT SERVICES SRL▲ 11 | Municipiul Braşov, Braşov | 18▲ 20 % | ▲ 20 % | 8,7 K RON | |
| 41 | 41.ALACLIMA SRL▲ 1.511 | Municipiul Braşov, Braşov | 18— | — | 1,6 mil. RON | |
| 42 | 42.ARHITECT SRL▼ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 17▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 795,3 K RON | |
| 43 | 43.TAMISA ALEX-SO SRL▲ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 17▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 42,1 K RON | |
| 44 | 44.GUSTI-VIOIL SRL▲ 23 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 17▲ 41,7 % | ▲ 41,7 % | 8,6 K RON | |
| 45 | 45.INDUSTRIAL PROCES PAPER SRL▼ 11 | Sat Hălchiu, Comuna Hălchiu, Braşov | 16▼ 20 % | ▼ 20 % | 220,7 K RON | |
| 46 | 46.CONTANA BUSINESS SOCIETY S.R.L.▼ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 160,0% | 0,0% | 57,6 K RON | |
| 47 | 47.EURO PIRAMIS TEHNIC SRL▼ 35 | Loc. Ghimbav, Oraş Ghimbav, Braşov | 16▼ 52,9 % | ▼ 52,9 % | 20,5 K RON | |
| 48 | 48.METAN GRUP SRL▲ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 150,0% | 0,0% | 3,4 K RON | |
| 49 | 49.DOI SERV SRL▲ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 150,0% | 0,0% | 333,6 K RON | |
| 50 | 50.CENTERLINE ROMANIA SRL▲ 14 | Municipiul Braşov, Braşov | 15▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 371 K RON | |
| 51 | 51.STEEL DETAILING INTERNATIONAL S.R.L.▼ 14 | Municipiul Braşov, Braşov | 15▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 67,8 K RON | |
| 52 | 52.LE BON PROJET SRL▼ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 150,0% | 0,0% | 43,3 K RON | |
| 53 | 53.INOV ELECTRIC SRL▼ 9 | Municipiul Braşov, Braşov | 15▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 20,1 K RON | |
| 54 | 54.S.C.R. AUTOMOTIVE SRL▼ 10 | Municipiul Braşov, Braşov | 15▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | -128,3 K RON | |
| 55 | 55.STRUCTURAL DETAILING SRL▲ 21 | Municipiul Braşov, Braşov | 15▲ 36,4 % | ▲ 36,4 % | 34,1 K RON | |
| 56 | 56.ADENIUM IMOB SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 15— | — | — | 45,7 K RON |
| 57 | 57.CREATIVIA ADVERTISING SRL▲ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 140,0% | 0,0% | 202,1 K RON | |
| 58 | 58.MISTUD & D.T.M. SRL▲ 9 | Municipiul Braşov, Braşov | 14▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 46 K RON | |
| 59 | 59.T.P.I. POSITIONING SOLUTIONS SRL▲ 8 | Municipiul Braşov, Braşov | 13▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 375 K RON | |
| 60 | 60.BRIZY & ADY SRL▲ 93 | Municipiul Braşov, Braşov | 13▲ 116,7 % | ▲ 116,7 % | 16,3 K RON | |
| 61 | 61.MASIRO SHOP & STATION SRL▲ 15 | Sat Bod, Comuna Bod, Braşov | 13▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 133 K RON | |
| 62 | 62.SUPER FOTO EXPRESS SRL▼ 11 | Municipiul Braşov, Braşov | 12▼ 20 % | ▼ 20 % | 5,8 K RON | |
| 63 | 63.CONTANA SRL▲ 31 | Municipiul Braşov, Braşov | 12▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 25,4 K RON | |
| 64 | 64.PROTECT-SERVICII SRL▲ 12 | Municipiul Braşov, Braşov | 12▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 35,1 K RON | |
| 65 | 65.M2 STUDIO SRL▲ 65 | Municipiul Braşov, Braşov | 12▲ 71,4 % | ▲ 71,4 % | 363,5 K RON | |
| 66 | 66.ANTIQUE MEDIA SRL▼ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 12▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 56,6 K RON | |
| 67 | 67.ROCA FACILITY MANAGEMENT SRL▲ 160 | Municipiul Braşov, Braşov | 12▲ 200 % | ▲ 200 % | 380,1 K RON | |
| 68 | 68.TARA BIRSEI SA▼ 17 | Municipiul Braşov, Braşov | 11▼ 26,7 % | ▼ 26,7 % | -127,9 K RON | |
| 69 | 69.I.G.U.T. SRL▼ 18 | Municipiul Braşov, Braşov | 11▼ 26,7 % | ▼ 26,7 % | -472,7 K RON | |
| 70 | 70.RAMPA COMSER SRL▼ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 11▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 70,9 K RON | |
| 71 | 71.PLENUM SRL▲ 41 | Municipiul Braşov, Braşov | 11▲ 37,5 % | ▲ 37,5 % | 30,2 K RON | |
| 72 | 72.PALEDRIS SRL▲ 11 | Municipiul Braşov, Braşov | 11▲ 10 % | ▲ 10 % | 113,4 K RON | |
| 73 | 73.ICEBERG PLUS S.R.L.▼ 6 | Municipiul Braşov, Braşov | 11▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 12,7 K RON | |
| 74 | 74.ROMANIA-APEX HEAT-TRANSFER SRL▲ 9 | Sat Cristian, Comuna Cristian, Braşov | 11▲ 10 % | ▲ 10 % | -13,1 K RON | |
| 75 | 75.NUARB SRL▼ 8 | Municipiul Braşov, Braşov | 11▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 295,5 K RON | |
| 76 | 76.TOTAL PROMO DEX SRL▲ 657 | Municipiul Braşov, Braşov | 11▲ 1.000 % | ▲ 1.000 % | 253,8 K RON | |
| 77 | 77.INAR S.R.L.▼ 16 | Municipiul Braşov, Braşov | 10▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | 14,5 K RON | |
| 78 | 78.CENTRUL DE TEHNOLOGII,INVENTICA SI BUSINESS SA▲ 16 | Municipiul Braşov, Braşov | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 18,7 K RON | |
| 79 | 79.AFACERI PROSPERE SRL▲ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 100,0% | 0,0% | -64,1 K RON | |
| 80 | 80.INTEGRA COMTEL SRL▲ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 100,0% | 0,0% | -150,6 K RON | |
| 81 | 81.E3 EFECT S.R.L.▲ 247 | Municipiul Braşov, Braşov | 10▲ 233,3 % | ▲ 233,3 % | 180,4 K RON | |
| 82 | 82.GEOPROIECT MODELING SRL▲ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 100,0% | 0,0% | 114,4 K RON | |
| 83 | 83.FOREST DESIGN SRL▼ 7 | Municipiul Braşov, Braşov | 10▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 121,7 K RON | |
| 84 | 84.DAMAR PROIECT SRL▲ 28 | Municipiul Braşov, Braşov | 10▲ 25 % | ▲ 25 % | 436,2 K RON | |
| 85 | 85.BREJA TEAM CONSULTING SRL▲ 142 | Municipiul Braşov, Braşov | 10▲ 150 % | ▲ 150 % | 6,2 K RON | |
| 86 | 86.AUDIT ECO-FIN SRL▲ 647 | Municipiul Braşov, Braşov | 10▲ 900 % | ▲ 900 % | -68,5 K RON | |
| 87 | 87.MIND FOUR D SRL▼ 36 | Municipiul Braşov, Braşov | 10▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 127,9 K RON | |
| 88 | 88.DRAFTING SERVICE SRL▲ 6 | Municipiul Braşov, Braşov | 90,0% | 0,0% | -489,8 K RON | |
| 89 | 89.S.T.C.CONSULT SRL▲ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 90,0% | 0,0% | 572,3 K RON | |
| 90 | 90.VETARDOM COM SRLnou | Municipiul Făgăraş, Braşov | 90,0% | 0,0% | 29,1 K RON | |
| 91 | 91.TIMEGA DESIGN SRL▲ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 90,0% | 0,0% | -36,4 K RON | |
| 92 | 92.CSB-SYSTEM ROMÂNIA SRL▲ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 90,0% | 0,0% | 14,3 K RON | |
| 93 | 93.I.G.CONSULT SRL▲ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 90,0% | 0,0% | 812,6 K RON | |
| 94 | 94.EURO-IMAGE SRL▲ 18 | Municipiul Săcele, Braşov | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 20,7 K RON | |
| 95 | 95.SISELEC SRL▼ 12 | Municipiul Braşov, Braşov | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | 366,7 K RON | |
| 96 | 96.PROEXGAZ SRL▼ 20 | Municipiul Braşov, Braşov | 9▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | -17,4 K RON | |
| 97 | 97.BLASTECH SRL▼ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 90,0% | 0,0% | 1,4 mil. RON | |
| 98 | 98.SUNSHINE LINE SRL▼ 15 | Municipiul Braşov, Braşov | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | 87,9 K RON | |
| 99 | 99.STYLE ADVERTISING SRL▼ 5 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 90,0% | 0,0% | 10,8 K RON | |
| 100 | 100.TOTAL IMPACT SRL▲ 30 | Municipiul Braşov, Braşov | 9▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 118,1 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Brașov
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
776 firme · 645,9 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
486 firme · 197,6 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
574 firme · 170,6 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
70 firme · 140,2 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
487 firme · 129,2 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
259 firme · 84,9 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
109 firme · 77,6 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
224 firme · 68,9 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
169 firme · 59,3 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
90 firme · 54,4 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
160 firme · 53,5 mil. RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
15 firme · 32,5 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
179 firme · 25,1 mil. RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
17 firme · 25,1 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
37 firme · 10,8 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
59 firme · 10,2 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
20 firme · 7,5 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
30 firme · 6,7 mil. RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
7 firme · 6,7 mil. RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
19 firme · 5,6 mil. RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
22 firme · 3,5 mil. RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
16 firme · 3,2 mil. RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
9 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
7 firme · 860,4 K RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
4 firme · 665,5 K RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
5 firme · 546,3 K RON
CAEN 6910
Activități juridice
3 firme · 156,8 K RON
CAEN 7491
Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
2 firme · 68,5 K RON