Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Brăila după angajați în 2010
374 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 985. Pragul de intrare în top este 3, iar liderul atinge 140.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.TITAN EDILITARA SRL= | Municipiul Brăila, Brăila | 140▼ 23,9 % | ▼ 23,9 % | 1,5 mil. RON | |
| 2 | 2.ISTRU SA▲ 1 | Municipiul Brăila, Brăila | 67▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | 532,8 K RON | |
| 3 | 3.MONOPRIX SRL▼ 1 | Municipiul Brăila, Brăila | 48▼ 41,5 % | ▼ 41,5 % | -223,7 K RON | |
| 4 | 4.ELENY SRL= | Municipiul Brăila, Brăila | 46▼ 13,2 % | ▼ 13,2 % | 744,7 K RON | |
| 5 | 5.AFRICATERING SERVICII SRL▲ 231 | Municipiul Brăila, Brăila | 30— | — | 1,7 K RON | |
| 6 | 6.ANASTASIA TRADE SRL▲ 1 | Municipiul Brăila, Brăila | 28▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 13,9 K RON | |
| 7 | 7.AREAL COM SRL▼ 1 | Municipiul Brăila, Brăila | 260,0% | 0,0% | -10,2 K RON | |
| 8 | 8.BELVEDERE HOTEL & CLUB INTERNATIONAL S.A.▼ 3 | Municipiul Brăila, Brăila | 24▼ 35,1 % | ▼ 35,1 % | 255,5 K RON | |
| 9 | 9.CASA ARTEMIS SRLnou | Sat Vărsătura, Comuna Chiscani, Brăila | 220,0% | 0,0% | 30,5 K RON | |
| 10 | 10.BLASOVA COM SRL▼ 2 | Municipiul Brăila, Brăila | 20▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | -232,6 K RON | |
| 11 | 11.VENTA PRODCOM SRL▼ 1 | Municipiul Brăila, Brăila | 16▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | -56,1 K RON | |
| 12 | 12.AJO PREST SRL▼ 3 | Municipiul Brăila, Brăila | 16▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 14,5 K RON | |
| 13 | 13.DONARIS SRL▼ 1 | Municipiul Brăila, Brăila | 150,0% | 0,0% | -56,5 K RON | |
| 14 | 14.MILION TRADE SRL= | Municipiul Brăila, Brăila | 15▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 6,1 K RON | |
| 15 | 15.CHEFALONITISA SRL▼ 3 | Municipiul Brăila, Brăila | 150,0% | 0,0% | 23,8 K RON | |
| 16 | 16.CINA SRL▲ 2 | Municipiul Brăila, Brăila | 13▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 209,6 K RON | |
| 17 | 17.GICOMAT SERV SRL▲ 1 | Sat Latinu, Comuna Maxineni, Brăila | 120,0% | 0,0% | -27,5 K RON | |
| 18 | 18.MAJESTIC IMPEX SRL▼ 4 | Municipiul Brăila, Brăila | 11▼ 21,4 % | ▼ 21,4 % | -156,1 K RON | |
| 19 | 19.HEAVENSRESIDENCE SRL▲ 217 | Municipiul Brăila, Brăila | 11— | — | -185,1 K RON | |
| 20 | 20.ASSIS SRL▲ 2 | Municipiul Brăila, Brăila | 100,0% | 0,0% | -64,2 K RON | |
| 21 | 21.MUSATINI PRODTUR SRL▲ 14 | Sat Gara Ianca, Oraş Ianca, Brăila | 10▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 51 K RON | |
| 22 | 22.LA NUCI SRL▼ 11 | Sat Vădeni, Comuna Vădeni, Brăila | 10▼ 37,5 % | ▼ 37,5 % | -265,7 K RON | |
| 23 | 23.COM GOGOMUS SRL▲ 6 | Municipiul Brăila, Brăila | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | -89,9 K RON | |
| 24 | 24.SOCIETATE COOPERATIVA DE CONSUM IANCA▼ 2 | Loc. Ianca, Oraş Ianca, Brăila | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | 871 RON | |
| 25 | 25.ALSTAR TRADE SRL▲ 33 | Municipiul Brăila, Brăila | 9▲ 125 % | ▲ 125 % | 6 K RON | |
| 26 | 26.MICHI COM SRL▲ 3 | Municipiul Brăila, Brăila | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 74,8 K RON | |
| 27 | 27.BRASERIA IALOMITA SRL▼ 2 | Municipiul Brăila, Brăila | 8▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 1 K RON | |
| 28 | 28.NELISIM PROD SRL▲ 1 | Sat Chiscani, Comuna Chiscani, Brăila | 80,0% | 0,0% | 287,6 K RON | |
| 29 | 29.GAZTERM SERV SRL▼ 4 | Municipiul Brăila, Brăila | 8▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | -97,8 K RON | |
| 30 | 30.CIOLELI SRL▼ 5 | Municipiul Brăila, Brăila | 8▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | -101,2 K RON | |
| 31 | 31.RELPO CATERING SRL▲ 205 | Municipiul Brăila, Brăila | 8— | — | -115,2 K RON | |
| 32 | 32.COM MAGNOLIA SRL▲ 1 | Municipiul Brăila, Brăila | 70,0% | 0,0% | -26,3 K RON | |
| 33 | 33.LORDAV COM SRL▲ 2 | Sat Bordei Verde, Comuna Bordei Verde, Brăila | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | -3 K RON | |
| 34 | 34.UDALEX COM PROD SRL▲ 42 | Municipiul Brăila, Brăila | 7▲ 133,3 % | ▲ 133,3 % | 362 RON | |
| 35 | 35.AGER TRADE SRLnou | Sat Albina, Comuna Tichileşti, Brăila | 7▲ 133,3 % | ▲ 133,3 % | -43,6 K RON | |
| 36 | 36.RESTAURANT CORSO SRL▲ 22 | Municipiul Brăila, Brăila | 7▲ 75 % | ▲ 75 % | -57,7 K RON | |
| 37 | 37.MENGUVAL SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 7— | — | — | -11,3 K RON |
| 38 | 38.VECONIC SRL▲ 7 | Municipiul Brăila, Brăila | 7▲ 40 % | ▲ 40 % | -22,5 K RON | |
| 39 | 39.MIRELA COM SRL▲ 197 | Municipiul Brăila, Brăila | 6— | — | -193,7 K RON | |
| 40 | 40.DELICIA COM SRL▼ 15 | Municipiul Brăila, Brăila | 6▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | -36,4 K RON | |
| 41 | 41.CAFE BAR LA ARION SRL▼ 6 | Municipiul Brăila, Brăila | 60,0% | 0,0% | -87,6 K RON | |
| 42 | 42.VIC-SERV SRL▼ 7 | Sat Lanurile, Comuna Viziru, Brăila | 60,0% | 0,0% | 49,2 K RON | |
| 43 | 43.SONTEC IMPEX SRL▼ 8 | Municipiul Brăila, Brăila | 60,0% | 0,0% | 26,4 K RON | |
| 44 | 44.SIMIMAD PREST COM SRL▲ 1 | Loc. Insurăţei, Oraş Insurăţei, Brăila | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | -65,8 K RON | |
| 45 | 45.MILION TRANZIT SRL▲ 13 | Municipiul Brăila, Brăila | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | 3 K RON | |
| 46 | 46.AQUA POZZO SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 6— | — | — | -22,6 K RON |
| 47 | 47.FABICASIB SRL▼ 2 | Sat Cazasu, Comuna Cazasu, Brăila | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 4,9 K RON | |
| 48 | 48.TOTAL HOME CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 8,8 K RON | |
| 49 | 49.VEGAS COMPANY SRL▲ 9 | Municipiul Brăila, Brăila | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 2,8 K RON | |
| 50 | 50.BRICO IMPEX SRL▼ 15 | Sat Cazasu, Comuna Cazasu, Brăila | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | -120,8 K RON | |
| 51 | 51.MOROLOR SRL▼ 6 | Sat Vădeni, Comuna Vădeni, Brăila | 50,0% | 0,0% | 10,7 K RON | |
| 52 | 52.RASCONTTI SRL▼ 19 | Municipiul Brăila, Brăila | 5▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | 33,5 K RON | |
| 53 | 53.BRATIM COM SRL▼ 8 | Municipiul Brăila, Brăila | 50,0% | 0,0% | -3,5 K RON | |
| 54 | 54.KAPACAFE SRL▼ 9 | Municipiul Brăila, Brăila | 50,0% | 0,0% | -16,7 K RON | |
| 55 | 55.EUROPA BEST DEAL 2007 S.R.L.▲ 101 | Municipiul Brăila, Brăila | 5▲ 400 % | ▲ 400 % | -84,4 K RON | |
| 56 | 56.ALESSANDRO FENICE SRL▼ 11 | Municipiul Brăila, Brăila | 50,0% | 0,0% | -48,1 K RON | |
| 57 | 57.SIBLINKS SRL▲ 179 | Municipiul Brăila, Brăila | 5— | — | 2,7 K RON | |
| 58 | 58.INTERGASTRO SRL▲ 46 | Municipiul Brăila, Brăila | 5▲ 150 % | ▲ 150 % | -76,1 K RON | |
| 59 | 59.ALADIN SRL▲ 177 | Municipiul Brăila, Brăila | 5— | — | 1,3 K RON | |
| 60 | 60.TRANSTAX SRL▼ 40 | Municipiul Brăila, Brăila | 4▼ 63,6 % | ▼ 63,6 % | -27 K RON | |
| 61 | 61.MAR COM SRL▼ 3 | Municipiul Brăila, Brăila | 40,0% | 0,0% | -46,7 K RON | |
| 62 | 62.FLANDRA TRADE SRL▼ 27 | Municipiul Brăila, Brăila | 4▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | -12,6 K RON | |
| 63 | 63.RELAMARA SERV SRL▼ 28 | Municipiul Brăila, Brăila | 4▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 61,7 K RON | |
| 64 | 64.MITEL CRIS COM SRL▼ 29 | Municipiul Brăila, Brăila | 4▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | -37,7 K RON | |
| 65 | 65.CABANA STEJARILOR SA▼ 20 | Sat Lacu Sărat, Comuna Chiscani, Brăila | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 1,4 K RON | |
| 66 | 66.FANIDRA COM SRL▲ 10 | Loc. Ianca, Oraş Ianca, Brăila | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -32,5 K RON | |
| 67 | 67.GALANOR SERV SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | -16,8 K RON | |
| 68 | 68.GENPAV SRL▼ 10 | Municipiul Brăila, Brăila | 40,0% | 0,0% | 1,9 K RON | |
| 69 | 69.CANGUR SRL▼ 11 | Municipiul Brăila, Brăila | 40,0% | 0,0% | -36,8 K RON | |
| 70 | 70.UTUSARG SRL▼ 12 | Loc. Ianca, Oraş Ianca, Brăila | 40,0% | 0,0% | -23,6 K RON | |
| 71 | 71.CONSENS SRL▲ 33 | Municipiul Brăila, Brăila | 4▲ 100 % | ▲ 100 % | -103,2 K RON | |
| 72 | 72.BRAMONDO TRADE SRL▼ 14 | Municipiul Brăila, Brăila | 40,0% | 0,0% | 12,5 K RON | |
| 73 | 73.DERIK DESIGN SRL▼ 15 | Municipiul Brăila, Brăila | 40,0% | 0,0% | -16,4 K RON | |
| 74 | 74.KRAMTERENT SRL▲ 2 | Municipiul Brăila, Brăila | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -35,4 K RON | |
| 75 | 75.GLAMOUR MARRIAGE SRL▼ 53 | Municipiul Brăila, Brăila | 4▼ 60 % | ▼ 60 % | 35,5 K RON | |
| 76 | 76.TAMASURRA SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 4— | — | — | -19,2 K RON |
| 77 | 77.CIUPLEA COM SRL▼ 1 | Municipiul Brăila, Brăila | 30,0% | 0,0% | -2 K RON | |
| 78 | 78.COM TICU SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 30,0% | 0,0% | -44,4 K RON | |
| 79 | 79.EUROPA COM SRL▼ 34 | Municipiul Brăila, Brăila | 3▼ 40 % | ▼ 40 % | -8,9 K RON | |
| 80 | 80.ILEVALI SERV SRL▲ 24 | Municipiul Brăila, Brăila | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | -7,6 K RON | |
| 81 | 81.VIOLETA IMPORT EXPORT SRL▲ 23 | Municipiul Brăila, Brăila | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | -57,9 K RON | |
| 82 | 82.PODEANU SRL▼ 6 | Sat Zăvoaia, Comuna Zăvoaia, Brăila | 30,0% | 0,0% | -10,1 K RON | |
| 83 | 83.SOCIETATE COOPERATIVA DE CONSUM VISANI▼ 7 | Sat Visani, Comuna Visani, Brăila | 30,0% | 0,0% | -4,9 K RON | |
| 84 | 84.SORINO SERV SRL▼ 39 | Municipiul Brăila, Brăila | 3▼ 40 % | ▼ 40 % | -57,6 K RON | |
| 85 | 85.GEODIMEX SRL▲ 19 | Municipiul Brăila, Brăila | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | -87,2 K RON | |
| 86 | 86.COM DISCO CALIPSO SRL▼ 10 | Sat Gemenele, Comuna Gemenele, Brăila | 30,0% | 0,0% | -7,8 K RON | |
| 87 | 87.RIPA PRESTSERV SRL▼ 11 | Municipiul Brăila, Brăila | 30,0% | 0,0% | -5,7 K RON | |
| 88 | 88.LAZTUMAR CONS SRL▼ 12 | Sat Vultureni, Comuna Cireşu, Brăila | 30,0% | 0,0% | -49,7 K RON | |
| 89 | 89.KINGDOM TRADE SRL▼ 44 | Municipiul Brăila, Brăila | 3▼ 40 % | ▼ 40 % | -58,7 K RON | |
| 90 | 90.OLAZNIC TRADE SRL▼ 14 | Municipiul Brăila, Brăila | 30,0% | 0,0% | -25,9 K RON | |
| 91 | 91.BODRUM COM SRL▼ 15 | Sat Cazasu, Comuna Cazasu, Brăila | 30,0% | 0,0% | 23,1 K RON | |
| 92 | 92.HEMERA COM SRL▼ 47 | Municipiul Brăila, Brăila | 3▼ 40 % | ▼ 40 % | -29,9 K RON | |
| 93 | 93.MAGEMENI IMPEX SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | -25,8 K RON | |
| 94 | 94.LAMADRIM SRL▼ 18 | Loc. Insurăţei, Oraş Insurăţei, Brăila | 30,0% | 0,0% | -7,5 K RON | |
| 95 | 95.CELAMED SRL▲ 9 | Municipiul Brăila, Brăila | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | -49,5 K RON | |
| 96 | 96.GEODANMAR TRADE SRLnou | Sat Gropeni, Comuna Gropeni, Brăila | 30,0% | 0,0% | 8,9 K RON | |
| 97 | 97.CRAMA MANUCI SRL▼ 21 | Municipiul Brăila, Brăila | 30,0% | 0,0% | -6,6 K RON | |
| 98 | 98.ACADIE SRL▼ 22 | Sat Şuţeşti, Comuna Şuţeşti, Brăila | 30,0% | 0,0% | -66,7 K RON | |
| 99 | 99.BIRKART SRL▼ 23 | Municipiul Brăila, Brăila | 30,0% | 0,0% | -28 K RON | |
| 100 | 100.CRISAMY TOUR SRL▲ 4 | Municipiul Brăila, Brăila | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | -50,5 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Brăila
CAEN 5611
Restaurante
72 firme · 113,8 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
1 firme · 82,2 mil. RON
CAEN 5610
Restaurante
97 firme · 71,2 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
116 firme · 35,7 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
17 firme · 30,6 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
21 firme · 13,1 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
25 firme · 4 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
10 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
3 firme · 950,2 K RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
5 firme · 273,5 K RON
CAEN 5640
Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
1 firme · 35,3 K RON