Top 100 firme — Transport și depozitare, Botoșani după angajați în 2014
313 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 1.280. Pragul de intrare în top este 2, iar liderul atinge 145.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.TRANSPORTURI AUTO SA▲ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 145▲ 19,8 % | ▲ 19,8 % | 1,3 mil. RON | |
| 2 | 2.ELTRANS SA▼ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1320,0% | 0,0% | 206,8 K RON | |
| 3 | 3.APETRANS SRL= | Municipiul Botoşani, Botoşani | 62▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 28,7 K RON | |
| 4 | 4.LYK SRL▲ 3 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 53▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 54,2 K RON | |
| 5 | 5.MICROBUZUL SRL▼ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 510,0% | 0,0% | 131,8 K RON | |
| 6 | 6.LORION SRL▼ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 500,0% | 0,0% | -1,2 mil. RON | |
| 7 | 7.R.V.G. SPEED SRL▲ 167 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 47— | — | 35,5 K RON | |
| 8 | 8.RINFLO SRL▲ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 44▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | 10,6 K RON | |
| 9 | 9.TRANSPORT MIXT SA▼ 4 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 40▼ 20 % | ▼ 20 % | 245,1 K RON | |
| 10 | 10.PRIS COM UNIVERS SRL▼ 2 | Loc. Flămânzi, Oraş Flămânzi, Botoşani | 37▼ 15,9 % | ▼ 15,9 % | -1,1 mil. RON | |
| 11 | 11.MERCUR EXPRES SRL▲ 1 | Sat Zăiceşti, Comuna Baluşeni, Botoşani | 30▲ 25 % | ▲ 25 % | 241,3 K RON | |
| 12 | 12.TRANSPORT CALATORI SA▼ 2 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 29▼ 19,4 % | ▼ 19,4 % | 119,5 K RON | |
| 13 | 13.COSTIBAL SRL= | Sat Hudum, Comuna Curteşti, Botoşani | 29▲ 26,1 % | ▲ 26,1 % | 119 K RON | |
| 14 | 14.MECON SRL= | Municipiul Botoşani, Botoşani | 26▲ 23,8 % | ▲ 23,8 % | 494,8 K RON | |
| 15 | 15.PAVRA COM SRL▲ 2 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 25▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 134,3 K RON | |
| 16 | 16.DKV DEUTSCHLAND S.R.L.▲ 1 | Sat Bajura, Oraş Darabani, Botoşani | 23▲ 53,3 % | ▲ 53,3 % | 40,8 K RON | |
| 17 | 17.FABY-TRANS SRL▼ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 21▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 6 K RON | |
| 18 | 18.RAMIRO SRL▼ 7 | Sat Dersca, Comuna Dersca, Botoşani | 15▼ 46,4 % | ▼ 46,4 % | 46 K RON | |
| 19 | 19.AGA-TRANS SRL= | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 15▲ 25 % | ▲ 25 % | 281 K RON | |
| 20 | 20.AMICAL TRANS SRL▲ 7 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 13▲ 62,5 % | ▲ 62,5 % | 36,8 K RON | |
| 21 | 21.HERMES SRL= | Municipiul Botoşani, Botoşani | 12▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 20,5 K RON | |
| 22 | 22.FELIX TRANSCOM SRL▲ 3 | Sat Ipoteşti, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 12▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 72,4 K RON | |
| 23 | 23.BOGDAN PREST SRL▼ 4 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 11▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | -82,1 K RON | |
| 24 | 24.CORAZZO FRESH STYLE SRL▲ 3 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 11▲ 37,5 % | ▲ 37,5 % | -14,6 K RON | |
| 25 | 25.VLADIGOR TRANS SRL▼ 4 | Loc. Darabani, Oraş Darabani, Botoşani | 110,0% | 0,0% | 210,9 K RON | |
| 26 | 26.DENI-DEL TRANS SRL▼ 3 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 100,0% | 0,0% | 13,3 K RON | |
| 27 | 27.TIR PETRODAN SRL= | Municipiul Botoşani, Botoşani | 10▲ 25 % | ▲ 25 % | 29,8 K RON | |
| 28 | 28.CRISTIANU IMPEX SRL▼ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 139,4 K RON | |
| 29 | 29.CBC EUROTRANS SRL▼ 2 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 72,1 K RON | |
| 30 | 30.TRANSILVIU SRL▼ 3 | Sat Hudum, Comuna Curteşti, Botoşani | 80,0% | 0,0% | 261,6 K RON | |
| 31 | 31.MT SRL▼ 4 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 80,0% | 0,0% | 5,4 K RON | |
| 32 | 32.REGAN-TRANS SRL▼ 9 | Sat Roma, Comuna Roma, Botoşani | 8▼ 20 % | ▼ 20 % | -8,6 K RON | |
| 33 | 33.NEW TRANS INTERNATIONAL SRL▲ 18 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 8▲ 60 % | ▲ 60 % | 88,9 K RON | |
| 34 | 34.AUTOTRANSPORT INTERNAŢIONAL COMPANY DVORNIC SERGHEI SRLnou | Sat Curteşti, Comuna Curteşti, Botoşani | 7— | — | — | 134,4 K RON |
| 35 | 35.ANHOR POST SRL▲ 9 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 17 K RON | |
| 36 | 36.CRISGOLD TRANSPORT SRL▲ 25 | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Botoşani | 7▲ 75 % | ▲ 75 % | -14 K RON | |
| 37 | 37.TRASERBUS SRL▲ 2 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 70,0% | 0,0% | 1,3 K RON | |
| 38 | 38.ROPCEAN SRL▲ 1 | Sat Bajura, Oraş Darabani, Botoşani | 70,0% | 0,0% | 18,6 K RON | |
| 39 | 39.TUR ROM IMPEX SRL▲ 12 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | -118,6 K RON | |
| 40 | 40.TAXI CRIS COM SRL▲ 21 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | -407 RON | |
| 41 | 41.JAZZ STUDIO SRL▲ 20 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | 180,2 K RON | |
| 42 | 42.TRANS-PODARU MMC SRL▲ 2 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 60,0% | 0,0% | -64,4 K RON | |
| 43 | 43.ELYASS-CAMY SRL▼ 4 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 113,5 K RON | |
| 44 | 44.TAFAREL SRL▲ 35 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 6▲ 100 % | ▲ 100 % | -18,4 K RON | |
| 45 | 45.START XXI SRL▼ 1 | Sat Cătămăreşti-Deal, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 60,0% | 0,0% | -46,5 K RON | |
| 46 | 46.GYMPACT SRL▼ 7 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 5▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | 9,1 K RON | |
| 47 | 47.DOLY MAT SRL▼ 3 | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Botoşani | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | -92,3 K RON | |
| 48 | 48.BRAVARIS BIG SRL▲ 13 | Loc. Darabani, Oraş Darabani, Botoşani | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | -42,7 K RON | |
| 49 | 49.MARDOR-SEB SRL▼ 22 | Loc. Darabani, Oraş Darabani, Botoşani | 5▼ 37,5 % | ▼ 37,5 % | 43,5 K RON | |
| 50 | 50.TRANSTAX CEZARA SRL▲ 124 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 5— | — | -1,3 K RON | |
| 51 | 51.SERGHEI-RAM SRL▲ 123 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 5— | — | -64 K RON | |
| 52 | 52.GIS COMSERV SRL▲ 9 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 40,0% | 0,0% | -19,7 K RON | |
| 53 | 53.MISS ANDREEA SRL▼ 9 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 4▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | -94 K RON | |
| 54 | 54.MOV SRL▲ 7 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 40,0% | 0,0% | -46,1 K RON | |
| 55 | 55.TRANS-SPEED SRL▲ 6 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 40,0% | 0,0% | 59,9 K RON | |
| 56 | 56.EST-TRANS SRL▼ 5 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 3,7 K RON | |
| 57 | 57.MEȘTERUL EUGEN S.R.L.▼ 32 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 4▼ 55,6 % | ▼ 55,6 % | 9,8 K RON | |
| 58 | 58.PROD-OANA SRL▼ 7 | Sat Stăuceni, Comuna Stăuceni, Botoşani | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 12,6 K RON | |
| 59 | 59.GRAND HOG COMPANY SRL▼ 32 | Sat Manoleşti, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 4▼ 50 % | ▼ 50 % | 3,1 K RON | |
| 60 | 60.GALEX SRL▲ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 40,0% | 0,0% | -12,8 K RON | |
| 61 | 61.ROCAR-TRANS SRL= | Municipiul Botoşani, Botoşani | 40,0% | 0,0% | -10 K RON | |
| 62 | 62.LIU TRANSPORT SRL▲ 112 | Sat Roşiori, Comuna Răchiţi, Botoşani | 4— | — | 38,9 K RON | |
| 63 | 63.VIP REISEN SRL▲ 16 | Loc. Loturi Enescu, Municipiul Dorohoi, Botoşani | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -114 K RON | |
| 64 | 64.IONI TRANS CONECTOR SRL▲ 15 | Sat Vârfu Câmpului, Comuna Vârfu Câmpului, Botoşani | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 3,6 K RON | |
| 65 | 65.PETRI ALEDARIA SRL-D▲ 14 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 25,8 K RON | |
| 66 | 66.MULTIPOWER TOUR SRL▼ 39 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 4▼ 50 % | ▼ 50 % | -146,4 K RON | |
| 67 | 67.RED RESTORATIONS S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 40,0% | 0,0% | 769 RON | |
| 68 | 68.FARTATRANS SRL▼ 17 | Sat Pădureni, Comuna Şendriceni, Botoşani | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 28,9 K RON | |
| 69 | 69.EURO A & C SRL▼ 8 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 40,0% | 0,0% | -155,3 K RON | |
| 70 | 70.DEEA DIVERS SRL▼ 19 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 7 K RON | |
| 71 | 71.HERA TGM SRL▼ 10 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 40,0% | 0,0% | 1,2 K RON | |
| 72 | 72.JUGLANS PROMOTION SRL▲ 53 | Loc. Darabani, Oraş Darabani, Botoşani | 3▲ 200 % | ▲ 200 % | -5 K RON | |
| 73 | 73.GEORGES & RUSH SRL▲ 25 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 7,9 K RON | |
| 74 | 74.PROVOCATOR IMPEX SRLnou | Sat Băiceni, Comuna Curteşti, Botoşani | 3— | — | 20,2 K RON | |
| 75 | 75.COTIR TRANS SRL▲ 50 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 3▲ 200 % | ▲ 200 % | 54,3 K RON | |
| 76 | 76.KRS TRANSPORTER SRL▲ 22 | Sat Dragalina, Comuna Cristineşti, Botoşani | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | -137,6 K RON | |
| 77 | 77.NORD INVESTMENT SRL▲ 2 | Sat Conceşti, Comuna Conceşti, Botoşani | 30,0% | 0,0% | 8,5 K RON | |
| 78 | 78.BYACONYK - SIMON COMPANY S.R.L.▲ 96 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 3— | — | 4,7 K RON | |
| 79 | 79.DANINA TRANSFORCE SRL▲ 19 | Sat Ionăşeni, Comuna Vârfu Câmpului, Botoşani | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 3,6 K RON | |
| 80 | 80.MGM DAR SRL▼ 1 | Loc. Darabani, Oraş Darabani, Botoşani | 30,0% | 0,0% | 2 K RON | |
| 81 | 81.DANTRANSPORTER SRL▼ 2 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 30,0% | 0,0% | -18 K RON | |
| 82 | 82.PETACRIS SRL▲ 43 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 3▲ 200 % | ▲ 200 % | 0 RON | |
| 83 | 83.INTERSERV-DOL SRL▼ 4 | Sat Frumuşica, Comuna Frumuşica, Botoşani | 30,0% | 0,0% | -37,9 K RON | |
| 84 | 84.RIO-TRANS-COM SRL▼ 33 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 3▼ 40 % | ▼ 40 % | 219 RON | |
| 85 | 85.VIMAR SPEED SRL▼ 46 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 3▼ 57,1 % | ▼ 57,1 % | 12,8 K RON | |
| 86 | 86.STĂNICA SRL▼ 25 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | -2,1 K RON | |
| 87 | 87.GALAXI - DAV SRL▼ 8 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 30,0% | 0,0% | -10,1 K RON | |
| 88 | 88.MITRIC SRL▲ 10 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | -9,8 K RON | |
| 89 | 89.AL-MAR-BOX SRL▼ 28 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | -10,8 K RON | |
| 90 | 90.MORENA TRANS SRL▼ 63 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 3▼ 62,5 % | ▼ 62,5 % | 1,9 K RON | |
| 91 | 91.TRANS AUTOMOBIL SRL▼ 12 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 30,0% | 0,0% | 19,7 K RON | |
| 92 | 92.TRANS LAURA SRL▼ 13 | Sat Braeşti, Comuna Braeşti, Botoşani | 30,0% | 0,0% | -14,1 K RON | |
| 93 | 93.DOMBAS SRL▲ 5 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 20,0% | 0,0% | -28,1 K RON | |
| 94 | 94.COMPACT IMPEX SRL▲ 4 | Sat Cătămăreşti-Deal, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 20,0% | 0,0% | -13,4 K RON | |
| 95 | 95.AYANA SERV SRL▲ 3 | Sat Roma, Comuna Roma, Botoşani | 20,0% | 0,0% | 38,4 K RON | |
| 96 | 96.LUDWICK SRL▼ 45 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2▼ 60 % | ▼ 60 % | -121,1 K RON | |
| 97 | 97.MILCOS TRANS SRL▲ 1 | Sat Sarafineşti, Comuna Corni, Botoşani | 20,0% | 0,0% | 39,1 K RON | |
| 98 | 98.DUMCRY ELYART SRLnou | Loc. Darabani, Oraş Darabani, Botoşani | 2— | — | — | -139 RON |
| 99 | 99.SPEEDEX EXPRES UNIVERSAL SRLnou | Loc. Bucecea, Oraş Bucecea, Botoşani | 2— | — | — | 12,4 K RON |
| 100 | 100.OLTEANU INTERNAŢIONAL TRANSPORT SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2— | — | — | 16,4 K RON |
Codurile CAEN din transport și depozitare — Botoșani
CAEN 4941
Transporturi rutiere de mărfuri
272 firme · 284,2 mil. RON
CAEN 5320
Alte activități poștale și de curier
38 firme · 123,9 mil. RON
CAEN 5231
Activități de intermediere pentru transportul de marfă
1 firme · 72,5 mil. RON
CAEN 4939
Alte transporturi terestre de călători n.c.a
58 firme · 60,9 mil. RON
CAEN 4931
Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
19 firme · 35,5 mil. RON
CAEN 5229
Alte activități anexe transporturilor
3 firme · 9,9 mil. RON
CAEN 5224
Manipulări
2 firme · 9 mil. RON
CAEN 4932
Transporturi cu taxiuri
91 firme · 7,4 mil. RON
CAEN 5222
Activități de servicii anexe transportului pe apă
2 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 5221
Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
11 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 4933
Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
30 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 5110
Transporturi aeriene de pasageri
1 firme · 697,6 K RON
CAEN 4942
Servicii de mutare
1 firme · 343,4 K RON
CAEN 5223
Activități de servicii anexe transporturilor aeriene
2 firme · 331,3 K RON
CAEN 5210
Depozitări
2 firme · 70,1 K RON
CAEN 4920
Transporturi de marfă pe calea ferată
1 firme · 52,1 K RON