Top 100 firme — Prelucrarea și finisarea lemnului, Bacău după angajați în 2014
157 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 1.116. Pragul de intrare în top este 0, iar liderul atinge 304.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.BARLINEK ROMÂNIA SA= | Municipiul Oneşti, Bacău | 304▼ 14,6 % | ▼ 14,6 % | -5,1 mil. RON | |
| 2 | 2.RICH FOREST SRL= | Municipiul Oneşti, Bacău | 148▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 238,7 K RON | |
| 3 | 3.WOOD PLANET COMPANY SRL▲ 79 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 56— | — | -1,1 mil. RON | |
| 4 | 4.MOLIDUL IMPEX SRL PĂNĂTĂU FILIALA BEREŞTI-TAZLĂU▼ 1 | Sat Bereşti-Tazlău, Comuna Bereşti-Tazlău, Bacău | 54▼ 15,6 % | ▼ 15,6 % | 368,4 K RON | |
| 5 | 5.TRIFOREST SRL= | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 410,0% | 0,0% | 156,5 K RON | |
| 6 | 6.DINGOTRANS SRL▲ 1 | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 33▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 1,4 K RON | |
| 7 | 7.TUDOSE SRL▲ 2 | Sat Caşin, Comuna Caşin, Bacău | 28▼ 9,7 % | ▼ 9,7 % | 516,5 K RON | |
| 8 | 8.VICFOREST PROD SRL= | Sat Târgu Trotuş, Comuna Târgu Trotuş, Bacău | 28▼ 17,7 % | ▼ 17,7 % | 10,1 K RON | |
| 9 | 9.COFARO SRL▲ 1 | Sat Faraoani, Comuna Faraoani, Bacău | 25▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 57,3 K RON | |
| 10 | 10.SUED FOREST EXIM SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 25▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 115,5 K RON | |
| 11 | 11.GOOD LUCK INDUSTRY CO LTD SRL▲ 1 | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 24▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 110,1 K RON | |
| 12 | 12.TEMCON IMPEX SRL▲ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 23▲ 64,3 % | ▲ 64,3 % | 271,9 K RON | |
| 13 | 13.UNILEM SRL▼ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 20▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 639 K RON | |
| 14 | 14.EVA-FARM SRL▲ 5 | Sat Ghimeş, Comuna Ghimeş-Făget, Bacău | 19▲ 58,3 % | ▲ 58,3 % | 349,7 K RON | |
| 15 | 15.TIROCATIN SRL▲ 8 | Sat Chetriş, Comuna Tamaşi, Bacău | 14▲ 40 % | ▲ 40 % | -14,7 K RON | |
| 16 | 16.GARBEA V SRL▲ 4 | Sat Făget, Comuna Ghimeş-Făget, Bacău | 13▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | -81,8 K RON | |
| 17 | 17.HAZMIR PRODCOM SRL▲ 8 | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 12▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 2,9 K RON | |
| 18 | 18.MASTER WOOD SRL▼ 14 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 11▼ 77,1 % | ▼ 77,1 % | -1,1 mil. RON | |
| 19 | 19.GAPAX IMPEX SRL▲ 6 | Sat Valea Seacă, Comuna Nicolae Bălcescu, Bacău | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | -127,1 K RON | |
| 20 | 20.P & D FOREST COMPANY SRL▼ 5 | Municipiul Oneşti, Bacău | 9▼ 43,8 % | ▼ 43,8 % | 11,2 K RON | |
| 21 | 21.ARBORIS SRL▲ 6 | Sat Livezi, Comuna Livezi, Bacău | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 11,2 K RON | |
| 22 | 22.L'ESSOR DEVELOPING 2000 SRL▲ 1 | Municipiul Oneşti, Bacău | 8▼ 20 % | ▼ 20 % | 10,9 K RON | |
| 23 | 23.OLTYAN TRANS-FOREST SRL▲ 4 | Sat Făget, Comuna Ghimeş-Făget, Bacău | 80,0% | 0,0% | 2,7 K RON | |
| 24 | 24.DRULIS COMIXT SRL▲ 8 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 73 K RON | |
| 25 | 25.EXPLOLEMN SRL▼ 5 | Sat Scorţeni, Comuna Scorţeni, Bacău | 7▼ 36,4 % | ▼ 36,4 % | 25,2 K RON | |
| 26 | 26.PERALDO SRL▲ 11 | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 7▲ 40 % | ▲ 40 % | 87,8 K RON | |
| 27 | 27.EXIM-WOOD-2005 SRL▲ 5 | Sat Lupeşti, Comuna Mănăstirea Caşin, Bacău | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 20,7 K RON | |
| 28 | 28.ASAN-COM SRL▲ 16 | Sat Apa Asău, Comuna Asău, Bacău | 7▲ 75 % | ▲ 75 % | 66,7 K RON | |
| 29 | 29.FLORINVEST SRLnou | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 24,9 K RON | |
| 30 | 30.ISEVEDE SERVICII SRL-D▲ 7 | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 7▲ 40 % | ▲ 40 % | 32,5 K RON | |
| 31 | 31.ULTRA WOOD SRL▲ 1 | Municipiul Oneşti, Bacău | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | -39,4 K RON | |
| 32 | 32.ADEX G.A. SRL▼ 3 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 70,0% | 0,0% | 50 K RON | |
| 33 | 33.TRANSCLOD SRL▲ 17 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 6▲ 100 % | ▲ 100 % | 270,1 K RON | |
| 34 | 34.P & D FOREST DEVELOPMENT SRL▲ 16 | Municipiul Oneşti, Bacău | 6▲ 100 % | ▲ 100 % | 72,3 K RON | |
| 35 | 35.CARIBIC IMPEX SRL▼ 6 | Municipiul Oneşti, Bacău | 5▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | 73 K RON | |
| 36 | 36.ORIENT 147 SRL▲ 1 | Sat Bijghir, Comuna Buhoci, Bacău | 50,0% | 0,0% | -56,5 K RON | |
| 37 | 37.MOLDO-ABSOLUT SRL= | Municipiul Oneşti, Bacău | 50,0% | 0,0% | -397 K RON | |
| 38 | 38.ACATRINEI TRANS SRL▲ 12 | Sat Poduri, Comuna Poduri, Bacău | 5▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | -22,3 K RON | |
| 39 | 39.CONDREA PREST SRL▲ 5 | Sat Tărhăuşi, Comuna Ghimeş-Făget, Bacău | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | -15,9 K RON | |
| 40 | 40.ECOLOGIC ALEXWOOD S.R.L.▼ 20 | Municipiul Oneşti, Bacău | 5▼ 54,6 % | ▼ 54,6 % | 58,1 K RON | |
| 41 | 41.BASPROD SRL▲ 3 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 12 K RON | |
| 42 | 42.TOP-OVIROX COMEXIM SRL▲ 2 | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 40,0% | 0,0% | 46,9 K RON | |
| 43 | 43.FABCRINPROD SRL▼ 6 | Sat Valea Budului, Comuna Mărgineni, Bacău | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 74,5 K RON | |
| 44 | 44.TIBANT SRL▼ 12 | Sat Bolovăniş, Comuna Ghimeş-Făget, Bacău | 4▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 58,2 K RON | |
| 45 | 45.ALEX & CRINA SRL▼ 8 | Loc. Slănic Moldova, Oraş Slănic Moldova, Bacău | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 41,1 K RON | |
| 46 | 46.CRĂCIUN TRANS SRL▼ 2 | Sat Camenca, Comuna Brusturoasa, Bacău | 40,0% | 0,0% | 38,2 K RON | |
| 47 | 47.BOG & DAN SRL▼ 18 | Sat Brusturoasa, Comuna Brusturoasa, Bacău | 4▼ 42,9 % | ▼ 42,9 % | -77,3 K RON | |
| 48 | 48.ASTRIDA PRODCOM SRL▼ 11 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 284 RON | |
| 49 | 49.TOTO INVEST SRLnou | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 4— | — | 34,8 K RON | |
| 50 | 50.ROZEN-COM SRL= | Sat Mănăstirea Caşin, Comuna Mănăstirea Caşin, Bacău | 30,0% | 0,0% | 24 K RON | |
| 51 | 51.GABONDI FOREST SRL▲ 15 | Sat Coşnea, Comuna Agăş, Bacău | 3▲ 200 % | ▲ 200 % | 38,7 K RON | |
| 52 | 52.DARFOR SA▼ 2 | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 30,0% | 0,0% | -92,6 K RON | |
| 53 | 53.LEOPARD TRANS SRL▼ 3 | Sat Făgetu de Sus, Comuna Ghimeş-Făget, Bacău | 30,0% | 0,0% | -45,2 K RON | |
| 54 | 54.OLTPET EXIM SRL▼ 4 | Sat Ghimeş, Comuna Ghimeş-Făget, Bacău | 30,0% | 0,0% | 2,2 K RON | |
| 55 | 55.XX TAB SRL▲ 4 | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | -52,7 K RON | |
| 56 | 56.DAMACRIST FOREST SRL▼ 6 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 30,0% | 0,0% | -247,3 K RON | |
| 57 | 57.FLORRUS GRUP LOGISTIC SRL▼ 25 | Sat Ghimeş, Comuna Ghimeş-Făget, Bacău | 3▼ 50 % | ▼ 50 % | 80,3 K RON | |
| 58 | 58.NIMALEN-PROD SRL▲ 1 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 20,0% | 0,0% | -18,3 K RON | |
| 59 | 59.INTERNATIONAL TIMBER AGENCY SRL= | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 20,0% | 0,0% | -51,4 K RON | |
| 60 | 60.ANDREISIM SRL▲ 22 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 2— | — | 68,3 K RON | |
| 61 | 61.BARNA FOREST SRL▲ 21 | Sat Cucuieţi, Comuna Solonţ, Bacău | 2— | — | 483 RON | |
| 62 | 62.FAGIO COM SRL▼ 3 | Sat Prăjeşti, Comuna Prăjeşti, Bacău | 20,0% | 0,0% | -11,6 K RON | |
| 63 | 63.SILVAGEN SRL▲ 3 | Sat Caşin, Comuna Caşin, Bacău | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | 5,3 K RON | |
| 64 | 64.SUBIKA FOREST SRL▼ 5 | Sat Făget, Comuna Ghimeş-Făget, Bacău | 20,0% | 0,0% | 18,1 K RON | |
| 65 | 65.PANCERES IMPEX SRL▲ 1 | Municipiul Moineşti, Bacău | 10,0% | 0,0% | -12,8 K RON | |
| 66 | 66.IVOEXIM SRL= | Sat Răchitoasa, Comuna Răchitoasa, Bacău | 10,0% | 0,0% | -32,6 K RON | |
| 67 | 67.SILVIRO SRL▼ 1 | Sat Mărgineni, Comuna Mărgineni, Bacău | 10,0% | 0,0% | 36,8 K RON | |
| 68 | 68.E.V.I. MEX-COMPANY SRL▼ 2 | Sat Ciugheş, Comuna Palanca, Bacău | 10,0% | 0,0% | -14,1 K RON | |
| 69 | 69.SIEBEN EHR S.R.L.▼ 3 | Loc. Slănic Moldova, Oraş Slănic Moldova, Bacău | 10,0% | 0,0% | -23,6 K RON | |
| 70 | 70.DUKMAN-TRANS SRL▼ 4 | Sat Păltiniş, Comuna Asău, Bacău | 10,0% | 0,0% | 5,1 K RON | |
| 71 | 71.CIREŞOAIA PROD SRL▼ 5 | Loc. Slănic Moldova, Oraş Slănic Moldova, Bacău | 10,0% | 0,0% | -20,2 K RON | |
| 72 | 72.D.M. LEMN SRL▲ 10 | Sat Bârsăneşti, Comuna Bârsăneşti, Bacău | 1— | — | 16 K RON | |
| 73 | 73.VASALY ROY SRL▲ 9 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 1— | — | -53,6 K RON | |
| 74 | 74.ŞUBA FOREST SRL▼ 8 | Sat Tărhăuşi, Comuna Ghimeş-Făget, Bacău | 10,0% | 0,0% | 23,7 K RON | |
| 75 | 75.TUDCODRANT SRL▲ 7 | Sat Sulţa, Comuna Agăş, Bacău | 1— | — | -25 K RON | |
| 76 | 76.LEVI FOREST SRL▼ 26 | Sat Bolovăniş, Comuna Ghimeş-Făget, Bacău | 1▼ 66,7 % | ▼ 66,7 % | -34,2 K RON | |
| 77 | 77.EXL STOCK SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 1— | — | — | -28,1 K RON |
| 78 | 78.ANDRAGEN FOREST SRLnou | Sat Caşin, Comuna Caşin, Bacău | 1— | — | — | 28,7 K RON |
| 79 | 79.VALDO SRL▲ 3 | Sat Bălăneasa, Comuna Livezi, Bacău | 0— | — | -100 RON | |
| 80 | 80.TIBUSCHI & COMP SRL▲ 2 | Sat Apa Asău, Comuna Asău, Bacău | 0— | — | 0 RON | |
| 81 | 81.IULIROM MARKET SRL▲ 1 | Municipiul Oneşti, Bacău | 0— | — | 0 RON | |
| 82 | 82.MOBOS PREST SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 0— | — | -1,6 K RON | |
| 83 | 83.PINTILIE PRODCOM SRL▼ 1 | Sat Racova, Comuna Racova, Bacău | 0— | — | 0 RON | |
| 84 | 84.EXMOLEM SRL▼ 2 | Sat Mănăstirea Caşin, Comuna Mănăstirea Caşin, Bacău | 0— | — | -13,9 K RON | |
| 85 | 85.SILVANDOR SRL▼ 3 | Sat Caşin, Comuna Caşin, Bacău | 0— | — | -393,4 K RON | |
| 86 | 86.LANET PRODIMPEX SRL▼ 70 | Sat Caşin, Comuna Caşin, Bacău | 0▼ 100 % | ▼ 100 % | 280,4 K RON | |
| 87 | 87.NELIASTAR IMPEX SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | 0— | — | 0 RON | |
| 88 | 88.PROD CASTAN SRL▼ 6 | Sat Cotumba, Comuna Agăş, Bacău | 0— | — | 20,1 K RON | |
| 89 | 89.LENPROD SRL▼ 7 | Municipiul Bacău, Bacău | 0— | — | 39,9 K RON | |
| 90 | 90.FOREST BENCRIST SRL▼ 8 | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 0— | — | 0 RON | |
| 91 | 91.ELAGACOM SRL▼ 9 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 0— | — | 0 RON | |
| 92 | 92.BILSTAR SRL▼ 10 | Sat Pustiana, Comuna Pârjol, Bacău | 0— | — | 0 RON | |
| 93 | 93.ROMSTAM COM SRL▼ 11 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 0— | — | -960 RON | |
| 94 | 94.TRANS-DIANA SRL▼ 12 | Municipiul Bacău, Bacău | 0— | — | 0 RON | |
| 95 | 95.PANDELAS SRL▼ 13 | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 0— | — | 0 RON | |
| 96 | 96.PAL-COPET SRL▼ 14 | Sat Palanca, Comuna Palanca, Bacău | 0— | — | 0 RON | |
| 97 | 97.ARDAL IMPEX SRL▼ 15 | Sat Palanca, Comuna Palanca, Bacău | 0— | — | -13,8 K RON | |
| 98 | 98.LONNE EURO MOB SA▼ 16 | Sat Cleja, Comuna Cleja, Bacău | 0— | — | -2,3 K RON | |
| 99 | 99.SAYK ORIENT FOREST SRL▼ 17 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 0— | — | 0 RON | |
| 100 | 100.ALEX-VIO COM 99 SRL▼ 34 | Sat Larga, Comuna Dofteana, Bacău | 0▼ 100 % | ▼ 100 % | 1,8 K RON |